Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Cyprus Larnaka

Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Larnaka


Níže najdete několik nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně města Larnaka na Kypru:

1. Jak se dostat z letiště do centra Larnaky?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je použití taxislužby nebo autobusové dopravy. Taxislužby jsou k dispozici vně příletového terminálu a autobusové spojení je dostupné také přímo na letišti.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Larnaky?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Larnaky je obvykle na jaře (duben a květen) a na podzim (září a říjen), kdy teploty nejsou tak vysoké a často je slunečno.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Larnace?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Larnace patří Katedrála svatého Lazara, Salamis (starověké ruiny), solná jezera Larnaka a promenáda Finikoudes.

4. Kde se dá v Larnace ubytovat?
Odpověď: V Larnace najdete širokou nabídku ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Nejpopulárnější oblast pro ubytování je poblíž promenády Finikoudes.

5. Jaké pláže jsou v Larnace?
Odpověď: Nejpopulárnější pláže v Larnace jsou pláž Finikoudes a pláž McKenzie, které nabízejí jemný písek, azurovou vodu a různé vodní aktivity.

6. Je v Larnace bezpečno?
Odpověď: Larnaka je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Stejně jako v jiných turistických destinacích je však vždy důležité být obezřetný a zabezpečit své cennosti.

7. Jaká je místní kuchyně v Larnace?
Odpověď: Místní kuchyně v Larnace je ovlivněna tradičními kyperskými chutěmi. Mezi oblíbené pokrmy patří halloumi (sýr), souvlaki (grilované maso na špízu) a mezze (různé předkrmy).

8. Jakou měnu používají v Larnace a kde lze vyměnit peníze?
Odpověď: V Larnace se používá euro (EUR). Peníze lze vyměnit ve směnárnách v centru města, bankách a na letišti. Taktéž je možné provádět platby kartou v mnoha obchodech a restauracích.

Doufám, že tyto informace Vám pomohou při plánování návštěvy Larnaky!


Letenka Cyprus Larnaka


Pokud hledáte exotickou dovolenou v krásném prostředí s bohatou historií a malebnými plážemi, potom je pro vás Larnaka na Kypru ideální destinací. Tato druhá největší město na Kypru nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých památek, skvělé možnosti pro relaxaci na pláži a příležitost prozkoumat okouzlující kyperskou kulturu.

Začněte svou dovolenou v Larnace prozkoumáním historického centra města. Zde můžete navštívit ikonickou Larnackou mešitu, která je jednou z nejvýznamnějších mešit na Kypru. Nebo si prohlédněte nádhernou katedrálu svatého Lazara, která je postavena na místě, kde byl podle legendy pohřben Lazar z Bible. Uvnitř katedrály se nachází krásná ikonostas a nádherné fresky.

Další must-see památka v Larnace je hrobka Foulidis. Tato starodávná hrobka byla objevena v roce 1885 a je jedním z nejdůležitějších archeologických nalezišť na Kypru. V hrobce můžete vidět nádherné fresky, sochy a další artefakty.

Po prozkoumání historických památek se můžete vydat na pláž relaxovat a užívat si slunných dní. Na pláži Finikoudes najdete zachovalý písek, který je jedinečný pro Kypr a krásně se leskne v azurovém moři. Můžete si zapůjčit slunečník a lehátko a jen tak si užívat sluneční paprsky nebo se vydat na plážové bary, které nabízejí osvěžující nápoje a lehké občerstvení.

Pokud máte rádi potápění, Larnaka je také skvělé místo pro podvodní průzkum. V okolí města se nachází několik potápěčských center, která nabízejí kurzy pro začátečníky i pokročilé. Podívejte se na koralové útesy a objevujte fascinující mořský život.

Další oblíbenou aktivitou mezi turisty je výlet na Salamis, starobylé město v blízkosti Larnaky. Zde můžete procházet starobylými rušnými uličkami, obdivovat ruinu antického divadla a prozkoumat rozsáhlý archeologický komplex.

Pokud přijedete do Larnaky letadlem, můžete si rezervovat letenku na Cyprus Larnaka snadno online. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety z různých destinací po celém světě do Larnaky. Letenky jsou obvykle cenově dostupné a často se dají najít skvělé nabídky, zejména pokud se podíváte s dostatečným předstihem.

Cyprus Larnaka je ideální destinace pro dovolenou plnou památek, slunečního odpočinku a kyperské kultury. Bez ohledu na to, zda jste historický nadšenec, plážový relaxant nebo dobrodruh v podvodním světě, Larnaka má co nabídnout. Takže neváhejte a rezervujte si letenku na Cyprus Larnaka a začněte plánovat svou nezapomenutelnou dovolenou ve středomořském ráji.


Ubytování Cyprus Larnaka


Cyprus je ostrov nacházející se ve východním Středomoří a Larnaka je jedním z nejvýznamnějších turistických měst na tomto ostrově. S bohatou historií, překrásnými plážemi a mnoha atrakcemi je Larnaka ideálním místem pro dovolenou a nabízí širokou škálu ubytování pro turisty.

Pokud hledáte luxusní variantu ubytování, máte na výběr mezi mnoha pětihvězdičkovými hotely. Tyto hotely se nacházejí buď přímo na pláži nebo v její blízkosti, nabízejí velké bazény, wellnes centra a prvotřídní služby. Některé hotely mají také vlastní golfové hřiště a tenisové kurty pro ty, kteří se chtějí věnovat sportovním aktivitám během svého pobytu.

Pro ty, kteří preferují menší a klidnější ubytování, jsou k dispozici také rodinné hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí možnost stravování v ceně pobytu a mají také vlastní bazény a zahrady. Mnoho z těchto rodinných hotelů se nachází v historickém centru Larnaky, což umožňuje snadný přístup k významným památkám a restauracím.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je ideální volbou ubytování v hostelech a levných hotelech. Tyto ubytovací zařízení nabízejí základní vybavení a často sdílené koupelny. Hostely jsou také skvělou volbou pro ty, kteří chtějí poznat nové lidi a získat zkušenosti z cestování. Na mnoha místech je také možné najít apartmány a pronájmy, které poskytují větší soukromí a nezávislost pro ty, kteří preferují vlastní kuchyňku a obývací pokoj.

Není těžké najít ubytování v Larnace, protože existuje mnoho online rezervačních platforem, které nabízejí široký výběr. Je však doporučeno rezervovat své ubytování předem, zejména v letním období, kdy je turistická sezóna v plném proudu.

Larnaka je ideálním místem pro milovníky pláže, historických památek, gastronomie a nočního života. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, jedno je jisté - budete mít nezapomenutelný pobyt na tomto krásném místě na Kypru.


Dovolená Cyprus Larnaka


Cyprus Larnaka patří mezi nejkrásnější dovolenkové destinace v Evropě. Leží na východním pobřeží ostrova, kde se setkáváte s nekonečnými plážemi, křišťálově čistým mořem a slunečnými dny téměř po celý rok.

Larnaka je spjata s mnoha legendami a historií, což ji činí zajímavější. V blízkosti města se nachází archeologická naleziště ze starověku. Mnoho let tu byla pohřbená svatá Kateřina, kterou podle pověsti mučili kajícníci díky víře, jakou hlásila. Kromě toho se ve městě nachází fakticky první křesťanský kostel světa, kde byla při návštěvě stíhána Biblická Marie.

Co se týče pláží, Cyprus Larnaka má něco pro každého. Nejznámější asi bude Finikoudes Beach, kde se můžete kochat jemným pískem a zároveň si užít vodní sporty. Pokud preferujete klid, pak můžete vyrazit na pláž se jménem Mackenzie, kde sice trochu fouká vítr, ale zase tu není tolik lidí.

Kromě pláží je Larnaka také ideálním místem pro kulturní zážitky. V centru města se nachází katedrála sv. Lazara, která se vyznačuje krásnou barokní architekturou. Pokud vezmete taxík na cestu k národnímu parku Cavo Greko, tak cestou se můžete zastavit v klášteře Agios Neofytos.

Larnaka je považována za nepřekonatelnou destinaci pro zábavu, potraviny a nakupování. Pro občerstvení zaručeně ochutnejte oplatky či palačinky na pláži, nebo zvykem lidí místních si dejte k obědu barbecued halloumi, což je sýr z Kyperské planiny.

Kyperská kuchyně je podobná jako řecká, jak už bylo dříve zmíněno, tak by měli lahodit středomořské pokrmy. Pokud potřebujete nákupy, návštěva Leteckého trhu je naprosto nezbytná. Zisťujte kde nakoupit nejlevněji a rádi vám dáme tipy kde najdete ty nejlepší trhy.

Nejlepší roční doba pro návštěvu Cyprus Larnaka je bezesporu jaro a podzim, kdy je teplota příjemná, aniž by byla přehnaná. Pokud se sem chystáte v létě, pak se připravte na teplé denní teploty, které mohou dosahovat až 30 stupňů.

Vždyť znáte to, velmi důležitá věc v této oblasti – sluneční brýle a opalovací krém. Cyprus Larnaka nabízí stovky aktivit a atrakcí pro každého.

Ať už sem jedete na samotnou dovolenou, k sňatku, dovolenou s rodinou nebo přáteli, bude se vám tu líbit. Cyprus Larnaka je kouzelná destinace pro každého, kdo se chce vzdát velkého města a užívat si klidu, pohody a přírody. Jednoduše řečeno, Cyprus Larnaka je přesně to, co potřebujete pro dokonalou dovolenou!


Počasí Cyprus Larnaka


Larnaka je jedním z nejkrásnějších měst na Cypře a je oblíbenou turistickou destinací pro milovníky slunce a moře. Stejně jako většina oblastí ve Středozemí, i počasí v Larnace je převážně slunečné a horké. Zde je několik informací o tom, jaké počasí můžete očekávat během vaší návštěvy.

Larnaka má typicky středomořské podnebí s horkými lety a mírnějšími zimami. V letních měsících, které trvají od června do září, teploty pravidelně dosahují 30 °C a více. V některých dnech může teploměr dokonce ukázat až 40 °C. Přičemž teplota moře se pohybuje okolo 25-28 °C, což je ideální pro koupání a vodní sporty.

V zimních měsících, které trvají od listopadu do února, teploty klesají na příjemných 15-20 °C ve dne a mohou se snížit na 10-15 °C v noci. Občas se mohou objevit deštivé dny, ale nečekajte příliš mnoho srážek. Počasí je stále relativně příjemné, i když oblečení s dlouhými rukávy a teplejším svrchním oděvem bude určitě potřeba.

Jaro a podzim jsou typicky mírné a příjemné období, kdy teploty se pohybují mezi 20-25 °C. Je to ideální čas pro procházky po pláži a objevování okolní krajiny, aniž byste museli bojovat s extrémním horkem nebo studenem.

Na západě a severu Larnaky se může objevit více dešťových dnů v porovnání s východem a jihem města, které zůstávají obvykle suché. Nicméně, srážky v této oblasti jsou obvykle poměrně nízké a průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 370 mm.

Pokud plánujete návštěvu Larnaky, je nejlepší se připravit na horké počasí tím, že si vezmete lehké a vzdušné oblečení, sluneční brýle a ochranný krém na slunce. Je také dobré mít s sebou pršiplášť nebo deštník na případné deště.

Celkově je počasí v Larnace převážně slunečné a teplé po celý rok, což činí z tohoto města ideální turistickou destinaci pro každou sezónu. Včasná rezervace letenek a ubytování je proto doporučována, abyste si užili nejlepší zážitek z vaší návštěvy.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách