Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Írán Šíráz

Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Šíráz


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Šírázu?

Nejznámějšími turistickými atrakcemi v Šírázu jsou mimo jiné Mešita Nasr-ol-Molk, Hrobka Háfize, Mešita Vakil, Zahrada Eram a Citadela Karímkhán.

2. Jaké je nejlepší období pro cestování do Šírázu?

Nejlepším obdobím pro návštěvu Šírázu je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a ne příliš horké.

3. Potřebuji vízum pro vstup do Íránu?

Ano, většina turistů do Íránu potřebuje vízum, které lze získat na iránském konzulátu nebo ambasádě.

4. Jaká měna se používá v Íránu?

Měnou v Íránu je íránský rijál (IRR).

5. Jaká je v Íránu situace s bezpečností?

I když v zemi občas dochází k politickým a společenským napětím, turisté se obvykle cítí v Íránu bezpečně.

6. Jaká je v Íránu situace s alkoholem a jídlem?

Alkohol je v Íránu zakázán a většina restaurací nabízí halal jídla.

7. Vyžaduje se v Íránu pro ženy nošení hijábu?

Ano, v Íránu se vyžaduje nošení hijábu pro ženy, a to i pro turistky.

8. Jaká je situace s dopravou v Šírázu?

Doprava v Šírázu je poměrně dobře organizována a turisté si mohou pronajmout auto nebo využít místní taxislužbu.

9. Jaká je situace s jazykovou bariérou v Íránu?

V Íránu se oficiálně mluví perštinou, ale mnoho Iránců také hovoří anglicky a jinými jazyky.

10. Jaké jsou nejlepší obchody v Šírázu pro nákup suvenýrů?

Mezi nejlepší obchody v Šírázu pro nákup suvenýrů patří bazar Vakil, bazar-e-Bozorg, obchody s ručně vyráběnými koberci a tradičními šperky.


Dovolená Írán Šíráz


Írán je země se bohatou historií a kulturou a nabízí mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je město Šíráz, které se nachází v jižní části země. Dovolená v Šírázu poskytuje jedinečný pohled na život v Íránu a možnost objevování krás tohoto historického města.

Šíráz je známý jako kulturní centrum Íránu a hrál klíčovou roli ve vývoji perské kultury. Město je domovem mnoha významných historických památek, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nejslavnějších atrakcí je hrobka básníka Háfize, která je považována za svatyni literatury. Každý den sem přicházejí mnozí návštěvníci, aby uctili památku tohoto slavného básníka.

Další významnou památkou je citadela Arg-e Karím Chán, která byla postavena v 18. století. Tento impozantní komplex sloužil jako pevnost a královský palác a dnes je otevřený pro veřejnost. Návštěvníci zde mohou prozkoumat okázalé místnosti a terasy s krásným výhledem na město.

Šíráz je také bohatý na jiné historické památky, jako je mešita Nasír ol Molk, známá také jako "Růžová mešita" kvůli svým barevným skleněným oknům, které stvoří ohromující kaleidoskop světel a barev v interiéru. Mešita je téměř jako pohádkový palác, který vás přenese do minulosti.

Kromě historických památek nabízí Šíráz také krásný zážitek ve Filipových sadech, velkém parku uprostřed města. Park je ideálním místem na odpočinek a sledování místních obyvatel, kteří si sem přicházejí odpočinout nebo si užít piknik.

Když jde o jídlo, Šíráz není výjimkou a nabízí zeměpisně specifickou perskou kuchyni. Můžete ochutnat tradiční pokrmy, jako je dizi (hovězí vývar s fazolemi a chřestem), fesenján (kuře nebo jehněčí s granátovým jablkem) nebo kebab. Pro ochutnávku perských sladkostí nezapomeňte navštívit tradiční cukrárnu, kde najdete různé druhy lahodných dortů a dezertů.

Pokud se rozhodnete navštívit Šíráz během dovolené, měli byste si zajistit informace o místních zvyklostech a tradicích. Íránská společnost je velmi respektující a dodržování místních obyčejů je důležité. Například je třeba respektovat islámskou kulturu a nosit vhodný oblečení, které zakrývá ramena a kolena.

Dovolená v Šírázu je skvělou příležitostí pro objevování bohaté historie a kultury Íránu. Město nabízí nádherné památky, okouzlující parky a nezapomenutelný zážitek z perské kuchyně. Pokud se rozhodnete navštívit Šíráz, nezapomeňte si užít jeho kouzlo a ponořit se do atmosféry tohoto jedinečného místa.


Počasí Írán Šíráz


Šíráz je hlavním městem íránské provincie Fárs a jedním z nejvýznamnějších měst v historickém Íránu. Toto město je známo pro své kulturní bohatství, architektonické památky, ale také pro své příjemné počasí během zimy a jara.

V zimě, tedy od listopadu do února, je Šíráz velmi mrazivé. Teploty mohou klesnout až na -10°C, a sněžení není výjimkou. Nicméně, pokud se najde den, kdy svítí slunce, město se oblékne do nádherné sněhové krajiny a nabízí turistům úžasné procházky.

Na jaře, tedy od března do května, je počasí v Šírázu nejkrásnější a nejpříjemnější. Teploty se pohybují okolo 20-25°C a město je zaplaveno kvetoucími květinami a zelení. Šíráz je místem, kde se líbí jak místním obyvatelům, tak turistům.

V létě, tedy od června až do srpna, teploty prudce stoupají a mohou dosahovat až 40°C. To znamená, že turisté by neměli podceňovat účinky tepla a měli by přijmout opatření ke své ochraně. Podobně jako v zimě, i v létě Šíráz poskytuje jedinečné zážitky svým návštěvníkům, například z prohlídky místních masjidů (mešit).

Podzim je v Šírázu poměrně krátký, trvá pouze v září a říjnu. Teploty se pohybují kolem 25-30°C a město se začíná postupně chystat na zimu.

Celkově lze tedy říci, že Šíráz je během jara a podzimu turistickým rájem a dokáže potěšit návštěvníky svým jedinečným kulturním bohatstvím a příjemným počasím.


Ubytování Írán Šíráz


Íránské město Šíráz se nachází na jihu země, v oblasti Fárs. Kromě svých historických památek a kulturního dědictví nabízí také skvělé možnosti ubytování pro turisty.

V Šírázu najdeme různé typy ubytování, od jednoduchých hostelů až po luxusní hotely. Základní hostelové pokoje jsou často vybaveny jen postelí a společnou koupelnou, ale některé hostely nabízejí i vlastní koupelnu a přijatelnější ceny. Jednou z nejpříjemnějších hostelových možností ubytování je Hi Tehran Hostel v centru města.

S krokem více se můžeme podívat na některé z lákavých hotelových možností. V blízkosti turistických atrakcí a moderních obchodů se nachází Shiraz Grand Hotel, nabízející luxusní pokoje a apartmá s výhledem na město a bazén s terasou. Hotel Homa Shiraz je další skvělou možností, s vlastním golfovým hřištěm, tenisovými kurty, fitness centrem a sauna.

V centru města se nachází také bazar, kde můžete najít mnoho tradičních obchodů se suvenýry a místními potravinami. Golf-e-Khane je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších bazaru v Šírázu. Pokud chcete zůstat v blízkosti tohoto živého místa, může být vynikající možnost centrálně umístěný hotel Karimkhan u bazarové oblasti.

Šíráz je také domovem mnoha historických památek, jako je Persepolis a Nasirol-Mulk Mosque. Právě v blízkosti Nasirol-Mulk Mosque najdeme pěkné městské ubytování v podobě Niayesh Boutique Hotel, s výhledem na město a bezplatným Wi-Fi připojením.

Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel, hostelové pokoje nebo jednoduché apartmá, Šíráz má co nabídnout, a to všechno s neopakovatelným historickým kouzlem a kulturou íránského jihu.


Letenka Írán Šíráz


Írán je země bohatá na historii, kulturou a neuvěřitelně malebnými krajinami. Jedním z těchto fascinujících míst v Íránu je Šíráz, které je považováno za kulturní centrum země. Abychom se sem mohli dostat, je nejvhodnější způsob cesty letadlem.

Letenka do Šírázu nabízí možnost rychlého a pohodlného příjezdu do tohoto malebného města. Šíráz je vhodně situován v jihozápadní části Íránu a je obklopen krajinou plnou vinic a pohoří. Let do Šírázu je skvělou příležitostí k obdivování impozantního horského pásma Zagros, které se táhne téměř podél celého Íránu.

Jedním z největších přínosů cesty letecky do Šírázu je nejen snadné dostupnost k turistickým atrakcím, ale také úžasný výhled na úchvatné panoráma města, které je obklopeno kopci a horami. Jihozápadní oblast Íránu nabízí bohaté kulturní a historické památky, které si můžete prohlédnout ihned po příletu.

Jedním z nejznámějších míst v Šírázu je Persepolis, které je považováno za jeden z největších archeologických pokladů Íránu. Tato starověká perská lokalita byla kdysi hlavním městem Perské říše a zůstává důležitým symbolickým symbolem starověkého íránského impéria. Při návštěvě Persepolisu si můžete prohlédnout impozantní ruiny mnohých paláců a chrámů, které poskytují jedinečný pohled na královský život před tisíci lety.

Dalším fascinujícím místem k návštěvě v Šírázu je soubor Zahrady Eram, které jsou vyhlášeny za světové dědictví UNESCO. Tyto elegantní zahrady jsou oázou klidu a jsou obklopeny nádhernými budovami ze starověku. Jejich jedinečný design a bohatě zdobené pavilony přitahují turisty ze všech koutů světa.

Šíráz je také domovem několika významných a historických mešit, jako je Mešita Nasir-ol-Molk, známá také jako Růžová mešita z důvodu svých nádherně vyřezávaných vitrážových oken. Je to jeden z nejznámějších symbolů architektury v Íránu a určitě stojí za návštěvu.

Pro milovníky literatury je Šíráz také rodištěm slavného perského básníka Háfize. Hrobka Háfize je jedním z nejnavštěvovanějších míst města a slouží jako posvátné místo pro mnoho návštěvníků. V blízkosti se nachází také hrobka dalšího slavného perského básníka Saadiho, která je dalším důležitým místem pro návštěvu.

Pokud se tedy rozhodnete navštívit Šíráz, letenka je rychlou a snadnou cestou, jak se sem dostat. Při této cestě můžete zažít krásy jihozápadního Íránu a objevit bohatství kultury a historie, které město nabízí. Cesta letecky do Šírázu vám umožní okamžité ponoření se do jeho neuvěřitelné atmosféry a poznání jeho fascinujících památek.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách