Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Egypt Taba Nuweiba

Letenka Egypt Taba Nuweiba


Egypt je jednou z nejoblíbenějších destinací mezi turisty. Není divu, nabízí nádherné pláže, bohatou historii a neuvěřitelné kulturní a archeologické památky. Mezi oblíbená místa patří i oblast Taba Nuweiba, která se nachází na Sinajském poloostrově. Pokud plánujete cestovat do této části Egypta, můžete využít letenku Egypt Taba Nuweiba.

Taba Nuweiba je především proslulá svými úchvatnými plážemi a křišťálově čistými vodami Rudého moře. Jestliže jste milovníkem potápění nebo šnorchlování, budete si zde jistě přijít na své. Moře je zde zářivě modré a skrývá pod hladinou nádherný živočich a korálové útesy. Můžete si pronajmout potápěčské vybavení nebo si dokonce zarezervovat potápěčský kurz a objevovat úžasný podvodní svět.

Kromě plážových aktivit je v oblasti Taba Nuweiba také mnoho dalších zajímavostí, které stojí za návštěvu. Například můžete navštívit historické skalní reliéfy v oblasti Petrových stop, které pocházejí z doby Byzantské říše. Další nenáročným výletem může být návštěva Farafryského kláštera, který je jedním z nejstarších klášterů na světě. Tato klášterní stavba vás okouzlí svým architektonickým stylem a klidnou atmosférou.

Pokud raději strávíte čas v přírodě, můžete se vydat na pěší túru po Sinaji. Starobylé cesty vás provedou k nádherným oázám, horským vrcholům a přírodním úkazům. Velkou atrakcí je výstup na horu Mount Sinai, která je pro křesťanskou, židovskou a muslimskou víru zvláště důležitá. Oblast nabízí také možnost jízdy na velbloudech a výletů na quad bike.

Snadným a pohodlným způsobem, jak se dostat do oblasti Taba Nuweiba, je pořízení letenky Egypt Taba Nuweiba. Letiště v Taba je dobře připojeno k hlavním městům Egypta i dalším destinacím. Někteří turisté si pronajímají auto a vydávají se na cestu přes poušť, ale pokud vám chybí čas nebo preferujete pohodlí, letenka je ideální volbou.

Další výhodou letenky Egypt Taba Nuweiba je fakt, že oblast Taba Nuweiba je stále méně přeplněná turisty než jiné oblíbené destinace v Egyptě, jako je Hurghada nebo Sharm el Sheikh. Zdejší pláže jsou často klidnější a méně komerční, což vám umožní užívat si klid a relaxaci v nádherném prostředí Rudého moře.

Závěrem, pokud hledáte zážitky spojené s nádhernými plážemi, zářivými mořemi a kulturními památkami, nemusíte hledat dál než oblast Taba Nuweiba v Egyptě. Pořídění letenky Egypt Taba Nuweiba je skvělým způsobem jak se dostat do této nádherné části země a prozkoumat vše, co nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Taba Nuweiba


Dotazy a odpovědi týkající se Egyptu, konkrétně oblasti Taba Nuweiba, se často týkají následujících témat:

1. Jak se dostat do Taba Nuweiba?
Odpověď: Existují několik možností, jak se dostat do Taba Nuweiba. Nejběžnější je letět do letiště Taba nebo Sharm El Sheikh a poté pokračovat na místě taxíkem nebo transferem. Alternativně je možné se dostat do Taba Nuweiba po pozemní cestě z jiných egyptských destinací.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Taba Nuweiba?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Taba Nuweiba je v období mezi říjnem a květnem, kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírnější. Letní měsíce mohou být velmi horké, zejména v červenci a srpnu.

3. Jaká je místní měna v Egyptě a jaké jsou možnosti směny peněz?
Odpověď: Místní měnou v Egyptě je egyptská libra (EGP). Směnu egyptských liber na jinou měnu lze provádět v bankách, směnárnách a některých hotelech. Také je možné používat mezinárodní platební karty, jako jsou Visa a MasterCard, v mnoha zařízeních a restauracích.

4. Co si vzít na plážovou dovolenou v Taba Nuweiba?
Odpověď: Doporučuje se vzít si na plážovou dovolenou v Taba Nuweiba lehké a pohodlné oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, klobouk nebo šálu na ochranu před sluncem a obuv vhodnou pro přecházení po pláži.

5. Jaké jsou nejlepší pláže v Taba Nuweiba?
Odpověď: V oblasti Taba Nuweiba jsou populární pláže jako například Pharaoh's Island, který je oblíbený mezi potápěči, a South Beach, která je známá svými bílými písečnými dunami a krásným korálovým útesem.

6. Co navštívit v okolí Taba Nuweiba?
Odpověď: V okolí Taba Nuweiba si můžete prohlédnout několik zajímavých míst, jako je horký pramen v oasis Bir Sweir, skalní hrad v Nuweiba nebo starověkou pevnost Salah El-Din. Oblast také nabízí možnosti pro potápění a šnorchlování v korálových útesech Rudého moře.

Tyto dotazy a odpovědi jsou pouze příklady nejčastějších tázání, která se Egypt Taba Nuweiba týkají. Může zde být mnoho dalších specifických otázek v závislosti na individuálních zájmech a potřebách cestovatele.


Dovolená Egypt Taba Nuweiba


Pokud hledáte ideální dovolenou plnou slunce, teplého moře a fascinující historie, pak byste měli zvážit návštěvu egyptského města Taba Nuweiba. Tento malebný pobřežní útesový resortový město se nachází na Sinajském poloostrově a nabízí nádherné pláže, úžasné potápěčské lokality a okouzlující kulturní zážitky.

Jednou z největších předností dovolené v Taba Nuweiba je přítomnost nádherných pláž a teplého Rudého moře. Taba Nuweiba je známá svými křišťálově čistými vodami, které jsou domovem mnoha druhů pestrobarevných korálů a ryb. Místní pláže jsou idylickým místem pro opalování, plavání a relaxaci. Nejznámější z nich je pláž Nuweiba, která je dlouhá a příjemná. Zde si můžete lehnout na ručník a naplno si užívat sluníčka a teplého písku. Pro ty, kteří se chtějí potápět nebo šnorchlovat, jsou tu k dispozici vyhlášené lokalitní potápěčské školy, které nabízejí průvodce a vybavení.

Dalším lákadlem Taba Nuweiba je jeho bohatá historie a kulturní dědictví. Město leží nedaleko hranic s Izraelem a historicky sloužilo jako přístav na Hedvábné stezce. Zajímavými místy, která stojí za návštěvu, jsou například hrad Salah El-Din, který představuje pevnost vybudovanou na konci 12. století, či staré osídlení Nuweiba s jeho tradičními egyptskými domky, malými úzkými uličkami a místními obchůdky prodávajícími suvenýry a místní speciality.

Pro ty, kteří touží po dobrodružství a aktivitách v přírodě, Taba Nuweiba nabízí spektakulární možnosti. Můžete se vydat na trekking či jízdu na velbloudech do pouště Sinai, kde se ocitnete v ohromujícím prostředí a obdivujete úchvatný pohled na pouštní krajiny. Alternativně můžete také navštívit oblíbenou lokalitu známou jako "Modrá díra", která je mekou pro potápěče z celého světa. Tato přírodní formace je jednou z nejznámějších potápěčských lokalit na světě a je pro její unikátní biodiverzitu a nádhernou podmořskou krajinu považována za skutečný poklad v Rudém moři.

Když půjdete na dovolenou do Taba Nuweiba, budete mít také možnost ochutnat tradiční egyptskou kuchyni, která je slavná pro svou výraznou chuť. Místní speciality zahrnují grilovanou rybu, parní krevety, kozí sýr a hummus. Užijete si tedy nejen sluneční záři a aktivní dovolenou, ale také výborné gastronomické zážitky.

Díky svým přirozeným krásám, fascinující historii a širokému spektru aktivit se Taba Nuweiba stává stále populárnějším cílem pro dovolenou. Nechte se unést exotickým kouzlem tohoto egyptského města a zažijte dobrodružství, které vám naplní srdce vzrušením a vzpomínkami na celý život.


Ubytování Egypt Taba Nuweiba


Taba Nuweiba je nádherné pobřežní město nacházející se v Egyptě. Toto město nabízí turistům krásné pláže, úchvatné výhledy na Rájské údolí a možnosti pro potápění, šnorchlování a další vodní sporty. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Taba Nuweiba, budete určitě potřebovat kvalitní ubytování.

V Taba Nuweiba naleznete řadu hotelů, hostiel, penzionů a dalších typů ubytování, které vám poskytnou pohodlný pobyt. Mnoho z těchto zařízení leží přímo na pláži s výhledem na Rudé moře. Najdete zde také několik velkých all-inclusive resortů, které nabízejí kompletní balíčky s jídlem, pitím a aktivitami.

Jedním z nejlepších ubytování v Taba Nuweiba je Hotel Taba Heights Resort, který leží přímo na pláži. Tento hotel nabízí velké množství pokojů a apartmánů s širokými balkóny a krásným výhledem na moře. Můžete si vybrat mezi pokojem Deluxe, Superior nebo Executive. Hotel má také řadu restaurací a barů a vynikající wellnes centrum.

Dalším skvělým ubytováním je Badawia Resort, který leží také na pláži. Tento hotel nabízí cenově dostupné pokoje s terasou s výhledem na moře nebo na zahradu. K dispozici je také venkovní bazén a více restaurací.

Pokud cestujete rodinou nebo s přáteli, můžete si pronajmout privátní vilu s bazénem v resortu Tarabin Nuweiba. Tyto vily jsou velmi prostorné a nabízejí soukromí a luxusní vybavení.

Další možností jsou penziony a hostely pro ty, kteří chtějí ubytovat se za výhodnější cenu. Naleznete zde řadu společených pokojů a apartmánů, jako je například Red Sea Relax Resort nebo Hilton Bedouin Lodge.

Celkově lze říci, že v Taba Nuweiba naleznete ubytování pro každého, bez ohledu na to, jaký je váš rozpočet nebo co hledáte. Nezáleží na tom, zda plánujete relaxační dovolenou nebo aktivní dovolenou plnou vodních sportů, v Taba Nuweiba najdete to nejlepší ubytování, které vám poskytne odpovídající pohodlí a uvolnění.


Počasí Egypt Taba Nuweiba


Taba Nuweiba je oblíbenou turistickou lokalitou nacházející se na východním pobřeží Egyptského poloostrova Sinaj. Díky svému polohování u Rudého moře je toto místo nejen jedinečné svou krásnou přírodou, ale také pro své příznivé počasí.

Egypt generálně nabízí klasické středomořské podnebí, s vysokými teplotami a nízkou vlhkostí. Taba Nuweiba patří mezi nejteplejší oblasti Egypta, kde teploty v letních měsících často překračují hranici 40 °C. Zimní měsíce jsou příjemnější, s teplotami kolem 20 °C. Díky své poloze nad mořskou hladinou, oblast není takovým horkým místem jako některá hluboce položená místa v Egyptě.

Taba Nuweiba je známá také nízkou vlhkostí vzduchu, která se pohybuje okolo 20-30%. To znamená, že i při vysokých teplotách je vzduch snáze snášitelný a lidé se mohou cítit pohodlněji. Stálý mírný vánek, který často fouká z moře na pevninskou část, také pomáhá snižovat pocit tepla.

S ohledem na srážky, oblast Taba Nuweiba je známa jako suchá oblast. Průměrné roční srážky se pohybují mezi 50 až 80 mm, přičemž většina srážek spadne v zimních měsících od listopadu do února. Léto je tedy většinou bez deště, což přispívá k ideálním podmínkám pro plážový odpočinek a vodní aktivity.

Rudé moře, které omývá pobřeží Taba Nuweiba, je silně ovlivněno jeho teplotou. Voda na pobřeží může dosahovat teplot kolem 30 °C, což přiláká milovníky potápění a šnorchlování z celého světa. Průzračná voda a bohatství korálových a rybích druhů v Rudém moři jsou nezapomenutelným zážitkem pro turisty.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti Taba Nuweiba je pro většinu turistů příjemné po celý rok. Teplé teploty a nízká vlhkost vzduchu umožňují rekreaci na pláži a vodních aktivitách v jakémkoli ročním období. Poutavé podmořské scenérie Rudého moře navíc přidávají dovolené v této oblasti další lákadlo.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách