Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Írán Teherán (hlavní město)

Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Teherán (hlavní město)


Q: Jaké náboženství je v Íránu nejrozšířenější?
A: Nejrozšířenějším náboženstvím v Íránu je islám, konkrétně ší'itský islám.

Q: Jaké jsou nejznámější památky v Teheránu?
A: Mezi nejznámější památky v Teheránu patří například palác Gulistan, muzeum módy, národní muzeum Íránu, hrobky Násira ad-Din Šáha a jeho manželky, Grand Bazar nebo věž Azadi.

Q: Jak se nejlépe dopravit po Teheránu?
A: Doporučuje se využít místní taxislužby, avšak také jsou dostupné veřejné autobusy, metra a rikši.

Q: Může turista v Íránu konzumovat alkohol?
A: Konzumovat alkohol je v Íránu zakázáno a je trestáno.

Q: Jaký je způsob oblékání v Íránu?
A: V Íránu je třeba dodržovat základní pravidla oblékání. Ženám se doporučuje mít zakryté vlasy, tělo a nohy, avšak muže tolik netýká. Pro oba pohlaví bývá doporučeno nosit volné oblečení.

Q: Lze v Íránu platit kartou nebo je lepší mít hotovost?
A: V Íránu se převážně používá hotovostní platba. Avšak v některých místech lze platit kartou, například v hotelích nebo větších obchodech.

Q: Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Íránu?
A: Nejvhodnější měsíce na návštěvu Íránu jsou od března do května, a poté od září do listopadu. V létě mohou být teploty extrémně vysoké a zimu kriticky nízké.

Q: Je v Íránu bezpečno pro turisty?
A: Írán je považován za bezpečnou zemi, návštěvníci však musí být obezřetní a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako tomu je kdekoliv jinde ve světě. Například nesmějí zpsobovat rozruch na veřejnosti a příliš jednoduše důvěřovat neznámým lidem.


Počasí Írán Teherán (hlavní město)


Teherán, hlavní město Íránu, se nachází v oblasti s velkými rozdíly v teplotách během roku. Přestože je Teherán celoročně suchý, je zde velký rozdíl mezi zimou a létem.

V létě, od června do srpna, Teherán zažívá extrémně horké počasí. Den může být skoro nesnesitelně horký, s teplotami se pohybujícími kolem 40°C. Tento extrémní nápor tepla v kombinaci s vysokou vlhkostí může být pro návštěvníky z jiných klimatických podmínek velmi obtížný. Pokud cestujete do Teheránu v této době, měli byste si vzít volnější a lehké oblečení, sluneční brýle a domluvit si pravidelné přestávky uvnitř v chlazeném prostoru.

S příchodem podzimu v září a říjnu se Teherán příjemně ochladí. Denní teploty jsou stále vysoké, přesto však ne tak extrémní jako v létě. V noci se teploty zpravidla pohybují kolem 15°C, takže byste si mohli vzít lehčí kabát.

Zima v Teheránu je chladná a suchá, s teplotami blízkými bodu mrazu mezi listopadem a březnem. Pokud navštívíte Teherán v této době, budete muset být připraveni na období velkých výkyvů teplot. Denní teploty se mohou pohybovat mezi 10°C až 20°C, zatímco v noci se teploty snižují na -1°C. V zimě si proto nezapomeňte přibalit zateplené oblečení, včetně kabátů, šálů, rukavic a kvalitní obuvi.

Jaro v Teheránu, od března do května, je období mírného počasí, kdy teploty začínají stoupat, ale stále nejsou příliš vysoké. Den bude mít teploty okolo 20°C a v noci se teploty mohou dostat na 8°C až 10°C.

Celkově lze říci, že nejlepší roční období pro návštěvu Teheránu je jaro a podzim, kdy jsou teploty mírné a příjemné. Pokud plánujete cestu do hlavního města Íránu v letních měsících, nezapomeňte vzít si dostatek vody a ochránit se před sluncem. V chladnějších měsících zase nepodceňte potřebu zatepleného oblečení.


Dovolená Írán Teherán (hlavní město)


Teherán, hlavní město Íránu, je fascinující destinací pro dovolenou. Toto kosmopolitní město leží v údolí na severu země a nabízí bohatou historii, kulturu a skvělé gastronomické zážitky.

Teherán má mnoho zajímavých památek a muzeí, které stojí za návštěvu. Například Golestan palác, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, je krásnou budovou se zahradami a vnitřními dvory. Můžete si prohlédnout místnost Sál e Ajin, která byla tradičně používána pro styk s veřejností, a obdivovat architektonické detaily, které se v průběhu let proměnily.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je návštěva Národního muzea, kde najdete sbírky archeologických a historických předmětů, jako jsou sochy, mince a fresky, které dokumentují dlouhou a bohatou historii Íránu. Muzeum umění Íránu v Teheránu pak nabízí velkou kolekci moderního a tradičního íránského umění.

Pokud se chcete věnovat nákupům, můžete se vydat na Velký bazár v Teheránu. Tato obrovská tržnice nabízí širokou škálu produktů, jako jsou kožené zboží, koberce, keramika, šperky a nejrůznější suvenýry. Je to skvělé místo, kde si můžete prohlédnout místní řemeslné výrobky a zažít atmosféru hektického trhu.

V Teheránu se také nachází několik dechberoucích mešit, které stojí za návštěvu. Například Mešita šáha v Teheránu je jednou z největších mešit na světě a můžete zde obdivovat jeho impozantní architekturu a luxusní výzdobu. Mešita šáha je velmi důležitým místem pro místní muslimy a poskytuje pohled na to, jak důležité je náboženství pro íránskou kulturu.

Pokud máte rádi přírodu, můžete se vydat do přírodních rezervací v okolí Teheránu. Tam můžete objevit krásné hory, jezera a malebná údolí. Damavand, nejvyšší hora Íránu, je populární destinací pro horolezce a nabízí úžasné pohledy na okolní krajinu.

Když už mluvíme o přírodě, nemůžeme opomenout íránskou kuchyni. Teherán nabízí bezpočet restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat autentická íránská jídla. Zkuste například chelo kebab, pilaf či různé druhy polévek, jako je ash-e reshteh. Nezapomeňte také ochutnat tradiční perské sladkosti, jako jsou baklavy nebo rozane, které jsou neodmyslitelnou součástí íránské kuchyně.

Přestože Írán měl v minulosti pověst země s omezeným přístupem turistům, nyní se situace změnila a turistický ruch v zemi roste. Teherán, jako hlavní město, je vhodným výchozím bodem pro objevování krás Íránu.

Pokud jste dobrodružní duchové a hledáte nové a exotické destinace, měli byste zvážit návštěvu Íránu a jeho hlavního města Teheránu. Toto město nabízí bohatou historii, kulturu a úžasné zážitky, které vás jistě nadchnou.


Ubytování Írán Teherán (hlavní město)


Írán je země bohatá na historii, kulturu a přírodní krásy. Jeho hlavní město Teherán je kosmopolitní destinací, která láká turisty z celého světa. Pokud plánujete návštěvu Íránu, je důležité vědět, jaké možnosti ubytování v Teheránu máte k dispozici.

Teherán je město s rozsáhlou nabídkou ubytovacích zařízení. Naleznete zde luxusní hotely sloužící nejnáročnějším hostům, ale také cenově příznivé varianty pro ty, kteří chtějí šetřit na ubytování a raději utratit peníze za prozkoumání dalších krás Íránu.

Luxusní hotely v Teheránu jsou známé svou prvotřídní péčí o hosty a nabízejí veškeré moderní vybavení. Často mají bazény, wellness centra, restaurace s nádherným výhledem na město a další prvotřídní služby. Pokud si přejete zažít opravdovou pohostinnost Íránu a dopřát si nejlepší možné ubytování, lákají vás například hotely jako Espinas Palace Hotel, Parsian Azadi Hotel nebo Tehran Grand Hotel.

Pokud hledáte více cenově dostupné možnosti ubytování v Teheránu, nebojte se, nabídka je rozmanitá. Najdete zde mnoho středních a levnějších hotelů, které poskytují kvalitní služby za rozumné ceny. Například hotely Alborz, Atlas, Eskan nebo Homa jsou dobrými volbami pro ty, kteří chtějí ušetřit na ubytování.

Nebuďte však překvapeni, pokud narazíte na něco, co se v západních zemích nevyskytuje často. V Íránu si můžete pronajmout tradiční rodinné domy, známé jako "vaghef". Tyto domy se nacházejí v historické části města a nabízejí jedinečný zážitek z tradičního íránského života. Pokud jste dobrodružnější povahy a chcete zažít opravdovou autenticitu, můžete se ubytovat v jednom z těchto rodinných domů.

Další možností je pronájem apartmánu. V Teheránu je k dispozici mnoho apartmánových komplexů, které nabízejí moderní bydlení s veškerým vybavením. Pronájem apartmánu je ideální pro ty, kteří chtějí větší soukromí a svobodu při cestování.

Teherán nabízí mnoho skvělých možností ubytování, které vyhovují různým rozpočtům a preferencím. Nezáleží na tom, zda preferujete luxusní hotel, rodinný dům, apartmán nebo levnější možnost, Teherán vám nabídne to pravé. Při plánování své návštěvy nezapomeňte si dobře rozmyslet, co od ubytování očekáváte a jaký rozpočet jste ochotni věnovat.


Letenka Írán Teherán (hlavní město)


Teherán je hlavním městem Islámské republiky Írán a jedním z největších a nejvýznamnějších měst na Blízkém východě. Tato rozmanitá metropole láká návštěvníky z celého světa svou bohatou historií, kulturním dědictvím a moderní architekturou. Pokud plánujete cestu do Teheránu, klíčovou součástí příprav je rezervace letenky.

Letenka do Teheránu je snadno dostupná z nejrůznějších destinací po celém světě. Existuje mnoho mezinárodních leteckých společností, které nabízejí přímé i přestupní lety do Teheránu. Čas cesty se liší v závislosti na místě, odkud letíte, ale většina letů trvá zhruba 4 až 10 hodin.

Teherán je domovem největšího a nejdůležitějšího mezinárodního letiště v Íránu, Mezinárodního letiště Imam Chomejního. Nachází se asi 30 kilometrů od samotného města a je dobře propojeno s centrem Teheránu.

Při rezervaci letenky do Teheránu je důležité prověřit si nejen cenu letu, ale také víza a požadavky na vstup do země. Íránská vláda vyžaduje, aby turisté měli vízum před příjezdem do země. Víza je možné získat na íránském konzulátu nebo velvyslanectví v zemi, kde žijete. Důležité je si ověřit všechny podmínky a dokumenty, které jsou potřeba k získání víza.

Po příletu na letiště v Teheránu se návštěvníkům otevírá široká škála možností prozkoumat. Město nabízí nespočet historických památek a muzeí, jako je například Golestanová palácová komplex nebo Národní muzeum Íránu. Místní bazary jsou taktéž zajímavým místem, kam se můžete vydat prozkoumávat tradiční iránské umění, řemeslné výrobky a ochutnat místní speciality.

Teherán je také znám svou moderní architekturou a impozantními mrakodrapy. Výšková budova Milad je jednou z nejvýznamnějších staveb ve městě, nabízející nádherný výhled na panoráma města.

Teherán je také výchozím bodem pro výlety do dalších částí Íránu, jako je například Persepolis nebo starobylé město Isfahán. Místní cestovní agentury nabízejí mnoho možností pro výlety po celé zemi, takže se můžete těšit na více než jen na pobyt ve městě.

Vzhledem k tomu, že Teherán je hustě zalidněné město, doprava ve městě může být velmi rušná. Nejlepším způsobem, jak se po městě pohybovat, je použití místních taxíků, které jsou relativně levné a spolehlivé. Další možností je využití veřejné dopravy, jako jsou například metro nebo autobusy.

Výlet do Teheránu slibuje nevšední zážitek, který spojuje bohatou historii s moderní urbanistickou kulturou. Při plánování cesty do tohoto úchvatného města příprava a rezervace letenky je prvním krokem, který vás přiblíží ke skvělému dovolené v Teheránu.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách