Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Egypt Valley of the Queens

Počasí Egypt Valley of the Queens


Egypt Valley of the Queens je malebné místo, které se nachází v údolí Nilu v Egyptě. Nachází se ve starověkém městě Luxor a sloužilo jako místo posledního odpočinku pro královny a další významné ženy z doby Nové říše.

Kromě své historické a kulturní hodnoty, Egypt Valley of the Queens je také známé svým unikátním a překrásným počasím. Má středomořské podnebí, což znamená, že zde panuje příjemné slunečné počasí po většinu roku.

Jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad) jsou nejlepšími ročními obdobími pro návštěvu Egypt Valley of the Queens. Teploty jsou mírné a příjemné, s mírnými rozdíly mezi denními a nočními hodinami. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25°C až 30°C, což je ideální pro prohlídku památek a outdoorové aktivity.

Letní měsíce (červen až srpen) jsou nejteplejší období v Egypt Valley of the Queens. Teploty mohou stoupat až k 40°C, a to hlavně během nejteplejších hodin dne. Během těchto měsíců je tedy důležité být opatrný a dobře si plánovat venkovní aktivity, ať už se jedná o prohlídku památek nebo turistiku.

Zimní měsíce (prosinec až únor) jsou chladnější a teploty se pohybují mezi 15°C a 20°C. I když je počasí trochu chladnější, stále je to příjemné období pro návštěvu Egypt Valley of the Queens, zejména pokud preferujete méně teplé klima.

Celkově vzato, Egypt Valley of the Queens nabízí příjemné počasí po většinu roku, takže se jedná o skvělé místo pro turisty, kteří chtějí prozkoumat historické a kulturní bohatství této oblasti. Díky tomuto příznivému počasí můžete strávit celý den venku, obdivovat krásné památky a kochat se úchvatným pohledem na údolí Nilu.

Takže, pokud plánujete návštěvu Egypt Valley of the Queens, nezapomeňte si zabalit lehké oblečení, ochranné prostředky proti slunci a pohodlnou obuv. Připravte se na slunečné dny a teplé večery a připravte se na nezapomenutelnou cestu do tohoto starověkého a krásného místa.


Ubytování Egypt Valley of the Queens


Egyptské údolí královen, známé také jako Údolí královen, je široce opomíjenou skvostnou lokalitou v Egyptě, která stojí za návštěvu. Toto krásné údolí se nachází zhruba 70 kilometrů západně od Luxoru, v údolí Džedova Masare, a je domovem několika hrobek a pohřebních komplexů královen z Nové říše.

Egyptsé údolí královen existuje již tisíce let a je známé pro své vynikající malby a hieroglyfy, které zdobí stěny hrobek. Tato tohoto údolí je to, co je známo jako hrobka Nefertari, jedné z nejslavnějších egyptských královen a manželky faraona Ramesse II. Nefertari byla známá svou krásou a elegance, a její hrobka je považována za jednu z nejpůsobivějších veškerých hrobek v Egyptě.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit údolí královen, mohou strávit hodiny prozkoumáváním a obdivováním těchto krásných hrobek. Významné hrobky nalezené v tomto údolí zahrnují hrobku královny Tyti, matky faraona Ramesse III., a královny Amehetep III., manželky faraona Thutmose IV. Tyto hrobky jsou bohatě zdobené a nesou velké historické významnosti.

Kromě hrobek návštěvníci mohou také objevovat nádhernou přírodu Údolí královen, s malebnými horami a údolími kolem. Při procházkách a výletech po údolí mohou návštěvníci obdivovat úžasné výhledy a odpočívat v klidu okolní přírody.

Pokud plánujete návštěvu Údolí královen, je doporučené ubytování v blízkosti Luxoru. Luxor je nejen jedním z hlavních turistických center v Egyptě, ale má také širokou škálu hotelů a resortů, které splňují požadavky všech typů cestovatelů. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů po středně zařazené hotely, Luxor nabízí ubytování pro každý rozpočet a vkus.

Během pobytu v Luxoru byste neměli vynechat návštěvu dalších slavných památek, jako jsou Luxorský chrám, Údolí králů a chrám Hatshepsut. Luxor je také známý pro své řemeslné trhy, kde můžete nakoupit autentické egyptské suvenýry a umělecké předměty.

I když je Egyptské údolí královen méně známé než Údolí králů, návštěva tohoto místa je skutečně zážitkem. Protože je méně přeplněné lidmi, můžete si v klidu prohlédnout tyto historické památky a relaxovat v krásném prostředí. Neváhejte a buďte připraveni objevovat krásy a tajemství Egypta v Údolí královen.


Letenka Egypt Valley of the Queens


Egyptská údolí králů, jako je údolí králů a údolí královen, jsou známé po celém světě díky svým ohromujícím pohřebním místům a bohatství starověkých egyptských artefaktů. V centru pozornosti je údolí královen, které bylo jedním z nejdůležitějších pohřebišť pro egyptské královny a královské princezny.

Za účelem rozšíření povědomí o tomto fascinujícím místě se nyní objevil nový způsob, jak jej navštívit - pomocí letenky Egypt Valley of the Queens. Tato jedinečná letenka je cestou do historie, která umožňuje nové generaci cestovatelů prozkoumat pohřební komory, fresky a nápisy nalezené v tomto úžasném místě.

Tímto způsobem můžete se svým průvodcem projít skrz všechny důležité památky, které tento starověký komplex nabízí. Cestovatelé budou moci vidět nádherně vyřezané sarkofágy, hieroglyfické nápisy a zachovalé malby, které poskytují vzácný pohled do života a víry v dávném Egyptě.

Ale nejen krása památek je důvodem, proč byste měli zvážit tuto letenku. Letenka Egypt Valley of the Queens také zahrnuje odborné komentáře a příběhy od egyptologů, kteří vám poskytnou hlubší porozumění tomuto místu a jeho historickému významu. Budete mít možnost se dozvědět o životě královen, jejich rituálech a významu, který měly v egyptské společnosti.

Pro ty, kteří jsou nadšeni historií a starověkými civilizacemi, je letenka Egypt Valley of the Queens skvělým způsobem, jak se zbavit fyzických omezení a virtuálně se vydat na jedinečnou expedici. Budete mít možnost vidět a prozkoumat jedinečná umělecká díla, zatímco se dozvíte fascinující fakta o egyptské kultuře.

Tato virtuální cesta je vhodná nejen pro jednotlivce, ale také pro školní třídy, kde pedagogové mohou využít tuto letenku jako vzdělávací nástroj, který přináší živoucí zážitek a zvyšuje zájem studentů o historii.

Přestože nic nemůže nahradit skutečnou návštěvu údolí královen, letenka Egypt Valley of the Queens je skvělou alternativou pro ty, kteří nemohou na místo cestovat, nebo pro ty, kteří chtějí rozšířit své znalosti o egyptských královnách a jejich pohřebních rituálech. Tato interaktivní a vysoce informativní zkušenost zajistí, že zůstanete fascinováni starověkým Egyptem a jeho neobyčejně zdobenými pohřebními místy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Valley of the Queens


1. Jaké je umístění Údolí královen v Egyptě?
- Údolí královen se nachází na západním břehu řeky Nil v jižním Egyptě.

2. Kdo je pohřben v Údolí královen?
- V Údolí královen jsou pohřbívány královny a královští princové z období Nové říše.

3. Jaký je význam Údolí královen v egyptské historii?
- Údolí královen bylo důležitým pohřebištěm pro významné členy královské rodiny v Egyptě. Představuje důležitý archeologický a historický zdroj.

4. Kolik hrobek je v Údolí královen?
- V Údolí královen se nachází přibližně 80 hrobek.

5. Je možné navštívit Údolí královen?
- Ano, Údolí královen je otevřené veřejnosti a může být navštíveno turisty.

6. Jakou dobu období Nové říše zahrnuje?
- Období Nové říše trvalo přibližně od roku 1550 př. n. l. do roku 1077 př. n. l.

7. Existuje nějaká slavná hrobka v Údolí královen?
- Ano, nejslavnější hrobkou v Údolí královen je hrobka královny Nefertari, manželky krále Ramesse II.

8. Jaký význam má hrobka královny Nefertari?
- Hrobka královny Nefertari patří k nejkrásnějším hrobkám v Egyptě. Je považována za umělecké dílo, které ukazuje důležitost, jakou měly královny v egyptské společnosti.

9. Jak se hrobky v Údolí královen zachovaly?
- Některé hrobky v Údolí královen jsou dobře zachovalé, zatímco jiné byly zničeny během staletí.

10. Jaké další památky lze v Egyptě navštívit blízko Údolí královen?
- Kolem Údolí královen jsou další důležité památky, jako je Údolí králů, Karnacký chrám a chrám Hatšepsut.


Dovolená Egypt Valley of the Queens


Egyptské udolí královen, známé též jako údolí královen nebo údolí návěstí, je ohromující archeologické naleziště a turistická atrakce, nacházející se ve starověkém městě Luxor. Toto úžasné místo je domovem pohřebních komplexů královen a významných žen z období Nové říše.

Údolí královen je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Egyptě, a většina zdejších hrobů je datována do období 18. až 20. dynastie. Mezi nejznámější hroby v údolí patří hrob královny Nefertari, který je považován za jednoho z nejvzácnějších a nejlépe zachovalých pohřebních komplexů v Egyptě.

Údolí královen je obklopeno nádhernými písečnými útesy a zelenými poli, což tvoří malebné prostředí pro turisty. Návštěvníci si mohou prohlédnout nejen samotný hrob, ale také různé artefakty a náhrobní stély, které byly při vykopávkách objeveny.

Hrob královny Nefertari je bezpochyby největší atrakcí údolí. Jeho fresky a výjevy zobrazující zemřelou královnu v různých situacích jsou zcela překrásné. Tyto malby jsou zachovány v úžasné kvalitě a přímý pohled na ně je opravdu ohromující. Vstoupit do hrobu je nezapomenutelným zážitkem a umožní vám nahlédnout do dávných dobytí Egypta.

Kromě hrobu královny Nefertari se v údolí nachází i další významné hroby, jako například hrob královny Tiyi, matky slavného faraóna Tutanchamona. Tyto hroby poskytují důležité informace o životě a zvyklostech tohoto starověkého egyptského období.

Navštívit údolí královen je nezapomenutelný zážitek. Je obklopeno nádhernou přírodou a má kouzelnou atmosféru, která vás vtáhne do dávné minulosti Egypta. Zvláště milovníci historie a egyptského umění si zde přijdou na své.

Pokud plánujete návštěvu Egypta, údolí královen by mělo být na vašem seznamu turistických památek. Po celém území Egypta je mnoho krásných a závratných míst k vidění, ale údolí královen je skutečným klenotem, který stojí za návštěvu. Připravte se na to, že budete ohromeni krásou těchto působivých hrobů a jejich dlouholetou historií.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách