Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Indie Konark

Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Konark


1. Jak se dostanu do Konarku?

Konark se nachází asi 65 km od Puri v indickém státě Orissa. Nejbližší letiště je v Bhubaneswaru, který je spojen s většinou velkých indických měst a některými zahraničními destinacemi. Konark také lze dosáhnout autobusem nebo taxíkem z Puri nebo Bhubaneswaru.

2. Jaké jsou vstupné poplatky do Konarku?

Vstupné do Konarku stojí pro zahraniční turisty 600 INR a pro indické turisty 40 INR. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

3. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Konarku?

Nejlepší doba k návštěvě Konarku je od října do března, kdy jsou teploty mírné a příjemné. V létě mohou být teploty velmi vysoké a v období monzunů (červenec a srpen) může být obtížné pohybovat se po místě.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Konarku?

Prohlídka Konarku trvá zhruba 2-3 hodiny, v závislosti na tom, jak detailně se chcete seznámit s místem. Doporučuje se vstoupit do svatyně v ranních hodinách a strávit zde několik hodin, než většina turistů dorazí a množství návštěvníků se zvýší.

5. Co je hlavní atrakcí Konarku?

Hlavní atrakcí Konarku je slavný chrám Surya, který je známý svými složitými a detailními sochařskými díly a architekturou. Chrám je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a patří mezi nejvýznamnější památky Indie.

6. Jaké jsou další zajímavosti v okolí Konarku?

V okolí Konarku lze navštívit další historické místa, jako je chrám Jagannath v Puri a chrám Lingaraj v Bhubaneswaru. Kromě toho je oblast známá svými plážemi, jako je Puri Beach a Konark Beach.

7. Je v Konarku ubytování?

Ano, v Konarku je několik možností ubytování v hotelích a resortech různé úrovně. Vzhledem k tomu, že mnoho turistů se rozhodne pobyt v Puri a využít taxi nebo autobus k návštěvě Konarku, může být ubytování v Puri dobrou volbou pro ty, kteří hledají ubytování v této oblasti.


Počasí Indie Konark


Konark je město, které se nachází na východě Indie v indickém státě Odisha. Město je známé svým hinduistickým chrámem z 13. století, zvaným Chrám slunce, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. V Konarku se setkávají turisté nejen z Indie, ale i ze zahraničí.

Počasí v Konarku

Konark se nachází na rovníku a má tedy tropické klima. Léto začíná v březnu a trvá do května. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje okolo 40 stupňů Celsia. Noci jsou poměrně chladné a teplota klesá na 28 stupňů Celsia. V létě, může být velmi dusno a uvítáte jistě každou příležitost ochladit se v bazénu nebo v oceánu.

Monzunové období začíná v červnu a trvá do září. Monzuny přinášejí velké množství deště, a proto je toto období vhodné pro plány na návštěvu Konarku, zejména pokud máte rádi deštivé dny. Deštivé období s sebou však také přináší riziko sesuvů půdy a záplav.

Podzim začíná v říjnu a trvá do listopadu. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje okolo 30 stupňů Celsia. Podzimní období je nejlepší čas pro návštěvu Konarku, protože teploty jsou mírné a průměrná vlhkost vzduchu je nižší než v letním období.

Zima začíná v prosinci a trvá do února. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje od 20 do 25 stupňů Celsia. Noci jsou chladné a teploty mohou klesnout až na 10 stupňů Celsia. Zimní období je také vhodné pro návštěvu Konarku, protože teploty jsou příjemné a vlhkost vzduchu je nízká.

Závěr

Konark je rozhodně místem, které si zaslouží vaší návštěvu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli část roku, mějte na paměti, že počasí může být velmi proměnlivé. Pokud se chystáte do Konarku na návštěvu Chrámů slunce, nezapomeňte si na cestu přibalit dostatek tekutin, zabezpečit si kvalitní oblečení proti slunci a dopřát si dostatek času na relaxaci a acclimatizaci.


Ubytování Indie Konark


Indie je zemí bohatou na historii a kulturou, která láká turisty z celého světa svými impozantními památkami a malebnou krajinou. Jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě v Indii je Konark, město známé především díky svému impozantnímu slunečnímu chrámu.

Konark, ležící v indickém státě Orissa, se nachází asi 65 km od hlavního města Bhubaneswaru. Toto malé město je známé jako domov slavného chrámu zvaného Konark Sun Temple, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento chrám z 13. století je architektonickým skvostem a přitahuje turisty z celého světa.

Konark Sun Temple, také známý jako Chrám Slunce, je jedním z nejlépe zachovaných středověkých chrámů v Indii. Jeho nádherná architektura a detailní sochařský reliéf představují dokonalé mistrovství indického stavitelství a řezbářství. Chrám byl postaven ve tvaru slunečního vozu taženého sedmi koňmi a jeho stěny jsou pokryty vyřezávanými sochami a reliéfy, které vyprávějí různé legendy a příběhy.

Pokud plánujete návštěvu Konarku, můžete si vybrat z různých možností ubytování. V blízkosti slunečního chrámu se nachází několik hotelů a penzionů, které nabízejí pohodlné a luxusní pokoje pro turisty. Tyto hotely jsou vybaveny moderními službami a zařízeními, které zajistí pohodlný pobyt.

Pokud preferujete autentičtější zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování v tradičním indickém rodinném domě zvaném "homestay". Tyto homestay nabízejí možnost ubytování u místních rodin, kde si můžete vychutnat pravou indickou pohostinnost a získat přístup k místní kultuře a tradicím. Mnoho lidí uvádí, že pobyt v homestay je jedinečnou zkušeností a umožní vám skutečně poznat život v Konarku.

Při návštěvě Konarku byste neměli zapomenout prozkoumat také okolní krajinu a přírodu. Město leží poblíž zátoky Bengálského zálivu a nedaleko od chrámu se nacházejí krásné písečné pláže. Tyto pláže jsou ideální pro odpočinek a relaxaci a nabízejí také různé vodní aktivity, jako je surfování a plavání.

Dalším zajímavým místem k návštěvě v blízkosti Konarku je město Puri, které je známé svým chrámem a festivaly. Puri je vzdálené asi 35 km od Konarku a nabízí různé možnosti ubytování pro turisty. Pokud máte čas, můžete si udělat výlet do tohoto malebného města a prozkoumat jeho kulturní a náboženské dědictví.

V Konarku najdete mnoho restaurací a stánků, kde si můžete vychutnat místní kuchyni. Orissa je známá pro svou bohatou a chutnou kuchyni, která zahrnuje různé druhy mořských plodů, zeleniny a mírně kořeněných jídel. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako je "dalma" (směs různých luštěnin a zeleniny) nebo "chhena poda" (tradiční orisský dezert).

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo autentický homestay, pobyt v Konarku vám umožní zažít jedinečnou kombinaci historie, kultury a krásné přírody. Zamilujete se do architektury slunečního chrámu, prozkoumáte okolní pláže a objevíte indickou pohostinnost. Takže neváhejte a plánujte svou návštěvu Konarku, abyste si užili tyto nezapomenutelné zážitky.


Letenka Indie Konark


Letenka do Indie Konark – cesta k nádherným památkám

Indie se může pochlubit nejen tím, že je to jeden z největších a nejlidnatějších států světa, ale také tím, že zde najdeme některé z nejúžasnějších kulturních a historických památek. Mezi ně patří i slavný chrám Konark, který je pro mnoho turistů jedním z nejoblíbenějších míst v zemi. Pokud plánujete návštěvu Indie, letenka do Konarku by mohla být tím pravým začátkem vaší cesty.

Proč zvolit letenku do Indie Konark

Může se zdát, že cesta z Evropy do Konarku je dlouhá a složitá, ale díky letenkám, které nabízejí různé letecké společnosti, může být cesta mnohem snazší a rychlejší. Indie má mnoho mezinárodních letišť, takže můžete vybírat z různých přistávacích míst a aerolinek. Let do Konarku vás zavede do města Bhubaneshwar, které leží v blízkosti Konarku.

Památky, které v Konarku najdete

Chrám Konark je hlavní turistickou atrakcí v Konarku a je jedním z nejslavnějších hinduistických chrámů na světě. Byl postaven v 13. století a po dobu staletí byl obdivován pro svou nádhernou architekturu. Chrám je však dnes pouze ruinou, ale přesto je i tak stále velmi působivý a návštěva stojí za to.

Další turistickou atrakcí v Konarku je pláž Chandrabhaga, která leží poblíž chrámu. Tato pláž nabízí nádherné výhledy na moře a je ideálním místem na odpočinek po prohlídce chrámu.

Jak plánovat cestu

Indie je zemí s mnoha památkami, kulturou a historií a pokud si chcete užít z nich co nejvíce, je důležité cestu plánovat pečlivě. Pokud plánujete návštěvu Konarku, je nejlepší využít některou z místních cestovních kanceláří, které nabízejí různé zájezdy do Konarku a dalších turistických destinací.

Většina cestovních kanceláří nabízí kompletní balíčky s letenkou, ubytováním a prohlídkami památek. Pokud tedy plánujete návštěvu Konarku a Indie obecně, stačí si vybrat nejpohodlnější a nejvhodnější letenku a na zbytek se můžete spolehnout na zkušené místní průvodce.

Závěr

Indie Konark je ideálním cílem pro ty, kteří chtějí poznat kulturu a historii Indie. Návštěva chrámu Konark je nezapomenutelným zážitkem a pláž Chandrabhaga pak ideálním místem na odpočinek a relaxaci. Díky letenkám do Indie Konark se můžete snadno a rychle dostat do blízkosti těchto památek a užít si tak nezapomenutelnou dovolenou v Indii.


Dovolená Indie Konark


Indie je země bohatá na historii, kulturu a krásné přírodní scenérie. Jednou z nejpopulárnějších destinací pro turisty je slavné místo nazývané Konark. Konark se nachází v indickém státě Odisha na východě země a je známý především díky svému chrámu slunce nazývanému Konark Sun Temple.

Konark Sun Temple je jednou z nejvýznamnějších památek Indie a byl postavený v 13. století za vlády krále Narasimhadeva I. Tento chrám sloužil poté mnoho let jako místo zbožnosti, ale byl opuštěný a poničený přirozenými živly. Přesto stále přitahuje turisty z celého světa svou nádhernou architekturou a mistrovskými sochařskými díly.

Konark Sun Temple je postavený ve tvaru slunečního vozu s 24 do kamene vyřezanými koly a sedmi koněmi táhnoucími tuto monumentální stavbu. Chrám byl navržen tak, aby sloužil jako kalendář, který přesně ukazuje čas podle slunečních hodin. Vnitřek chrámu je zdobený sochami bohů a bohyň, tance a hudebními motivy a dalšími detaily, které odrážejí dokonalost indické sochařské a architektonické tradice.

Navštívit Konark Sun Temple je jako vstoupit do minulosti a prozkoumat indickou historii a náboženské dědictví. Turisté se mohou procházet kolem chrámu, obdivovat jeho nádhernou fasádu a vstoupit dovnitř, kde se ocitnou v nezapomenutelné atmosféře mystiky a klidu. Veškeré detaily a sochy vytvářejí dojem dobytka síly a velikosti.

Kromě chrámu samotného je zde také několik dalších zajímavých míst v okolí, které stojí za návštěvu. Kousek od chrámu se nachází Krishna Balarama Mandir, chrám zasvěcený páru bohů Krishna a Balarama. Dalšími atrakcemi jsou archeologické muzeum, kde můžete vidět sbírky starožitností a soch, které byly nalezeny v okolí chrámu.

Konark také láká na své nádherné pláže, jako je Chandrabhaga Beach. Pláž je oblíbená nejen mezi turisty, ale také mezi místními obyvateli, kteří sem rádi jezdí na pikniky a rodinné výlety. Pláže jsou čisté, poskytují dokonalou kulisu pro relaxaci a nabízejí různé vodní aktivity, jako je surfování a jízda na kajaku.

Pokud plánujete dovolenou v Indii, Konark by měl být na horním seznamu míst, které chcete navštívit. Jeho bohatství historie, architektury a přírodní krásy se budou určitě vejít pod kůži každého turisty. Zároveň vám tak navštívení Konarku umožní nasát pravou esenci indické kultury a tradic.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách