Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Cyprus Athienou

Letenka Cyprus Athienou


Naše společnost je hrdá na to, že Vám může nabídnout letenky do Athén pocházející z krásného ostrovního státu Kypr. Pokud hledáte způsob, jak se dostat z Cypru na pevninský Řecký poloostrov, letenka Cyprus Athienou je pro Vás tím správným řešením.

Athény jsou jedním z nejvýznamnějších historických a kulturních center na světě. Ve městě a jeho okolí najdete mnoho starořeckých památek, jako je Akropolis s Parthenónem, chrámem Dionýsova divadla a mnoha dalšími historickými místy. Můžete si prohlédnout archeologické muzeum či modernější části města, jako je slavná Plaka s tradičními řeckými restauracemi a obchody.

Letenka z Cyprus Athienou Vám nabídne pohodlnou a rychlou možnost přesunu z jednoho ohromujícího místa na druhé. Letiště v Athénách je dobře propojeno s celým světem a je snadno dostupné.

Samotný let může být příjemný a relaxační díky pohodlným sedadlům, profesionální posádce a moderním letadlům. Na palubě můžete využít širokou nabídku občerstvení a zábavy, abyste si zkrátili cestu do Athén.

Letenka Cyprus Athienou Vám také nabízí možnost objevovat další krásy ostrova Kypr před odletem. Vydejte se na prohlídku slavného Troodoského pohoří, kde se nacházejí malebné horské vesničky a kláštery. Navštivte starověká města, jako je Nikósie, která se rozkládá na rozhraní řeckého a tureckého Kypru. Díky pronájmu auta nebo organizovaným výletům si můžete užít tyto krásy a zároveň si zajistit dostatek času na odlet.

Letenka Cyprus Athienou je ideálním způsobem, jak se dostat z tohoto malebného ostrova na pevninský Řecký poloostrov a navštívit jedno z nejvýznamnějších historických míst světa. Zajistěte si svůj lístek ještě dnes a začněte se těšit na nezapomenutelný zážitek v Athénách.


Dovolená Cyprus Athienou


Cyprus Athienou je malebné město na ostrově Cypr v Středozemním moři, které je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají klid a autentický cyprický zážitek. Athienou nabízí nejenom krásnou přírodu a kulturní zajímavosti, ale také příležitosti k relaxaci a prozkoumání místního života.

Město Athienou, které se nachází ve vnitrozemí ostrova, je známé svými tradičními cyprickými domy z bílého kamene a úzkými uličkami. Centrum města je plné historických budov a kostelů, které odrážejí bohatou historii regionu. Nejvýznamnější památkou je kostel sv. Katariyny, který je považován za jednu z nejkrásnějších staveb na ostrově. Interiér kostela je zdobený freskami a ikonami, což přispívá k jeho jedinečné atmosféře.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Athienou Archaeological Museum. Toto malé, ale působivé muzeum vystavuje artefakty pocházející z doby bronzové a železné, které poskytují návštěvníkům informace o historii a kultuře města. Je zde také možnost se dozvědět více o tradicích a zvyklostech starověkých obyvatel Athienou.

Pro milovníky přírody a turistiku nabízí okolí města řadu možností. Athienou leží nedaleko národního parku Troodos, který je známý svou překrásnou horskou krajinou a malebnými vesničkami. Turisté mohou výlety v parku podnikat po značených stezkách a objevovat zdejší rozmanitou faunu a flóru. Pro ty, kteří si chtějí odpočinout a zrelaxovat, je zde také několik termálních lázní, které nabízejí léčebné účinky a unikátní zážitek.

Navštěva Athienou během dovolené na Kypru znamená také ochutnat tradiční cyprickou kuchyni. Zdejší restaurace a taverny servírují chutné a autentické pokrmy, jako je haloumi (místní sýr), souvlaki (grilované maso na špejli) a různé druhy ryb a mořských plodů. Nezapomeňte také ochutnat místní víno, které je známé svou kvalitou a bohatou tradicí výroby.

Pokud hledáte místo pro klidnou a autentickou dovolenou na krásném ostrově Kypr, pak je Athienou správnou volbou. Díky svému bohatství kulturního dědictví a přírodních krás nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Ať už se rozhodnete pro objevování historických památek, procházky v přírodě nebo jen relaxaci na pláži, Athienou vám poskytne vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou na Kypru.


Počasí Cyprus Athienou


Cyprus Athienou se nachází na východě ostrova Kypr a je známý pro své příjemné a slunečné počasí. Zeměpisná poloha Athienou, která se nachází v nižších nadmořských výškách, vytváří teplé klima po celý rok.

V létě, mezi červnem a zářím, jsou denní teploty v Athienou v průměru kolem 30°C. V noci se teploty snižují na příjemných 20-25°C, takže ani v noci není příliš horko. Nejvyšší teploty bývají zaznamenány v červenci a srpnu, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 40°C.

Podzim v Athienou je krátký a slunečný. Teploty klesají, ale stále zůstávají příjemné, průměrné denní teploty jsou kolem 25°C. V listopadu a prosinci se teploty snižují na přibližně 20°C a bývá často slunečno.

Zimní měsíce v Athienou jsou podobné jako v jiných oblastech s teplejším klimatem. Denní teploty jsou kolem 18-20°C a v noci se teploty mohou dostat k 10°C. Oblečení pro zimu by mělo být lehčí, ale s některými vrstvami na převlékání na chladnější dny. V Athienou v zimě lze však očekávat 4-5 hodin slunečného počasí denně.

Jaro v Athienou začíná v březnu, kdy se teploty začínají zvyšovat. Průměrné teploty jsou okolo 20-22°C a slunce začíná být intenzivnější. V dubnu a květnu stoupají teploty na přibližně 25°C a také se více zvyšuje vlhkost vzduchu. V této době se mohou objevit některé deštivé dny, ale většinou je stále slunečno.

Celkově lze říci, že počasí v Athienou je velmi příjemné a ideální pro aktivní životní styl. Nejlepší dobu pro návštěvu Cyperského Athienou lze určit závisle na vašich preferencích, ale nejčastěji jsou nejlepší měsíce květen a říjen. Pokud však hledáte teplé počasí a trávení času na pláži, je nejlepší návštěva Athienou v létě, kdy jsou nejteplejší teploty a nejvíce slunečných dnů.


Ubytování Cyprus Athienou


Cyprus Athienou je malé město na Kypru, které nabízí skvělé možnosti ubytování. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného města, zde jsou některé z nejlepších možností ubytování.

1. Hotel Athienou Inn

Hotel Athienou Inn se nachází v centru města a je oblíbeným ubytováním pro turisty a rodiny. Hotel nabízí velké pokoje s vlastním sociálním zařízením, televizí a klimatizací. K dispozici jsou také společné prostory - restaurace a bar, kde si můžete vychutnat typická kyperská jídla. V hotelu je také k dispozici bezplatné Wi-Fi a parkování.

2. Hotel Irini

Hotel Irini je dalším dobrým ubytováním v Cyprus Athienou. Nachází se asi 10 minut jízdy od letiště Larnaca a nabízí nádherně zdobené pokoje s balkonem či terasou s výhledem na město. Hotel má také restauraci, kde se můžete nasítit kyperských specialit. K dispozici je také bezplatné Wi-Fi a parkování.

3. Hotel Almond Business Suites

Hotel Almond Business Suites je ideálním ubytováním pro obchodní cestující, ale také pro ty, kteří chtějí strávit několik dní v městě. Nachází se ve čtvrti Larnaca, asi 15 minut jízdy od města Cyprus Athienou. Nabízí moderní pokoje s klimatizací a vlastním sociálním zařízením. V hotelu je také k dispozici bezplatné Wi-Fi, konferenční místnost a parkování.

4. Villa Athienou

Pro turisty, kteří hledají více soukromí a klidu, je Villa Athienou skvělou volbou. Tato nádherná vila se nachází ve velmi klidné části města, asi 15 minut pěšky od centra. Nabízí moderní zařízení, soukromý bazén a velkou zahradu. Vila má také kuchyni, kde si můžete vařit, a venkovní posezení, kde si můžete vychutnat kyperské slunce.

5. Polis Chrysochous Apartments

Poslední možnost ubytování je ve městě Polis Chrysochous, asi 40 minut jízdy od města Cyprus Athienou. Tento apartmánový komplex nabízí velké apartmány s kuchyňským koutem a terasou s výhledem na moře. Komplex má také bazén a restauraci, kde si můžete dát skvělá jídla.

Vybíráte-li si ubytování v Cyprus Athienou, měli byste mít trochu představu o tom, jak chcete trávit svůj čas. Ať už hledáte klidné soukromí nebo pohodlí moderního hotelu, v tomto městě najdete něco, co vám bude vyhovovat. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, budete si moci užít krásy tohoto krásného města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Athienou


1. Jaké je hlavní město Kypru?
Hlavní město Kypru je Nikósie.

2. Jaký je oficiální jazyk Kypru?
Oficiálními jazyky Kypru jsou řečtina a turečtina.

3. Jaké je hlavní náboženství na Kypru?
Hlavním náboženstvím na Kypru je pravoslavné křesťanství.

4. Jaká je místní měna na Kypru?
Místní měnou na Kypru je euro (EUR).

5. Potřebuji vízum pro vstup na Kypr?
Státní příslušníci mnoha zemí nepotřebují vízum pro vstup na Kypr. Doporučuje se však prostudovat aktuální vízové požadavky před cestou.

6. Jaké je počasí na Kypru?
Kypr má středomořské podnebí s horkými suchými léty a mírnými, deštivými zimami.

7. Kde se nachází Athienou na Kypru?
Athienou je malá vesnice, která se nachází na východě Kypru, asi 10 kilometrů jihovýchodně od Nikósie.

8. Co je nejlepší způsob, jak se dostat z Nikósie do Athienou?
Nejlepší způsob, jak se dostat z Nikósie do Athienou, je použití automobilu nebo veřejné dopravy, zejména autobusového spojení.

9. Která turistická místa stojí za návštěvu v Athienou?
V Athienou není mnoho turistických atrakcí, ale blízká Nikósie nabízí mnoho zajímavých památek, jako je například Staré město v Nikósii, archeologická lokalita Choirokoitia a klášter Akrotiri.

10. Jaká je místní kuchyně na Kypru?
Tradiční kyprská kuchyně je ovlivněna řeckou, tureckou a blízkovýchodní kuchyní. Mezi typická jídla patří například mezé (mezes), tzatziki, souvlaki, hoummus a haloumi sýr.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách