Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Írán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province

Počasí Írán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province


Írán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province je malebná provincie nacházející se na jihozápadě Íránu. Stejně jako většina země, i tato oblast se může pochlubit rozmanitým počasím a klimatem.

Provincie Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad je charakterizována horkými léty a chladnými zimami. V létě se teploty často pohybují kolem 35-40 °C, což z ní činí jednu z nejteplejších oblastí v Íránu. Sluneční svit je intenzivní a proto je velmi důležité se chránit před slunečním zářením. V zimě zde teploty klesají na průměrných 5-10 °C a oblast může být zasažena občasnou sněhovou pokrývkou.

Díky své geografické poloze se provincie setkává se dvěma odlišnými klimatickými vlivy. Na západě se nachází hornatá oblast Zagros, která je ovlivněna kontinentálním klimatem. Zde se vyskytují déle trvající zimy a mírnější léta. Na východě dominuje aridní klima, které je charakterizováno malým množstvím srážek a velkými teplotními výkyvy.

Podnebí oblasti je převážně suché se srážkovým průměrem pod 300 mm ročně. Déšť zde padá nejčastěji během zimy a jara. Spotřebitelé ve vyšších oblastech provincie se mohou těšit na vyšší srážkové hodnoty než ve výškově nižších oblastech.

Provincie Írán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad také leží na březích řeky Karun, která nabízí různé outdoorové aktivity, jako je rybaření a plavba čluny. Okolní hory a národní parky jsou oblíbené mezi turisty, kteří sem přicházejí vychutnat si krásy přírody.

I přes suché klima a omezené srážky se v provincii pěstuje různé plodiny, jako jsou citrony, meruňky a granátová jablka. Díky vydatnému slunečnímu svitu je oblast také ideální pro pěstování opia a vinné révy.

Vzhledem k různorodému počasí provincie Írán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad je nutné být připravený na různé podmínky v závislosti na ročním období. Pokud se sem chystáte, je vhodné si vzít lehké oblečení a chránit se před slunečním zářením, ať už jde o krém na opalování nebo klobouk.

Celkově lze říci, že provincie Írán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad nabízí rozmanité počasí a klima, které ovlivňuje životy jejích obyvatel i turistů. Bez ohledu na to, zda preferujete horké léto nebo chladnější zimní období, tato oblast nabízí mnoho aktivit a zážitků pro všechny návštěvníky.


Ubytování Írán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province


Írán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province je velmi rozmanitá provincie, nacházející se na jihozápadě Íránu. Pro turisty nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, jako jsou historické památky, pohoří Zagros a národní parky. Kromě toho se zde nachází také několik možností ubytování.

Města v Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province mají různé druhy ubytování, od levných hotelů a penzionů po luxusní hotely a resorty. Pro turisty jsou nejoblíbenější možností hostely, které jsou cenově dostupné a nabízejí základní vybavení. Tyto hostely v obvykle nabízejí soukromé i společné pokoje a některé z nich mají i restaurace.

Pokud preferujete více pohodlí a soukromí, můžete si zvolit ubytování v hotelu nebo resortu. Tyto ubytování jsou vybaveny vším potřebným pro pohodlný pobyt, jako jsou moderní pokoje, klimatizace, televize a další. V některých hotelích a resortech jsou k dispozici také fitness centra a bazény.

Pokud hledáte více tradiční zážitek, můžete vyzkoušet ubytování v místních domech. Tyto domy jsou většinou postaveny z hlíny a jsou typickým zástupcem tradiční architektury Íránu. Mnoho místních rodin nabízí své domy turistům k užívání. Tyto domy často nabízejí jednoduché vybavení, jako jsou postele a koupelny, ale jsou skvělou možností pro ty, kteří chtějí zažít tradiční íránský způsob života.

Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province nabízí také několik kempů pro turisty, kteří chtějí strávit několik dní v přírodě. Tyto kempy nabízejí základní vybavení, jako jsou tábořiště, kuchyňská zařízení a WC. Kempy jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy přírody a Západních hor.

Kromě toho můžete také najít další možnosti ubytování, jako jsou soukromé apartmány nebo pronájem domů. Tyto možnosti bývají vhodné pro rodiny nebo skupiny turistů, kteří chtějí získat větší soukromí a svobodu.

Celkově lze říci, že Írán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province nabízí mnoho možností ubytování pro turisty s různými preference. Záleží tedy jen na vás, jakou možnost si zvolíte, aby váš pobyt v této krásné provincii byl co nejpříjemnější.


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se íránské provincie Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad:

Dotaz: Jaké je hlavní město provincie Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad?
Odpověď: Hlavním městem provincie Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad je město Yasuj.

Dotaz: Kolik obyvatel má provincie Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad?
Odpověď: Podle odhadu v roce 2016 měla provincie přibližně 715 000 obyvatel.

Dotaz: Jaké jsou turistické atrakce v provincii Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad?
Odpověď: Provincie je známá svou krásnou přírodou a horami, jako je například pohoří Zagros. Další turistické atrakce zahrnují přírodní rezervace Dena, jezera i historická místa.

Dotaz: Jaký je hlavní průmysl v provincii Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad?
Odpověď: Provincie se zaměřuje na zemědělství, zejména pěstování obilovin, ovoce, zeleniny a chov hospodářských zvířat. Také se zde nachází nerostné zdroje, včetně ropy a zemního plynu.

Dotaz: Kterými etnickými skupinami je provincie Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad obývána?
Odpověď: Hlavními etnickými skupinami v provincii jsou Lúrové a Bachtiárové, ale setkáte se zde také s dalšími menšinami.

Dotaz: Má provincie Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad nějaká historická místa?
Odpověď: Ano, provincie má mnoho historických a kulturních památek. Mezi nejznámější patří četyři starověká opevnění v městech Kuhdasht, Alikram, ‎Kelezā a Bamu. Dále zde naleznete tradiční domy, mauzolea a další historické stavby.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně íránské provincie Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad. Pro více informací je vhodné vyhledat přesnější zdroje nebo se obrátit na místní turistické informační centrum.


Letenka Írán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province


Letenka do íránské provincie Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad je vstupenkou do krásné oblasti, která nabízí návštěvníkům neopakovatelnou kombinaci malebné přírody, fascinující historie a tradiční kultury.

Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad je jedna z nejmalebnějších provincií Íránu, která se nachází v jihozápadní části země. Rozkládá se na území více než 16 tisíc kilometrů čtverečních a její krajinu tvoří úpatí pohoří Zagros, hory, soutěsky, řeky a jezera. Pro turisty, kteří se sem vydají, je k dispozici široká řada outdoorových i kulturních aktivit.

Nejznámějšími atrakcemi provincie jsou národní parky. V Království zvěře (Fars) se návštěvníci setkávají se lvem perským, karakalem, šakalem, divokými osly, kanci a dalšími vzácnými zvířaty. V národním parku Margoon se nachází nejvyšší seskupení vodopádů v zemi. Oáza Nourabad je dalším zajímavým místem, kde si můžete prohlédnout mistrovsky navržené zahradní plánování a původní oázy.

Kromě přírodních krás si můžete užít také kulturního dědictví v této provincii. Město Yasuj, jedno z nejdůležitějších měst regionu, nabízí historické památky jako jsou hrob domu a hrob prince Olfat, starý náměstí a soubor důmů ze středověku a rané islámské období.

Jelikož je Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad relativně nevyzkoumanou oblastí v porovnání s ostatními turistickými destinacemi Íránu, nabízí cestovatelům autentický zážitek. Můžete ochutnat místní jídla, jako je ash-e reshteh (polévka s nudlemi) nebo dolme (plněné listy zeleniny), podívat se na místní trhy plné ovoce a zeleniny nebo si prohlédnout tradiční řemesla a umění.

Letenka do Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad nabízí návštěvníkům možnost užít si krásy jedné z nejkrásnějších a nevšednějších oblastí Íránu. Přírodní krásy, kulturní dědictví a autentická atmosféra tuto destinaci dělají skvělým místem pro dovolenou.


Dovolená Írán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province


Írán je zeměm bohatou na historii, kulturou a malebnou přírodou. Jednou z méně známých, ale nádherných provincií v tomto státě je Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad. Tato provincie se nachází v jihozápadní části země a nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, fascinující historické památky a možnost poznat autentickou perskou kulturu.

Jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů této provincie je národní park Dena. Tento park se nachází na horském hřebeni Zagros a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně iráckého rysa a perského gazely. Národní park Dena nabízí návštěvníkům malebné horské stezky, které vedou k neuvěřitelným vodopádům, kopci Qashqai a četným skalním formacím. Pro milovníky outdoorových aktivit je tento park skvělým místem pro turistiku, horskou cyklistiku a horolezectví.

Další místo, které stojí za návštěvu v provincii Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad, je historické město Yasuj. Město je bohaté na architekturu z doby Sásánovců a nabízí návštěvníkům řadu starobylých památek. Mezi nejvýznamnější patří nádherná mešita Jameh, která je jednou z nejstarších mešit v Íránu, a historické mauzoleum Seyyed Hosein, které je považováno za posvátné místo pro šíitské muslimy.

Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad je také domovem etnické skupiny Qashqai, kteří jsou známí svou bohatou kulturou a tradicemi. Qashqai jsou kočovnými pastevci a jejich životní styl je fascinující. Navštěvování jejich vesnic je skvělým způsobem, jak se dozvědět více o jejich tradičním způsobu života, řemeslech a ručním tkalcovství. Místní obyvatelé jsou pohostinní a často zvou turisty do svých domovů, aby ochutnali tradiční iránskou kuchyni a zazpívali si s nimi jejich lidové písně.

Pro milovníky outdoorových aktivit a dobrodružství je provincie Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad skutečným rájem. Kromě turistiky a horského cyklistiky můžete také vyzkoušet rafting na divokém řece Karun nebo se vydat na průzkum jeskyní, které jsou rozeseté po celém regionu.

Pokud hledáte jedinečnou a autentickou dovolenou, Írán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province je pro vás ideální volbou. Tato krásná provincie nabízí spojení mezi přírodou, historií a kulturou, které vás jistě okouzlí a zanechá v vás nezapomenutelné vzpomínky.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách