Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Etiopie Danakil Depression

Dovolená Etiopie Danakil Depression


Etiopie je zemí bohatou na historii, přírodu a kulturu. Jedním z nejzajímavějších míst, které můžete v této africké zemi navštívit, je Danakilská kotlina, známá také jako Danakil Depression.

Danakilská kotlina se nachází východně od Etiopské vysočiny a je jednou z nejhorkých a nejsuchších oblastí na Zemi. Tento jedinečný geologický útvar představuje jednu z nejnižších bodů na kontinentu Afrika a přitahuje milovníky dobrodružství, vědecké badatele a turisty z celého světa.

Jednou z nejznámějších atrakcí Danakilské kotliny je sopka Erta Ale, jedna z mála sopek na světě s permanentně aktivním lávovým jezerem. Tato sopka je jedním z nejnebezpečnějších a tím pádem i nejzajímavějších míst, které můžete navštívit. Je to fascinující divadlo ohně, kde můžete sledovat lávu plavoucí v temnotě.

Další zázrak přírody v Danakil Depression je Dallol, který je považován za jedno z nejneobvyklejších míst na Zemi. Dallol je silně aktivní geotermální oblast, která je známa svými ohromujícími geologickými a chemickými úkazy. Kamenné formace různých barev, sopečné vrcholky a solné pláně tvoří nádhernou kulisu, která je skutečně živoucím důkazem síly a krásy přírody.

Pokud jste fanouškem geologie, pak bude návštěva Danakilské kotliny říšským snem. Území je plné sopečných kráterů, bazaltových plošin a sopečných jeskyní. Můžete pozorovat zbytky sopečného kráteru, který byl dříve jedním z největších na světě, nebo se procházet mezi žhavými sopečnými horninami.

Na čele se zajímavostí Danakilské kotliny jsou však nedůvěřiví lidé, kteří zde žijí. Afarský kmen je jedním z nejstarších a nejpůvodnějších etnických skupin v Etiopii. Navštěvují Danakilskou kotlinu již po staletí a jejich kultura a tradice jsou dodnes velmi dobře zachovány. Pokud se rozhodnete Danakilskou kotlinu navštívit, budete mít možnost setkat se s nimi a dozvědět se více o jejich způsobu života.

Navzdory extrémním podmínkám a náročnému terénu má návštěva Danakilské kotliny svou jedinečnou krásu a kouzlo. Tento úžasný geologický útvar, který je jedním z nejextrémnějších prostředí na Zemi, je skutečnou perelkou Etiopie. Pokud jste dobrodruh a milovník přírody, určitě byste neměli vynechat tuto fascinující a nezapomenutelnou část světa.


Počasí Etiopie Danakil Depression


Etiopie, země bohatá na historii, kulturu a jedinečnou přírodu, má také jedno z nejextrémnějších počasí na světě. Jedním z nejzajímavějších fenoménů tohoto afrického státu je tzv. Danakilská propadlina nebo také Danakil Depression.

Danakilská propadlina se nachází v severovýchodní části Etiopie, nedaleko hranic s Eritreou a Džibutskem. Je to jedno z nejníže položených míst na světě a také jedno z nejteplejších. Tato propadlina leží v oblasti Velké příkopové propadliny, která vznikla v důsledku geologického rozštěpení Afrického kontinentu.

Jedním z hlavních charakteristik počasí v Danakilské propadlině je extrémně vysoká teplota. V létě teploty dosahují až 50 °C a v některých oblastech dokonce až 55 °C. Stín je prakticky nedostupný a slunce pálí neúprosně po celý den. Toto suché a žhavé klima dělá Danakilskou propadlinu jedním z nejbezpečnějších míst na Zemi pro výzkum podmínek na Marsu. Někteří vědci ji dokonce nazývají "bránou do pekel".

Dalším významným faktorem počasí v Danakilské propadlině je málo srážek. Téměř celý rok zde neprší a suchá sezóna trvá dlouhou dobu. To má za následek nehostinné životní podmínky pro rostliny a zvířata, ale přesto sem lidé přicházejí pokládat základy na své přežití. Kvůli nedostatku vody se obyčejným občanům propadliny nazývají "paleolitští pastevci". Překvapivě zde však lze najít i některé druhy rostlin a zvířat, které se přizpůsobily extrémním podmínkám.

Danakilská propadlina není jen místem extrémního počasí, ale také skýtá některé z nejkrásnějších přírodních zázraků. Například Erta Ale je jeden z mála sopek na světě, která má trvale aktivní lávu. Také je tu slané jezero Assal, které je považováno za jedno z nejslanějších na světě. V těchto ohromujících krajinách je návštěva opravdovou výzvou, ale také nezapomenutelným zážitkem.

Etiopie a její Danakilská propadlina jsou fascinujícím místem, které nabízí jedinečnou paletu zážitků a přírodní krásy. Pokud se rozhodnete navštívit toto místo, buďte připraveni na extrémní počasí, které vám zaskočí a zanechá nezapomenutelné dojmy. Ale není pochyb o tom, že tento kus světa je jedinečný a stojí za to být prozkoumán.


Ubytování Etiopie Danakil Depression


Etiopie, země bohatá na přírodní krásy a fascinující kulturní dědictví, skrývá v sobě jedno z nejzajímavějších míst na světě - Danakilský příkop. Toto místo, známé také jako Danakilská deprese, je jednou z nejnehostinnějších oblastí na planetě, ale přesto dokáže přitáhnout pozornost mnoha dobrodruhů a cestovatelů.

Danakil Depression se nachází v severovýchodní části Etiopie, poblíž hranice s Eritreou a Džibutskem. Je to jeden z nejnižších bodů na africkém kontinentu, s nadmořskou výškou až 100 metrů pod úrovní moře. Tato oblast je rovněž známá jako jedno z nejteplejších míst na světě, s průměrnými teplotami přesahujícími 45 °C.

Co však Danakil Depression tak unikátní a atraktivní? Jednou z nejvýraznějších a nezapomenutelných je jeho geologický charakter. Tato oblast je vlastně součástí většího geologického systému známého jako africký tektonický trojúhelník. Tento trojúhelník je tvořen třemi tektonickými deskami, které se zde setkávají a tvoří rozeklaný povrch, který po desetiletí evoluce vytvořil unikátní krajinu Danakil.

Danakilská deprese je domovem několika ohromujících geologických útvarů, které fascinují jak laiky, tak odborníky a vědce. V oblasti se nachází sopka Erta Ale, jedna z mála sopků na světě, která je trvale aktivní a která obsahuje lávové jezero. Toto jezero je jedním z nejkrásnějších a unikátních přírodních úkazů, které se v Danakilu nachází. Navíc jsou zde i slaná jezera, termální prameny, sopečné kužely a další geologické úkazy, které tvoří surrealizmu připomínající scenérie.

Další významnou zajímavostí Danakil Depression je jeho přítomnost dalších geologických a přírodních pokladů, které jsou často neuvěřitelně odlišné od ostatních částí země. Jedním z nich je například sopečný komplex Dallol, který je považován za nejhorké místo na světě se stálým průměrným ročním teplotním rozmezím přesahujícím 34 °C. Dalším zajímavým útvarem jsou solné pláně a doly, které jsou zde navzdory extrémním podmínkám těženy již stovky let.

Etiopie se v posledních letech stala stále populárnějším cílem cestovatelů a dobrodruhů, kteří hledají unikátní zážitky a nezapomenutelné dobrodružství. Ačkoli Danakil Depression je známá svými extrémními podmínkami, její úchvatná krása a jedinečnost přitahují ty, kteří jsou ochotni překonat tyto výzvy.

Při plánování návštěvy Danakil Depression je dobré si najmout místního průvodce nebo se připojit k organizované expedici, protože vzhledem k extrémním podmínkám je důležité mít dobrou přípravu a informace. Zajištění správného ubytování je také zásadní, protože ve většině části Danakil nenajdete luxusní hotely, ale spíše jednoduchá a přizpůsobená ubytování pro dobrodruhy, včetně stanů nebo kamenných chat.

Navštívit Etiopii a objevit její přírodní krásy a kulturní bohatství je skvělou příležitostí pro dobrodružství celoživotního. A pokud se rozhodnete vstoupit do Danakil Depression, budete mít jedinečnou příležitost poznat a prozkoumat jedno z nejzajímavějších míst na naší planetě.


Letenka Etiopie Danakil Depression


Etiopie je země plná kontrastů a nezapomenutelných zážitků. Jedním z míst, které byste neměli vynechat při návštěvě této africké země, je Danakil Depression. Tento region je známý pro své geologické útvary a extrémní podmínky. Některé části jsou tak sušší než na Marsu.

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Danakil Depression, je letecky. Letenky Etiopie jsou, díky mnoha aerolinkám, dostupnější než kdy dřív. A hodí se to tak perfektně, že tudy vedou některé z nejkrásnějších destinací v dané zemi.

Tato oblast se nachází v severovýchodní Etiopii a zahrnuje opuštěný stratovulkán Erta Ale, vyvřelou lávu Dallol, solné pláně a slaná jezera. Jednou z nejvýznamnějších atrakcí je bezpochyby kráterové jezero v stratovulkánu Erta Ale, které se při pohledu ze vzdálenosti až 500 metrů vynořuje pod hladinou zemského povrchu.

Další zajímavostí této oblasti je lávové jezero Dallol, které bylo pro své neobvyklé prameny poslední dobou čím dál více navštěvováno turisty. Zde můžete vidět slaná jezera, ve kterých jsou tóny modré, zelené, žluté a červené barvy, kyselou vodu a lávový proud, který se zde vlil do moře.

I přesto, že Danakil Depression je považováka za jedno z nejnebezpečnějších míst na světě, se turisté rozhodnou k výletu sem kvůli jeho nádhernému krásu. Přesto by však měli být připraveni na extrémní podmínky a uvědomit si, že se zde mohou objevit problémy se zásobováním vodou a jídlem.

Etnické skupiny, které obývají oblast Danakil Depression, vás uvítají s národními tanci a ukážou vám tradiční způsob života. Avšak, jako cizinec, měli byste dodržovat místní zvyklosti a respektovat tamní kulturu.

Celkově vzato, pokud hledáte něco nevšedního a zároveň krásného, je Danakil Deprression zcela určitě tou správnou volbou. A protože jsou letenky Etiopie čím dál více populární, neváhejte a rezervujte si zájezd co nejdřív. Tato nevšední lokalita se totiž stane zážitkem, na který nezapomenete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Danakil Depression


Dotaz: Co je Danakilská propadlina?
Odpověď: Danakilská propadlina je jedním z nejnižších a nejhorknějších míst na Zemi. Nachází se v Etiopii a je známá svými sopečnými aktivitami, solnými jezery a geologicky unikátními krajinami.

Dotaz: Jaké jsou teploty v Danakilské propadlině?
Odpověď: Teploty v Danakilské propadlině se často pohybují mezi 35 až 45 stupňů Celsius, ale mohou dosáhnout i extrémních hodnot přes 50 stupňů.

Dotaz: Je v Danakilské propadlině možné najít život?
Odpověď: I přesto, že podmínky v Danakilské propadlině jsou velmi náročné, včetně vysokých teplot a nedostatku vody, je zde stále možné najít některé formy života. Například se zde nacházejí mikroorganismy, které dokážou žít v extrémním prostředí.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit Danakilskou propadlinu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Danakilské propadliny je v období listopadu až března, kdy jsou teploty mírnější. Během letních měsíců dochází k extrémně vysokým teplotám a je těžší přežít v těchto podmínkách.

Dotaz: Jak se tam dostanu?
Odpověď: K dosažení Danakilské propadliny je nejlepší se připojit k organizovanému zájezdu nebo si najmout místního průvodce. Silnice v této oblasti nejsou nejlepší a je lepší mít průvodce, který zná terén a má zkušenosti s cestováním v propadlině.

Dotaz: Jaké jsou největší atrakce v Danakilské propadlině?
Odpověď: Mezi největší atrakce v Danakilské propadlině patří sopečná jezera, jako je jezero Assal, sopečné kužely, solné pláně, gejzíry a kamenná krajina zvaná "horna". Každá z těchto atrakcí nabízí jedinečné pohledy a zážitky.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách