Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Dominikánská republika Barahona

Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Barahona


1. Jak se dostanu do Barahony v Dominikánské republice?
Odpověď: Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Las Americas v Santo Domingu. Zde si můžete pronajmout auto nebo využít autobusovou dopravu do Barahony.

2. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce v Barahoně?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější atrakce v Barahoně patří Národní park Jaragua, Laguna Oviedo, Playa San Rafael a Taino park.

3. Kde se dá v Barahoně ubytovat?
Odpověď: V Barahoně je možnost ubytování v různých hotelích, resortech a penzionech. Doporučuje se rezervovat ubytování předem dle vlastních preferencí.

4. Jaké jsou nejbližší pláže v Barahoně?
Odpověď: Nejbližší pláže v Barahoně jsou Playa San Rafael, Playa los Patos a Playa El Quemaito. Všechny tyto pláže jsou krásné a nedotčené.

5. Jaké aktivity se dají v Barahoně podniknout?
Odpověď: V Barahoně je možné se věnovat různým vodním sportům, jako je potápění, šnorchlování, rybaření nebo plachtění. Dále se zde nachází i mnoho pěších a horských tras pro milovníky outdoorových aktivit.

6. Jaká jsou doporučená jídla, která bych měl vyzkoušet v Barahoně?
Odpověď: Místní specialitou v Barahoně je čerstvé mořské jídlo, především ryby a plody moře. Doporučuje se také ochutnat tradicionální dominikánské pokrmy, jako je mofongo (směs povařených a smažených banánů s masem nebo mořskými plody) nebo sancocho (dušená polévka s různými druhy masa a zeleniny).

7. Jaký je nejlepší čas k návštěvě Barahony?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Barahony je v období od listopadu do dubna, kdy je teplota mírná a prší méně. V tomto období je také nejlepší podmínky pro vodní sporty a výlety.

8. Jaká je místní měna a způsoby platby v Barahoně?
Odpověď: Místní měnou v Dominikánské republice je dominikánské peso (DOP). Většina obchodů a restaurací přijímá také americké dolary. Je také možné platit platebními kartami, ale je doporučeno mít dostatek hotovosti při návštěvě menších obchodů a tržnic.

9. Jaký je místní jazyk v Barahoně?
Odpověď: Hlavním jazykem v Barahoně je španělština. V turistických oblastech je také možné se domluvit anglicky, ale znalost základních frází ve španělštině je výhodou.

10. Jakou je zdejší bezpečnostní situace?
Odpověď: Barahona je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je vždycky si hlídat cennosti, vyhýbat se neznámým a odlehlým oblastem v noci a pohlídat si své osobní věci. Doporučuje se také sledovat aktuální zprávy o bezpečnostní situaci a uzavírat cestovní pojištění.


Ubytování Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací Karibiku. Na jihu této krásné země se nachází město Barahona, které nabízí nejen úchvatnou přírodu a krásné pláže, ale také skvělé možnosti ubytování.

Barahona je malebné město ležící na pobřeží Karibského moře. Jeho poloha v blízkosti hor Sierra de Bahoruco a Jihovýchodního národního parku dělá z tohoto místa ideální základnu pro ty, kteří se rádi vydávají do přírody a objevují krásy Dominikánské republiky.

Ve městě Barahona naleznete rozmanitou nabídku ubytování, která odpovídá různým preferencím a rozpočtům. Pokud hledáte luxusní a hlavně romantické ubytování, nechte se okouzlit některým z místních resortů. Ty nabízí prvotřídní služby, wellness centra, soukromé pláže a velké bazény. Rezorty jsou ideální volbou pro ty, kteří se chtějí jenom relaxovat a užívat si klidné dovolené.

Pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel jsou v Barahoně také dostupné příjemné hotely s rodinnými pokoji nebo apartmány. Tyto ubytovací zařízení nabízejí komfortní pokoje se vším potřebným pro příjemný pobyt.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v nezávislých apartmánech a domech, určitě najdete něco, co vyhovuje vašim představám. V Barahoně je možné najít cenově dostupné ubytování v blízkosti pláží i v centru města. Tyto možnosti jsou vhodné pro ty, kteří chtějí prozkoumávat místní kulturu, gastronomii a zajímavosti.

Barahona je rovněž výchozím bodem pro objevování velkolepé přírody Dominikánské republiky. Sierra de Bahoruco je ideálním místem pro pěší túry a horské výlety. Návštěva národního parku Jihovýchodní je zase skvělou příležitostí pro pozorování místní fauny a flóry. Ubytování v těchto lokacích je obvykle zajištěno v kempech nebo malých chatkách a je vhodné pro ty, kteří chtějí prožít přímočarou a autentičtější dovolenou v přírodě.

Ať už si vyberete jakýkoli způsob ubytování v Barahoně, budete mít možnost vychutnat si krásné pláže, teplé moře a nezapomenutelné západy slunce. Město je také známé svými lagunami a mangrovníky, které jsou domovem mnoha druhů ptáků a dalších živočichů.

Místní obyvatelé vás přivítají s otevřenou náručí a budou se snažit vám maximálně vyhovět. Dominikánská republika je známá také svou chutnou kuchyní, takže si určitě vychutnejte místní speciality.

Výběr ubytování v Barahoně závisí na vašich preferencích a rozpočtu, ale jedno je jisté - zážitky z pobytu v této části Dominikánské republiky vám zůstanou navždy ve vzpomínkách.


Dovolená Dominikánská republika Barahona


Barahona – Skrytý poklad Dominikánské republiky

Dominikánská republika je známá svými nádhernými plážemi, modrou vodou a slunečným počasím. Mezi nejpopulárnější turistické destinace patří Punta Cana a Puerto Plata. Avšak málokdo ví, že v této exotické zemi se skrývá ještě jedno tajemství - Barahona.

Barahona je hlavní město stejnojmenné provincie na jihozápadě Dominikánské republiky. Je známý svými překrásnými plážemi, dramatickou horskou krajinou a místní kulturou. Navíc je zde také řada lázní a minerálních pramenů, které slouží ke klimatoterapii.

Jedním z hlavních lákadel této oblasti je národní park Jaragua. Tento park je jedním z nejrozmanitějších a nejvýznamnějších v celé Karibiku. Můžete zde obdivovat endemické druhy rostlin a živočichů, včetně krokodýlů, papoušků, plameňáků a mnoha dalších.

Dalším překvapením, které Barahona nabízí, je jeho ohromující přírodní krása. V okolí města se nachází moře, jezera, vodopády a horstva. Mnoho turistů se vydává na výlety do hor Sierra de Baoruco, kde mohou obdivovat panoramatické výhledy, pralesy a skalní formace.

Pokud jste milovníky pláží, pak jistě oceníte nekonečné pobřeží s bílým pískem a azurovou vodou. Barahona nabízí několik úchvatných pláží, jako například El Quemaito, která patří mezi nejlepší místa na Dominikánské republice pro potápění a šnorchlování. Další populární pláží je San Rafael, která je vhodná pro rodiny s dětmi, díky klidnému moři a mělkým vodám.

Místní kultura je dalším zajímavým prvkem Barahony. Setkáte se zde s vlivy africké, španělské a indiánské kultury, které se prolínají v místních tradicí a festivalech. Jedním z nejslavnějších festivalů ve městě je pesar de Barahona, který oslavuje křesťanského svatého Josefína.

Na konci dne si můžete dopřát relaxaci v jednom z místních lázní nebo minerálních pramenů. Barahona je známá svými přírodními minerálními zdroji, které mají léčebné účinky na tělo. Během vaší dovolené zde si tak můžete dopřát pár odpočinkových chvilek a zbavit se všech stresů a napětí.

Pokud hledáte destinaci, která nabízí více než jen pláže a resorty, pak je Barahona tou správnou volbou pro vás. Toto okouzlující město na jihozápadě Dominikánské republiky vám poskytne jedinečný zážitek s bohatou přírodou, fascinující kulturou a uklidňujícími minerálními prameny. Přijďte a objevte skrytý poklad Dominikánské republiky v Barahoně.


Počasí Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika se nachází v Karibiku a je známá svými krásnými plážemi, teplým oceánem a tropickým podnebím. Jedním z nejpopulárnějších turistických měst v této zemi je Barahona, které nabízí nejen nádherné přírodní scenérie, ale také jedinečné počasí.

Barahona leží na jihozápadním pobřeží Dominikánské republiky a je obklopena horami a mořem. Toto geografické umístění ovlivňuje místní podnebí a vytváří ideální podmínky pro odpočinek na pláži a slunění.

Celoročně je v Barahoně teplé počasí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 28 °C, přičemž nejnižší teploty se vyskytují v lednu a únoru a dosahují kolem 24 °C. Nejvyšší teploty se objevují v srpnu a září a mohou dosáhnout až 32 °C. Vzhledem k tomu, že se město nachází blízko moře, vlhkost vzduchu je poměrně vysoká, což může mít vliv na pocit teploty.

Co se týče srážek, Barahona zažívá dvě sezóny - suchou a deštivou. Suché období trvá od listopadu do března a je obvykle klidné a slunečné. Srážky jsou minimální a teploty jsou příjemné. Deštivé období přichází od května do října a je charakterizováno většími srážkami a občasnými bouřemi. I během této doby však stále převažuje slunečné počasí, přičemž deště obvykle přicházejí ve formě krátkodobých bouřek, které rychle zmizí.

Díky svému tropickému podnebí je Barahona atraktivním místem pro milovníky slunce, pláží a vodních sportů. Místní pláže jsou známé svým jemným pískem, teplým mořem a možností potápění se na korálovém útesu. Turisté zde také najdou velké množství tropických rostlin, jako jsou palmy a orchideje, které kvetou po celý rok.

Navštěva Barahony v Dominikánské republice je zárukou příjemného a slunečného počasí, ať už se rozhodnete navštívit toto místo v suchém nebo deštivém období. Teploty jsou příjemné, srážky jsou často krátkodobé a místní atmosféra je relaxační a exotická. Bez ohledu na to, jaké aktivity si vyberete, jako je opalování na pláži, potápění nebo procházky v tropických lesích, počasí v Barahoně vám určitě přinese spoustu radosti a památných zážitků.


Letenka Dominikánská republika Barahona


Pokud hledáte ideální cíl pro vaši letní dovolenou, zvažte Dominikánskou republiku a konkrétně region Barahona. Tento kousek Karibiku se pyšní krásnými plážemi, úchvatnou přírodou a bohatou historií. Navíc letenka do Barahony nemusí být tak drahá, jak by se mohlo zdát!

Barahona je malé město, které se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky. Jeho okolí ale skýtá mnoho příležitostí pro turisty, a to zejména díky krásné krajině a exotické fauně a flóře. Kromě toho se zde nacházejí také historické památky, jako například koloniální město Santo Domingo, které patří mezi nejvýznamnější památky celého regionu.

Pokud se chystáte na dovolenou v Barahoně, můžete si užít například divokou pláž Bahía de las Águilas, která patří mezi nejkrásnější pláže na světě. Tento nezkažený kout Karibiku je skutečným rájem pro milovníky klidu a přírodní krásy. Okolní národní parky, jako například Jaragua National Park nebo Sierra de Bahoruco National Park, skýtají nádherné scenérie a unikátní druhy rostlin a zvířat.

Kromě toho se můžete vydat po stopách koloniální historie při návštěvě Santo Dominga. Zde se nacházejí nejvýznamnější památky Dominikánské republiky, jako například katedrála Santa Maria la Menor, která patří mezi nejstarší katedrály na americkém kontinentě. Dále si můžete prohlédnout pevnost Ozama, která byla postavena již v 16. století.

Letenky do Barahony v této době nejsou nijak dražší než letenky do jiných karibských destinací. Cena se pohybuje od 15 000 Kč v závislosti na tom, jak dlouho předem si rezervujete. Ideální období pro návštěvu je od listopadu do dubna, kdy je suché počasí a příjemná teplota.

Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou plnou krásné přírody, historických památek a exotické atmosféry, je Barahona a Dominikánská republika tou správnou volbou. S levnou letenkou do Barahony můžete zažít krásy Karibiku, aniž byste zbytečně přetáhli váš rozpočet.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách