Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Gambie Bijilo Forest Park

Ubytování Gambie Bijilo Forest Park


Gambia je malá západoafrická země, která je známá svým úchvatným pobřežím oceánu, přírodními rezervacemi a pestrou kulturou. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Gambii je Bijilo Forest Park, krásný rezervát, který nabízí nejen jedinečnou přírodní krásu, ale také možnost ubytování v prostředí přírody.

Bijilo Forest Park se nachází na západním pobřeží Gambie a rozkládá se na ploše přibližně 51 hektarů. Tento nádherný rezervát je domovem rozmanitého druhového složení rostlin a živočichů, které jsou zde chráněny před negativními vlivy modernizace a urbanizace. Návštěvníci mohou v parku najít vzácné stromy, jako je obeche, žlutý a černý jílovec, a také mnoho druhů ptáků, motýlů a opic, které si zde volně pobíhají.

Pro turisty nabízí Bijilo Forest Park také možnost ubytování v prostředí přírody. V parku se nachází malebný kempovací areál s prostornými stanovými chatkami, které poskytují dostatečné pohodlí i ochranu před přírodními vlivy. Tyto chatky jsou situovány mezi stromy a umožňují návštěvníkům probudit se do nádherného rána plného zvuků přírody a slunečního svitu.

Kromě kempu nabízí Bijilo Forest Park také možnost ubytování v krásném hotelu, který se nachází přímo v rezervaci. Tento hotel poskytuje moderní a luxusní ubytování se všemi potřebnými vybaveními. Hosté mohou vychutnat nádherný výhled na park z balkonu svého pokoje a těšit se na procházky přírodou přímo ze vchodu do hotelu.

Ubytování v Bijilo Forest Park je skvělým způsobem, jak prozkoumat krásy Gambie a zároveň se ponořit do neporušené přírody. Park nabízí možnosti pro pěší turistiku, sledování ptáků a pozorování divokých opic. Návštěvníci mohou také navštívit malebné pláže v okolí, kde se mohou koupat a odpočívat.

Bijilo Forest Park je skvělým místem pro všechny milovníky přírody a pro ty, kteří si chtějí užít klidnou a příjemnou dovolenou. Ubytování v parku umožňuje návštěvníkům prozkoumat rozmanité druhy rostlin a živočichů, užít si relaxaci na pláži a zažít kouzlo gambijské kultury.

Pokud plánujete cestu do Gambie, nezapomeňte navštívit Bijilo Forest Park a využít možnosti ubytování v tomto jedinečném prostředí. Užijte si pobyt v blízkosti přírody a objevte krásy Gambie, které tato rezervace nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Bijilo Forest Park


1. Jaké jsou vstupní poplatky do Bijilo Forest Park v Gambii?
- Vstupní poplatek do Bijilo Forest Park činí 200 gambijských dalasi (cca 4 eura) pro dospělé osoby a 100 gambijských dalasi (cca 2 eura) pro děti.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Bijilo Forest Park v Gambii?
- Bijilo Forest Park je otevřený pro veřejnost každý den od 9:00 do 18:00.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Bijilo Forest Park v Gambii?
- Prohlídka parku může trvat od jedné do dvou hodin, v závislosti na tom, jak rychle se rozhodnete projít trasou a jak dlouho se zdržíte při pozorování zvířat.

4. Jaké zvířata se dají spatřit v Bijilo Forest Park v Gambii?
- V parku můžete spatřit různé druhy opic, jako jsou zelená opice, ocasatá opice nebo kolobřízci. Dále zde žijí také ptáci,želvy a rejnoci.

5. Je nutné mít průvodce při návštěvě Bijilo Forest Parku v Gambii?
- Právě doporučujeme si najmout průvodce, který je obeznámen s parkem a může vám poskytnout zajímavé informace o životě a chování zvířat. Průvodci také pomáhají zvýšit šanci na pozorování divokých zvířat.

6. Jsou v parku k dispozici stravovací zařízení a toalety?
- V parku nejsou žádné stravovací zařízení ani veřejné toalety. Doporučujeme si vzít s sebou dostatek nápojů a jídla a v případě potřeby využít toalety před vstupem do parku.

7. Může se v Bijilo Forest Parku tábořit nebo strávit noc?
- Nocování a táboření není v Bijilo Forest Park povoleno. Park slouží především jako rezervace pro ochranu biodiverzity a není určen pro rekreaci.

8. Je možné fotografovat nebo natáčet v Bijilo Forest Parku v Gambii?
- Ano, je povoleno fotografovat a natáčet pro osobní použití. Pokud plánujete fotografovat nebo natáčet pro komerční účely, je třeba si vyžádat povolení od správy parku.

9. Jak se dostanu do Bijilo Forest Parku v Gambii?
- Park se nachází nedaleko hlavního města Gambie, Banjulu. Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je využít taxi nebo pronajaté vozidlo. Navigace je obtížná, proto doporučujeme mít přesnou adresu parku a nechat se vést místním řidičem.

10. Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Bijilo Forest Parku v Gambii?
- Nejlepší doba na návštěvu parku je v období sucha, které trvá od listopadu do dubna. Během tohoto období je méně srážek a je větší pravděpodobnost pozorování divokých zvířat.


Letenka Gambie Bijilo Forest Park


Bijilo Forest Park - Nepřehlédnutelná destinace Gambie

Pokud jste milovníky přírody a dobrodružství, pak je letenka do Gambie a návštěva Bijilo Forest Park zcela nevyhnutelná. Tento úchvatný národní park se rozkládá na západním pobřeží Gambie, nedaleko od hlavního města Banjul. Je domovem unikátní flóry a fauny, která vás zcela pohltí.

Bijilo Forest Park je rájem pro milovníky ptactva, neboť v něm můžete spatřit až 130 druhů ptáků. Tento park je pro ně takovým bezpečným útočištěm, takže tu můžete spatřit některé vzácné a ohrožené druhy ptáků, jako je pestřenka gambijská nebo filomela gambijská. Je to zároveň odpočinek pro ptáky migrující ze severní části Evropy do Afrického kontinentu.

Bijilo Forest Park byl původně založen jako chráněné území, aby se zabránilo dalšímu odlesňování a ztrátě přirozeného prostředí pro obyvatele Gambie. Díky tomu park poskytuje také útočiště pro ohrožené druhy zvířat, jako jsou opice, plazi a další druhy lesních saveců. Po celém parku najdete mnoho značených stezek, které umožňují návštěvníkům objevovat krásy tohoto prostředí.

Kromě poutavé fauny a flóry park nabízí také ojedinělé možnosti prozkoumat gambijskou kulturu a historii. V blízkosti parku se nachází vesnice Bijilo, kde můžete navštívit tradiční trhy a dozvědět se více o místním způsobu života. Pro milovníky historie je také nedaleko od parku ruiny Kachikally, starého posvátného místa muslimů.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do Gambie ještě více, existuje možnost ubytování v přilehlých kempových oblastech nebo v blízkých hotely a resortech. Tím získáte jedinečný zážitek, protože budete mít příležitost prozkoumat park až do večerních hodin a třeba spatřit některá zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Vstupné do Bijilo Forest Parku je relativně levné a je vyžadován průvodce, který vás provede parkem a připomene vám, jak důležité je chránit a zachovat toto vysoce hodnotné území. Je také důležité se řídit pravidly parku, abyste minimalizovali rušení života zdejší fauny a flóry.

Pokud plánujete návštěvu Gambie, nezapomeňte zařadit Bijilo Forest Park do svého itineráře. Tato nepřehlédnutelná destinace vám přinese nezapomenutelné dojmy a zážitky a ukáže vám, jak bohatá a chráněná příroda v Gambii je.


Počasí Gambie Bijilo Forest Park


Gambie, známá také jako Přímořská republika Gambie, je země nacházející se v Západní Africe. Své jméno získala podle jednoho z největších řek v regionu, řeky Gambie. Své návštěvníky láká především svou překrásnou krajinou, bohatou flórou a faunou a také přátelským a milým obyvatelstvem.

Jedným z unikátních přírodních parků, který Gambie nabízí, je Bijilo Forest Park. Nachází se poblíž největšího města země, Serrekundy, a je oblíbeným cílem turistů i místních obyvatel. Park je domovem široké škály endemických rostlin a zvířat a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat a obdivovat místní bohatství biodiverzity.

Bijilo Forest Park je známý svými překrásnými plážemi a křišťálově čistým mořem. Návštěvníci si zde mohou užít relaxaci na lehátkách, koupání ve vlnách a procházky po bílém písku. Pláže jsou obklopeny svěže zelenými lesy, které poskytují příjemný stín a útočiště pro místní druhy živočichů.

Klima v Gambii je tropické, s dvěma hlavními obdobími - deštivým obdobím a suchým obdobím. Deštivé období zpravidla trvá od června do října a charakterizuje ho hojnost srážek a vyšší teploty. Toto období je nejvhodnější pro návštěvu Bijilo Forest Park, protože voda dostatečně zavlažuje vegetaci a podporuje růst a rozkvět rostlin.

Suché období v Gambii přichází od listopadu do května. Během těchto měsíců jsou teploty vyšší a srážek je méně. To může mít za následek suchost a menší bohatství zvířat a rostlin v parku. Nicméně, i přes méně příznivé klimatické podmínky, Bijilo Forest Park stále nabízí pozoruhodnou biodiverzitu a příležitost pro návštěvníky se seznámit s místní faunou a flórou.

Bijilo Forest Park je domovem mnoha endemických druhů rostlin, včetně vzácného Rechofila capensis, také známého jako "Závěs korálových květů", který je považován za symbol Gambie. Kromě toho můžete v parku pozorovat také ohrožený druh karakal, známý také jako "pustinný lev". Pro milovníky ptáků je to ráj, protože park je domovem více než 100 druhů ptáků.

Pokud se chystáte navštívit Gambii a Bijilo Forest Park, je vhodné si vzít s sebou lehké oblečení a ochranné prostředky proti hmyzu. Doporučuje se také vzít si s sebou dalekohled a fotoaparát, abyste si mohli zachytit ty nejpůsobivější okamžiky vaší cesty.

Bijilo Forest Park v Gambii nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat bohatství přírody a zažít tropické klima a krásné pláže. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem přírody, fotograf nebo jenom cestovatel, tento přírodní park vám zaručeně poskytne nezapomenutelný zážitek a památky.

Zdroj:
- https://www.gambia.co.uk/blog/whats-the-weather-like-in-the-gambia/


Dovolená Gambie Bijilo Forest Park


Pokud hledáte exotickou destinaci pro svou další dovolenou, Gambie s jejím Bijilo Forest Parkem by mohla být tou správnou volbou. Bijilo Forest Park, také známý jako Monkey Park, se nachází na západním pobřeží Gambie, nedaleko přímořského letoviska Bijilo. Tento nádherný park je domovem mnoha druhů endemických rostlin a zvířat, včetně opic, ptáků a ještěrek.

Bijilo Forest Park se rozkládá na ploše 51 hektarů a je jedním z nejlepších míst k pozorování volně žijících primátů v zemi. Park je známý především díky své populaci zelených opic, které lze spatřit jak v korunách stromů, tak i na zemi. Setkat se můžete s různými druhy opic, včetně kolobříka zeleného, guerézy, černočelníka bradavičnatého a druhů kob. Pokud máte štěstí, můžete pozorovat opice při svém přirozeném chování, při hledání potravy nebo si hrajících mezi sebou.

Kromě opic najdete v Bijilo Forest Parku také bohatou faunu a flóru. Park je domovem mnoha druhů ptáků, včetně ibisů, koroptví či krkavcovitých. Pro milovníky přírody je to posvátné místo, kde mohou objevovat různé druhy endemických rostlin a květin, které se jinde v Gambii nevyskytují. Procházka po přírodních cestičkách parku vám umožní prozkoumat jeho krásy a relaxovat v klidu a tichu.

Pokud se rozhodnete navštívit Bijilo Forest Park, měli byste se připravit na teplejší počasí. Nejlepší doba pro návštěvu je od listopadu do května, kdy jsou teploty příjemné a srážky minimální. Doporučuje se také vzít si s sebou dostatek vody, opalovací krém a pohodlnou obuv, protože budete strávit hodně času procházkami po parku.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Bijilo Forest Parku, najdete v okolí řadu hotelů a penzionů různých cenových kategorií. Mnoho z nich je situováno přímo na pobřeží, což vám umožní vychutnat si krásné výhledy na oceán a slunečné pláže.

Celkově lze říci, že Bijilo Forest Park je pro všechny milovníky přírody a zvířat skvělým místem pro dovolenou. Pokud chcete zažít něco zcela odlišného od běžných turistických destinací, Gambie a její Bijilo Forest Park nabízí jedinečný zážitek, který si jistě dlouho budete pamatovat.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách