Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Francie Calais

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Calais


1. Jaké je nejlepší způsob, jak se dostat z Calais do Paříže?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Calais do Paříže, je vlakem. Existuje přímé spojení mezi Calais a Paříží a jízda trvá přibližně 2-3 hodiny.

2. Jaký je nejbližší letiště k městu Calais?
Odpověď: Nejbližším letištěm k Calais je Letiště Calais-Dunkerque, které se nachází asi 43 km od centra města. Další možností je využít Mezinárodní letiště Lille, které je vzdálené asi 120 km.

3. Jaké jsou nejlepší památky a atrakce v Calais?
Odpověď: Mezi nejlepší památky a atrakce v Calais patří například Calaisský opatství, Maják v Calais, Muzeum karetnictví a Burghers z Calais.

4. Kam se mohu vydat na výlet z Calais?
Odpověď: Z Calais se můžete vydat na výlet do známého přímořského letoviska Boulogne-sur-Mer, které leží přibližně 40 km od Calais. Další možnosti výletů zahrnují návštěvu Cap Gris-Nez, Cap Blanc-Nez nebo Berck-sur-Mer.

5. Existují v Calais možnosti ubytování?
Odpověď: Ano, v Calais existuje mnoho možností ubytování. Město nabízí různé hotely, penziony, apartmány a kempy, které odpovídají různým cenovým rozpětím a preferencím cestovatelů.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Calais?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Calais je obvykle od května do září, kdy jsou teploty příjemnější a počasí je vhodné pro venkovní aktivity. Město je populární turistickou destinací také v průběhu letních měsíců.

7. Jaká je místní kuchyně v Calais a kde si mohu vychutnat tradiční jídla?
Odpověď: V Calais můžete ochutnat tradiční francouzskou kuchyni, včetně mořských plodů, ryb a sýrů. Doporučujeme navštívit místní restaurace, bistra a trhy, kde si můžete vychutnat typická jídla.


Ubytování Francie Calais


Francie je země bohatá na krásy přírody, kulturní dědictví a zajímavé památky. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je město Calais, které se nachází v severní části země. Calais je nejen důležitým přístavem, ale také nabízí mnoho možností pro příjemné ubytování.

V Calais jsou k dispozici různé typy ubytování, které uspokojí potřeby a přání každého návštěvníka. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat z několika stylových hotelů, které nabízejí veškeré pohodlí a vybavení, jaké si můžete přát. Tyto hotely se nacházejí nejen v centru města, ale také v blízkosti moře, což zaručuje krásný výhled a přístup k pláži.

Pro ty, kteří preferují menší a útulnější ubytování, jsou v Calais také k dispozici penziony a rodinné hotely. Tyto ubytovací zařízení mají často příjemnou atmosféru a hostitelé vás rádi přivítají jako součást své rodiny. Ubytování v penzionech a rodinných hotelech je často cenově výhodnější a zároveň poskytuje příjemný pobyt.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Calais dostupná také řada levných hotelů a hostels. Tyto zařízení poskytují základní vybavení a služby, ale přesto zaručují pohodlný pobyt. Hostely jsou také skvělou možností pro mladé lidi, kteří hledají společný prostor a chtějí se seznámit s dalšími cestovateli.

Co se týče polohy ubytování v Calais, máte velký výběr. Mnoho hotelů, penzionů a hostelů se nachází v centru města, což znamená v blízkosti mnoha restaurací, obchodů a památek. Pokud se chcete ubytovat blíže k pláži, můžete se rozhodnout pro hotel nebo penzion se výhledem na moře. Tato možnost vám umožní vychutnat si nádherné výhledy a přístup k písečné pláži.

Během pobytu v Calais můžete také navštívit některé zajímavé památky a atrakce v okolí. Mezi nejznámější patří Calaisský městský rad, který je považován za jeden z nejlépe zachovaných středověkých radnic v Evropě. Další zajímavou památkou je Kostel Notre Dame, který se pyšní působivou gotickou architekturou. Pokud máte rádi umění, určitě nevynechejte návštěvu Muzea umění v Calais, které nabízí rozsáhlé sbírky a výstavy.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion nebo levné ubytování, Calais vám nabídne skvělý pobyt. Díky různorodosti ubytování a rozmanitosti atrakcí se tato část Francie stala oblíbeným turistickým cílem. Nechte se unést krásami Calais a vychutnejte si svůj pobyt v tomto půvabném francouzském městě.


Letenka Francie Calais


Francie Calais je jednou z nejvíce vyhledávaných letenek mezi cestovateli. Je to přístavní město nacházející se na severu Francie, přímo naproti anglickému Doveru. Díky své strategické poloze a vynikajícím dopravním spojením se stal Calais oblíbeným cílem, který si zaslouží být objeven.

Nejvýznamnějším faktorem, který přitahuje turisty do Calais, je ikonický památník – Národní památník Calais obětem druhé světové války a odporu. Tato impozantní socha je věnována padlým hrdinům a připomíná návštěvníkům významnou historii tohoto přístavního města.

Calais se vyznačuje také skvělým kulturním akcím. Každý rok se zde koná hudební festival, který láká návštěvníky nejen z Francie, ale z celé Evropy. Kalendář kulturního dění je bohatý a nabízí pestrou škálu akcí - od divadelních představení až po umělecké výstavy.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit v Calais je návštěva místních tržnic. Kromě toho, že můžete zakoupit čerstvé ovoce, zeleninu a další místní produkty, máte také možnost poznávat místní obyvatele a jejich zvyky.

Z Calais se také snadno dostanete na slavné bílé útesy Doveru. Krátká plavba trajektem vám umožní obdivovat krásu tohoto ikonického přírodního útvaru. Pro milovníky outdoorsových aktivit je Calais dokonalým výchozím bodem pro pěší výlety po pobřeží a cyklistické výlety po vesnicích v okolí.

A jestliže jste fanoušci pochoutek, Calais nabízí také vynikající gastronomii. Zkuste tradiční francouzská jídla, jako je čerstvé pečivo, sýry a vynikající víno. Pro vydatnou večeři si určitě nenechte ujít pokrm z mořských plodů, které jsou tady připravovány na výjimečnou úroveň.

Letenka do Calais je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat tajemství severního pobřeží Francie. Toto přístavní město nabízí nejen jedinečnou atmosféru, ale také historickou a kulturní hodnotu. Ať už si vyberete prozkoumat památníky, ochutnat místní speciality nebo si užít krásy okolní přírody, Calais vás jistě nezklame. Připravte si proto kufry a vyděte se na dobrodružství v jedné z nejkrásnějších oblastí Francie.


Dovolená Francie Calais


Calais je malebné francouzské přístavní město nacházející se na severu země, nedaleko hranice s Belgií. Je to také místo, které se stalo oblíbenou turistickou destinací pro mnoho lidí, kteří hledají dovolenou plnou památek, krásné přírody a bohaté historie.

První věc, která přijde na mysl při zmínce o Calais, je slavný Calaiský přístav. Je to jeden z nejrušnějších přístavů ve Francii a je významným hospodářským centrem regionu. Přístav nabízí nejen možnost procházek a pozorování příjezdů a odjezdů lodí, ale také přístup k velkému výběru obchodů, restaurací a kaváren. Turisté zde mohou ochutnat čerstvé mořské plody a další světové speciality.

Dalším významným místem, které si turisté mohou prohlédnout v Calais, je Hôtel de Ville. Tento impozantní budova s elegantními fasádami a bohatě zdobenými interiéry je sídlem radnice a také historické památky. Hôtel de Ville byl postaven v 19. století a je jedním z nejdůležitějších veřejných budov ve městě.

Pokud jste milovníkem umění a historie, pak byste neměli vynechat Musée des Beaux-Arts v Calais. Toto muzeum je domovem rozsáhlé sbírky uměleckých děl, včetně maleb, soch a grafiky. Výstavní sály jsou naplněny mistrovskými díly od slavných umělců jako je Rubens, Rodin, Monet a Picasso. Procházka tímto muzeem je zážitkem, který vás přenesl do bohatého uměleckého dědictví Francie.

Pokud si přejete prozkoumat přírodu a relaxovat na pláži, Calais nabízí i takové možnosti. Město leží na pobřeží Lamanšského průlivu a je obklopeno krásnými písečnými plážemi. Plážy jsou ideální pro procházky po pobřeží, opalování a vodní sporty. Turisté mohou také navštívit Cap Blanc-Nez a Cap Gris-Nez, dvě nedaleké výběžky, které nabízejí úchvatné výhledy na oceán a okolní krajinu.

Calais je také výchozím bodem pro objevování dalších atrakcí v blízkém okolí. V rámci jednodenního výletu můžete navštívit nedaleké belgické město Bruggy, které je známé svými gotickými stavbami a romantickými kanály. Další zajímavou možností je prohlídka historického města Boulogne-sur-Mer s jeho starým přístavem a akváriem Nausicaá, které je jedním z největších akvárií v Evropě.

V každém případě, pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Calais, nebudete zklamaní. Tohle malebné přístavní město nabízí mnoho možností pro zábavu, poznávání a relaxaci. Během vašeho pobytu zde si budete moci užít krásné památky, výbornou kuchyni a okouzlující atmosféru, která je charakteristická pro francouzské města.


Počasí Francie Calais


Calais, město ležící na severovýchodě Francie při pobřeží Lamanšského průlivu, má typické oceánské podnebí. V zimě zde bývá poměrně chladno a vlhko, v létě pak příjemně teplé. Na celkovém klimatu města se podílí i jeho poloha a blízkost k mořskému pobřeží.

Za důležitý parametr při popisu klimatu Calais se považuje srážkový režim. Průměrné roční srážky činí zhruba 800 mm a mohou být poměrně intenzivní v průběhu celého roku. Nejvlhčími měsíci jsou prosinec a leden, kdy průměrné množství srážek překračuje 80 mm. Naopak nejméně srážek bývá v červenci (asi 55 mm) a srpnu (cca 70 mm). Na konci podzimu se město často setkává s bouřlivou a větrnou povětrností, po níž následuje období klidnější zimy.

Teploty v Calais bývají poměrně mírné. V nejchladnějších měsících jsou průměrné teploty kolem 5 stupňů Celsia, v letních měsících se zpravidla vyšplhají na úroveň 20 - 25 stupňů. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, naopak nejchladnějšími jsou prosinec a leden. Vyšší teploty bývají doprovázeny větrem a oblačností, zejména v místech blízkých moři.

Vzhledem k těmto podmínkám se Calais stává významným pro širokou škálu outdoorových aktivit. Během zimy se zde mohou návštěvníci věnovat lyžování, snowboardingu nebo turistice, v letních měsících si mohou užít například plážové vody, vodní sporty nebo výlety do okolí. K tomu je potřeba dodat, že Calais se nachází velice blízko britských ostrovů a nabízí se tak možnost navštívit i některá zajímavá anglická a skotská města. Pro milovníky historie doporučujeme navštívit Calaisskou radnici nebo port Álžběty I., který má rozsáhlou historii počínající již od středověku.

Celkově lze tedy říci, že Calais se může bez problému zařadit mezi zajímavé francouzské destinace s pestrým klimatem. Jeho atraktivita je ovlivněna nejen místními podmínkami, ale také polohou ve vztahu ke kontinentální Evropě a Velké Británii. Při plánování cesty do tohoto města je proto třeba počítat s možností různorodých aktivit nejen pro jednotlivce, ale i pro celé rodiny.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách