Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Etiopie Walled City of Harar

Letenka Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je neuvěřitelně pestrá a zajímavá země, která nabízí mnoho fascinujících míst k návštěvě. Jedním z nejzajímavějších míst pro turisty, kteří se chtějí ponořit do historie země, je Walled City of Harar.

Harar je starobylé město východně od Addis Abeby, které je jedním z nejzachovalejších islámských měst v Africe. Harar byl kdysi důležitým obchodním centrem, kde se setkávaly různé kultury a náboženství. Dnes je to město, které se může pochlubit několika historickými památkami, mezi nimiž je i Walled City.

Walled City of Harar je starobylý opevněný komplex, který sloužil jako obranná linie pro město v minulosti. Město je obestaveno hradbami, které jsou vysoké až 5 metrů a mají několik bran. Uvnitř hradby se nachází hned několik malebných domů, mešit a mešitových škol. Většina z těchto budov je postavena v tradičním etiopském stylu, často se stylizovanou výzdobou. Mnoho domů má krásné dřevěné průčelí a zahrady. Walled City také nabízí mnoho úzkých uliček a zákoutí, které mohou být pro turisty velmi atraktivní.

Kromě malebných uliček Walled City, mohou turisté také navštívit mnoho historických budov a památek. Jednou z nejkulturnějších atrakcí v této oblasti je Harar Great Mosque, největší mešita ve městě. Mešita byla postavena již v 16. století a je to skutečně impozantní stavba. Turisté, kteří se zajímají o historii islámu, by si měli rozhodně navštívit Tariqa Mosque, což je malá mešita založená v 17. století, která je dnes považována za jedno z nejsvatějších míst v Hararu.

Celkově, Walled City of Harar je skutečným turistickým skvostem Afriky. To, co dělá toto místo tak zvláštním, je jeho historická a kulturní celistvost. Pokud chcete navštívit místo s bohatou historií a nádhernou architekturou, neměli byste si nechat ujít možnost navštívit Harar. Není to jen zajímavé místo k návštěvě, ale také jedna z nejzachovalejších památek v Africe.


Ubytování Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí, která oplývá bohatou historií a kulturou. Mezi jedno z nejzajímavějších míst, které můžete v této zemi navštívit, patří Walled City of Harar, česky také zmiňované jako Město obehnané hradební zdí. Toto místo je skutečným pokladem, který odhaluje zázrak etiopského středověkého života a zvyků.

Harar se nachází východně od Etiopské vysočiny, přibližně 520 km od hlavního města Addis Abeby. Toto město bylo založeno v 7. století a je jedním z nejstarších dosud obydlených míst v zemi. Jeho významnou historii odráží architektura a tradice, které stále přežívají.

Město je obehnané starobylou hradební zdí, která je dlouhá přes 3 km. Tato historická pevnost byla postavena v 16. století a je jednou z nejlépe zachovalých v Afričeklasifikace century. Hradební zeď fungovala jako ochranný opatření proti vnějším útokům a také sloužila k oddělení muslimského centra od křesťanského Etiopie.

Procházka po úzkých uličkách Walled City of Harar je jako cesta v čase. Když projdete bránou dovnitř, okamžitě se ocitnete v jiném světě, plném historických budov a malebných dvorků. Harar je známé také svým tržištěm, kde můžete ochutnat místní speciality, jako je injera (tradiční etiopský chléb) nebo káva. V Hararu je totiž patrná silná tradice kávy a město je domovem mnoha kaváren, které se pyšní světově proslulou etiopskou kávou.

Další zajímavou atrakcí v Hararu je rozsáhlá sbírka umění a artefaktů, která je umístěna v Hararském národním muzeu. Toto muzeum nabízí návštěvníkům příležitost seznámit se s bohatou kulturní historií města a země.

Nejvíce významnou památkou však je Hararská mešita Jámeh a UNESCO ji prohlásilo za světové dědictví. Tato mešita pochází z 16. století a je jednou z nejstarších v Etiopii. Jedinečným rysem této mešity jsou 99 dřevěných sloupů, které byly vyřezány ručně a zdobí jejich vnitřek.

Cestou zpět z Walled City of Harar můžete navštívit také Hararské vězení, které je známé svou neobvyklou praxí sdílení vězeňských cel. Tento zvláštní systém umožňuje vězňům společně s rodinami žít v jedné cele, což je v kontrastu s vězeňskými systémy v jiných částech světa. Tato praxe je součástí tradice jednoty a solidarity, která je v Hararu velmi silná.

Celkově lze říci, že návštěva Etiopie Walled City of Harar je jedinečným zážitkem, který vás zavede do minulosti a přiblíží vám tamější vzrušující kulturu a tradice. Pokud jste milovníkem historie a dobrodružství, rozhodně neváhejte toto místo zařadit na svůj seznam cestovních cílů. Výlet do Hararu vám poskytne unikátní pohled na etiopské dědictví a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.


Počasí Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí s mnoha tvářemi a mnoha klimatickými zónami. Zatímco některé oblasti země trpí suchem a občasnými suchy, jiné se mohou potýkat s pravidelnými dešti. V oblasti Walled City of Harar, která se nachází východně od Addis Abeby, vládne specifické podnebí.

Walled City of Harar je starobylé město, které je obklopeno hradbami a kde se nachází jedno z hlavních turistických center Etiopie. Toto město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je oceňováno pro svou architekturu, tradice a exotické zákoutí.

Co se týče počasí, Walled City of Harar se nachází na výšce 1885 metrů nad mořem a vládne zde středomořské podnebí. Díky tomu se zde nachází nejrůznější druhy rostlin a zvířat, včetně opic, hyen, slonů a mnoha druhů ptáků.

V průběhu roku zde můžeme pozorovat dvě sezóny - suchou a deštivou. Suchá sezóna začíná obvykle v listopadu a končí v únoru, zatímco deštivá sezóna trvá od března do května. V měsících června a července se zde vláda značně suché období, kdy mohou teploty stoupat až na 30 - 35°C.

Během deštivé sezóny mohou být cesty v Hararu poměrně náročné, protože bývají pokryty spoustou bahna. Navzdory tomu se turisté stále rádi vypravují do tohoto města, aby si prohlédli jeho pamětihodnosti a vychutnali si vynikající místní kuchyni.

Pokud máte zájem navštívit Walled City of Harar a užít si její exotické počasí, je dobré si zjistit předem, jaké jsou aktuální podmínky a jaké jsou nejlepší období pro cestování. S trochou přípravy a odborných rad se vám však tato cesta stane nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Etiopie Walled City of Harar


Etiopie, země ležící v oblasti afrického rohu, je bohatá na historii, kulturu a přírodní krásy. Jedno z nejzajímavějších míst, které byste v Etiopii měli navštívit, je starobylé město Harar. Toto jedinečné místo je známé svou tradicí a historií, kterou si uchovává dodnes. Harar je také známé jako "Walled City", což je jméno, které dostalo díky svému unikátnímu opevnění.

Harar je jedním z nejstarších kontinuálně obývaných měst na světě a jeho historie sahá až do 7. století. Toto město je domovem více než 100 mešit a také nekonečného množství úzkých kamenných uliček, které se vine kolem historických domů. Tento labyrint uliček je jednou z hlavních atrakcí Hararu a turisté si mohou procházet tímto malebným okolím a objevovat krásu a atmosféru tohoto starobylého místa.

Jednou z nejvýznamnějších mešit, která se nachází ve Walled City, je Harari Grand Mosque. Tato stavba je středobodem náboženského života ve městě a je známá svým ohromujícím architektonickým stylem. Vedle Grand Mosque se nachází také mnoho dalších menších mešit, které přispívají k bohatému náboženskému dědictví Hararu.

Další zážitek, který byste si neměli nechat ujít, je návštěva tržiště. Harar je známý svými živými a rušnými trhy, kde můžete zažít bohatství barev, vůní a místního folklóru. Na trzích můžete zakoupit tradiční etiopské zboží, jako jsou ručně tkané tkaniny, keramika, šperky a kulturní suvenýry.

Harar je také domovem mnoha umělců, spisovatelů a hudebníků, kteří tvoří bohatou kulturní scénu. Město je často označováno jako "hlavní město Etiopského islámu", protože je jedním z nejdůležitějších islámských center v zemi. Harar je známé svou otevřeností a tolerancí vůči různým náboženským a etnickým skupinám, což mu dodává jedinečnou atmosféru.

V neposlední řadě, Harar je také vstupní branou do nádherných přírodních krás, které Etiopie nabízí. Město se nachází v blízkosti národního parku Babile, který je domovem vzácných druhů zvířat, včetně slonů, lva a geparda. Navštívte toto chráněné území a zažijte pohled na divokou přírodu, která je jen malým ukázkou toho, co Etiopie jako celek nabízí.

Pokud plánujete dovolenou v Etiopii, nezapomeňte navštívit Harar, Walled City, které nabízí jedinečný pohled na historii, kulturu a přírodu této úžasné země. Buďte připraveni zažít nezapomenutelné dobrodružství a objevovat skryté poklady tohoto starobylého místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Walled City of Harar


1. Co je Walled City of Harar?

Odpověď: Walled City of Harar je historický opevněný městský komplex v Etiopii, který se nachází v regionu Harari. Jedná se o jedno z nejstarších a nejlépe zachovaných muslimských měst v Africe.

2. Jak se tam dostat?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Hararu, je letecky z Addis Abeby. Cesta trvá asi hodinu. Po příletu do Hararu můžete použít místní dopravu, jako je tuk-tuk nebo motorka, abyste se dostali do opevněného města.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Walled City of Harar?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Walled City of Harar je od listopadu do února, kdy tam panuje mírné podnebí. V této době se také konají tradiční rituály a slavnosti, které jsou jedinečné pro region Harari.

4. Je bezpečné cestovat do Etiopie?

Odpověď: Etiopie je relativně bezpečná země, ale stejně jako všude jinde na světě, může docházet ke zločinu. Doporučuje se být opatrný v nebezpečných oblastech a dodržovat místní zvyklosti a tradice.

5. Co mohu vidět v Walled City of Harar?

Odpověď: Walled City of Harar je plná malebných uliček, starobylých budov a historických památek. Můžete navštívit Harari National Museum, Kouros Jinjero – tradiční obchod se suvenýry, kde si můžete koupit místní umělecké řemeslo a mnoho dalších zajímavých míst.

6. Jaké jsou turistické aktivity v Walled City of Harar?

Odpověď: Turistické aktivity v Walled City of Harar zahrnují návštěvu tradičních trhů, prohlídku historických památek a muzeí, jakými jsou například Harari National Museum a Women's Center and Museum at Wereda Department of Culture. Můžete také navštívit místní kavárny, aby jste ochutnali místní specialit, jako je káva a qat (listy rostliny, které konzumují lidé v Etiopii a Jemenu).


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách