Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park

Dovolená Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je známá svou bohatou historií, úchvatnou kulturou a překrásnou krajinou. Jedním z míst, které byste při návštěvě této africké země rozhodně neměli vynechat, je Shala-Abijata Lakes National Park. Tento národní park se nachází v regionu Hromadného státu Oromia a je domovem nejen pro ohromující přírodní krásy, ale také pro řadu vzácných druhů zvířat.

Shala-Abijata Lakes National Park je pojmenován po dvou hlavních jezerech, která se zde nacházejí - jezerech Shala a Abijata. Tato slaná jezera jsou útočištěm pro mnoho druhů ptáků, z nichž některé zde můžete najít jen v omezeném počtu míst na světě. V parku bylo zaznamenáno přes 400 druhů ptáků, včetně různých druhů pelikánů, plameňáků a kormoránů. Na jaře sem migruje mnoho vodního záření z Evropy, které sem přijíždějí hnízdit.

Jezero Abijata je také domovem pro jednu z největších populací plameňáků na světě. V době hnízdění se na jezeře hromadí tisíce těchto nádherných ptáků, což je nádherné zážitkem jak pro fotografy, tak i pro obyčejné návštěvníky. Celkem zde žije přibližně 7 000 až 15 000 plameňáků, což je neuvěřitelné množství.

Národní park Shala-Abijata Lakes nabízí také možnost sledování jiných druhů zvířat, jako jsou hyeny, antilopy, pásovcové a mnoho dalších. Místní průvodci vám budou rádi ukázat skrytá místa, kde můžete pozorovat tyto fascinující tvory v jejich přirozeném prostředí.

Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit je tato oblast také ideálním místem pro turistiku a pikniky. Tipy na nejlepší místa pro výhled na jezera a okolní krajinu vám rádi poskytnou místní průvodci, kteří dobře znají park a jeho okolí.

Pokud máte zájem o hlubší porozumění místní kultuře a způsobu života, můžete navštívit nedaleké vesnice, kde můžete potkat domorodé obyvatele etiopského venkova. Ti vám rádi ukážou své zvyky, tradiční řemesla a přístup k životu.

Etiopie je zemí s bohatou historií a fascinující přírodou. Shala-Abijata Lakes National Park je snadno dostupný a nabízí neuvěřitelné zážitky pro milovníky ptáků, přírody a kultury. Pokud plánujete návštěvu Etiopie, rozhodně nezapomeňte zařadit tento národní park do svého itineráře. Nezapomenutelné zážitky a krásné přírodní scenérie vás čekají na každém kroku.


Ubytování Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Shala-Abijata Lakes National Park (Národní park Shala-Abijata) se nachází v Etiopii a je jedním z nejvýznamnějších přírodních a turistických míst v zemi. Jeho hlavním lákadlem jsou nádherná jezera Shala a Abijata, která jsou domovem mnoha vzácných druhů ptáků a dalších zvířat.

Když přijedete do Národního parku Shala-Abijata, budete vítáni nádhernou krajinou a úžasnými výhledy. Poté, co se ubytujete ve svém hotelu nebo kempu v parku, budete mít příležitost prozkoumat jeho bohatou faunu a flóru.

Jezera Shala a Abijata jsou obzvláště důležitá pro milovníky ptáků. Obě jezera jsou součástí Ramsarského seznamu mokřadů mezinárodního významu a hostí neuvěřitelné množství ptáků, včetně vzácných druhů jako je plameňák velký, pelikán rudý, královský orlovec či různé přílivové ptáky.

Národní park Shala-Abijata je také domovem mnoha jiných zvířat, jako jsou ještěrky, antilopy, hyeny a paviáni. Můžete si dokonce všimnout slonů, které občas navštěvují park, aby se napily z jezer.

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, nezapomeňte si vzít s sebou potřebný vybavení, abyste si mohli užít některé z dobrodružných aktivit, jako je například jízda na kajaku po jezeře nebo pozorování ptáků zpřístupněných věží. Pro milovníky přírody je povolené i táboření v určených oblastech parku.

Ať už se rozhodnete přijet do Národního parku Shala-Abijata na jednodenní výlet nebo pro delší pobyt, určitě si odvezete nezapomenutelné zážitky. Přírodní krása parku a rozmanitost zvířat, které zde najdete, vás ohromí a zanechají vás s touhou vrátit se sem znovu.

Je však důležité si uvědomit, že park je chráněným územím a je velmi důležité respektovat jeho pravidla a přírodní prostředí. Buďte ohleduplní k zvířatům a jejich prostředí a vzpomenete si na to, že jste hostem v jejich domově.

Národní park Shala-Abijata je skutečným pokladem Etiopie, který stojí za to objevovat. Pokud plánujete návštěvu této úžasné destinace, nezapomeňte si ji zařadit na seznam a připravit se na nezapomenutelný zážitek v krásném prostředí těchto nádherných jezer a ochrany přírody.


Letenka Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopský národní park Shala-Abijata Lakes je jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů v Etiopii a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy a neuvěřitelné zážitky. Tento národní park leží v surreálném regionu Velké příkopové propadliny v blízkosti města Ziway a zahrnuje dva hlavní slané jezera - jezero Shala a jezero Abijata.

Letenku do této oblasti lze snadno získat a návštěvníci se mohou těšit na úžasné přírodní scenérie, fascinující faunu a flóru a zároveň přispět k ochraně těchto křehkých ekosystémů. Po příletu do města Ziway je možné buď cestovat přímo do národního parku Shala-Abijata Lakes nebo se ubytovat ve městě a využít výlety do okolí.

Jezero Shala je hluboké a jeho modré vody, rozprostírající se na rozloze téměř 410 kilometrů čtverečních, tvoří ohromující panoramatické výhledy. Díky vysoké koncentraci minerálů je voda slaná, což omezuje život ve vodě. Avšak tímto slaným jezerem se rozléhá nádherná pláž s černým pískem.

Jezero Abijata je slané s množstvím bahna, které z něj činí ideální místo pro vodní ptáky. Toto jezero je jedním z nejdůležitějších míst migrujících a zimujících ptáků na světě, což si získalo pozornost vědců a lásku ornitologů. Vyskytuje se zde více než 300 druhů ptáků, včetně různých druhů plameňáků, pelikánů, vrabců a kolpíků.

Celý park je také domovem pro mnoho dalších druhů zvířat, včetně krocanů, dravých ptáků, opiček, zebu či žiraf. Návštěvníci si mohou také užít mouřeníny pralesa, navštívit solné pláně nebo se věnovat rybolovu a pozorování ptáků.

Kromě přírodní krásy parku se návštěvníci mohou setkat s domorodými obyvateli těchto oblastí – Oromo, Amharskými a Tigřínskými kmeny. Jejich kultura a tradice jsou fascinující a návštěva jim umožňuje lépe pochopit život v této části světa.

Důležitou věcí je, že návštěvníci musí dbát na ekologickou citlivost a věnovat pozornost ochraně přírody. Park byl kvůli těmto účelům vyhlášen národním parkem a se snahou o udržení tohoto křehkého ekosystému je důležité dodržovat všechna pravidla týkající se ochrany přírody.

Letenka do etiopského národního parku Shala-Abijata Lakes nabízí nezapomenutelné zážitky, jak pro přírodovědce, tak pro milovníky přírody. Je to skvělá příležitost pro pozorování bohaté fauny a flóry, učit se o místní kultuře a zároveň podporovat ochranu tohoto jedinečného přírodního pokladu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu parku je od října do března, kdy je suché období a je možné pozorovat mnoho ptáků a dalších divokých zvířat.

Dotaz: Jaký je vstupní poplatek do parku?
Odpověď: Vstupní poplatek do parku je 200 ETB (asi 190 Kč) na osobu a 1000 ETB (asi 940 Kč) na vozidlo.

Dotaz: Jaký druh zvířat lze v parku pozorovat?
Odpověď: V parku lze vidět mnoho druhů ptáků, jako jsou plameňáci, kormoráni a pelikáni, stejně jako divoká zvířata, jako jsou hyeny, gazely a dikobrazy.

Dotaz: Je v parku možné kempovat?
Odpověď: Bohužel, kempování v parku není povoleno.

Dotaz: Jsou v parku turistické stezky?
Odpověď: Ano, v parku jsou některé turistické stezky, které umožňují návštěvníkům procházky a pozorování zvířat.


Počasí Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je země, která se nachází na východě Afriky. Má rozmanité podnebí, které vychází z geografických charakteristik oblasti. Park Shala-Abijata Lakes National Park se nachází v jižní části Etiopie a je domovem pro mnoho zvířat, jako jsou žirafy, sloni, hroši, lvové, nosorožci a mnoho dalších. Pro tuto oblast je charakteristické horké a suché podnebí.

V parku se vyskytuje jezero Abijata, které má slanou vodu a je průzračné. Toto jezero je důležitým domovem pro mnoho druhů ptáků, jako jsou plameňáci, pelikáni, kormoráni, orel skalní a mnoho dalších druhů. Je to důležitá migratorní cesta pro tyto ptáky, kteří zde přilétají hledat potravu a rozmnožovat se.

Shala-Abijata je také domovem pro jezero Shala, které je proslulé svou hloubkou a zelenou barvou. Je to nejhlubší jezero v Etiopii a má hloubku 250 metrů. Je to jedno z nejméně slaných jezer v parku a je důležité pro místní rybářskou komunitu.

Podnebí v Shala-Abijata Lakes National Park je obecně extrémně horké a suché. Teploty se pohybují od 30 do 35 stupňů Celsia během dne a 15 až 20 stupňů Celsia v noci. Srážky jsou velmi omezené a jsou omezeny na krátkou období dešťů od března do dubna a od října do prosince.

Vzhledem k tomu, že je park v hornaté oblasti a vysoko nad mořem, mohou být noci chladné a studené. Je třeba se tedy dobře připravit na různé teplotní podmínky, zejména pokud se jedná o přespání v parku.

Celkově lze tedy říci, že podnebí v Shala-Abijata Lakes National Park je charakterizováno horkým a suchým klimatem s omezenými srážkami. Pokud se však rozhodnete navštívit park během deštivého období, může být zážitek ještě exotičtější a nezapomenutelný. Nedostižné krásy přírody a zvířetníka zde totiž budou stále stejně nádherné.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách