Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Francie Paříž

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Paříž


1. Jaká je hlavní atrakce Paříže?
- Hlavní atrakcí Paříže je Eiffelova věž.

2. Jak se dostanu na Eiffelovu věž?
- Na Eiffelovu věž se můžete dostat metrem linkou 6 nebo 9, zastávka "Trocadéro" nebo "Bir-Hakeim". Také můžete využít autobusovou linku číslo 82 nebo 42.

3. Kolik stojí vstupenka na Louvre?
- Vstupenka na Louvre se pohybuje mezi 15 a 17 eury, v závislosti na sezóně. Studenti a osoby do 18 let mají slevu.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Louvru?
- Prohlídka Louvru může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na tom, jak moc si chcete prohlídku užít. Rozlehlé muzeum obsahuje přes 35 000 exponátů.

5. Kde je nejlepší místo na výhled na Paříž?
- Nejlepším místem na výhled na Paříž je buď z vrcholu Eiffelovy věže, nebo z vyhlídky na Bazilice Sacré-Cœur v Montmartru.

6. Jaké jsou nejznámější pařížské ulice?
- Mezi nejznámější pařížské ulice patří Champs-Élysées, Avenue Montaigne, Rue de Rivoli a Boulevard Saint-Germain.

7. Co je možné ochutnat v pařížských kavárnách?
- V pařížských kavárnách si můžete vychutnat slavnou francouzskou kávu, croissanty, bagety, crème brûlée a další tradiční dezerty.

8. Kde se můžu ubytovat v Paříži?
- V Paříži je mnoho možností ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely v centru města, levnějšími možnostmi v okolí nebo případně ubytováním v bytu prostřednictvím Airbnb.

9. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Paříže?
- Nejlepší dobou na návštěvu Paříže je jaro (duben a květen) nebo podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a méně turistů.

10. Kde se dá nakupovat v Paříži?
- Nakupovat v Paříži můžete v oblastech jako jsou Champs-Élysées, Rue de Rivoli, Galeries Lafayette, Le Marais a mnoho dalších obchodních ulic a nákupních center.


Počasí Francie Paříž


Francie je známá svou bohatou historií, kulturou a zajímavými památkami, ale také je oblíbená pro své příjemné středomořské podnebí. Ačkoli hlavní město Francie, Paříž, leží na severu země, počasí zde je stále příjemné a málokdy extrémní.

Paříž má oceánské klima, což znamená, že zde jsou mírné a relativně vlhké zimy a teplá léta. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 5 °C a v létě kolem 25 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 30 °C. Avšak i v letních měsících je vzduch většinou suchý a příjemný, což umožňuje pohodlné procházky po městě a návštěvu atrakcí.

Paříž je také známá svými jarními květy a podzimními barvami. V dubnu a květnu se město třpytí krásnými květinami, zejména sakurami a tulipány v překrásných městských parcích. Když přijde podzim, Paříž se obléká do různých odstínů červené, oranžové a žluté, kdy stromy ztrácejí své listy a nasazují nový šat. To je ideální čas na procházky po známých pařížských bulvárech a přiklánění se k romantickým náladám.

Není však všechno v Paříži o slunečních a teplých dnech. Na podzim a v zimě může být počasí trochu chladnější, s občasnými dešti a větrem. Ale i v těchto obdobích je k dispozici mnoho míst v Paříži, která stojí za to navštívit. Například pro místní obyvatele i turisty je skvělou volbou navštívit jednu z mnoha slavných galerií a muzeí, jako je Louvre nebo Musée d'Orsay.

Pokud plánujete návštěvu Paříže, je vždy dobré sledovat předpověď počasí. S výjimkou extrémních situací, jako jsou vlny veder nebo bouřky, by mělo počasí v Paříži být příjemné během celého roku. Během letních měsíců si však nezapomeňte přibalit lehké oblečení, opalovací krém a sluneční brýle, abyste si užili slunečných dní.

Paříž je krásné město a počasí zde jen přidává na jeho kouzlu. Ať už navštívíte francouzskou metropoli v jakékoli roční době, vždy bude mít co nabídnout a potěšit vaše smysly.


Letenka Francie Paříž


Francie, země lásky, dobrého jídla a módy. Když si představíte Francii, pravděpodobně se Vaší mysli představí překrásná hlavní město Paříž. A proč ne, Paříž je kouzelným městem, které dokáže na každého z nás zapůsobit. Je to město s nádhernými památkami, úchvatnými ulicemi a nádhernou kuchyní, která se stala synonymem pro celou zemi. Paříž je místem, kde můžete objevovat krásy celého světa na jednom místě.

Jak se dostat do Paříže?

Možností, jak se dostat do Paříže, je několik. Nejlepší možností je samozřejmě letadlo, jelikož do Francie jsou pravidelné spoje z velkého množství měst. Francouzská národní aerolinie Air France nabízí pravidelné spoje z celého světa, takže letenky do Paříže jsou snadno dostupné.

Cena letenky

Cena letenky do Paříže závisí na sezóně, odletové destinaci a samozřejmě na tom, jak brzy si letenku zakoupíte. Pokud chcete cestovat do Paříže v letních měsících, budete muset počítat s vyššími cenami. Pokud však rezervujete letenku alespoň několik týdnů před odletem, můžete se těšit na zajímavé slevy.

Co vidět?

Paříž je město, kde se nenudíte. M máte šanci zhlédnout více než 40 muzeí a galerií, popřípadě navštívit některou z famózních hudebních hal. Louvre, hrad Versailles a Musée d'Orsay jsou pouze některé z mnoha míst, které byste neměli při návštěvě Paříže vynechat. Pro milovníky katedrál a historických památek je pak ideální Notre-Dame, která je však bohužel v současné době zavřená kvůli požáru.

Kam na jídlo?

Francouzi jsou známí po celém světě díky svému lahodnému jídlu a Paříž je rozhodně místem, kde si můžete dopřát něco opravdu výjimečného. Naše tipy? La Rotonde, bistro Chez L'Ami Jean a curries z Frenchie To Go.

Kde se ubytovat?

Paříž nabízí mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů po menší penziony. Pokud hledáte ubytování v centru a za přijatelnou cenu, doporučujeme se podívat na Airbnb a najít si pěkný byt v Paříži.

Paříž je město, které se určitě vyplatí navštívit a nechat se unést jeho kouzlem. Pokud plánujete návštěvu Paříže, rozhodně neprohloupíte - tento kousek Francie Vás rozhodně nezklame.


Ubytování Francie Paříž


Paříž, hlavní město Francie, je jednou z nejnavštěvovanějších destinací turistů z celého světa. Ať už plánujete krátkodobou nebo dlouhodobou cestu do této francouzské metropole, ubytování je základní součástí vašeho pobytu. Ať už preferujete luxusní hotel, útulný penzion nebo pohodlný apartmán, Paříž nabízí mnoho možností pro každý rozpočet a vkus.

V Paříži se nachází celá řada luxusních a atraktivních hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Mezi nejslavnější patří například Hotel Ritz, který se pyšní svou bohatou historií a hostil mnoho slavných osobností. Dalšími luxusními hotely jsou například Hotel de Crillon, Four Seasons Hotel George V a Le Meurice. Tyto hotely nabízejí luxusní pokoje, vysoce kvalitní restaurace a wellness centra.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější ubytování, jsou v Paříži k dispozici i různé penziony a malé rodinné hotely. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí útulné pokoje s individuálním stylem a atmosférou. Hosté zde obvykle mají možnost poznat místní kulturu a životní styl díky osobnímu přístupu majitelů. Mezi populární penziony v Paříži patří například Hotel du Vieux Saule, Villa Madame a Hotel Ares Eiffel.

Apartmány jsou také velmi populární možností ubytování pro ty, kteří chtějí zažít Paříž opravdu autenticky. Pronájem apartmánu vám umožní mít vlastní prostor, vařit si vlastní jídlo a cítit se jako doma. V mnoha těchto apartmánech najdete moderní vybavení, včetně plně vybavené kuchyně, pračky a Wi-Fi připojení. Rezervace apartmánů je obvykle možná na krátkodobé i dlouhodobé období a můžete si vybrat mezi různými lokalitami v celém městě.

Nejlepší lokalitou pro ubytování v Paříži je obvykle blízkost centra a ikonických památek, jako je Eiffelova věž, Louvre a Notre-Dame. Tyto lokality jsou velmi živé, plné restaurací, kaváren a obchodů. Avšak, pokud preferujete klidnější prostředí, můžete se rozhodnout pro místa mimo centrum, jako je Montmartre nebo Le Marais.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování, je vždy doporučeno rezervovat ho s dostatečným předstihem, zejména v letních měsících a během hlavních turistických událostí. Paříž je skutečným klenotem Evropy a správné ubytování vám pomůže plně si užít všechny její krásy.


Dovolená Francie Paříž


Francie je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě a její hlavní město Paříž je snem mnoha cestovatelů. Toto kosmopolitní a romantické město nabízí nejen bohatou historii a architekturu, ale také světově proslulá muzea, překrásné parky, úchvatné památky a nezapomenutelnou gastronomii.

Paříž je vlastně jedním velkým muzeem pod širým nebem. Jeho nejznámější památkou je Eiffelova věž, která je symbolem Francie a nabízí nádherný výhled na celé město. Dalšími ikonami jsou slavný Arc de Triomphe, bazilika Sacré-Cœur na Montmartru, pikantní Moulin Rouge, nádherný palác Versailles, bohatě zdobená katedrála Notre-Dame a samozřejmě proslulé umělecké muzeum Louvre s ikonickou obrazem Mona Lisy od Leonarda da Vinciho.

Paříž není jen městem památek, ale také umění a kultury. V ulicích města budete neustále potkávat umělecká díla - od pouličních performancí a uměleckých instalací po tradiční galerie a divadelní představení. Příznivci umění by neměli vynechat návštěvu Centre Pompidou, které je jedním z největších moderních a současných uměleckých center na světě.

Paříž je také známá svou bohatou kulinářskou scénou. Francouzská kuchyně je považována za jednu z nejlepších na světě a Paříž vás rozhodně nenechá na pochybách. Můžete ochutnat vynikající víno, čerstvé bagety, sýry, kroasány, foie gras a mnoho dalších specialit. Nezapomeňte si dopřát sklenku šampaňského v jedné z mnoha kaváren nebo si vychutnat francouzskou kávu poblíž Seiny.

Když už jste v Paříži, neměli byste vynechat procházku podél řeky Seiny. Tato křišťálově modrá řeka protéká přes střed města a nabízí úchvatné pohledy na mosty a historické budovy, stejně jako romantické plavby na lodi. Můžete si také užít krásné odpoledne v jednom z mnoha pařížských parků, jako je kouzelný Luxembourgský zahrady nebo ikonický park Tuileries.

Paříž je také známá svým nočním životem. Můžete si užít večer v jednom z mnoha barů a klubů, kde si zatančíte na hudbu všech žánrů. Slavná čtvrť Montmartre je také oblíbeným místem pro noční procházky a sklenku vína.

Pokud plánujete dovolenou v Paříži, doporučuji si předem naplánovat svou cestu, protože je to velmi populární turistická destinace a atrakce mohou být zaneprázdněné. Rezervujte si vstupenky na památky dopředu a prozkoumejte rozvrh muzeí, abyste si zabezpečili místo na prohlídku.

Dovolená v Paříži je zárukou nezapomenutelného zážitku. Město kombinuje historii, kulturu, umění a prvotřídní gastronomii, které všechno spolu tvoří jedinečnou atmosféru. Ať už se rozhodnete pro romantický pobyt ve dvojici, kulturní dovolenou nebo prozkoumání města s rodinou, Paříž vás jistě okouzlí svým kouzlem a bohatou nabídkou.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách