Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Indie Alleppey

Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Alleppey


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Indie Alleppey:

1. Jak se dostat do Alleppey?

Alleppey se nachází v indickém státě Kerala a je dobře dostupná letecky, vlakem nebo autobusem. Nedaleko se nachází mezinárodní letiště v Kochi, odkud lze po silnici dojet do Alleppey. Dále můžete využít vlakovou nebo autobusovou dopravu například z Keraly nebo z jiných částí Indie.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Alleppey?

Nejlepší doba k návštěvě Alleppey je od října do března, kdy je suché a mírné počasí. V létě a na začátku monzunového období (květen a červen) může být velmi dusno a vlhko.

3. Co dělat v Alleppey?

Alleppey nabízí několik aktivit a zajímavostí, jako například projížďky plachetnicemi po zdejších vodních cestách (tzv. backwateru), návštěvu tradičních vesnic a tržišť, ochutnávku místních specialit a relaxaci na plážích. Můžete také navštívit národní park Periyar nebo druhé nejvyšší pohoří v Indii, zvané Nilgiri.

4. Kolik stojí ubytování v Alleppey?

Ceny ubytování se liší v závislosti na typu a kvalitě zařízení. Většina hotelů a resortů nabízí pokoje od 600-1000 INR (cca 200-330 Kč) za noc, nicméně jsou k dispozici i luxusnější varianty s vyššími cenami. Lze se však ubytovat i v levných guesthousech a hostelech.

5. Jaké jsou místní jídla v Alleppey?

Místní kuchyně v Alleppey je bohatá na rybí a mořské pokrmy, díky tomu, že se město nachází u vodních cest. Z populárních jídel zde lze zmínit masala dosu (křupavou rýžovou placku s různými kořeněnými omáčkami), paratha (indickou placku), rybí kari, číčorai (pálivou zeleninovou polévku) a další. Vegetariáni zde najdou také mnoho možností.


Ubytování Indie Alleppey


Indické město Alleppey, také známé jako Alappuzha, je považováno za přístav na břehu Arabského moře v jižním státě Kérala. Město se nachází mezi lagunou Vembanad a ústím řeky Pamba. Je to jedno z nejpůvabnějších míst v Indii se svými vodními kanály, palmami lemujícími břehy a nekonečnými plážemi. Mnoho turistů se rozhoduje zůstat v Alleppey kvůli jeho kráse a výjimečnému zážitku, což vyžaduje nejdůležitější vlastnost - ubytování.

Indické hotely a komplexní služby jsou většinou cenově dostupné, ale záleží na preferencích každého turisty. V Alleppey máte na výběr z mnoha druhů ubytování. Nejdůležitější otázkou při výběru je, zda chcete zůstat v centru města nebo blíž k přírodě.

Pokud hledáte luxusní a komfortní zážitek, můžete si rezervovat ubytování v některém z nejlepších resortů v Alleppey. Tyto hotely nabízejí vynikající služby a zařízení, jako jsou wellnes centra, bazény, venkovní aktivity a mnoho dalšího. Řada těchto resortů, jako je například Golden Sands Resort, leží přímo u pláže a nabízejí zároveň i mnoho vodních sportovních aktivit. Tyto hotely však mohou být pro někoho z velké části příliš drahé.

Další možností je najít si ubytování v domě na vodě, což je typický způsob pobytu pro místní obyvatele zvaný "houseboat". Tyto plující domy nabízejí krásný výhled na lagunu Vembanad a řeku Pamba a zároveň vám umožní prozkoumat okolí Alleppey. Tyto domy na vodě jsou různých velikostí a mohou být pronajaty na jeden nebo více dní. Během pobytu v domě na vodě budete mít k dispozici personál, který pro vás bude připravovat jídla a pečovat o vaše pohodlí.

Pokud hledáte levnější možnosti, můžete se ubytovat v hostelových typech zařízení. Tyto hotely mohou být jednoduše vyhledány na internetu a poskytují cenově dostupnější možnosti. Mnoho z těchto hostelů nebo penzionů mohou nabízet mezinárodní a indickou kuchyni, což poskytuje větší komfort i pro cestovatele, kteří hledají jiné zdroje jídla.

Nakonec, pokud hledáte pobyt, který vám umožní poznat místní kulturu a styl života, můžete si pronajmout tradiční indický dům, zvaný "homestay". Tyto domy nejsou jen cenově dostupné, ale také poskytují mnoho příležitostí k interakci s místními obyvateli. Hostitelé poskytují základní služby, jako jsou jídlo a ubytování, a zároveň přinášejí cestovatelům možnost poznávat místní zvyky.

V závislosti na vašich preferencích a rozpočtu máte v Alappuzha mnoho možností ubytování. Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, bude vám zajištěno vynikající zážitek a nezapomenutelné zážitky z tohoto půvabného města na jihu Indie.


Počasí Indie Alleppey


Alleppey, také známé jako Alappuzha, leží v indickém státě Kerala a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů této oblasti. Město je známé především díky svým vodním kanálům, jezerům a písečným plážím. Aleppey je známé také pro své specifické klima a počasí, které ho vydělují od ostatních částí Indie.

Počasí v Alleppey je ovlivněno monzunovým klimatem. Monzunové období začíná v červnu a trvá až do září, přičemž se jedná o období největších srážek v roce. Za monzunové sezóny Alleppey zaznamená velké množství deště, který často přichází ve formě lijáků. Nejlépe je tedy vyhnout se cestování do města v tomto období, protože může být obtížné a nebezpečné kvůli přívalovým dešťům a silnému větru.

Po monzunu, od října do února, začíná suché období, které je nejvhodnějším obdobím pro návštěvu Alleppey. Teploty se pohybují kolem příjemných 25 až 30 °C, což je ideální prozkoumávat město a jeho okolí. Toto období také přináší slunečné počasí a příjemné chladné větry, které z návštěvy Alleppey udělají skvělý zážitek.

Dalším důležitým aspektem počasí v Alleppey je vlhkost vzduchu. V období monzunu je vlhkost vzduchu velmi vysoká, což může působit nepříjemně zejména na ty, kteří nejsou zvyklí na takové podmínky. Po monzunu se vlhkost vzduchu snižuje, což přispívá ke komfortnějšímu pobytu v městě.

Alleppey je také známé díky svým plážím. Plážové oblasti jsou navštěvovány převážně v období sucha, kdy je možné si užít slunečného počasí a osvěžit se v Indickém oceánu. Turisté se mohou těšit na teplé vody a možnost zapojit se do vodních aktivit, jako je surfování nebo jízda na lodích.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Alleppey je velmi specifické a ovlivňuje zážitek z návštěvy tohoto krásného města. Pokud plánujete cestovat do Alleppey, doporučuje se navštívit ho v období sucha, aby bylo možné plně využít a poznat vše, co toto místo nabízí.


Dovolená Indie Alleppey


Alleppey, také známé jako Alappuzha, je malé město ležící na pobřeží jižní Indie. Považuje se za jeden z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických cílů v zemi, díky svému překrásnému přírodnímu prostředí a kulturnímu bohatství. Jeho malebné vodní kanály, sladkovodní jezera a nedotčené pláže představují perfektní destinaci pro dovolenou.

Alleppey je známé jako "Benátky východů" nebo "Benátky Indie", díky množství kanálů a vodních cest, které tvoří základ dopravy v této oblasti. Jednou z atrakcí města je jízda na tradičním indickém plavidle, zvaném houseboat. Tyto plavidla poskytují jedinečnou možnost prozkoumat krásu Alleppeye, a to zejména backwaters, což jsou četné sladkovodní kanály, jezera a laguny, které jsou typické pro tuto oblast. Houseboat vám umožní relaxovat na palubě, zatímco se plujete kolem palmových hájů, čajových plantáží a tradičních vesnic.

Dalšími atrakcemi Alleppeye jsou jeho nekonečné pláže, které jsou proslulé tím, že jsou málo zalidněné a obklopené zelení. Myšlenka procházky po pláži, když vás obklopuje svěží mořský vánek a západ slunce barví nebe do odstínů oranžové a růžové, je prostě ohromující. Někteří lidé se sem dokonce vydávají jen proto, aby se zhostili tradičního indického masáže Ayurveda, která je ve městě velmi populární.

Město Alleppey je také známé pro svůj tradiční festival Nehru Trophy Boat Race, který se koná každý rok v srpnu na jezeře Punnamada. Tento festival láká tisíce návštěvníků, kteří se sem sjíždějí, aby pozorovali soutěže mezi dlouhými dřevěnými čluny, které jsou v pohybu veslaři v synchronizovaných rytmických pohybech. Tento festival přináší obrovskou atmosféru a dovolená v tomto období je zážitek, který si nikdy neodpustíte.

Kromě toho, Alleppey se může také pochlubit svými kulturními památkami a chrámy, jako je Mannarasala Naga Kshetram, posvátné místo zasvěcené bohu hadů, a Muzeum sv. Ignáce z Loyoly, které je domovem pro obrovské množství uměleckých děl a historických artefaktů.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou indickou kulturu, krásu přírody a relaxaci, není lepším místem k návštěvě než Alleppey. Tato malebná destinace se jistě stane nezapomenutelnou součástí vaší dovolené v Indii.


Letenka Indie Alleppey


Indie, země s bohatou kulturou a malebnou přírodou, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na světě. Jedno z nejvíce fascinujících míst v Indii je alleppský distrikt v indickém státě Kérala. Tato oblast je známá svou nádhernou přírodou, kanály obklopenými palmovými stromy a přístupem k pákistánskému oceánu. Pokud se chystáte na dovolenou v Indii, letenka do Alleppey by měla být na vrcholu seznamu vašich priorit.

Allepey, také známý jako "Benátky Východu", je doslova síť kanálů, řek a jezer, které přinášejí jako nevšední zážitek pro každého návštěvníka. Nejlepší způsob, jak si vychutnat tuto jedinečnou krajinu, je plovoucí domov lodí nebo nejznámější z nich, Houseboat. Tyto plovoucí domy mají vlastní vybavení, včetně ložnic, obývacího pokoje a také restaurace, která vám nabídne lahodnou kuchyni Kéraly. Z venkovní paluby si můžete vychutnat panoramatický výhled na kanály a pozorovat život místních lidí.

Během plavby v domácí lodi můžete vidět mnoho z místní flóry a fauny. Kanály Alleppey jsou domovem pestrobarevných ptáků, vodních zobavců a dokonce i krokodýlů. Je to také jedinečný způsob, jak se setkat s místními obyvateli, protože se běžně plaví na svých menších člunech, aby vykonávali rybolov nebo prodávali své plodiny na trhu.

Jinou atrakcí Alleppey je jeho slavný festival zvaný Neduvath Kuzhi. Tento festival připomíná tradice a kulturu Kéraly a je příležitostí pro místní obyvatele, aby předvedli své tradiční tance a hudbu. Festival trvá celý den a vrcholí ohňostroji, které ozáří oblohu. Je to skvělá příležitost pro turisty naučit se o místní kultuře a tradicích.

Allepey nabízí také krásné pláže u pákistánského oceánu. Turisté si mohou užít slunečního odpočinku na bílém písku, nebo se vydejte na romantickou procházku podél pobřeží. Místní lodě zde také nabízejí zážitky paraglidingu nebo vodních sportů, jako je windsurfing a kajakování. Nejznámější pláže v této oblasti jsou Marari a Alappuzha.

Pokud jde o klima, nejlepší doba na návštěvu Alleppey je z listopadu do března. Tato doba přináší příjemné a mírné teploty, ideální pro plovoucí plavbu po kanálech a pro jiné venkovní aktivity.

Po celém okolí Alleppey si můžete také prohlédnout další turistické atrakce, jako je jeskyně Ambalapuzha, chrám Mannarasala a pozorování slonů na ostrově Pathiramanal. Místní kuchyně je další neodolatelnou součástí návštěvy Alleppey. Kérala jídlo je slavné pro svou směs vyvážených chutí a příchutí koření.

Letenka do Alleppey vám zaručí nezapomenutelný zážitek v jednom z nejmalebnějších a unikátních regionů Indie. Pestrá krajina, živá kultura a síť kanálů čekají, abyste je objevili. Nechte svou dovolenou v této indické perle být dobrodružstvím plným krás a nevšedních zážitků.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách