Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Francie Nîmes

Ubytování Francie Nîmes


Francie je krásná země, která přitahuje turisty z celého světa svými výjimečnými památkami, kulturou a mnoha možnostmi, jak trávit svůj čas. Jeden z měst, které stojí za návštěvu, je Nîmes. Nachází se jižně od Francie a je známé pro své antické památky a římský amfiteátr.

Pokud plánujete návštěvu Nîmes, jedním z nejdůležitějších aspektů vaší cesty bude ubytování. V tomto článku se podíváme na možnosti ubytování v Nîmes a pomůžeme vám najít ideální možnost pro vaši cestu.

Hotely

V Nîmes najdete mnoho hotelů, které mohou spokojit potřeby různých typů cestovatelů. Od luxusních hotelů až po levnější možnosti, najdete zde všechno. Pokud hledáte něco luxusního, pak Hotel Imperator v centru Nîmes může být tou pravou volbou. Nabízí elegantní pokoje, které jsou vkusně zařízeny a vynikající kuchyni.

Další možností je hotel Novotel Atria Nîmes Centre, který je ideální pro rodiny s dětmi nebo cestovatele, kteří si potřebují odpocinout v komfortabilním prostředí. Hotel nabízí moderní pokoje, bazén a parkování.

Apartmány

Pro ty, kteří hledají větší prostor a větší volnost, nabízí se možnost pronájmu apartmánů. V Nîmes je možné najít mnoho apartmánů, které se nacházejí v centru města nebo v jeho blízkosti. Můžete si najmout skutečně krásný byt na venkově s úžasným výhledem, ale pokud hledáte něco blízko města, pak můžete se podívat na Apart'City Nîmes. Tento apartmánový komplex nabízí vkusně zařízené byty s plně vybavenou kuchyní a nabízí krásné výhledy na město.

Hostely

Nakonec, pokud hledáte ubytování s nízkým rozpočtem a nechcete utratit moc peněz za ubytování, můžete se podívat na možnost hostelu. Hostely v Nîmes jsou ideální pro lidi, kteří chtějí zažít nejen město, ale také poznat nové přátele z celého světa. V Nîmes najdete mnoho hostels, které nabízejí levné ubytování v centru města i na jeho okraji.

Ferienwohnung Frankreich Nîmes

Majitele prázdninových domů, takzvaní "Ferienwohnungen" v Nîmes, mohou vyhledat na internetu nebo se svěřit do rukou cestovních kanceláří.

S nadějí, že tento článek vám pomohl najít ideální ubytování pro vaši cestu do Nîmes, doufáme, že se vám bude líbit vaše dovolená v této krásné části Francie. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, prostorný apartmán nebo levný hostel, máte zaručeno, že v Nîmes budete mít více než dost možností, jak si užít vaši dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Nîmes


1. Jak se dostat z letiště v Nîmes do centra města?
- Z letiště lze jet autobusem č. 22 do centra města. Cesta trvá přibližně 15-20 minut a cena je kolem 2 eur.

2. Kde lze najít nejlepší restaurace v Nîmes?
- V centru města se nachází mnoho restaurací a kaváren s různými kuchyněmi, nejlepší je se spolehnout na doporučení místních obyvatel nebo na online recenze.

3. Jaké jsou nejvýznamnější turistické atrakce v Nîmes?
- Nejvýznamnější turistickou atrakcí v Nîmes je antický amfiteátr (Arènes de Nîmes) a římský chrám Maison Carrée, který je jedním z nejlépe zachovaných římských chrámů v Evropě.

4. Kam se můžu vydat na výlet z Nîmes?
- Z Nîmes lze vyrazit na výlet do Camargue, velkého přírodního parku s močály, jezery a mnoha druhy zvířat. Dále se můžete vydat do Avignonu, který se nachází asi hodinu jízdy autem.

5. Jak je nejlepší se dopravovat po centru Nîmes?
- Nejlepší je využít veřejnou dopravu jako autobusy a tramvaje, které jsou poměrně levné a pohodlné. V centru města je však nejlepší chodit pěšky, nebo si pronajmout kolo.


Počasí Francie Nîmes


Francie je známá svou pestrým počasím, které se v různých regionech liší. Jeden z těchto regionů je Nîmes, který se nachází v jižní Francii.

Nîmes je město, které se nachází v regionu Languedoc-Roussillon. Tento region je známý svým slunečným počasím a Nîmes není výjimkou. Město leží v oblasti s mediteránním klimatem, což znamená, že zde máme horká léta a mírné zimy.

Léto v Nîmes začíná v červnu a končí v září. Průměrná teplota vzduchu v tomto období se pohybuje kolem 27 ° C. Můžeme očekávat hodně slunce a poměrně malé množství srážek. Kvůli tomu se Nîmes stává oblíbeným místem pro turisty, kteří sem přijíždějí v letních měsících.

Zima v Nîmes je poměrně mírná. Průměrná teplota vzduchu v této době roku se pohybuje kolem 10 ° C. Můžeme očekávat několik dní s deštěm, ale to nebrání tomu, aby město bylo zábavné i v zimě. Můžeme se těšit na mnoho kulturních akcí a festivalů, které se konají v této době roku.

Jesen a jaro jsou období, která mají podobné počasí jako zima. Průměrná teplota vzduchu se v těchto obdobích pohybuje kolem 15-20 ° C. Srážky jsou v tomto období rovnoměrně rozložené a můžeme očekávat několik deštivých dní.

Celkově lze říci, že Nîmes má velmi příjemné klima a je ideálním místem pro ty, kteří hledají teplé a slunné počasí. V letních měsících tu najdeme mnoho turistů, kteří se potulují po zdejších ulicích a užívají si množství kulturních akcí. V zimě pak najdeme mnoho festivalů a akcí, které nás baví. Bez ohledu na to, kdy se rozhodneme navštívit Nîmes, můžeme očekávat příjemné počasí a skvělou dovolenou.


Dovolená Francie Nîmes


Dovolená je pro mnoho lidí jedním z nejvíce očekávaných okamžiků v roce. Je to příležitost na odpočinek, poznávání nových míst a prozkoumávání nových kultur. Jestliže patříte mezi ty, kteří hledají kombinaci historie, krásy a slunce, pak byste neměli přehlédnout francouzské město Nîmes.

Nîmes je krásně dochované historické město ležící v jižní Francii. Jeho původ sahá až do období starověkého Říma, kdy bylo město známé jako Nemausus. Stopy římského odkazu jsou všude přítomné a tvoří základní pilíře turistického ruchu v této oblasti.

Jednou z hlavních turistických atrakcí v Nîmes je Amfiteátr, který byl postaven v 1. století n. l. a je nejlépe dochovaným římským amfiteátrem ve Francii. Nabízí impozantní pohled na zážitky, které diváci tehdy zažívali při gladiátorských soubojích a dalších divadelních představeních. Dokonce je zde možnost takovou podívanou i sami zažít.

Další unikátní stavbou v Nîmes je Maison Carrée, chrámem postaveným ve 1. století n. l. Tento chrám byl původně zasvěcen synům Julia Caesara a jedná se o jeden z nejlépe dochovaných římských chrámů na světě. Dnes slouží jako muzeum, které představuje historii města.

Pokud máte rádi přírodu, nezapomeňte navštívit i Jardin de la Fontaine, rozsáhlou zahradu s vodotrysky, jezírky a krásnými výhledy na město. Je to ideální místo pro procházku, klidný odpočinek nebo piknik.

Nîmes také hrálo důležitou roli ve výrobě a obchodu s látkami. Tuto tradici můžete poznat v Muzeu výroby látek nebo při návštěvě místních trhů, kde můžete zkoumat a nakupovat různé druhy látek.

Kromě historie a krás města nabízí Nîmes také skvělé zážitky v gastronomii. Tady můžete ochutnat tradiční jižanské speciality, jako je bouillabaisse (rybí polévka), ratatouille (zeleninový guláš) nebo slavný sýr Roquefort.

Pokud byste se rádi vypravili na pobřeží, Nîmes je vzdálené jen pár kilometrů od pláží Středozemního moře. Můžete si najmout auto a vydat se do slavných letovisek, jako je například Le Grau-du-Roi, kde si můžete užít slunce a moře.

Nîmes je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají historii, krásu a slunce. Je to jedno z nejhezčích a nejzachovalejších měst ve Francii s bohatou římskou historií. Neměli byste však zapomenout ochutnat místní speciality a vychutnat si atmosféru jižní Francie. Ať už se jedná o prohlídku historických památek, procházku po zahradách nebo relaxaci na pláži, Nîmes nabízí pro každého něco zajímavého.


Letenka Francie Nîmes


Letenka Francie Nîmes: Objevte kouzelné jižní Francii

Francie je země, která láká miliony turistů z celého světa. A jedním z jejích krásných koutů je také městečko Nîmes, které se nachází v regionu Languedoc-Roussillon v jižní části země. Nîmes je skutečným skvostem této oblasti, která je známa svými slunce, mořem, divokou přírodou a nádhernými památkami, a to vše si můžete užít za pomoci letenky Francie Nîmes.

Nîmes – starověké město s dekadentní architekturou

Nîmes je starověké město, které má co nabídnout všem, kteří rádi objevují nová místa a poznávají historii. Ve městě se nachází řada historických památek, což ho činí dokonalým místem pro milovníky archeologie a historie. Nezapomeňte navštívit amfiteátr, který pochází z římského období a který je jedním z nejvýznamnějších archeologických památek v regionu. V Nîmes jsou také krásné starobylé fontány a budovy, což celkově vytváří dojem dekadence, jež je tady pro místní běžná.

Zábava a výlety nejen pro dospělé

Pokud máte rádi zábavu, Nîmes nabízí mnoho možností. Zkuste třeba oblast jezera Villeunevue, kde si můžete užít krásný výhled na šumivé příboje moře. Pro všechny, kteří se zajímají o místní speciality, doporučujeme ochutnat tradiční francouzskou kuchyni. Tuto gastronomickou špičku můžete ochutnat v jedné z mnoha restaurací a bistro ve městě.

Mnoho turistických atrakcí se nachází také mimo město. Doporučujeme výlet do Národního parku Cevennes, který je známý svými malebnými scenériemi s řekami, vodopády a divokou přírodou. Park také nabízí mnoho tras pro turisty a cyklisty.

Když přijedete do Nîmes

Nejlepší je cesta letadlem. Z České republiky existují několik přímých letů, které mohou být docela cenově dostupné. Jednou z nejlepších možností je z Prahy nebo Brna do Marseille a odtud pokračovat vlakem. Vlakové spojení z Marseille do Nîmes je velmi rychlé, ale i do okolních měst a vesniček, čímž je Nîmes skvělou destinací pro celkovou návštěvu regionu.

Letenka Francie Nîmes je ideální způsob, jak si užít ničím nerušenou dovolenou v krásném prostředí plném historie, zábavy a atrakcí. Díky dobré dostupnosti a zajímavému okolí se toto místo stává oblíbeným místem nejen pro turisty z celého světa, ale také pro Francouze samotné. Určitě si Nîmes zamilujete!


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách