Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Egypt Hurghada El Gouna

Dovolená Egypt Hurghada El Gouna


Egypt je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a Hurghada a El Gouna patří mezi nejatraktivnější letoviska v této oblasti. Tyto dvě destinace ležící na pobřeží Rudého moře mají spoustu co nabídnout jak milovníkům slunce a pláží, tak i dobrodruhům a milovníkům historie.

Hurghada je jedním z nejznámějších letovisek v Egyptě. Pláže Hurghady jsou krásné a nabízejí možnost nádherných koupelí ve slané vodě. Moře je zde teplé a průzračné, což je perfektní pro milovníky potápění a šnorchlování. Pod hladinou se nachází fascinující podmořský život, jako jsou korály, ryby a další mořské živočichy.

Pokud milujete dobrodružství, můžete si zarezervovat výlet na některý z ostrůvků nebo se vydat na safari pouští. Výlety na ostrůvky nabízejí dokonalý únik z ruchu města a možnost objevovat nedotčenou přírodu ostrovů. Safari v poušti nabízí emocionální zážitky a nádherné výhledy na poušťskou krajinu.

Pro historické nadšence existuje v Hurghadě také mnoho zajímavých památek. Můžete navštívit například starověké egyptské chrámy, jako je Karnak nebo Luxor. Tyto chrámy jsou pozoruhodné stavební a historické památky, které vás zavedou zpět do starověku a umožní vám poznat bohatou historii Egypta.

El Gouna je další malebné letovisko nacházející se poblíž Hurghady. Je to moderní a luxusní letovisko s nádhernými plážemi a přístavní atmosférou. El Gouna je známé svou krásnou venkovskou atmosférou a příjemným prostředím pro rodiny s dětmi.

Město je plné krásných domů a vil, které jsou inspirovány tradičním egyptským stylem. Kromě relaxace na pláži můžete vyzkoušet také různé vodní sporty, jako je windsurfing, kitesurfing nebo jachting. Město je také domovem několika golfových hřišť, která jsou oblíbená mezi golfovými nadšenci.

El Gouna je také skvělým místem pro poznávání podmořského života. Existuje zde mnoho potápěčských center, která nabízejí kurzy a výlety pro začátečníky i pokročilé potápěče. Pod hladinou můžete objevovat korálové útesy, opice mořské, delfíny a další fascinující mořské živočichy.

Obě destinace, Hurghada a El Gouna, nabízejí spoustu možností pro strávení nezapomenutelné dovolené v Egyptě. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem dobrodružství, historie nebo relaxace na pláži, tyto letoviska mají vše, co potřebujete k tomu, abyste si užili nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Egypt Hurghada El Gouna


Pokud sníte o ideální dovolené s krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a bohatou historií, Egypt je pro vás tou nejlepší volbou. Mezi populární destinace patří Hurghada a El Gouna - dvě malé plážové obce, které lákají turisty na nádherné mořské panoráma a bohatou nabídku aktivit. Jakmile si zajistíte letenku do Egypta, můžete se těšit na letovisko s nezapomenutelnými zážitky.

Hurghada, známá jako "brána k Rudému moři", obléhá pobřeží a ukazuje turistům své krásy v podobě korálových útesů a pestrobarevných ryb. Můžete se podívat na potápění a šnorchlování a dobře se najíst ve stánku s kuchyní na ulici na Nama Bay. Pokud hledáte utrácet, v Mamsha Promenade najdete obchodní centra s kvalitním zbožím a v gastronomických podnicích si pochutnáte na místních specialitách.

Pokud zajistíte letenku do Hurghady, nemůžete vynechat plavbu na lodi s panoramatickým skluzavkou Akvarium. Užijete si nádherné pohledy na moře, zezadu paluby lodi sklouznete do křišťálově čisté vody a pozorujte život pod hladinou s nezaměnitelným výhledem na okolí. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete si vyzkoušet jízdu na skútru nebo si zapůjčit motorku a projet kolem města.

El Gouna je kousek od Hurghady a nachází se na malém ostrově v půvabném zálivu. Toto letovisko je bohaté na exkluzivní pláže – turisté si zde mohou užít klid a soukromí. El Gouna je také významné středisko windsurfingu a kite-surfování, takže pokud máte rádi vítr a vlny, můžete si užívat celý den na moři. V centrální části města najdete mnoho obchodů a restaurací specializovaných na místní kuchyni, kde si můžete vychutnat mezi jinými grilovaný krevet a ryby.

V obou místech se nacházejí kvalitní hotely, které nabízejí ubytování vysoké kvality, bazény, wellness centra a další služby, jako jsou kulinářské kurzy a lekce sportů. Egypt je zemí historie, takže pokud máte zájem o poznávání starožitností, můžete si objednat výlet k pyramidám v Guize nebo ke starověkému městu Luxor. Pro zimní dovolenou nebo pro tuto dovolenou mimo sezónu jsou tyto letoviska ideální volbou, neboť zde panují příjemné podmínky.

Výletek do Egypta není jen exotikou, ale také skvělou příležitostí sbírat nové zážitky. Pokud si zajistíte letenku do Hurghady nebo El Gouny, jistě nebudete litovat. Tyto města nabízejí nejen nejlepší mořské panoráma a aktivity, ale také nabízejí mnoho kulturních atrakcí. Tak proč si neudělat nějakou dovolenou letos ráno?


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada El Gouna


1. Jak se dostaneš z letiště do Hurghady/El Gouny?
Odpověď: Po příletu na letiště v Hurghadě existuje možnost využít místní taxislužby, pronajmout si auto nebo využít nabízené transfery pořádané cestovními kancelářemi.

2. Kolik stojí taxi z letiště do Hurghady/El Gouny?
Odpověď: Cena taxi služby z letiště do Hurghady/El Gouny se může lišit v závislosti na dohodě s řidičem, vzdálenosti a případných poplatcích. Doporučuje se předem dohodnout cenu.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Hurghady/El Gouny?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je od října do května, kdy je teplota příjemná a teplo. Během léta mohou být teploty velmi vysoké.

4. Jaké jsou nejpopulárnější aktivity a atrakce v Hurghadě/El Gouně?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější aktivity a atrakce patří potápění a šnorchlování v korálových útesech Rudého moře, výlety na ostrov Giftun, jízda na čtyřkolkách v poušti, návštěva Hurghadského akvária a Noční poutě.

5. Jaká je místní měna v Egyptě a kde lze směnit peníze?
Odpověď: Místní měnou je egyptská libra (EGP). Peníze lze směnit v bankách, směnárnách a v některých hotelech. Doporučuje se vyhnout směně peněz na černém trhu a platit kartou tam, kde je to možné.

6. Má Hurghada/El Gouna pláže?
Odpověď: Ano, Hurghada/El Gouna nabízí krásné pláže s bílým pískem a korálovými útesy. Většina hotelů disponuje soukromými plážemi, ale jsou také k dispozici veřejné pláže.

7. Jaké jsou tepelné podmínky v Hurghadě/El Gouně?
Odpověď: Teploty v Hurghadě/El Gouně se liší v průběhu roku. V létě mohou teploty přesahovat 40 °C, zatímco v zimě se pohybují kolem 20-25 °C. Voda v Rudém moři se drží teplot kolem 25-30 °C.

8. Jak je to s bezpečností v Hurghadě/El Gouně?
Odpověď: Hurghada/El Gouna jsou považovány za relativně bezpečné destinace pro turisty. Nicméně, jako v kterémkoliv jiném cestovním místě, je vhodné být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je například nechávat cennosti v hotelovém trezoru a sledovat své osobní věci. Zároveň je vždy vhodné sledovat aktuální cestovní rady a upozornění.


Počasí Egypt Hurghada El Gouna


Egypt je země s horkým a suchým podnebím a to platí i pro oblasti Hurghada a El Gouna. Tyto dvě oblíbené destinace pro turisty v Egyptě nabízejí slunečné dny po většinu roku, s velmi malým množstvím srážek a opravdu horkými letními dny.

Hurghada je jedním z nejpopulárnějších letovisek v Egyptě a nalézá se na pobřeží Rudého moře. To znamená, že i v zimě zůstává v Hurghadě a okolí velmi teplé počasí. V létě může teplota dosahovat až 40 stupňů Celsia, zatímco v zimě se drží kolem 20 stupňů.

El Gouna je menší letovisko vzdálené přibližně 20 km severně od Hurghady. Stejně jako Hurghada, také El Gouna je známá svým slunečným počasím a teplými teplotami. V létě mohou teploty dosahovat až 40 stupňů Celsia a v zimě se drží kolem 22 stupňů Celsia.

Obě destinace jsou populární pro své krásné pláže a výborné podmínky pro potápění a další vodní aktivity. Díky slunečnému počasí můžete užít si tyto aktivity po většinu roku. Nicméně, během horkých letních dní, doporučujeme přijmout opatření a něčasto se hydratovat.

Co se týče srážek, tak jak bylo zmíněno dříve, oblasti Hurghada a El Gouna zřídka zažívají srážky. Většinou se jedná o méně než 5 dní za rok, kdy se může vyskytnout srážka, zejména v zimě.

Vzhledem k tomu, že počasí v oblasti Hurghada a El Gouna je charakteristické horkými a suchými lety a mírnými zimami, můžete se těšit na slunečný odpočinek s teplým počasím téměř kdykoliv během roku. Nicméně, během horkých letních dní, určitě zapomeňte na sluneční paprsky a nezapomeňte na dostatek hydratace, abyste si užili krásné pláže a vodní aktivity bez jakýchkoli zdravotních problémů.


Ubytování Egypt Hurghada El Gouna


Egyptské letovisko Hurghada a jeho blízké předměstí El Gouna jsou oblíbenými turistickými destinacemi na pobřeží Rudého moře. Oba tyto regiony nabízejí širokou škálu ubytování, které splňuje potřeby a přání různých typů cestovatelů.

Hurghada, která se nachází přibližně 400 kilometrů od Káhiry, je dlouhodobě populární destinací pro milovníky slunce a potápění. Region nabízí nejen krásné pláže, ale také jedinečné korálové útesy a možnost objevování úžasné podmořské fauny a flóry. Díky tomu je v Hurghadě mnoho hotelů a letovisek, které nabízejí ubytování přímo u pláže nebo s výhledem na moře.

Turisté si mohou vybrat mezi luxusními pětihvězdičkovými hotely, které poskytují prvotřídní vybavení a služby, až po prostřední třídu nebo levnější možnosti ubytování jako jsou hostely nebo apartmány. Ceny se mohou lišit v závislosti na lokalitě a zařízení hotelu.

Naproti tomu El Gouna, které je od Hurghady vzdálené přibližně 22 kilometrů, je moderní turistické středisko, které se pyšní svými luxusními resorty a přístavním městem. El Gouna je považováno za jedno z nejbezpečnějších míst v Egyptě a nabízí svým návštěvníkům širokou paletu vysoce kvalitního ubytování.

El Gouna je známé svým pohostinným prostředím a nabízí různé druhy ubytování, jako jsou hotely, apartmány, vily a luxusní rezidence. Mnoho z těchto ubytovacích možností má vlastní pláže, bazény a golfové hřiště, což umožňuje hostům maximální komfort a relaxaci.

V obou destinacích je také dostatek možností stravování. Naleznete zde restaurace, kavárny a bary, které nabízejí široký výběr mezinárodních i místních kulinářských specialit.

Vzhledem k tomu, že Hurghada a El Gouna jsou oblíbené turistické destinace, je doporučeno rezervovat ubytování předem, zejména během hlavní turistické sezóny, která trvá od října do května. Rezervace v předstihu zajistí, že budete mít možnost si vybrat z široké škály dostupných možností ubytování a získat nejvýhodnější cenu.

Když plánujete návštěvu Hurghady a El Gouny, stojí za to promyslet, jaký typ ubytování nejlépe vyhovuje vašim požadavkům a rozpočtu. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotely s plným servisem, rodinné apartmány nebo hostely, obě tato místa jsou vybavena tak, aby vaše dovolená na pobřeží Rudého moře byla jedinečnou a nezapomenutelnou.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách