Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Finsko Rováními

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Rováními


Řešení:

Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí spojených s Finskem a městem Rovaniemí:

1) Jaké je počasí v Rovaniemi?

Rovaniemi má chladné a sněhové zimy s teplotami klesajícími pod -20°C. Jižní části země se mohou těšit na teplé léto s teplotami kolem 20-25°C.

2) Kdy se koná slavný zimní festival "Santa Claus Village" v Rovaniemi?

Slavný zimní festival "Santa Claus Village" v Rovaniemi se koná každý rok od konce listopadu do konce prosince.

3) Jaký je hlavní turistický cíl v Rovaniemi?

Hlavním turistickým cílem v Rovaniemi je návštěva "Santa Claus Village", kde se nachází mnoho aktivit, jako jsou setkání s Mikulášem, jízda na saňkách tažených soby nebo psy a také návštěva ledového baru.

4) Kde se mohu ubytovat v Rovaniemi?

V Rovaniemi jsou k dispozici mnohé typy ubytování, jako jsou hotely, penziony, apartmány, chaty a kempy.

5) Jak se můžu dostat do Rovaniemi?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Rovaniemi, je letecky z Helsinek, ale existují také možnosti cesty vlakem nebo autobusem.

6) Jaké jsou další nejvýznamnější turistické atrakce v Rovaniemi?

Další významné turistické atrakce v Rovaniemi zahrnují návštěvu Arktického centra, Muzea umění Korundi nebo výlety za stopy severního světla a zimních sportů v okolí Rovaniemi.

7) Kdy se objevuje severní světlo v Rovaniemi?

Severní světlo je nejvíce viditelné v Rovaniemi mezi zářím a březnem, s nejvyšší šancí na jeho pozorování od listopadu do února.

8) Jakou měnu používají v Finsku?

Měnou používanou v Finsku je euro.


Dovolená Finsko Rováními


Finsko je země, která je známá svou krásnou přírodou, čistým prostředím a typicky skandinávským stylem života. Jedním z nejpopulárnějších cílů pro dovolenou v této zemi je Rovaniemi, hlavní město Laponska.

Rovaniemi se nachází na severu Finska, a proto je ideálním místem pro ty, kteří hledají skutečně autentický zážitek z arktického klimatu. Jako domov Santa Clause, Rovaniemi přitahuje turisty z celého světa, kteří chtějí zažít vánoční kouzlo a setkat se s tímto oblíbeným pohádkovým hrdinou.

Představte si, že jste ve Finsku a stojíte před samotným Rovaniemi, hlavním městem Laponska. Pružnější ve Finsku vás napadne mnoho možností, jak toto místo objevit. Můžete si například pronajmout auta a vyrazit na prohlídku města sami. Díky značkám, které jsou jasně viditelné, je snadné najít cestu na hlavní turistické atrakce, jako je Napapiiri nebo Santa Claus Village.

Napapiiri je jedinečné místo, které leží na polárním kruhu. Tato kulatá linie je umístěna přesně na 66° 33' 44" severní šířky a představuje hranici mezi oblastí, kde je možné zažít polární den a noc. U Napapiiri najdete například Polární muzeum Arktikum, které vám představí fascinující historii a kulturu Laponska.

Další oblíbenou atrakcí je Santa Claus Village, která je domovem samotného Santy Clause. Toto místo je přímo vytržené z pohádky a nabízí širokou škálu zábavy pro celou rodinu. Můžete se setkat s Santou, poslat pohlednici se speciálním razítkem z polární pošty, nebo si dokonce navštívit autentickou sobí farmu a projet se výukovou saní. Santa Claus Village je opravdu kouzelným místem, které vás vtáhne do vesele vánoční atmosféry.

Dalším zážitkem, který si nemůžete nechat ujít, je jízda na saních tažených soby nebo psy. Tato aktivita vám umožní nejen poznat tradiční způsob dopravy v Laponsku, ale také si užít nádherný výhled na zasněženou krajinu. Pokud jste dobrodružní typ, můžete dokonce zkusit safari ve sněžném skútru a projet se divokými arktickými pláněmi.

Rovaniemi je také ideálním místem pro pozorování polárního světla, zvaného Aurory Borealis. Každou noc se můžete vydat na vyhlídku a doufat, že uvidíte toto přirozené divadlo světla. Mít možnost sledovat tuto zářící slávu na obloze je opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Na dovolené v Rovaniemi si také nesmíte nechat ujít tradiční finskou saunu. Finská kultura je velmi spojena se saunováním a místní sauny nabízejí dokonalou relaxaci po dni plném aktivit.

Dovolená v Rovaniemi je skutečným dobrodružstvím, které vám umožní zažít nejen autentický arktický zážitek, ale také vstoupit do kouzelného světa Santy Clause. Všechny tyto atrakce a aktivit vytváří nezapomenutelnou atmosféru, kterou si nesmíte nechat ujít při návštěvě Finska.


Počasí Finsko Rováními


Finsko je známé svým proměnlivým a drsným počasím. Oblast Rovaniemi, která se nachází na severu Finska, není výjimkou. Sezónní změny jsou zde velmi výrazné a mohou být extrémní. Tento článek se zaměří na počasí v Rovaniemi během různých období v roce.

Začněme létem, které nastává mezi červnem a srpnem. Léto v Rovaniemi bývá krátké, ale přesto se zde teploty mohou vyšplhat až na 25 °C. Slunce je na obloze až 24 hodin denně, což dává místním obyvatelům a turistům nejvíc času na prozkoumávání venkovského kraje. Pro ty, kteří rádi tráví čas venku, je toto období perfektní pro turistiku, rybaření a další outdoorové aktivity.

Podzim v Rovaniemi se obvykle začíná v září a trvá až do listopadu. Teploty začínají klesat a slunce postupně ubývá na délce svitu. Podzim v této oblasti však nabízí nádherné barevné scenérie, jelikož listnaté stromy vrhají své listy a celá krajina se postupně zabarvuje do odstínů žluté, oranžové a červené. Cestovatelé, kteří se sem vypraví v tuto dobu, mohou očekávat mírně chladnější počasí, ale s dostatkem příležitostí na fotografování a procházky přírodou.

Zima je bezpochyby nejslavnějším obdobím v Rovaniemi. Sníh pokryje krajinu a teploty klesají pod bod mrazu. Od prosince do února je zde nejvíc sněhu a místní obyvatelé i turisté mají možnost zažít magii zimního období. Teploty se pohybují kolem -10 °C, ale mohou klesnout i na -30 °C. Noc je dlouhá a den krátký, což vytváří dokonalé podmínky pro sledování polární záře. V zimě je Rovaniemi známé také pro Santův vesmír, kde se dětem (i dospělým) naskytne možnost navštívit Santa Clause v jeho příbytku a třeba i projet se na saních tažených sobi.

Na konci zimy přichází jaro a opět se objevují příznaky oteplování. Během března a dubna se teploty pomalu zvedají nad bod mrazu a sníh začíná tát. Toto období je v Rovaniemi také speciální, protože zde probíhá tzv. “Polární svit”, kdy se slunce vrátí na oblohu po dlouhé zimě. Je to příležitost vidět slunce právě na obzoru a zažít kouzlo dlouho očekávaného jara.

Rovaniemi je úžasným místem, které nabízí mnoho zážitků díky svému různorodému počasí. Bez ohledu na to, které roční období zvolíte pro návštěvu, určitě nebudete zklamání. S připraveností na změnu počasí a s dostatečně teplým oblečením můžete naplno vychutnat všechny krásy tohoto unikátního místa.


Letenka Finsko Rováními


Pokud plánujete váš další výlet, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu Rováními, lákajícího turistického cíle, nacházejícího se v severním Finsku. A co víc, letenka Finsko Rováními je dnes snadná k získání a zajišťuje vám rychlý přístup do této krásné oblasti.

Rováními je velmi populární cíl mezi turisty díky svému působivému zimnímu kouzlu. Můžete si vyzkoušet různé aktivní zimní sporty, jako jsou lyžařské sjezdovky a běžkařské trasy, nebo si vychutnat jízdu na saních tažených koňmi, či dokonce huskies. Pro ty, kteří chtějí zažít tu opravdovou arktickou atmosféru, existuje možnost sledování polární záře a dokonce i přespání v iglú.

Ale Rováními je atraktivní i v létě, jako skvělé místo pro turistiku a rybolov. Můžete si pronajmout loď a vyrazit na ryby v jednom ze spousty překrásných jezer, nebo si zkusit pěší turistiku v Nacionalním parku Oulanka.

Letenky Finsko Rováními jsou dnes snadno k dostání jak online, tak i prostřednictvím služeb cestovních kanceláří. Letecké společnosti nabízejí různé možnosti letů, v závislosti na vašich potřebách. Pokud si chcete užít víkendového pobytu, je zde možnost jednoduchého zpátečního letu. Pokud však plánujete pobyt delší než víkend, budete mít možnost si vybrat z mnoha letových lístků s větší flexibilitou.

Na cestu ze letiště Rovaniemi do centra města se můžete spolehnout na dopravní služby, včetně taxi služeb a autobusové dopravy. Vzhledem k tomu, že Rováními leží v chladnější oblasti, je důležité si vzít s sebou teplé oblečení, abyste byli připraveni na chladné počasí.

S letenkou Finsko Rováními můžete zažít to nejlepší, co tato krásná oblast nabízí. Během zimy můžete zažít adrenalinové sporty a arktickou atmosféru, zatímco v létě si můžete užít přírodu a rybolov. Zkrátka, Rováními je skvělým cílem pro každého, kdo se chce odpojit od rutiny a zažít něco jedinečného.


Ubytování Finsko Rováními


Finsko je země, která se nachází na severu Evropy a je známá svými krásnými rovinnými krajinami. Tyto nádherné pláně jsou ideálním místem pro různé aktivity, jako je turistika, cyklistika nebo jízda na koni. A co je nejdůležitější, nabízejí také širokou škálu ubytování, které splňuje potřeby a přání každého cestovatele.

Rováními jsou jedním z nejvíce vyhledávaných míst pro ubytování ve Finsku. Je to obec se nacházející v centrální části země, která má bohatou historii a mnoho lákadel pro turisty. Mezi nejznámější atrakce patří Národní park Helvetinjärvi, který nabízí návštěvníkům překrásné scenérie s vodopády a jezery.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr několik možností. Jednou z nich jsou kempy, které poskytují ideální místo pro ty, kteří mají rádi přírodu a chtějí být co nejblíže k turistickým trasám. V kempu se můžete ubytovat s karavanem, stanem nebo si pronajmout chatku, která vám poskytne veškerý komfort. Některé kempy nabízejí také další služby, jako je restaurace, obchody se suvenýry nebo hřiště pro děti.

Další možností je ubytování v penzionech nebo malých rodinných hotelech. Tyto typy ubytování jsou obvykle levnější než velké hotely a poskytují teplou atmosféru a osobní přístup. Hostitelé vám mohou nabídnout také tipy na nejoblíbenější turistická místa v okolí a doporučit vám nejlepší restaurace.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování, jsou k dispozici také hotely. V Rováních najdete jak menší butikové hotely, tak i větší řetězce. Tyto hotely obvykle nabízí kompletní služby, jako je restaurace, wellness centra, bazény nebo fitness centra. Pokud si přejete být blíže přírodě, můžete si vybrat hotel, který se nachází v přírodním parku nebo má vlastní zahradu a venkovní posezení.

V neposlední řadě, pokud hledáte něco unikátního a zážitkového, můžete si pronajmout tradiční finskou chatu. Tyto chaty jsou obvykle postaveny ze dřeva a mají speciální atmosféru a charakter. Ubytování v chatě vám umožní prožít finskou kulturu a tradiční způsob života. Mnoho chat nabízí také sauna, která je nedílnou součástí finské kultury.

Výběr ubytování ve Finsku Rováními je široký a zahrnuje různé typy a cenové kategorie. Bez ohledu na to, zda preferujete přírodu, luxus nebo autentický finský zážitek, jistě najdete ubytování, které splní vaše očekávání. Rozhodněte se podle svých potřeb a začněte se těšit na nezapomenutelnou dovolenou ve Finsku.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách