Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)

Letenka Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonéské Gili ostrovy - Raj pro milovníky pláží a přírody

Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou, která spojuje bílé písečné pláže, azurově modrou vodu a neobyčejnou přírodu, pak jsou Indonéské Gili ostrovy tou správnou volbou. Tato malá souostroví, z nichž nejznámější jsou Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno, se nacházejí na severozápadním pobřeží ostrova Lombok a nabízejí dokonalou únik z každodenního stresu.

To nejlepší na cestování na Gili ostrovy je, že se sem nedostanete jinak než lodí. Neexistují tu žádné automobily nebo motorky, což zajišťuje čistý vzduch a klidnou atmosféru. Právě pro tyto vlastnosti jsou Gili ostrovy hojně vyhledávány cestovateli, kteří chtějí uniknout masovému turismu a objevovat krásu přírody na plné pecky.

Největším a nejznámějším z Gili ostrovů je Gili Trawangan. Tato malá destinace, známá také jako "The Party Island", přitahuje hlavně mladé lidi, kteří chtějí zažít noční život na pláži. Na Gili Trawangan se nachází mnoho barů, restaurací a klubů, kde se konají živé hudební vystoupení a plážové party. Největším lákadlem ostrova je jeho podvodní svět. Gili Trawangan je ideálním místem pro potápění a šnorchlování, kde můžete spatřit různé druhy mořských živočichů a korálových útesů.

Pokud hledáte klidnější zážitek, pak je Gili Air tou správnou volbou. Ostrov nabízí nejen krásné pláže, ale také autentickou indonéskou atmosféru a kulturu. Na Gili Air najdete mnoho rodinných domů a malých bungalovů, ve kterých se můžete ubytovat. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a otevření k turistům, kteří sem zavítají. Jelikož se na ostrově nenachází tolik barů a klubů jako na Gili Trawangan, je zde atmosféra klidnější a relaxační.

Gili Meno je nejmenším ze tří ostrovů a je ideálním místem pro ty, kteří hledají úplný únik. Na ostrově není tolik turistů, takže se můžete těšit na klidné pláže s azurově modrou vodou až pro sebe. Tento ostrov je také domovem mnoha druhů mořských živočichů a je známý pro své mořské želvy. Můžete se vydat na šnorchlování nebo potápění a objevovat úžasný podvodní svět přímo od pobřeží.

Abyste se dostali na Gili ostrovy z jakékoliv části světa, musíte se nejprve dostat do Indonésie. Hlavním mezinárodním letištěm je letiště Ngurah Rai na Bali. Poté se můžete přemístit do přístavu, odkud vyplouvají lodě na Gili ostrovy. Existují různé společnosti, které provozují trajekty nebo společnosti, které nabízejí i soukromé lodi pro cestování mezi ostrovy.

Gili ostrovy jsou opravdu rájem pro milovníky pláží, potápění a přírody. Pokud hledáte únik z každodenního života a chcete prozkoumat jedinečný podvodní svět Indonésie, pak určitě neváhejte a navštivte tyto nádherné ostrovy. Budete nadšení krásou přírody a vstřícností místních obyvatel.


Počasí Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie, země tisíců ostrovů, je výjimečná svým tropickým klimatem, které je charakteristické snad jen pro oblast Tichomoří. Gili ostrovy, které patří k této části světa, obsahují tři hlavní ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno. Tyto ostrovy jsou oblíbenou destinací pro turisty, kteří hledají jak vodní, tak i pozemní zážitky a chtějí zažít exotický západ slunce nad mořem.

Severní část Lombokského průlivu, kde se nachází Gili ostrovy, je charakteristická vysokou vlhkostí a teplotami, které se pohybují od 27°C do 32°C po celý rok. Vysoká vlhkost, která je způsobena blízkým oceánem, může být někdy velmi intenzivní. V Indonésii však není na čem se divit, když si uvědomíme, že je to jeden z nejvlhčích regionů světa.

Léto je na Gili ostrovech v chladném období od května do září nádherné, s teplotami dosahujícími až 30°C a jasné modrou oblohou. V této době je také období nejnižšího dešťového úhrnu, kdy padá zhruba 50 % obvyklého množství srážek. Většinou se jedná o průtrže mračen v noci nebo brzy ráno, které odplavují nahromaděnou vlhkost. Léto na Gili Trawangan a ostatních ostrovech je obdobím, kdy se většina turistů vydává do této oblasti a Gili ostrovy se tak mění v oblíbená turistická centra.

Zima na Gili ostrovech je v období od října do dubna, což je také období srážek a je to charakteristické nepravidelnými, ale často krátkými, bouřkami a silnými větry, které mohou být velmi silné. I když období zimy na Gili Trawangan a ostatních ostrovech je zrádné, může to být i výhodou pro turisty, kteří chtějí být v každodenním kontaktu s místním obyvatelstvem. Zimní měsíce také nabízejí turistům možnost užít si poklidné noci s pohádkově zářící měsícem, kdy se dají vidět Krabí neboli “Gili” ryby, které tvoří součást místní flóry a jsou považovány za bohyně jeskyní.

Rozdíly mezi létem a zimou na Gili ostrovech jsou podstatné a turisté by proto měli plánovat svou návštěvu podle svojí představy a přání, ale také je nutno být připraven na neočekávané podmínky, které mohou přinést především zimní měsíce. Nicméně Gili ostrovy jsou jedny z nejkrásnějších a nejúchvatnějších destinací indonéského Tichomoří a navštívit je by měl být sen každého cestovatele hledajícího poklid a krásné přírodní scenérie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


1. Jak se dostat na Gili ostrovy?
Nejčastěji se na Gili dostanete lodí z přístavu v Bali (Padangbai nebo Serangan) a Lomboku (Bangsal nebo Teluk Nara).

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Gili ostrovů?
Nejlepší doba na návštěvu Gili ostrovů je od června do září, když je suché období. Nicméně, Gili ostrovy jsou ideální pro návštěvu po celý rok.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici na Gili ostrovech?
Na Gili ostrovech najdete mnoho aktivit jako potápění, šnorchlování, surfing, jízda na kajaku, cykloturistika, masáže a mnoho dalších.

4. Jaký je rozpočet pro pobyt na Gili ostrovech?
Rozpočet se liší v závislosti na typu ubytování a délce pobytu. Nicméně, průměrně se pohybuje mezi 300 až 500 Kč (15 až 25 USD) za noc。

5. Kde najdete nejlepší jídlo na Gili ostrovech?
Jídlo na Gili ostrovech je různorodé a nabízí mnoho možností od tradiční indonéské kuchyně po západní jídla. Nejlepší místa na jídlo jsou na Gili Trawangan a Gili Air.

6. Jak se pohybovat na Gili ostrovech?
Na Gili ostrovech nenajdete žádná motorová vozidla, takže se můžete pohybovat pěšky, na kole nebo na kočáru taženém koňmi.

7. Můžete se koupat na Gili ostrovech?
Ano, můžete se koupat na Gili ostrovech, ale je důležité dodržovat bezpečnostní opatření, protože moře může být místy nebezpečné.

8. Jaké je počasí na Gili ostrovech během deštivého období?
Během deštivého období může být na Gili ostrovech oblačno až deštivo, ale teploty jsou stále příjemné.

9. Jaké jsou nejlepší místa pro šnorchlování na Gili ostrovech?
Nejlepší místa pro šnorchlování jsou Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air, kde můžete vidět mnoho druhů ryb a korálů.

10. Jaký je postup pro potápění na Gili ostrovech?
Nejprve musíte absolvovat základní kurz potápění nebo mít certifikaci. Potom můžete najít několik potápěčských center na Gili ostrovech, kde si můžete najmout výstroj a potápěčské průvodce.


Dovolená Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na světě s tisíci ostrovy, úchvatnou přírodou a fascinující kulturou. Mezi těmito ostrovy jsou i famózní Gili ostrovy, které můžeš najít v průzračných vodách Indického oceánu, dostupných z Baliho nebo Lomboku.

Gili Trawangan, větší z tří ostrovů, na kterých lze být ubytován, je známý jako "ostrov párty" díky kavárnám a bary s živou hudbou. Zdejší pláže nabízejí dokonalé prostředí pro slunění, plážový volejbal nebo uprostit se na lehátka s koktejlem. Odboč z hlavní pláže a projeď podél horské dráhy, na kiteboardingu ti poté přijde na mysl. Taky zdejší místní trh nabízí obrovskou škálu tradičních místních produktů, které si můžeš odnést jako jedinečné suvenýry.

Gili Air, nejmenší z ostrovů se nachází až po Trawangan a je tím nejvhodnější pro odpočinkovou dovolenou. Pokud hledáš klidnější prostředí, tohle je to pravé. Máš tady více možností pro šnorchlování, potápění a různé vodní sporty. Můžeš také zkoumat ostrov. Vybírej si z krásné přírody, místních promenád nebo zajdi do šperkovnice, kde si koupíš jedinečné šperky nebo můžeš navštívit místní rybářský trh a ochutnat tamní dobroty.

Gili Meno, poslední na naší listině a táhne se po Gili Air. Menší, než oba předchozí ostrovy a bude tě to stát více se sem dostat, ale relativně klidný ostrov s nádhernou přírodou. Najdeš tu i některé z nejlepších míst na šnorchlování a potápění, také pojmenované jako "Turtle Point".

Celkově lze říci, že Gili ostrovy nabízejí turbulencím odolnou kombinaci báječného pobytu. Jestli hledáš přírodní krásy a dobrodružství, Gili Trawangan je pro tebe. Jestli hledáš klid a plážový oddych, Gili Air a Gili Meno by mohly být pro tebe ideální volbou.

Ať už se rozhodneš pro jakýkoli z těchto ostrovů, budeš odpočívat v rámci dokonalého prostředí a odpoutat se od shonu velkoměsta. Zajisti si svůj pobyt na Gili ostrovech a užij si dokonalý relax až do poslední minuty!


Ubytování Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonéské Gili ostrovy, včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno, patří mezi nejkrásnější a nejoblíbenější turistické destinace v jihovýchodní Asii. Tato exotická série tří ostrovů ležících u pobřeží Lomboku nabízí nádherné pláže, tyrkysově modré vody, bohatý podmořský život a klidnou atmosféru, která přitahuje turisty z celého světa.

Jedním z klíčových aspektů návštěvy Gili ostrovů je samozřejmě ubytování. Naštěstí, tato destinace nabízí širokou škálu možností pro každého cestovatele, ať už hledá hostely, hotely, luxusní resorty nebo soukromé vily.

Pro ty, kteří se chtějí vypnout a relaxovat, nabízí Gili Trawangan několik luxusních rezortů a hotelů. Tyto ubytovací zařízení vynikají svou prvotřídní kvalitou služeb, nádhernou pláží a stylovým designem. Hosté mohou využívat moderních wellness center, bazénů, restaurací s výhledem na oceán a mnoha dalších příjemností.

Pokud preferujete více cenově dostupné možnosti, Gili Trawangan nabízí také velký výběr hostelského ubytování. Tyto hostely jsou vhodné pro cestovatele s omezeným rozpočtem, kteří si chtějí užít společenskou atmosféru a seznamovat se s dalšími lidmi. Většina hostelských zařízení nabízí sdílené pokoje, společné kuchyňky a turistické informace od místních guide.

Gili Air je středním ostrovem a také nabízí různé typy ubytování. Zde najdete vše od jednoduchých bungalovů až po luxusní vily. Vzhledem k menší velikosti ostrova má většina ubytovacích zařízení přímý přístup na pláž a hosté mohou vychutnávat úžasný výhled na západy slunce každý večer.

Gili Meno je nejmenší a nejklidnější z celého trojice Gili ostrovů. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají úplné odpočinkové ubytování. Můžete si vybrat z krásných plážových bungalovů, romantických vil nebo malých rodinných resortů. Obyvatelé ostrova jsou známí svojí pohostinností a ochotou hostit turisty.

Kromě tradičních ubytovacích možností jsou nyní na Gili ostrovech také dostupné alternativy v podobě Airbnb. Mnoho místních obyvatel pronajímá své soukromé domy a apartmány turistům, což poskytuje autentičtější a přátelštější zážitek.

Celkově lze říci, že Gili ostrovy v Indonésii nabízí pestrou škálu ubytování pro každého cestovatele. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference, najdete tu přesně to, co hledáte. Ať už se rozhodnete zůstat na Gili Trawangan, Gili Air nebo Gili Meno, zaručeně se vám zde bude líbit a budete se chtít vrátit k těmto krásným ostrovům znovu a znovu.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách