Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Ghana Lake Volta

Počasí Ghana Lake Volta


Ghana Lake Volta je největší umělé jezero na světě s rozlohou 8 502 km². Nachází se na jihovýchodě Ghany a bylo vytvořeno na řece Volta v roce 1965. Toto jezero má vliv na místní klima a počasí.

V období dešťů, které trvá od dubna do října, se přehradní nádrž naplní vodou a způsobuje povodně. Tyto povodně způsobují záplavy, které mohou mít devastující účinky na zemědělství a obyvatele v oblasti. Průměrné srážky během této sezóny jsou kolem 1500-2000 mm, což je množství, které je nutné pro udržení velkého množství rostlin.

S příchodem období sucha, což je zhruba od listopadu do března, voda v jezeře výrazně klesá a způsobuje sucha. V této době mají lidé na březích jezera problémy s nedostatkem vody a to jak pitné, tak i pro zemědělství. Průměrné srážky v této době se pohybují kolem 80-200 mm.

Počasí v okolí Ghana Lake Volta je velmi vlhké během celého roku, což vytváří příznivé podmínky pro rozvoj tropických lesů a rostlinstva. Tyto lesy jsou domovem mnoha druhů zvířat, včetně krokodýlů, opic a ptáků.

Většina turistických aktivit v této oblasti se koná během období sucha. Turisté mohou navštívit okolí jezera, prohlížet si zvířata v tropických lesích a podívat se na četné vodopády a skalní útvary. V některých oblastech můžete vidět i archeologické památky a tradiční vesnice.

Vzhledem k tomu, že je Ghana Lake Volta jednou z hlavních turistických destinací v Ghaně, jsou zde k dispozici různé hotely a turistické zařízení. Tuto oblast je také snadné dosáhnout z jiných částí Ghany, protože zde vede silnice a železnice.

Závěrem lze říci, že Ghana Lake Volta ovlivňuje místní klima a počasí. S jeho změnami se pojí také změny v životním stylu místních lidí a vliv na turistický průmysl. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, je nutné zvážit období sucha či dešťů, které ovlivňují vaše turistické aktivity.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Lake Volta


1) Bylo již jezero Volta v Ghaně vytvořeno lidskou činností?
Odpověď: Ano, jezero Volta bylo vytvořeno lidskou činností. Byla postavena Akosombová přehrada na řece Volta v roce 1965, která vytvořila jezero.

2) Jaký je objem jezera Volta?
Odpověď: Objem jezera Volta činí přibližně 148 miliard kubických metrů vody.

3) Jaké je hloubka jezera Volta?
Odpověď: Průměrná hloubka jezera Volta je přibližně 18 metrů, nejhlubší místo měří kolem 75 metrů.

4) K čemu je jezero Volta využíváno?
Odpověď: Jezero Volta slouží jako zdroj vody pro zavlažování, výrobu elektřiny, odpočinek a rekreaci, rybolov a také dopravu.

5) Jaký je největší ostrov na jezeře Volta?
Odpověď: Největším ostrovem na jezeře Volta je Dodi Island, který je oblíbeným turistickým cílem v oblasti.

6) Jaká fauna a flora je v okolí jezera Volta?
Odpověď: V okolí jezera Volta najdeme pestrou škálu živočišných druhů, včetně krokodýlů, ptáků, ryb a opic. Vegetace je rozmanitá a zahrnuje mangrovy, palmy a další rostliny.

7) Jaká je největší města v okolí jezera Volta?
Odpověď: Největšími městy v okolí jezera Volta jsou Akosombo, Kete Krachi, Ho a Ada.

8) Jaký je turistický potenciál jezera Volta?
Odpověď: Jezero Volta nabízí mnoho možností pro turisty, včetně vodních sportů, rybaření, lodních výletů, pozorování přírody a relaxace na plážích.

9) Jaká je úloha jezera Volta v energetickém sektoru Ghany?
Odpověď: Jezero Volta je klíčovým zdrojem energie pro Ghanu. Na přehradě byla postavena hydroelektrárna Akosombo, která produkuje značnou část elektřiny v zemi.

10) Existuje nějaký ekologický problém spojený s jezerem Volta?
Odpověď: Jezero Volta čelí ekologickým problémům včetně eroze břehů, invaze invazivních druhů rostlin a ryb, kontaminace vody a ztráty biodiverzity. Tyto problémy mají negativní dopad na ekosystém jezera.


Dovolená Ghana Lake Volta


Ghana je země plná nádherných krajin a bohaté kultury. Jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů, které můžete v Ghaně objevit, je nádherné jezero Volta.

Jezero Volta je umělé jezero, které bylo vytvořeno přehradou Akosombo na řece Volta v roce 1965. Jedná se o jedno z největších umělých jezer na světě, s rozlohou přibližně 8 502 km². Jezero Volta je důležitým zdrojem elektřiny pro Ghanu a také poskytuje řadu rekreačních a turistických možností.

Když navštívíte jezero Volta, můžete si pronajmout loď a prozkoumat jeho rozlehlé vodní plochy. Můžete si užít klidnou plavbu po jezeře a obdivovat nádherné výhledy na okolní pobřeží a zelené kopce. Existuje také možnost lovu ryb na jezeře Volta, což je oblíbená aktivita mezi místními i turisty.

Při pobytu u jezera Volta byste neměli vynechat návštěvu vesnice Nzulezo, která je postavena na pilotách v samém jezeře. Označuje se také jako "vesnice na vodě" a je jedinečným zážitkem. Můžete zde navštívit místní domy, školy a dokonce i kostel, který je postavený na pilotách. Je to fascinující pohled na místní život a jejich schopnost přizpůsobit se životu na jezeře.

Další zajímavou atrakcí je Ada, malebné městečko ležící poblíž jezera Volta. Ada je oblíbeným turistickým cílem a nabízí krásné pláže, kde si můžete užít slunečního koupání a relaxaci. Můžete také absolvovat vodní sporty, jako je windsurfing, vodní lyžování nebo jetová rybaření. Místní obyvatelé jsou také známí pro svou pohostinnost a rádi vás uvítají ve své komunitě.

Pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, nezapomeňte navštívit Národní park Kakum, který se nachází nedaleko jezera Volta. Národní park Kakum je známý svými deštnými lesy a lanovými mosty. Můžete se projít po cestičkách v korunách stromů a obdivovat místní faunu a flóru. Toto je ideální místo pro milovníky přírody a fotografy.

Ghana a jezero Volta nabízejí návštěvníkům krásu přírody a fascinující pohled na místní kulturu. Pobyt u tohoto nádherného jezera vám poskytne jedinečný zážitek a příležitost poznat krásu Ghanu. Takže pokud plánujete dovolenou v Ghane, nezapomeňte navštívit jezero Volta a objevit všechny jeho poklady.


Ubytování Ghana Lake Volta


Ghana je země s fascinujícími přírodními krásami a zajímavými turistickými atrakcemi. Jedno z nezapomenutelných míst, které stojí za návštěvu, je jezero Volta. Toto jezero se nachází ve střední části Ghany a je největším umělým jezerem na světě podle plochy. Nabízí nádherný výhled, bohatou flóru a faunu a mnoho možností k vodním aktivitám. Pro turisty, kteří se chtějí ponořit do krás Ghany, je zde mnoho ubytovacích možností.

Jezero Volta je oblíbenou destinací zejména pro milovníky přírody a vodních sportů. Pokud hledáte klidné a příjemné ubytování, budete mít na výběr z několika hotelů a apartmánových komplexů roztroušených kolem jezera. Zde si můžete užít krásný výhled na jezero a blízkost k vodním aktivitám.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou ghanaskou kulturu, jsou k dispozici ubytovací zařízení v okolních rybářských vesnicích. Tyto vesnice nabízejí unikátní zážitek a možnost přímého kontaktu s domorodými obyvateli. Můžete si pronajmout tradiční chatu nebo chatku a zažít každodenní život v této oblasti.

Pro dobrodruhy, kteří přicházejí za poznáním odlehlých koutů Ghanou, je tu možnost kempování na břehu jezera. Kempování v přírodě je však vhodné pouze pro ty, kteří mají dostatečné zkušenosti a znalosti přežití v divočině. Při kempování je důležité respektovat přírodu a nezanechávat žádné stopy svého pobytu v této krásné oblasti.

Jednou z dalších zajímavých možností ubytování je pobyt na jednom z plavidel, která provozují lodní dopravu po jezeře Volta. Tyto plavidla jsou vybavena komfortními kajutami a nabízejí výhled na jezero zcela jinak než běžné ubytování na pevnině. Při tomto druhu ubytování budete mít příležitost prozkoumat různé části jezera a objevit jeho skryté krásy.

Není pochyb o tom, že ubytování u jezera Volta nabízí jedinečný zážitek a možnost prozkoumání krás Ghany. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, tradiční chatu nebo kempování v přírodě, je zde možnost ubytování pro každého. Navštivte Ghana a nechte se okouzlit nádherným jezerem Volta a jeho okolím.


Letenka Ghana Lake Volta


Ghana: Objevujte krásy jezera Volta

Jezero Volta, nacházející se v západoafrické zemi Ghana, patří mezi skryté přírodní poklady této destinace. Svou rozlohou a jedinečnou biodiverzitou láká turisty z celého světa, a přitom zůstává relativně neobjevenou destinací. Pokud plánujete svou další dovolenou, letenka do Ghany a návštěva jezera Volta by mohla být skvělou volbou.

Jezero Volta je umělé jezero, které vzniklo v roce 1965 přehrazením řeky Volta. Je největším umělým jezerem na světě, jehož rozloha dosahuje přibližně 8 515 kilometrů čtverečních. Lehce připomíná oceán, protože břehy jsou těžko viditelné z protější strany. Turistům poskytuje nesčetné možnosti pro vodní sporty, rybaření a pozorování volně žijících zvířat.

Sportovní nadšenci si zde mohou vyzkoušet nejrůznější vodní aktivity. Windsurfing, kanoistika, vodní lyžování, kajakářství a jachting jsou pouze některé z možností, které můžete využít. Díky velké rozloze jezera je zde dostatek prostoru pro všechny. Pokud se rozhodnete přivézt vlastní vodní sportovní vybavení, můžete si najmout chatu nebo apartmán se spřízněnými službami v okolí jezera.

Pro milovníky rybaření je jezero Volta také skvělou destinací. Jezero patří mezi největší světové přírodní stanoviště nilského okouna, který je vyhledávanou ulovitelnou rybou. Nicméně, je třeba mít na paměti, že kvůli ochraně životního prostředí a udržitelného rybolovu jsou stanovená pravidla a omezení rybolovu, takže je vhodné provést si dopředu dostatečný průzkum.

Pro ty, kteří se zajímají o přírodu a ochranu životního prostředí, je návštěva jezera Volta jedinečným zážitkem. V okolí jezera se nachází několik národních parků, jako je Mole National Park, kde můžete vidět slony, antilopy, kočkovité šelmy a mnoho dalších druhů zvířat. Mezi další zajímavosti patří i Adomi Bridge, což je dlouhý most přes řeku Volta, který poskytuje nádherný výhled na jezero a okolní krajinu.

Cestování do Ghany a objevování jezera Volta může být velkým dobrodružstvím. Letenku do Ghany můžete získat prostřednictvím různých leteckých společností, které nabízejí spojení s hlavním městem Akkra. Po příletu z letiště můžete vyrazit směrem k jezeru a zažít jedinečnou atmosféru, kterou nabízí tato země.

Zažijte něco nového, objevte krásy jezera Volta v Ghane a ponořte se do fascinujícího světa přírody. Nezapomeňte si zjistit více informací o téměř neobjeveném úhlu světa a vydejte se na dobrodružství, které nebudete nikdy litovat.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách