Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Dánsko Helsingborg (Švédsko)

Dovolená Dánsko Helsingborg (Švédsko)


Pokud plánujete letní dovolenou na severu Evropy, Dánsko a Helsingborg ve Švédsku jsou skvělými volbami. Tyto dvě destinace, i když se nachází ve dvou různých zemích, jsou si velmi blízké a snadno dostupné pro turisty.

Dánsko, známé svou krásnou přírodou a historickými památkami, je ideální zemí pro odpočinek a relaxaci. Jeho hlavní město, Kodaň, je plné kultury, umění a šarmu. Vydejte se na procházku kolem překrásného přístavu Nyhavn a obdivujte slavnou malou mořskou vílu. Navštivte také Královský palác Amalienborg a užijte si piknik ve slavném zábavním parku Tivoli.

Dalším skvělým místem pro dovolenou v Dánsku je Helsingør - město se slavným zámkem Kronborg, který byl inspirací pro Shakespearovu hru Hamlet. Prozkoumejte jeho malebné uličky plné historie a užijte si krásné výhledy na přístav. Pokud rádi užíváte koupání, navštivte pláže Hornbæk nebo Gilleleje, kde se můžete odreagovat a relaxovat na písečných plážích.

Helsingborg, na druhé straně, se nachází ve Švédsku, přesně naproti Dánsku, oddělené Oresundským průlivem. Město je známé svým místním přístavem, jehož okolí je plné restaurací, barů a obchodů. Z vyhlídkové věže Kärnan si můžete užít krásné panoramatické výhledy na Helsingborg a moře.

Pro milovníky historie je k dispozici Helsingborgský hrad, který pochází již ze 12. století. Procházejte jeho hradbami a zahrady a užijte si poslech historických příběhů. V okolí se nachází také mnoho muzeí, jako například muzeum díla Henrika Ibsena, slavného norského dramatika.

Jedním z nejlepších způsobů, jak spojit tyto dvě destinace, je trajektová přeprava přes Oresundský průliv. Trajekt vám umožní vychutnat si malebnou plavbu mezi Dánskem a Švédskem a přenést se z jednoho místa na druhé v pohodlí a stylu.

Dánsko a Helsingborg nabízí širokou škálu atrakcí, ať už jste milovníkem historie, kultury, přírody nebo jen relaxace na pláži. Tyto dvě destinace se nejenom vzájemně doplňují, ale také poskytují unikátní zážitky a pohledy na severní Evropu.

Takže, jestliže hledáte dovolenou, která kombinuje přírodu, historii a mořské zážitky, neváhejte a vydejte se na dovolenou do Dánska a Helsingborgu ve Švédsku. Zde si zaručeně užijete skvělý čas a zanecháte si nezapomenutelné vzpomínky.


Ubytování Dánsko Helsingborg (Švédsko)


Dánsko Helsingborg je jedno z nejkrásnějších měst Švédska, které si získá srdce každého návštěvníka. Pokud plánujete navštívit toto město, určitě byste měli zvážit i ubytování.

V Helsingborgu najdete mnoho různých možností ubytování, od luxusních hotelů až po levnější varianty jako jsou hostely a apartmány. Zde vás provedeme některými z nich.

Hotel Tornet

Jedním z nejluxusnějších hotelů v Helsingborgu je Hotel Tornet. Tento hotel se nachází v samotném centru města na náměstí Stortorget. Pokoje v hotelu jsou moderní a elegantní, každý z nich disponuje vlastní koupelnou, TV, rychlým Wi-Fi připojením a minibarem. Hotel Tornet nabízí také úžasnou snídaňovou bufetovou restauraci a střešní terasu s výhledem na město.

Clarion Grand Hotel

Clarion Grand Hotel je dalším luxusním hotelem v Helsingborgu. Tento hotel se nachází v historickém budově přímo naproti přístavu. Pokoje v hotelu jsou prostorné a nabízejí výhled buď na město, nebo na moře. K dispozici jsou také vlastní koupelny, TV a klimatizace. Hotel má svůj vlastní fitness a wellness centrum, restauraci a bar, které poskytují skvělé služby a večení.

Hostely

Pokud hledáte levnější variantu ubytování, můžete zvolit některý z hostelů v centru města. Mezi nejlepší hostely patří Good Morning+ Helsingborg a Helsingborg Hostel. Ty dokáží poskytnout kvalitní ubytování za velmi přijatelné ceny. Hostely nabízí společné pokoje se společnými koupelnami, Wi-Fi připojením a opět ze všeho nejvýhodnější polohu v centru.

Apartmány

Pro návštěvníky, kteří mají rádi svobodu a chtějí si užívat všechno na vlastní pěst, jsou nejlepší apartmány. V Helsingborgu najdete mnoho apartmánů, které jsou k dispozici k pronájmu po celý rok. Mezi nejoblíbenější patří Apartment Hotel Pålsjö Mollan a Cityvandrarhemmet. Tyto apartmány nabízejí vlastní kuchyni, TV, Wi-Fi připojení a vlastní koupelnu.

Jak vidíte, existuje mnoho způsobů jak se do Helsingborgu ubytovat. Ať již zvolíte luxusní hotel nebo levnější hostely a apartmány, Helsingborg vám poskytne skvělou základnu pro prozkoumávání tohoto skvělého města. Tak neváhejte a plánujte svůj výlet do Helsingborgu právě teď!


Letenka Dánsko Helsingborg (Švédsko)


V dnešní době je cestování po světě stále snazší a rychlejší. Letecké společnosti nabízejí široký výběr destinací, které jsou dosažitelné po celém světě. Jednou z takových destinací je také spojení mezi dánským městem Helsingør a švédským městem Helsingborg.

Helsingør, ležící na východním pobřeží Dánska, je známé svou slavnou pevností Kronborg, která sloužila jako inspirace pro Shakespearovu hru Hamlet. Město je také výchozím bodem pro cestování do Švédska, konkrétně do města Helsingborg.

Helsingborg se nachází na západním pobřeží Švédska a je považováno za jedno z nejkrásnějších měst této země. Jeho známým symbolem je Kärnan - středověká věž sloužící jako připomínka městských hradeb. Všechny tyto památky a krásy mohou být nyní jednoduše dosažitelné díky propojení spojení mezi Helsingør a Helsingborg.

Letecká společnost Scandinavian Airlines (SAS) poskytuje pravidelné lety mezi dvěma městy. Letové spoje se konají několikrát denně, což dává cestovatelům možnost zvolit si vhodný čas odletu podle svých potřeb. Díky frekvenci letů není nutné kvůli letu strávit celý den na cestování, což cestování mezi Dánskem a Švédskem dělá ještě jednodušším a pohodlnějším.

Cestování mezi Helsingør a Helsingborg je také skvělou příležitostí pro turisty, kteří by rádi prozkoumali obě města během jedné cesty. Mnoho turistů volí tuto možnost, protože obě místa nabízejí jedinečnou atmosféru, bohatou historii a kulturní dědictví.

Navíc, kromě propojení lety, existuje také trajektové spojení přes úžinu Øresund. Zahájení provozu trajektu mezi Helsingør a Helsingborg datuje až do roku 1950, kdy byl otevřen jako alternativní způsob překonání Øresundu pro automobily. Trajekty nabízejí krásný výhled na okolní krajinu a moře a jsou oblíbené zejména mezi turisty.

Letenka mezi Dánskem a Švédskem je cenově dostupná a potěší jak individuální cestovatele, tak i rodiny s dětmi. Doporučuje se však včas si zarezervovat letenku, protože v období letních prázdnin jsou letové spoje často vyprodané.

Cestování mezi Helsingør a Helsingborg se stává stále populárnějším díky jednoduchosti procesu, přístupnosti i bohatým turistickým atrakcím obou měst. Letecká spojení a trajektová linka poskytují cestovatelům možnost objevovat nová místa a zažívat jedinečné zážitky. Dánsko a Švédsko jsou tak v rámci cestování doslova na dosah ruky.


Počasí Dánsko Helsingborg (Švédsko)


Počasí v Dánsku a Helsingborgu (Švédsko) se může v závislosti na ročním období výrazně lišit. V období jara a léta je klima v této oblasti mírné, zatímco v zimě a na podzim jsou deštivé a chladné dny.

V letních měsících se teploty pohybují kolem 20-25 °C a slunce svítí až 16 hodin denně. Díky tomu je oblast oblíbenou turistickou destinací, ať už pro milovníky pláže nebo pro ty, kteří rádi poznávají městské památky a kulturu. Vysoké teploty často ovlivňují i mořský proud, takže voda je velmi příjemná na koupání.

Na podzim začíná ochlazování a množství deště stoupá. Průměrná teplota klesá na přibližně 15 °C a slunce svítí méně než 10 hodin denně. V této době se může vyskytovat mlha a časté srážky.

V zimě naopak teploty klesají na -5 °C a sněžení není nijak neobvyklé. Dny jsou krátké a svítí slunce pouze 6 hodin denně. Naštěstí však Dánsko i Švédsko jsou vybaveny moderními silnicemi, takže se po sněhové kalamitě dostanete na své cíle i v obtížných podmínkách.

Na jaře se počasí opět zmírňuje a teploty stoupají na přibližně 15 °C. Dny jsou opět delší a slunce svítí více než 12 hodin denně. Tuto dobu mnoho lidí využívá na turistiku a procházky po přírodě, která se postupně probouzí k životu.

V oblasti Dánska a Helsingborgu může být počasí poměrně nestabilní a rychle se měnit. Přesto však tuto oblast ročně navštěvují miliony turistů, což je dokladem toho, že pohostinnost místních obyvatel a krása této oblasti převažují nad případnými nepříznivými povětrnostními podmínkami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dánsko Helsingborg (Švédsko)


1) Jak se dostanu z Dánska do Helsingborgu?
- Nejrychlejší způsob je přeprava trajektem přes úžinu Øresund mezi přístavy Helsingør (Dánsko) a Helsingborg (Švédsko). Cesta trajektem trvá asi 20 minut.

2) Jaký je rozdíl mezi Dánskem a Švédskem?
- Dánsko a Švédsko jsou dvě různé země s odlišnými jazyky, kulturami a politickými systémy. Dánsko používá korunu jako svou měnu, zatímco Švédsko má švédskou korunu. Dánsko je členem Evropské unie, zatímco Švédsko je součástí Schengenského prostoru.

3) Jaké jsou nejznámější atrakce v Helsingborgu?
- Mezi nejznámější atrakce v Helsingborgu patří starý osvitový hrad Karnan, Sundstorget s jeho trhem a fontánami, kostel svatého Ola a Helsingborgs Konserthus, kde se konají různé hudební a kulturní akce.

4) Jsou v Helsingborgu nějaké pláže?
- Ano, ve městě Helsingborg se nacházejí několik pláží, zejména v oblasti Råå. Pláže jsou oblíbeným místem pro odpočinek, opalování a vodní aktivity během letních měsíců.

5) Kde se nachází letiště nejblíže Helsingborgu?
- Nejbližší letiště k Helsingborgu je Letiště Helsingborg-Helsingør, které se nachází přibližně 20 km východně od města. Další možností je využití letiště Kastrup v Kodani, které je asi hodinu jízdy autem nebo vlakem od Helsingborgu.

6) Jak dlouho trvá cesta vlakem z Helsingborgu do Kodaně?
- Cesta vlakem z Helsingborgu do Kodaně trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny, v závislosti na konkrétní spoji. Vlaky jezdí pravidelně mezi oběma městy.

7) Kde se dá v Helsingborgu dobře najíst?
- V Helsingborgu je mnoho restaurací a kaváren nabízejících švédskou, dánskou i mezinárodní kuchyni. Některé populární restaurace jsou Sill & Dynamit, Rådhuskällaren, Restaurang Michel, Buffalo Bill Steakhouse a Sofia Pizzeria.

8) Jaké jsou možnosti dopravy v Helsingborgu?
- V Helsingborgu je k dispozici veřejná doprava v podobě autobusů a vlaků. Město je také snadno dostupné pěšky nebo na kole, a nabízí možnosti zapůjčení jízdních kol.

9) Existuje nějaký turistický průvodce po Helsingborgu?
- Ano, v Helsingborgu je k dispozici několik turistických průvodců a map, které vám pomohou při objevování města. Můžete je získat v turistickém informačním středisku v centru města nebo si je stáhnout z oficiálních webových stránek města.

10) Jaké jsou nejlepší časy návštěvy Helsingborgu?
- Helsingborg je atraktivním místem k návštěvě po celý rok. Letní měsíce červenec a srpen jsou obzvláště populární, protože můžete využít pláže a počasí je teplejší. V zimě můžete zažít vánoční atmosféru na trzích a výstavách.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách