Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Fidži Vanua Levu

Dovolená Fidži Vanua Levu


Fidži je souostroví, které se nachází v jižním Tichém oceánu. Je oblíbenou turistickou destinací díky svým krásným plážím, teplému klimatu a pohostinnému místnímu obyvatelstvu. Mezi nejznámější ostrovy Fidži patří Viti Levu a Vanua Levu. V tomto článku se zaměříme na Vanua Levu a všechny úžasné zážitky, které tato část ostrovního ráje nabízí.

Vanua Levu je druhým největším ostrovem Fidži a leží ve východní části souostroví. Je známý svou divokou a nedotčenou přírodou, což ho činí ideálním místem pro dovolenou v přírodě. Ostrov je pokrytý bujnými tropickými lesy, které skýtají útočiště mnoha endemickým druhům rostlin a zvířat. Milovníci přírody si mohou vychutnat procházky nebo trekking v pohoří Waisali, které je domovem mimořádného množství fauny a flóry.

Mezi další atrakce na ostrově patří krásné pláže a křišťálově čisté vody. Pláže na Vanua Levu jsou méně turisty navštěvované než na ostrově Viti Levu, takže zde najdete klid a soukromí. Mnoho pláží nabízí možnost potápění nebo šnorchlování, kde můžete objevovat život pod vodou a pozorovat korály a různé druhy ryb.

Jedním z nejzajímavějších míst na ostrově je dávné město Savusavu. Savusavu je známé svým unikátním koloniálním stylem architektury a přívětivou atmosférou. Můžete si prohlédnout místní trhy, které nabízejí tradiční fidžijské řemeslné výrobky, či navštívit historickou Mission House, která vám poskytne hlubší pohled do minulosti této oblasti.

Vanua Levu také nabízí mnoho aktivit pro adrenalinové nadšence. Můžete si vyzkoušet různé vodní sporty, jako je surfování, kajak, windsurfing nebo jetové lyžování. Existuje také možnost půjčení lodě a prozkoumání okolních ostrovů nebo rybaření s místními rybáři.

Pro ty, kteří se chtějí pobavit a užít si noční život na Vanua Levu, jsou k dispozici různé bary, restaurace a kluby. Můžete ochutnat místní kulinářské speciality, jako je ovoce a mořské plody, a zároveň si vychutnat tradiční taneční představení i fidžijskou hudbu.

Celkově vzato, Vanua Levu je skvělým místem pro dovolenou plnou dobrodružství, relaxace a objevování nových kultur. Jeho krásná příroda a nedotčené pláže přinášejí neopakovatelný pobyt, který si člověk bude pamatovat dlouho poté, co se vrátí domů.


Počasí Fidži Vanua Levu


Fidži je exotická a velmi oblíbená turistická destinace, která návštěvníkům nabízí úchvatnou přírodu, bohatou historii a kulturu a především nádherné pláže. Vanua Levu je druhý největší ostrov Fidži a nachází se na severovýchodě země. Pokud plánujete cestu na Vanua Levu, je nutné předem si zjistit informace o počasí.

Vanua Levu je tropický ostrov a má teplé a vlhké počasí po celý rok. Teploty se pohybují kolem 30 °C během dne a přibližně 25 °C v noci. Vlhkost vzduchu se pohybuje kolem 80% a může být velmi vysoká během letních měsíců. Nejteplejší období jsou měsíce červenec a srpen, kdy dochází k nejvyšším teplotám.

Srpen a září jsou také obdobím, kdy se na Fidži vyskytují tropické bouře a cyklóny. I když Vanua Levu se nachází dále na sever než ostrov Viti Levu, který je často zasažen bouřemi, stále hrozí možnost výskytu cyklónů. Pokud tedy plánujete cestu na Vanua Levu v této době, měli byste sledovat vývoj počasí a být připraveni se přizpůsobit situaci.

Nejoblíbenější období pro návštěvu Vanua Levu jsou měsíce od května do října. Během těchto měsíců je méně vlhkost a také menší pravděpodobnost výskytu bouří. Protože Fidži je exotická destinace, můžete se potkat s občasnými dešti, které mohou být dosti intenzivní. Ty však obvykle netrvají dlouho a návštěva ostrova v některém z měsíců od května do října by měla být příjemná a bezproblémová.

Celkově lze říci, že když cestujete na Vanua Levu, měli byste být připraveni na tropické počasí s vysokou vlhkostí a vysokými teplotami. Pokud plánujete cestu v období bouří, měli byste být obezřetní a sledovat vývoj počasí. Přesto však Vanua Levu nabízí celoročně nádhernou přírodu a jedinečný zážitek z exotických pláží Fidži.


Ubytování Fidži Vanua Levu


Fidži je země, která je známá svou nádhernou přírodou, bílými plážemi a azurovým mořem. Mezi oblíbené turistické destinace na tomto souostroví patří i ostrov Vanua Levu, který se nachází na severu Fidži.

Když si plánujete dovolenou na Fidži, ubytování je jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte zvážit. Na Vanua Levu je několik různých možností, jak se ubytovat, a máte tak možnost vybrat si přesně to, co vám vyhovuje.

Jedna z možností je pobyt v luxusním resortu. Na Vanua Levu najdete několik takových resortů, které nabízejí komfortní ubytování, prvotřídní služby a řadu dalších aktivit. Tyto resorty se obvykle nachází na pláži a mají širokou škálu zařízení, jako jsou bazény, lázně, posilovny, restaurace a bary. Pokud hledáte relaxaci a luxusní dovolenou, pak je resorové ubytování ideální volbou.

Další možností je pronajmout si soukromou vilu nebo chalupu. Na Vanua Levu jsou k dispozici různé luxusní vily a chalupy, které jsou ideální pro páry, rodiny nebo menší skupiny. Tyto nemovitosti nabízejí větší soukromí a jsou vybaveny vším potřebným pro pohodlný pobyt. Některé z těchto vil mají dokonce vlastní bazény a přístup k pláži, což je skvělé pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou ve větší samotě a klidu.

Další možností je ubytování v menších hotelích nebo penzionech. Na Vanua Levu najdete i několik menších hotelů a penzionů, které nabízejí cenově dostupné ubytování. Tyto typy ubytování jsou obvykle přátelské k rodinám a cestovatelům s menším rozpočtem. I když nemají takové vybavení a luxus jako resorové hotely, stále poskytují pohodlné a čisté pokoje pro příjemný pobyt.

V neposlední řadě můžete zvážit i ubytování v rybářských vesnicích. Na Vanua Levu jsou některé vesnice otevřeny turistům a nabízejí tradiční ubytování ve vesnických domech. Tato forma ubytování je skvělá pro ty, kteří chtějí zažít autentickou fidžijskou kulturu a být součástí místního života. Vesnické ubytování vám také umožní poznat lidem, život na ostrově a naučit se o jejich zvyklostech a tradicích.

Jakou možnost ubytování na Vanua Levu si vyberete, záleží na vašich preferencích, rozpočtu a tom, co očekáváte od své dovolené. Všechny výše zmíněné možnosti nabízejí různé výhody a můžete si být jisti, že na Vanua Levu najdete ubytování, které splní vaše požadavky a zpříjemní vám dovolenou na tomto krásném fidžijském ostrově.


Letenka Fidži Vanua Levu


Fidži je skvělou destinací pro ty, kteří hledají klid a pohodu v troskách přírody. Pokud se chystáte na tuto ostrovní zemi, může se Vám hodit následující článek o letenkách na ostrov Vanua Levu.

Vanua Levu je druhým největším ostrovem v zemi a přitom nejvíce podceňovaný. Zatímco ostrov Viti Levu je oblíbený turisty, Vanua Levu je pravým rájem pro přírodovědy a lidi, kteří hledají klid daleko od civilizace. Letenky na tento ostrov mohou být náročnější k sehnání, ale určitě za to stojí.

Existují různé společnosti, které poskytují letenky do Fidži a mezi nimi jsou například Fiji Airways, Virgin Australia nebo Air New Zealand. Tyto společnosti nabízejí lety z měst jako je Sydney, Auckland nebo Los Angeles. Ceny letenek se pohybují od 400 až 800 dolarů, v závislosti na sezóně a době předem, kdy si letenku rezervujete.

Hlavní letiště na ostrově se nachází v blízkosti města Labasa, které se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova. Po příletu na ostrov můžete pokračovat autobusem do města Savusavu, které se nachází na druhém konci ostrova a slouží jako vstupní brána do Lavena Coast.

Lavena Coast je národní park s neuvěřitelným množstvím flóry a fauny, jež ještě nebyla objevena. Kromě toho se zde nachází i početné vodopády, potoky a řeky, jako například Savuini Creek nebo Wainikavou Creek. Nezbytným předmětem na seznamu je návštěva kopce Vuwa.

Vanua Levu má i několik divokých pláží, kde se můžete vydat na potápění, šnorchlování, rybaření nebo jen tak relaxovat na slunci. Oblast Korolevu je obzvláště kouzelná, nachází se zde ještě jeden národní park, Totogo Hills, a v okolních lesích se skrývají orchideje a papoušci.

Závěrem můžeme říci, že Vanua Levu nabízí turistům skvělou alternativu ke klasickým turistickým aktivitám na Viti Levu. Větší náročnost cestování je jistě odměněna krásami přírody a klidem ostrova. Pokud si chcete užít přírodu a relaxaci na tichých plážích, neváhejte a vydejte se na letenku do Fidži na Vanua Levu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Fidži Vanua Levu


N: Jak se dostat na Vanua Levu?

O: Nejlepší způsob, jak se dostat na Vanua Levu, je letět do mezinárodního letiště v Nadi na hlavním ostrově Fiji a poté vzít vnitrostátní let do letiště Labasa, které se nachází na severu Vanua Levu.

N: Jaké jsou nejlepší pláže na Vanua Levu?

O: Mezi nejlepší pláže na Vanua Levu patří Pláž Naqelekuku, Pláž Nukulaelae a Pláž Natewa.

N: Kde se dá na Vanua Levu ubytovat?

O: Na Vanua Levu se dá ubytovat v různých typech ubytování, jako jsou hotely, resorty, bungalovy nebo ubytování v rodinných domech.

N: Je na Vanua Levu bezpečno cestovat?

O: Fiji a Vanua Levu jsou obecně bezpečné destinace pro turisty. Nicméně, jako v každé destinaci, je důležité být obezřetný a řídit se obecně uznávanými bezpečnostními opatřeními.

N: Co je na Vanua Levu nejlepšího k vidění?

O: Vanua Levu nabízí návštěvníkům mnoho míst k vidění, jako jsou sopky, turistické stezky, krásné pláže a pobřeží s úchvatnými výhledy. Turisty také přitahuje kulturní dědictví ostrova, stejně jako místní rituály a tradiční vesnice, cestování po řece a potápění.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách