Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Francie Aix-en-Provence

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Aix-en-Provence


1. Jak se dostat z letiště Marseille do Aix-en-Provence?
Odpověď: Z letiště Marseille můžete využít autobusovou linku navazující na nádraží ve městě, nebo si vzít taxi, které vás přímo doveze do Aix-en-Provence.

2. Jak se pohybovat po Aix-en-Provence?
Odpověď: Ve městě se můžete pohybovat pěšky, nebo využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy. Také si můžete pronajmout kolo nebo si vzít taxi.

3. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Aix-en-Provence?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří Cours Mirabeau (hlavní bulvár), Fontána Rotonde, Cathédrale Saint-Sauveur (katedrála) a muzeum Musée Granet.

4. Kde se dá dobře najíst v Aix-en-Provence?
Odpověď: V centru města najdete mnoho restaurací a kaváren nabízejících tradiční provensálskou kuchyni. Doporučuje se také ochutnat slavné kroasány a místní vína.

5. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Aix-en-Provence?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy je počasí příjemné a město je méně přeplněné turisty.

6. Kde najít ubytování v Aix-en-Provence?
Odpověď: V Aix-en-Provence najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučuje se rezervovat co nejdříve, zejména během letních měsíců.

7. Jaké jsou oblíbené výlety z Aix-en-Provence?
Odpověď: Z Aix-en-Provence se můžete vydat na výlet do města Avignon, do přírodního parku Calanques nebo prozkoumat další okolní provensálská města, jako je Arles nebo Marseille.

8. Jaká je místní cena za jízdné ve veřejné dopravě?
Odpověď: Cena jízdného ve veřejné dopravě se může lišit v závislosti na délce trasy. Obecně platí, že cena za jednu jízdu je kolem 1,5-2 eur.

9. Kde se dají nakoupit suvenýry v Aix-en-Provence?
Odpověď: Nejlepší místa pro nákup suvenýrů jsou v centru města, kde najdete tradiční provensálské trhy, butiky s místními produkty a obchody s uměleckými díly.

10. Jaké jsou otevírací doby obchodů v Aix-en-Provence?
Odpověď: Většina obchodů v Aix-en-Provence je otevřena od pondělí do soboty od 10:00 do 19:00. Některé obchody mohou mít odpolední přestávku.


Dovolená Francie Aix-en-Provence


Aix-en-Provence - Klenot jižní Francie

Francie je známá svou bohatou historií, úchvatnými památkami a malebnou krajinou. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je město Aix-en-Provence, které se nachází v jihovýchodní části země. Jeho malebné uličky, památky a kulturní atmosféra lákají každoročně tisíce turistů.

Aix-en-Provence je město plné historických budov a památek. Nejznámější z nich je katedrála Saint-Sauveur, která se nachází na centrálním náměstí. Její nádherná architektura z 12. století a bohaté vnitřní výzdoby stojí za to vidět. Dalšími významnými památkami jsou gotický klášter Saint-Jean-de-Malte, Arc de Triomphe a Hôtel de Ville - radnice města.

Aix-en-Provence je známé také svou vivou - tradiční tržnicí, která nabízí široký výběr čerstvých potravin, místních specialit a různých suvenýrů. Pro milovníky umění je pak nevyhnutelná návštěva museum Granet, které nese jméno místního malíře Françoise Mariase Graneta. Toto muzeum hostí velkou sbírku uměleckých děl od 16. do 20. století, včetně děl od takových mistrů jako je Cézanne, Picasso, Monet a Van Gogh.

Aix-en-Provence je také proslulé svými termálními prameny a lázněmi. Tyto prameny přinášejí do města léčivou vodu bohatou na minerály, a proto jsou oblíbenou destinací pro ty, kdo hledají relaxaci a omlazení. Navštěvovat můžete různá lázeňská zařízení, kde si můžete dopřát masáže, bylinky nebo jednoduše jen odpočívat ve wellness centru.

Jelikož Aix-en-Provence je obklopené nádhernou krajinou, nabízí také mnoho možností pro outdoorové aktivity. Můžete se projít výlety do okolních kopců a procházet se vinicemi, nebo navštívit nedaleký národní park Sainte-Victoire, který je populární mezi turisty i místními obyvateli. Park je ideálním místem pro pěší turistiku, cyklistiku nebo pikniky.

Aix-en-Provence je také známé svou gastronomií a nabízí mnoho výborných restaurací a kaváren. Můžete ochutnat tradiční provensálskou kuchyni s jejími slavnými bylinkami, olivovým olejem a čerstvými mořskými plody. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu, calisson - sladkou mandlovou sušenku, která je typická pro tuto oblast.

Celkově vzato, Aix-en-Provence je skvělým místem pro dovolenou ve Francii. Jeho bohatá historie, kulturní dědictví, termální lázně a nádherná příroda nabízejí nespočet možností pro zábavu a relaxaci. Ať už jste milovníkem umění, historie nebo outdoorových aktivit, Aix-en-Provence vás určitě nezklame.


Počasí Francie Aix-en-Provence


Aix-en-Provence se nachází v jižní Francii a je hlavním městem departementu Bouches-du-Rhône. Město je známé pro své umělecké dědictví, krásné ulice a historické stavby. Kromě toho je Aix-en-Provence také oblíbeným turistickým cílem díky svému příjemnému středomořskému klimatu.

Klima v Aix-en-Provence je typicky středomořské, což znamená teplá léta a mírné zimy. Průměrná teplota v létě často přesahuje 30 stupňů Celsia, přičemž nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou maximální teplotou 31 stupňů Celsia. Léto je obdobím vysokých teplot, suchého počasí a slunečných dní. Srážky jsou vzácné a jsou nejvyšší v zimě.

Zima v Aix-en-Provence je mírná s průměrnou minimální teplotou okolo 5 stupňů Celsia. Nejstudenějším měsícem je leden s průměrnou minimální teplotou 2 stupně Celsia. Srážky jsou vyšší než v létě, přičemž největší množství srážek spadne v listopadu a prosinci.

Jaro a podzim jsou obdobím přechodu mezi létem a zimou. Teploty jsou příjemné a srážky jsou nižší než v zimě, ale často se mohou vyskytnout deštivé dny. Toto období je vhodné pro turisty, kteří chtějí uniknout horkým letním dnům.

Celkově je počasí v Aix-en-Provence velmi příjemné a ideální pro návštěvu města a jeho okolí. Léto je dobrým obdobím pro plážové aktivity a návštěvy krásných parků a zahrad. Turisté mohou také využít koupání v privátních bazénech nebo v moři. Září a říjen jsou vhodné pro návštěvy vinic a kopcovité krajiny Provence. Zima a jaro jsou obdobím pro prohlídku památek a kulturních akcí v centru města.

Ať už se rozhodnete navštívit Aix-en-Provence v létě nebo v zimě, můžete se těšit na příjemné počasí a krásnou atmosféru jižní Francie.


Ubytování Francie Aix-en-Provence


Aix-en-Provence, malebné město ležící v jižní Francii, je jednou z nejkrásnějších lokalit této regionální metropole. Aix-en-Provence je známé svými úchvatnými uličkami, historickými budovami a bohatou kulturou. Pokud plánujete návštěvu tohoto kouzelného místa, je důležité zvolit správné ubytování.

V Aix-en-Provence najdete širokou škálu ubytování, která uspokojí potřeby každého návštěvníka. Od luxusních hotelů až po útulné penziony a stylové apartmány, všechny tyto možnosti lze nalézt v tomto malebném městě.

Pokud jste nadšení prosklenými chodbami, úchvatnou architekturou a výhledem na náměstí Cours Mirabeau, pak si vyberte jedno z mnoha historických hotelů, které se v Aix-en-Provence nacházejí. Tyto hotely jsou často umístěny v renesančních budovách a nabízejí luxusní pokoje s bohatým vybavením. Můžete si vychutnat elegantní večeře v hotelech s vlastními restauracemi, relaxovat v prostorných zahradách nebo se ponořit do atmosféry města na některém z přívětivých venkovních dvorků.

Pro ty, kteří hledají levnější variantu ubytování, je zde také možnost pronájmu soukromých apartmánů. Apartmány poskytují větší prostor a soukromí, zatímco zároveň vám umožňují zažít autentickou atmosféru města. Mnoho z nich se nachází v historických budovách a je zařízeno v tradičním stylu. Tyto apartmány často mají k dispozici plně vybavenou kuchyň, což vám umožní připravovat si vlastní jídla a prozkoumávat místní potraviny na místních trzích.

Další možností je ubytování v místních penzionech a B&B. Tyto zařízení jsou zpravidla menší a rodinného charakteru, a často nabízejí přátelskou atmosféru a domácí pohostinnost. V penzionech si můžete vychutnat snídani připravenou majitelem, který vám může také poskytnout doporučení a tipy na výlety po okolí.

Ať už si vyberete jakékoliv ubytování, během svého pobytu v Aix-en-Provence budete mít v blízkosti mnoho zajímavostí a aktivit. Můžete prozkoumat historické památky města, navštívit umělecké galerie a muzea, objevovat okolní vinice a lázeňská města nebo si jednoduše užít relaxační procházky po úzkých uličkách.

Aix-en-Provence je opravdu krásnou destinací, kterou si zamilujete, a správné ubytování vám pomůže vytvořit si nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, zda zvolíte luxusní hotel, útulný apartmán nebo rodinný penzion, budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat toto kouzelné místo a objevovat jeho bohatou historii a kulturu.


Letenka Francie Aix-en-Provence


Pokud plánujete navštívit jihovýchodní Francii, Aix-en-Provence by mohl být vaším ideálním cílem. Tento malý, ale překrásný město je známý svými malebnými uličkami, historickými památkami, uměleckými muzei a především svým slavným kulturním dědictvím.

Abyste se sem dostali, musíte zakoupit letenku do Francie, a to přímo do nedalekého letiště Marseille Provence. Toto letiště je vzdáleno přibližně 25 kilometrů od Aix-en-Provence a nabízí širokou škálu letů z celého světa.

Jakmile přistanete v letišti Marseille Provence, můžete si pronajmout auto, chytit autobus nebo využít služby taxislužby, aby se dostali do Aix-en-Provence. Cesta v autě trvá přibližně 25 minut a nabízí nádherný výhled na krajiny Provence.

Aix-en-Provence je starobylé město s bohatou historií a kulturními dědictvím. Mezi nejvýznamnější památky patří katedrála svatého Salvátora, fontána Rotunda, Arc de Triomphe a muzeum Granet. Navštivte Place des Four-Dauphins a Place des Quatre-Dauphins, odhalíte zde krásné fontány a stavby. Je také vhodné navštívit krásnou palácovou zahradu - Jardin des Quatre-Dauphins a Parc Jourdan.

V samotném centru města je plno uměleckých galerií a spousty kaváren, kde se můžete posadit a projít se po slavné Cours Mirabeau. Návštěva Aix-en-Provence by nebyla úplná bez návštěvy trhů Provence. Tyto trhy se konají denně a nabízejí návštěvníkům místní speciality, koření, potraviny, květiny a umělecké předměty.

Zkrátka, letenka do Aix-en-Provence nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Ať už se jedná o kulinářské zážitky, kulturní památky nebo jen krásné ulice a náměstí, Aix-en-Provence je místo, které stojí za to navštívit.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách