Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Ekvádor Puerto Ayora

Dovolená Ekvádor Puerto Ayora


Pokud plánujete dovolenou někde v exotických krajinách plnou dobrodružství a přírodních krás, Ekvádor je pro vás ideální destinací. A pokud hledáte město, které nabízí nejen spoustu památek, ale také překrásnou plážovou scenérii, Puerto Ayora je pro vás tím pravým místem.

Puerto Ayora je největší město na ostrově Santa Cruz, který se nachází v Galapágách, známých světově pro svou bohatou biodiverzitu a jedinečnou faunu a flóru. Toto malebné město je známé svou malebnou atmosférou, úžasnými plážemi a blízkostí neuvěřitelných přírodních úkazů.

Při návštěvě Puerto Ayora nezapomeňte navštívit Muzeum přírody, kde se dozvíte více o jedinečné přírodě Galapág. Zde můžete vidět vzorky zvířat, jako jsou želvy, leguáni a mnoho dalších. Není divu, že tyto ostrovy inspirovaly samotného Charlese Darwina k formulaci jeho slavné teorie evoluce.

Další nezapomenutelnou zastávkou na vaší cestě bude návštěva pláže Tortuga Bay. Tato nádherná pláž s bílým pískem a azurovým mořem je snad jednou z nejkrásnějších pláží, které jste kdy viděli. Máte zde také možnost sledovat mořské želvy, které se zde rády sluní a kladou svá vejce.

Pro milovníky aktivního odpočinku je tu možnost provozovat potápění nebo šnorchlování. V okolí Puerto Ayora je totiž mnoho míst, které vám umožní objevovat podmořský svět s jeho pestrou faunou a flórou. Můžete spatřit různé druhy ryb, želvy, rejnoky a další mořské živočichy. Nezapomeňte si na toto dobrodružství vzít s sebou voděodolnou kameru, abyste si zachytili ty nejúžasnější okamžiky.

Navštivte také přístav v Puerto Ayora, kde se budete moci pokochat malebnými loděmi a jachty kotvícími v přístavu. Máte tu také možnost si pronajmout loď a vydat se na výlet po okolních ostrovech, které nabízí úchvatné scenérie a zážitky.

Pokud vás zajímá místní kultura a kuchyně, navštivte místní trhy, kde poznáte opravdové Ekvádorany a ochutnáte jejich tradiční pokrmy a nápoje. Nezapomeňte ochutnat slavnou rostlinu quinoa, která je velmi oblíbená v této oblasti.

V Puerto Ayora si můžete také zajistit výlety do dalších částí Galapág. Například navštívit ostrov Isabela, který je domovem mnoha ohrožených druhů živočichů a přímořského života.

Ekvádor Puerto Ayora je tedy skvělou volbou pro dovolenou plnou dobrodružství, přírody a krásných pláží. Nezapomenutelné zážitky a jedinečná fauna a flóra Galapág čekají na vás.


Ubytování Ekvádor Puerto Ayora


Ekvádor je jednou z nejkrásnějších zemí Jižní Ameriky a určitě stojí za návštěvu. Pokud se chystáte navštívit Ekvádor, tak byste si neměli nechat ujít pobyt na Puerto Ayora, což je přístavní město na ostrově Santa Cruz v Galapágách.

Pokud jde o ubytování v Puerto Ayora, tak máte na výběr různé možnosti. Zde je náš průvodce, který vám pomůže najít to nejlepší ubytování pro vaši návštěvu.

Hotel Escalesia

Hotel Escalesia se nachází na klidném místě v blízkosti centra Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Hotel nabízí šest pokojů, které jsou vybaveny klimatizací, Wi-Fi připojením k internetu a balkonem nebo terasou s výhledem na moře. Hotel také disponuje bazénem a restaurací, která nabízí úžasné výhledy na záliv.

Hotel Solymar Galapagos

Hotel Solymar Galapagos se nachází na malebném přístavu v centru Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Hotel nabízí pokojovou službu a terasu s výhledem na oceán. Pokoje jsou vybaveny LCD televizorem s kabelovými kanály, klimatizací a minibarem. Hotel také disponuje plážovým klubem a venkovním bazénem.

Finch Bay Galapagos Hotel

Finch Bay Galapagos Hotel se nachází v klidné části Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Hotel nabízí ekologicky šetrné ubytování s výhledem na záliv. Pokoje jsou moderně zařízeny a vybaveny klimatizací, ventilátorem a minibarem. Hotel také nabízí venkovní bazén, restauraci a terasu s výhledem na oceán.

Angermeyer Waterfront Inn

Angermeyer Waterfront Inn se nachází u přístavu v Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Hotel nabízí ubytování v bungalovech s výhledem na záliv. Bungalovy jsou vybaveny klimatizací, Wi-Fi připojením k internetu a terasou s výhledem na oceán. Hotel také disponuje venkovním bazénem, ​​restaurací a sluneční terasou.

Návštěva Ekvádoru a Puerto Ayora je zážitek nejen kvůli úžasným přírodním krásám, ale také díky skvělým možnostem ubytování. Váš pobyt v Puerto Ayora si můžete užít v klidném a pohodlném ubytování s výhledem na oceán. Doufáme, že vám naše přehledné informace pomohou se svou volbou.


Letenka Ekvádor Puerto Ayora


Ekvádor je malá středoitalská země plná překvapení a krásné přírody. Nachází se na západě Jižní Ameriky a nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie, od horských hřebenů až po bujnou džungli a nezapomenutelné pláže. Jedno z nejvíce fascinujících míst v Ekvádoru je ostrov Santa Cruz, který je součástí Galapágských ostrovů.

Galapágy jsou světově proslulé jako místo, kde Charles Darwin vyvinul svou teorii o evoluci. Tyto ostrovy jsou domovem mnoha unikátních druhů, které se vyskytují jen zde a nabízejí tak neuvěřitelné možnosti pozorování divokého života. Jestliže se chystáte navštívit Galapágy, letenka do Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz je ideální volbou.

Puerto Ayora je největší osadou na ostrově Santa Cruz a také nejdůležitějším přístavem pro příjezd turistů. Letiště Baltra je vzdálené přibližně 43 kilometrů od Puerto Ayory, což je přibližně jedna hodina jízdy trajektem. Letenka do Puerto Ayora je snadno dostupná, a to samozřejmě pokud máte vybraný letištění Galapágy. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí spojení s Galapágy, včetně těch mezinárodních.

Jakmile přistanete v Puerto Ayora, budete mít možnost objevovat krásy Galapág. Můžete navštívit Přírodní rezervaci Lomalinda, kde se můžete vydat na procházku s průvodcem a zhlédnout mnoho endemických druhů. Další zajímavé místo k návštěvě je také přístav, kde se můžete vydat na výlety po okolních ostrovech a kochat se krásou přírody.

Pokud máte rádi potápění, Galapágy jsou také proslulé svými korálovými útesy a rozmanitostí mořského života. Existuje mnoho potápěčských center v Puerto Ayora, které nabízejí školení a potápěčské výlety do úžasného podmořského světa. Nemusíte být profesionálním potápěčem, abyste měli možnost zažít tento úžasný zážitek v přítomnosti mnoha druhů žraloků, rejnoků a korálů.

Pokud hledáte místo, kde strávit dovolenou, které je obohaceno spojením s přírodou, historií a unikátním životním prostředím, letenka do Puerto Ayora na Galapázy je vaše nejlepší volba. Tento malebný kousek Ekvádoru vám nabídne nejen nevšední zážitky, ale také nekonečné příležitosti k poznávání a objevování nových věcí. Nezapomeňte si přibalit fotoaparát, abyste si mohli odvézt vzpomínky na toto úžasné místo!


Počasí Ekvádor Puerto Ayora


V článku se podíváme na počasí v městě Puerto Ayora, které se nachází na ostrově Santa Cruz v Ekvádoru. Puerto Ayora je největším městem na Galapágách, které jsou známé svým jedinečným ekosystémem a mimořádnou biodiverzitou.

Ekvádor leží v blízkosti rovníku, takže v Puerto Ayora se můžeme těšit na teplé a tropické podnebí. Rok zde můžeme rozdělit na dvě sezóny - suchou a deštivou.

Suchá sezóna trvá od prosince do května a je nejlepším obdobím pro návštěvu města. Během těchto měsíců je počasí v Puerto Ayora slunečné a teplé. Průměrné teploty se pohybují mezi 24-31°C (75-88°F) a průměrná vlhkost vzduchu se drží kolem 80%.

V tomto období je také možné zažít mírný větřík, který dodává příjemnou osvěžující atmosféru. Moře je teplé a vhodné pro plavání nebo šnorchlování. Na plážích se dá také slunit a užít si krásné karibské scenérie.

Deštivá sezóna se rozprostírá od června do listopadu. V těchto měsících dochází k častým srážkám a je oblačno. Průměrné teploty se drží okolo 20-26°C (68-79°F) a vlhkost vzduchu narůstá na 90%.

I přes dešťové období, je Puerto Ayora stále zajímavým místem k návštěvě. Právě během těchto měsíců se rozmnožují želvy a některé druhy ptáků, což přináší unikátní příležitost pozorovat tyto zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Je také důležité zmínit, že deštíky nejsou obvykle silné a trvají pouze krátkou dobu. Není tedy nutné se obávat nepřetržitého deště během celého dne.

Závěrem lze konstatovat, že nezáleží na ročním období, Puerto Ayora je atraktivním místem, které nabízí nádhernou přírodu a unikátní zážitky spojené s Galapágami. Během suché sezóny si můžete užít slunečného počasí a koupání v teplém moři, zatímco deštivá sezóna přináší možnost pozorování rozmnožování zvířat a krásu přírody poté, co pršelo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Puerto Ayora


1) Jak se dostat z letiště Baltra do města Puerto Ayora?
- Z letiště Baltra je možné se dostat do Puerto Ayora trajektem, který jezdí přes kanál Itabaca. Cesta trvá přibližně 10 minut.

2) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ekvádoru a Puerto Ayora?
- Nejlepší doba na návštěvu Ekvádoru a Puerto Ayora je v období února až května, kdy je teplo a suché počasí. V tomto období je také nejlepší šance na pozorování zvířat.

3) Kde se nachází nejznámější turistická atrakce v Puerto Ayora?
- Nejznámější turistickou atrakcí v Puerto Ayora je Charles Darwin Research Station, která se nachází asi 10 minut chůze od centra města.

4) Jaká je cena vstupenky do Galapágských ostrovů?
- Cena vstupenky do Galapágských ostrovů se liší v závislosti na délce pobytu a národnosti. Obecně se pohybuje mezi 100-200 USD za osobu.

5) Jaké aktivity mohu podniknout v Puerto Ayora?
- V Puerto Ayora je možné si užít mnoho aktivit, mezi které patří potápění, šnorchlování, návštěva pláží, turistika v okolních horách nebo procházka po městě a poznávání místní kultury.

6) Kde mohu najít ubytování v Puerto Ayora?
- V Puerto Ayora je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, hostels a privátních pronájmů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

7) Jaké jsou nejlepší restaurace a potraviny v Puerto Ayora?
- Puerto Ayora nabízí několik skvělých restaurací specializujících se na místní kuchyni a mořské plody. Mezi oblíbená jídla patří ceviche, sveže vytažené mořské plody a tradiční ekvádorská kuchyně.

8) Jak dlouho trvá plavba z Puerto Ayora do nejbližšího ostrova?
- Plavba z Puerto Ayora do nejbližšího ostrova trvá obvykle asi 1-2 hodiny, v závislosti na příslušném ostrově.

9) Jaké jsou nejlepší možnosti veřejné dopravy v Puerto Ayora?
- Veřejná doprava v Puerto Ayora je zajišťována malými taxíky a autobusy, které jezdí po městě a okolí. Mnoho turistů využívá také pronájem kol nebo skútrů pro pohodlné cestování.

10) Jaká je míra kriminality v Puerto Ayora?
- Puerto Ayora je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité být obezřetný a dodržovat běžná bezpečnostní opatření, jako například uchovávání cenných věcí v bezpečí a vyhýbání se podezřelým situacím ve tmě.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách