Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Gambie James Island

Počasí Gambie James Island


Gambia je malá země v západní Africe, která je známá svými krásnými plážemi, bohatou kulturou a úžasným počasím po celý rok. Jedním z nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst v Gambii je James Island, který má také vliv na místní klima.

James Island, známý také jako Kunta Kinteh Island, se nachází na řece Gambii nedaleko od města Juffureh. Ostrov získal své jméno na počest slavného otroka Kunta Kinteho, který byl odvezen právě na tento ostrov před tím, než byl prodán jako otrok do Ameriky. Ostrov má dlouhou historii a byl kdysi základnou pro obchod s otroky. Dnes je James Island hlavně turistickou atrakcí a místem, kde lidé mohou objevovat minulost a učit se o nešťastné kapitole africké historie.

Co se týče počasí, Gambie má typicky tropické podnebí s dvěma výraznými ročními obdobími - suchým a dešťovým. Suché období trvá přibližně od listopadu do května a je nejvhodnějším časem pro návštěvu James Island. Teploty se pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia, což je velmi příjemné. Slunečné dny jsou běžné a vítr z oceánu dodává osvěžující pocit. Toto období je také ideální pro výlety lodí po řece Gambii, abyste se dostali na tento historicky bohatý ostrov.

Dešťové období trvá od června do října a je charakterizováno vyššími teplotami a vyšší vlhkostí vzduchu. Prší často, avšak déšť je obvykle krátkodobý a následuje jasný a slunečný den. Pokud plánujete návštěvu James Island během tohoto období, měli byste být připraveni na rychlé změny počasí a možná na přeháňky. Není to však tak špatné, jak by se mohlo zdát, protože dešťové období přináší zelenou a kvetoucí krajinu, která vytváří nádherný kontrast s bledými písečnými plážemi.

Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete navštívit Gambii a James Island, vždy budete mít příležitost objevit tento historický ostrov a vychutnat si úžasné podnebí, které země nabízí. Přineste svůj plavák, opalovací krém a buďte připraveni na dobrodružství v srdci západní Afriky. Gambia vás nepřestane překvapovat svými poklady a pohostinností jejích obyvatel.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie James Island


1. Co je James Island?

James Island (také známý jako Kunta Kinteh Island) je ostrov v deltě řeky Gambia na západním pobřeží Afriky, který sloužil jako významné obchodní centrum během období obchodování s otroky v 18. století.

2. Jak se tam dostat?

James Island je přístupný pouze lodí. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je z města Banjul v Gambii.

3. Co se na ostrově nachází?

Na ostrově se nachází ruiny starého obchodního fortu, který sloužil jako základna pro obchod s otroky. Dnes je ostrov památkově chráněný a slouží jako místo pro historické exkurze.

4. Jaké je vstupné?

Vstupné na James Island se liší v závislosti na tom, s jakou společností si budete chtít celou exkurzi zarezervovat. Vstupné se obvykle pohybuje mezi 15 a 25 USD na osobu.

5. Je tam rozumné ubytování?

Na ostrově není žádné ubytování, protože je to památkově chráněná oblast.

6. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě ostrova?

Nejlepší dobou k návštěvě James Island je v období sucha, tedy od listopadu do května. Během deštivého období může být přístup k ostrovu obtížný a některé oblasti mohou být uzavřeny kvůli záplavám.

7. Jak dlouho trvá exkurze?

Exkurze na James Island zpravidla trvají asi 2-3 hodiny. To zahrnuje čas na ostrově, prohlídku starého obchodního fortu a návrat na pevninskou stranu.

8. Je možné využít tour guide?

Ano, je doporučeno si najmout tour guide, kteří vám poskytnou historické informace o ostrově a jejich kulturním dědictví. Mnoho společností nabízí exkurze s tour guide zdarma.

9. Může to být fyzicky náročné?

Exkurze na James Island není příliš náročná, ale musíte být schopni se pohybovat po velkých kamenných schodech a vyšplhat se na věž obchodního fortu.

10. Je bezpečné navštívit James Island?

James Island je bezpečný k návštěvě, pokud se držíte oblastí, které jsou vymezeny pro turisty. Nicméně, jako s jakoukoliv cestou, je důležité, aby jste zůstali obezřetní a dodržovali základní bezpečnostní opatření, jako je držení svého majetku blízko sebe a neopouštění skupiny.


Ubytování Gambie James Island


Gambie, malá západoafrická země, je známá nejen svou exotickou přírodou a bohatou historií, ale také svými nádhernými plážemi. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Gambii je James Island.

James Island je malý ostrov ve středním toku řeky Gambie, ačkoli se Černý kontinent rozkládá na obou jejích březích. Je pojmenovaný po Jamesi, vévodovi z Courlandu, který získal ostrov od anglické koruny v roce 1651. V průběhu staletí sloužil jako základna pro obchod s otroky, až do doby, kdy byl v roce 1821 uzavřen.

Dnes je James Island jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí Gambie. Pokud se rozhodnete navštívit tento historický ostrov, máte možnost ubytovat se přímo na ostrově v přepychovém James Island Eco Lodge.

James Island Eco Lodge, postavený v tradičním gambijském stylu, nabízí svým hostům jedinečný zážitek v pravém duchu Gambie. Samotný ostrov je téměř neporušený a nabízí klidné a odlehlé prostředí pro ty, kteří touží po odpočinku a relaxaci.

Eco Lodge se skládá z několika autentických chatrčí postavených ze dřeva a kamene, které nabízejí pohodlí a luxus. Každá chatrč je vybavena vlastní koupelnou se sprchou se studenou a teplou vodou. Některé chatrče mají také vlastní terasu s výhledem na řeku Gambii.

V Eco Lodge se můžete také těšit na vynikající kuchyni, která nabízí širokou škálu tradičních gambijských pokrmů, které jsou připravovány s čerstvými místními surovinami. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří grilovaná ryba, kari z hovězího masa a různé druhy místního ovoce. Pro milovníky mořských plodů je James Island Eco Lodge ideálním místem k objevování nových chutí a vůní Gambie.

Kromě ubytování a vynikající kuchyně nabízí Eco Lodge také různé aktivity a zážitky pro své hosty. Můžete si pronajmout kánoe a projíždět řekou Gambii, navštívit nedalekou vesnici a seznámit se s místními lidmi, nebo se vydat na rybaření s místními rybáři. Tato místa jsou také ideální pro pozorování ptáků a prohlídku místní flóry a fauny.

James Island Eco Lodge je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru Gambie a zároveň se odpočinout a relaxovat v krásném prostředí. Během svého pobytu zde si můžete vychutnat kombinaci historického kulturního dědictví s exotickou přírodou Gambie. Navštivte James Island a prožijte nezapomenutelnou dovolenou, která vás přenese zpět v čase.


Letenka Gambie James Island


Gambie a její významné místo v historii nejsou zcela známé, ale James Island, také nazývaný Kunta Kinteh Island, je jedno z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst země.

James Island se nachází na řece Gambie a bylo to místo, kde byli vězněni Afričané předtím, než byli prodáni do otroctví během transatlantického obchodu s otroky v 17. a 18. století. Ostrov byl pojmenován po anglickém králi Jamesi II., který zde v roce 1661 ustanovil pevnost, aby ochránil zájmy Britů v transatlantickém obchodu s otroky.

Dnes je James Island památkou UNESCO a může být lehce dostupný z hlavního města Gambie, Banjulu. Nejbližším letištěm pro turisty je Mezinárodní letiště Banjul, od kterého je James Island vzdálen asi hodinu jízdy.

Existuje několik způsobů, jak se dostat na ostrov. Nejpohodlnější možností je účastnit se organizovaných prohlídek, které obvykle zahrnují převoz trajektem nebo malou lodí. Turisté se také mohou rozhodnout pronajmout si loď a jet na vlastní pěst.

Při návštěvě James Island bude návštěvníkům nabídnuta prohlídka pevnosti a muzea, které obsahuje artefakty z období obchodu s otroky a ukazuje historický vývoj země. Návštěvníci mohou také navštívit kostel na ostrově, který byl postaven v roce 1830 a dnes slouží jako muzeum.

Pro návštěvníky, kteří chtějí podniknout zájezd do Gambie, James Island by měl být na seznamu nejvyšších priorit. Ostrov je důležitý nejen pro gambijskou historii, ale také pro celé africké kontinentální dějiny. Navíc Gambie nabízí návštěvníkům krásné pláže, kulturní dědictví, pestrou gastronomii a příležitost k pozorování zvířat v národním parku Kiang West.

Letenky do Gambie jsou k dispozici na různých webových stránkách a ceny se mohou lišit v závislosti na letové sezóně a délce pobytu. Při hledání letenek je dobré skontrolovat více možností, než vybrat tu nejlevnější, protože některé aerolinky mohou nabídnout delší letové trasy s mnoha přestupy a to by mohlo zvýšit cenu celého zájezdu.

Celkově řečeno, návštěva Gambie a James Island je téměř nepopsatelný zážitek a výjimečná příležitost pro turisty, kteří chtějí vidět africkou zemi z jiného úhlu pohledu.


Dovolená Gambie James Island


Gambie je malá africká země, která leží na západním pobřeží kontinentu. Tato země je známá především pro své krásné písečné pláže, úchvatné přírodní scenérie a bohatou historii. Mezi nejvýznamnější historická místa v Gambii patří také James Island, která je považována za kulturní dědictví celého světa.

James Island je malý ostrov, který se nachází v ústí řeky Gambie a který je téměř úplně pokrytý vegetací. Ostrov je známý také pod názvem Kunta Kinteh Island a je pojmenován po africkém otroku, který se narodil v této oblasti. James Island byla v minulosti používána jako obchodní centrum pro otroky, kde byli prodáváni a převáženi na lodích do Ameriky a Karibiku.

Dnes je James Island turistickou atrakcí a místem, které přináší návštěvníkům zážitek z cesty do minulosti. Ostrov byl v roce 2003 zařazen na seznam kulturního dědictví UNESCO a je dobře zachovalý a plný historických artefaktů. Na ostrově se nachází muzeum, které vystavuje předměty týkající se otroctví, jako jsou železné okovy, kterými byli otroci připoutáváni.

Pro návštěvníky, kteří mají rádi přírodu, je James Island také domovem pro mnoho druhů ptáků, které jsou obráceny na řeku Gambie. Řeka je také důležitá pro místní obyvatele, kteří se živí rybolovem. Turisté si mohou pronajmout loď, aby prozkoumali řeku a místní zátoky.

Pro mnoho lidí je James Island dokonalým místem pro dovolenou, která spojuje kulturní dědictví a krásu přírody. Návštěva tohoto místa bude pro každého nezapomenutelným zážitkem, který přináší hlubší pochopení historie a kultury Gambie a celého Afriky.

Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou, která vás přenese do jiného světa a nabídne vám mnoho zážitků, je Gambie a její James Island tou pravou volbou. Země, která nabízí nejen jedinečné přírodní scenérie, ale také cenné historické památky. Navštivte Gambii již dnes a připravte se na dobrodružství života.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách