Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Ekvádor Isla de la Plata

Ubytování Ekvádor Isla de la Plata


Ekvádor je země, která je známá svou krásnou přírodou a bohatou biodiverzitou. Jednou z nejatraktivnějších turistických destinací v zemi je ostrov Isla de la Plata. Nachází se v Pacifickém oceánu, asi 25 kilometrů od pobřeží Ekvádoru, v provincii Manabí.

Isla de la Plata, často přezdívaný „Galuápagošské ostrovy chudých“, je známý svou bohatou faunou a flórou. Tento ostrov poskytuje jedinečnou příležitost pozorovat mnoho druhů mořských ptáků, jako jsou albatrosi, pelikáni a fregatky. Mezi nejobdivovanější druhy patří modrooký buřňák, který je jedinečný pro tento region.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Isla de la Plata, je třeba zajistit ubytování. Naštěstí existuje několik možností, které turisté mohou zvolit, ať už preferují luxusní nebo cenově dostupné možnosti.

Jedním z nejlepších míst k ubytování je malá rybářská vesnice, Puerto Lopez, která se nachází poblíž Isla de la Plata. V této oblasti najdete různé hotely a ubytovny, které nabízejí různé cenové kategorie. Můžete si vybrat mezi rodinnými penziony, hoteli a dokonce i luxusními letovisky. Většina ubytovacích možností je situována poblíž pláže, takže si budete moci užívat krásný výhled na oceán.

Další možností ubytování je kempování. Pokud jste dobrodružné povahy a rádi byste zažili přírodu zblízka, můžete si pronajmout stan a rozložit ho na jednom z místních kempů poblíž ostrova. Kempy jsou dobře vybavené a nabízejí všechny potřebné vybavení pro pohodlné kempování.

Na ostrově Isla de la Plata samotném není možné přenocovat, ale často se na organizovaných výletech poskytuje oběd a prohlídka ostrova trvá několik hodin. Je také možné využít krátkodobého pobytu v jednom z hotelů poblíž a využít jej jako základnu pro své celodenní výlety na ostrov.

Kromě ubytování nabízejí místní cestovní agentury také různé další služby, jako jsou průvodcovské služby, organizované výlety a pozorování velryb. Můžete si také pronajmout potápěčské vybavení a prozkoumat podmořský život kolem ostrova.

Isla de la Plata je skutečně jedinečným místem, které stojí za návštěvu. Ať už se rozhodnete pronajmout si hotel, stan nebo využít jiné možnosti ubytování, budete mít příležitost zažít jedinečnou krásu a bohatou biodiverzitu tohoto ostrova. Přijeďte a objevte Isla de la Plata a vychutnejte si nezapomenutelnou dovolenou v Ekvádoru.


Dovolená Ekvádor Isla de la Plata


Isla de la Plata se nachází v Ekvádoru a je často nazývána "malým Galapágským ostrovem". Je to jedno z nejkrásnějších míst na Západním pobřeží Jižní Ameriky a turistický ráj pro milovníky přírody. Ostrov je významným přírodním rezervátem a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně mořských ptáků a želv.

Isla de la Plata je od pevninského Ekvádoru vzdálená pouze jedenáct kilometrů, což z ní činí ideální volbu pro jednodenní výlety. Můžeš se sem dostat trajektem z pobřežního města Puerto López, které je také populárním výchozím bodem pro výlety do přilehlého Národního parku Machalilla.

Po příjezdu na ostrov tě okouzlí jeho krásné skalnaté pobřeží a modrozelené vody. Ostrov je obklopený korálovými útesy, které jsou domovem velkého množství tropických ryb a mořských živočichů. To z něj činí vynikající místo pro potápění či šnorchlování.

Isla de la Plata je také známá díky množství mořských ptáků, které sem dorazí během migrace. Například se tu můžeš setkat s albatrosy, fregatami nebo s cennou endemickou druhovou rodinou potáplicovitých - nazývaných také „Booby“. Jejich názvy jsou odvozeny od slova „Bobo“, což v překladu znamená „bloudit“, což reflektuje jejich neohrabanou povahu na pevninském světě.

Při procházce po ostrově potkáš také ohromná, oblíbená zvířata, jako jsou větší leguáni Galapagosky, které rovněž dávají ostrovu jeho přezdívku. Budoucí lékaři z dospělých samců, které v létě můžeš zahlédnout v plné parádě, je druh výrazného zbarvení s oranžovo-červeným peřím na hrudníku.

Isla de la Plata je také rájem pro milovníky přírody a turisty všeho druhu. Můžeš zde podniknout túru do vnitrozemí ostrova, abys prozkoumal jeho přírodní krásy. Tady můžeš objevit skalnatou krajinu s nádhernými výhledy na oceán a divokou flóru a faunu, jíž dominují endemické druhy rostlin.

Pokud přemýšlíš o dovolené v Ekvádoru, Isla de la Plata by neměla chybět na tvém seznamu míst k navštívení. Nádherná příroda, unikátní živočichové a úchvatné výhledy tě zde uvítají a nezapomenutelný zážitek je zaručen.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Isla de la Plata


Zde jsou nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Isla de la Plata v Ekvádoru:

1. Co je Isla de la Plata?
Isla de la Plata je ostrov poblíž pobřeží Ekvádoru, který je známý jako "Stříbrný ostrov" kvůli množství stříbra, který byl kdysi na ostrově nalezen.

2. Jak se dostat na Isla de la Plata?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Isla de la Plata, je lodí z přístavu v Puerto López nebo Machalillu, což jsou blízká města na pobřeží Ekvádoru.

3. Kolik stojí vstup na Isla de la Plata?
Vstup na Isla de la Plata zahrnuje povolení k vstupu do chráněné oblasti a soukromou turistickou společností vedenou prohlídku. Ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a možnostech, ale obvykle se pohybují mezi 30-40 USD na osobu.

4. Jaké aktivity lze na Isla de la Plata podniknout?
Na Isla de la Plata si můžete vychutnat pěší túru po ostrově, pozorování ptáků, šnorchlování a potápění, přičemž můžete navštívit i blízké místa jako např. Los Frailes, který je krásným plážovým místem.

5. Jaké druhy zvířat lze na Isla de la Plata vidět?
Na Isla de la Plata můžete vidět mnoho druhů ptáků, včetně albatrosů, bobrů a pelikánů. Kromě toho zde žijí i karety zelené, užovky, leguáni a další zvířata.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Isla de la Plata?
Nejlepší čas na návštěvu Isla de la Plata je mezi červencem a zářím, kdy jsou nejlepší podmínky pro pozorování ptáků a podmořského života. Pro úspěšné pozorování karet a želv se doporučuje návštěva mezi prosincem a lednem.

7. Co si vzít s sebou na návštěvu Isla de la Plata?
Během návštěvy Isla de la Plata si vezměte pohodlné a vhodné outdoorové oblečení, obuv, sluneční brýle, klobouk nebo čepici, krém na opalování a pitnou vodu.

8. Může se na Isla de la Plata ubytovat?
Na Isla de la Plata není žádné ubytování, protože daná oblast je chráněná. Doporučuje se tedy zůstat v blízkých městech jako Puerto López nebo Machalilla a poté na ostrově strávit jeden celý den.


Letenka Ekvádor Isla de la Plata


Ekvádor je zemí bohatou na přírodní krásy a jedním z nejvýznamnějších turistických cílů je ostrov Isla de la Plata, který se nachází poblíž pobřeží Tichého oceánu. Tento ostrov, který je nazýván také jako Malý Galapagos, nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy, ohromující biodiverzitu a neuvěřitelnou příležitost pozorovat vzácné druhy volně žijících živočichů.

Isla de la Plata je součástí ekvádorského národního parku Machalilla, který byl založen v roce 1979 a patří mezi nejstarší a nejdůležitější chráněné oblasti v zemi. Ostrov je vzdálen pouhých 40 km od pevninské části Ekvádoru a je snadno dostupný z pobřežního města Puerto López.

Turisté mohou plánovat celodenní výlety na Isla de la Plata, které nabízejí možnost objevovat fascinující floru a faunu ostrova. Mezi nejvýznamnější obyvatele ostrova patří tři druhy tuleňů, kteří se zde často houfují a lákají návštěvníky svými roztomilými a hravými projevy.

Dalšími přírodními skvosty ostrova jsou různé druhy ptáků, jako je například slavný albatros galapážský, který patří mezi největší létající ptáky na světě. Na ostrově se také nachází mnoho dalších druhů, včetně pelikánů, fregat, buřňáků a kolibříků. Milovníci mořských želv také mají skvělou příležitost spatřit zdejší populace těchto ohrožených plazů.

Kromě úžasné fauny nabízí Isla de la Plata i pozoruhodnou floru, zahrnující různé druhy orchidejí a kaktusů. Na ostrově se nachází také menší botanická zahrada, kde si návštěvníci mohou prohlédnout tyto unikátní rostliny a dozvědět se více o jejich ekosystému.

Pro dobrodružněji založené turisty jsou dostupné různé vodní aktivity jako šnorchlování a potápění. Vody kolem ostrova jsou bohaté na korálové útvary a různé druhy ryb, takže zážitek z potápění je tu opravdu nezapomenutelný.

Navštívit Isla de la Plata je jedinečná příležitost pro každého, kdo má rád přírodu a živočichy. Turisté mají tu možnost prozkoumat neuvěřitelnou biodiverzitu, zažít vzrušení z pozorování ohrožených druhů a těšit se na okouzlující výhledy na oceán a okolní ostrovní skupiny.

Svou návštěvou Isla de la Plata podporujeme ochranu tohoto krásného místa a příběhům, které se tu odehrávají. Je důležité, aby turisté respektovali pravidla chráněné oblasti a zachovali přírodu tak, aby i další generace mohly zažívat tento magický kousek Ekvádoru.


Počasí Ekvádor Isla de la Plata


Isla de la Plata je malebný ostrov ležící v Tichém oceánu přímo u pobřeží Ekvádoru. Tento ostrov je známý především svou výjimečnou a bohatou přírodní scenérií, která zahrnuje jak obdivuhodné pláže a skaliska, tak i unikátní druhy flóry a fauny. Ale jaké je tam aktuálně počasí?

Isla de la Plata má typické tropické podnebí, což znamená horká a vlhká léta a mírně chladnější a suchá zimní období. Nejlepší období k návštěvě ostrova je mezi prosincem a dubnem, kdy je nejtepleji a srážek je méně. Průměrná teplota se pohybuje okolo 28 °C ve dne a kolem 22 °C v noci.

Isla de la Plata není znám především pro svoje pláže, ale i pro pozorování ptáků. Ostrov je domovem mnoha vzácných druhů ptáků, včetně slavných albatrosů s obřími křídly. Tyto velkolepé ptáky přilétají na ostrov ke hnízdění a krmení. Pro milovníky přírody je toto místo rájem, kde mohou pozorovat tyto unikátní ptáky ve svém přirozeném prostředí.

Další zajímavou atrakcí Isla de la Plata je možnost pozorování virtuálně nezničitelných mořských leguánů, kteří se zde rovněž nalézají. Tyto zvláštní tvory se dokázaly přizpůsobit suchému a skalnatému prostředí a jsou fascinujícím zjevem.

Isla de la Plata je také výchozím bodem pro potápění a šnorchlování. Je obklopen korálovými útesy, které skýtají úžasné mořské ekosystémy a mnoho druhů barevných tropických ryb a želv. Podmořská fauna a flóra jsou tady jen jednou z mnoha lákadel pro turisty přijíždějící na tento ostrov.

Pokud navštívíte Isla de la Plata, nezapomeňte se také podívat na místní koloniální vesnici Machalilla, která se nachází v těsné blízkosti ostrova. Tato vesnice je známá svou bohatou historií a kulturou, která se datuje až do předkolumbovského období.

Celkově vzato, počasí na Isla de la Plata je příjemné po celý rok a nabízí turistům nejen nádherné pláže, ale i neopakovatelnou přírodní scenérii a fascinující druhy fauny a flóry. Je to místo, které stojí za to navštívit, zvláště pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách