Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Guatemala Antigua Guatemala

Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala Antigua Guatemala


1. Jak se dostanu do Antiguy Guatemaly?
Odpověď: Nejběžnější způsob, jak se dostat do Antiguy Guatemaly, je přistání na Mezinárodním letišti La Aurora v Guatemale a pak cesta autobusem nebo taxíkem do Antiguy (kolem 1,5 hodiny).

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Antiguy Guatemaly?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Antiguy je v období od ledna do dubna, kdy je počasí obvykle slunečné a suché. Září a říjen jsou obdobím dešťů, které mohou ovlivnit plánování aktivit venku.

3. Co je vhodné navštívit v Antiguy Guatemale?
Odpověď: V Antiguy můžete navštívit mnoho historických památek, jako je Chrám San Francisco, Kostel La Merced a Palác velkého kapitána. Můžete také prozkoumat místní trhy, muzea, umělecké galerie a přilehlé sopky Pacaya a Agua.

4. Jaký je místní jazyk v Antiguy Guatemale?
Odpověď: Místním jazykem Guatemaly je španělština. Některé lidé mohou také mluvit místními indiánskými jazyky, jako je kečuánština nebo mingský jazyk.

5. Je v Antiguy Guatemale bezpečno cestovat?
Odpověď: Antigua Guatemala je obecně považována za relativně bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité být obezřetný, dbát na své cennosti a sledovat svého okolí. Doporučuje se také konzultovat aktuální cestovní varování před cestou.

6. Existují v Antiguy Guatemale nějaká specialitní jídla, která bych si měl vyzkoušet?
Odpověď: Mezi specialitní jídla, která byste si měli v Antiguy vyzkoušet, patří pepián (tradiční guatemalská omáčka), guatemalská enchilada (smažený kukuřičný plát s různými přísadami) a chuchitos (guatemalské tamales). Mnoho místních restaurací také nabízí kvalitní kávu.

7. Jaké jsou nejlepší místa k nákupu suvenýrů v Antiguy Guatemale?
Odpověď: Můžete si koupit suvenýry na místních trzích Antiguy, jako je tržiště Mercado de Artesanías nebo Mercado de Antigua. Tyto trhy nabízejí širokou škálu výrobků, jako jsou ručně vyrobené šperky, keramika, textilie a mnoho dalšího.

8. Jaké jsou možnosti ubytování v Antiguy Guatemale?
Odpověď: V Antiguy Guatemale existuje široký výběr ubytování, od luxusních hotelů po levné hostely. Mnoho z nich se nachází v historických budovách a nabízí příjemné prostředí a výhodnou polohu v centru města.

9. Je nutné mít víza pro vstup do Antiguy Guatemale?
Odpověď: Občané mnoha zemí, včetně České republiky, nepotřebují pro pobyt v Guatemale víza. Můžete vstoupit na základě turistického povolení, které lze získat při příjezdu na letiště.

10. Má Antigua Guatemala veřejnou dopravu?
Odpověď: Ano, v Antiguy Guatemale je k dispozici veřejná doprava. Je zde rozsáhlá síť autobusů, které mohou přepravovat lidi po městě a do okolních oblastí. Místní taxíky jsou také běžným způsobem dopravy.


Letenka Guatemala Antigua Guatemala


Plánujete návštěvu Guatemaly a hledáte zajímavá místa k navštívení? Pak byste rozhodně neměli vynechat Antigua Guatemala, jedno z nejkrásnějších měst v zemi. A proč nezačít vaše dobrodružství již na letišti v Guatemale, kde si můžete zakoupit letenky do Antiguy?

Antigua Guatemala se nachází asi 40 kilometrů západně od hlavního města Guatemaly a je jedním z nejdůležitějších koloniálních měst v celé Střední Americe. Město bylo založeno Španěly v roce 1543 a během následujících století se stalo nejdůležitějším městem v koloniální Guatemale.

Antigua Guatemala je město plné historie a kulturních památek. Je to místo, kde můžete vidět mnoho architektonických skvostů, jako jsou chrámy, kláštery, monastýry a paláce. Mezi nejvýznamnější památky, které byste si neměli nechat ujít, patří katedrála svatého Jakuba (Catedral de Santiago), klášter La Merced, kostel San Francisco a mnoho dalších.

Kromě toho Antigua Guatemala nabízí mnoho aktivit, jako jsou prohlídky města, návštěva muzeí, tradičních marketů, ale také různorodé možnosti sportovního vyžití. Můžete si zahrát golf, jízdu na koni, trekking v nejbližších horách nebo se projet na ATV po okolí města.

Pro turisty nabízí Antigua Guatemala také řadu ubytovacích možností - od luxusních hotelů až po levnější hostely a penziony. Díky svému strategickému umístění je Antigua Guatemala také ideálním výchozím bodem pro další výlety po Guatemale.

Nezapomeňte, že letenky do Antiguy můžete zakoupit již na letišti v Guatemale nebo přes internet. Vydejte se na cestu do Guatemaly a užijte si krásy Střední Ameriky, které ani jednoho turistu nezklamou.


Počasí Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je země ležící v jižní části Severní Ameriky a její metropolí je hlavní město Ciudad de Guatemala. Mezi nejdůležitější turistické destinace v Guatemale patří město Antigua Guatemala ležící necelých 30 km jihozápadně od hlavního města. Toto město je vyhledávané nejen svou architekturou, ale také pro své přírodní krásy a klima.

Antigua Guatemala leží v nadmořské výšce 1535 m n. m. a klima zde je poměrně mírné a příjemné. Díky výšce se zde vyskytují nižší teploty než v okolních nížinách a teploty se zde pohybují mezi 17 a 27 stupni Celsia. Nejtepleji je v Antigue Guatemala v březnu a dubnu a nejchladněji v lednu a únoru.

Mezi hlavní charakteristiky počasí v Antigue Guatemala patří relativně vysoká vlhkost vzduchu, oblačnost a silné odpolední větry. V případě silného větru se může stát, že písek a prach z okolních polí a hor se dostanou až do města a sníží tak kvalitu ovzduší.

Období dešťů v Antigue Guatemala trvá od dubna do listopadu, přičemž nejvíce srážek připadá na první čtyři měsíce tohoto období. V této době se mohou vyskytnout i povodně a sesuvy půdy, proto je třeba být opatrný a dbát na varování místních úřadů.

Díky svému klimatu je Antigua Guatemala ideální turistickou destinací po celý rok. Navštěvovat město by bylo ideální v období od prosince do března, kdy jsou nižší teploty a nižší vlhkost vzduchu. Pokud však nevadí vám vysoká vlhkost a dešťové přeháňky, můžete se Antigua Guatemala navštívit i v období od dubna do listopadu.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Antigue Guatemala je poměrně příznivé, a pokud se budete řídit místními doporučeními, budete si moci užít pobyt v tomto krásném městě v celé jeho kráse a rozmanitosti.


Ubytování Guatemala Antigua Guatemala


Antigua Guatemala je malebné město nacházející se v Guatemale. Je to jedno z nejvýznamnějších koloniálních měst ve Střední Americe a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Díky svým historickým památkám, kulturálnímu bohatství a překrásnému okolnímu prostředí je to oblíbená turistická destinace.

Při plánování cesty do Antigua Guatemala je samozřejmě důležité najít si vhodné ubytování. Město nabízí širokou škálu možností, od luxusních hotelů až po hostely a penziony pro cestovatele s menším rozpočtem. Výběr je opravdu rozmanitý a pro každého zde najde své ideální místo k odpočinku.

Pokud hledáte luxusní ubytování, mohli byste se rozhodnout pro pobyt v některém z historických koloniálních domů, které byly přeměněny na luxusní hotely. Tyto hotely často nabízejí nádherně zařízené pokoje s osobitým šarmem koloniální éry a moderními prvky. Mnoho z těchto hotelů má také restaurace a lázeňské služby, které zajišťují dokonalý pobyt.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Antigua Guatemala také mnoho levných možností ubytování. Hostely a penziony nabízejí komfortní pokoje za dostupné ceny. Některé z těchto ubytovacích zařízení také pořádají různé aktivity, jako jsou kurzy vaření, španělštiny nebo prohlídky města. To je skvělý způsob, jak seznámit se s místní kulturou a lidmi.

Při výběru ubytování v Antigua Guatemala je také důležité zvážit umístění. Město je relativně malé a většina atrakcí je pohodlně dostupná pěšky. Nicméně, pokud si přejete být blízko hlavní tržnice nebo jiných důležitých míst, měli byste zvážit ubytování v centru města. Na druhou stranu, pokud preferujete klidnější prostředí, můžete zvolit ubytování mimo centrum, kde je méně rušno.

Antigua Guatemala je krásné město s bohatou historií a přátelskými obyvateli. Kvalitní ubytování je základním kamenem úspěšné cesty. Ať už si vyberete luxusní hotel nebo levný hostel, měli byste si být jisti, že najdete útočiště, které splní vaše potřeby a přispěje k nezapomenutelnému zážitku z pobytu v této krásné části Guatemaly.


Dovolená Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je země plná kultury a krásné přírody a v jejím středu se nachází krásné město Antigua Guatemala, které je ideální pro dovolenou plnou dobrodružství a relaxace.

Antigua Guatemala je unikátním městem, které se nachází uprostřed Guatemaly. Pro své návštěvníky nabízí mnoho historických a kulturních památek, stejně jako nádhernou přírodu a krajinu.

Město Antigua Guatemala bylo založeno v roce 1543 a během své historie se stalo místem důležitých událostí. Na náměstí se nachází kostely a kláštery, které byly postaveny v 16. a 17. století.

Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Antigua Guatemala je výstup na sopku Acatenango. Tento výlet nabízí úžasný výhled na okolní krajinu a na vulkanické jezero Atitlán. Pro ty, kteří neradi cestují do výšek, existuje možnost vychutnat si město na kole nebo pěšky.

Antigua Guatemala je také ideálním místem pro milovníky kávy. Guatemala je jedním z největších výrobců a exportérů kávy na světě a místní kávové plantáže nabízejí nejen výbornou kávu, ale také možnosti prohlídek a degustací.

Pokud hledáte odpočinek a relaxaci, můžete si užít luxusní spa, které nabízí četné procedury včetně masáží, aromaterapie a thajských technik.

Antigua Guatemala je také ideálním místem pro naučení se nových jazyků. Existuje mnoho jazykových škol, které nabízejí intenzivní kurzy španělštiny pro turisty.

V Antigua Guatemala se konají také různé festivaly a slavnosti, které nabízejí mnoho zábavy a možností poznání místní kultury. Mezi nejvýznamnější patří Velikonoční týden (Semana Santa) a přehlídka gigantů a trubkařů (Desfile de los Gigantes y Cabezudos).

Antigua Guatemala je ideálním místem pro dovolenou plnou kultury, historie a přírody. Jeho návštěva nabízí mnoho zážitků a nových zážitků.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách