Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Čierna Hora Šavnik

Ubytování Čierna Hora Šavnik


Čierna Hora Šavnik je malebné horské městečko nacházející se v západním Monténegru. Obklopeno horami a zalesněnými kopci, nabízí návštěvníkům skvělé možnosti na pěší a cyklistické výlety. V této oblasti se nacházejí také řeky, vodopády, jezera a další přírodní krásy, které si zaslouží pozornost.

Pro turisty, kteří se chtějí zdržet delší dobu, Čierna Hora Šavnik nabízí mnoho možností ubytování. Místní hotely a penziony jsou dobře vybaveny a díky své poloze poskytují nádherné výhledy na okolní horstvo. Mnoho z nich také nabízí tradiční montenegrinskou kuchyni, kterou je třeba ochutnat.

Pro ty, kteří by chtěli zažít více autentického zážitku, jsou k dispozici i místní ubytování-u majitelů domů, kteří běžně ubytovávají turisty. Tyto možnosti ubytování jsou často levnější a poskytují možnost kontaktu s místními obyvateli. Městečko také nabízí několik kempů a chatových osad pro ty, kteří rádi kempují nebo hledají spíše nepřímější styl ubytování.

Návštěva Čierna Hora Šavnik v létě nebo podzimních měsících je mnohdy doplněna právě o ubytování v těchto chatových osadách, kde si lze užít přírodu i umožnit si aktivní dovolenou. Pro ty, kteří by si chtěli udělat kopec na stolku, lze také najít místní ubytování u vinařů, kteří nabízejí možnost degustace čerstvých domácích vín a sýrů.

V oblasti Čierna Hora Šavnik je tedy možné najít ubytování na míru pro každého turistu. Být to hotel nebo penzion s pohodlným vybavením a naprosto úžasnými výhledy, nebo chatka či cámingová destinace pro víkendový pobyt v klidu se svou rodinou, tato oblast nabízí mnoho možností pro příjemný pobyt na jednom z nejkrásnějších míst na území Monténegra.


Počasí Čierna Hora Šavnik


Černá Hora je země na Balkánském poloostrově, která se nachází na pobřeží Jaderského moře. Většina turistů míří do jejích přímořských letovisek, jako je Budva, Kotor nebo Tivat, ale existuje také mnoho skrytých pokladů v horských oblastech této země. Jedno z takových míst je město Šavnik, které se nachází v horském regionu.

Když mluvíme o počasí v Šavniku, je důležité si uvědomit, že se jedná o vnitrozemskou oblast v horách. To znamená, že je zde o něco chladněji než na pobřeží. Celoročně jsou zde výrazné teplotní rozdíly mezi letními a zimními měsíci.

Letní měsíce (červen až srpen) jsou obvykle teplejší, s průměrnou maximální teplotou kolem 25 °C. Teploty mohou však vystoupit až kolem 30 °C. Pokud sem zamíříte během léta, můžete očekávat slunečné, teplé dny s občasnými letními bouřemi.

Podzim (září a říjen) je obdobím, kdy se teploty začínají snižovat a počasí se stává nestabilnějším. Toto období může být velmi krásné, protože se listí na okolních horách začíná měnit do různých odstínů žluté, oranžové a červené barvy. Průměrné teploty se pohybují kolem 15-20 °C.

Zima (listopad až únor) je jednou z nejchladnějších doby v Šavniku. Teploty se mohou pohybovat pod bodem mrazu, přičemž průměrná minimální teplota se pohybuje okolo -5 °C. V zimním období je zde také sněhová pokrývka, což dělá z Šavniku ideální destinaci pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování a snowboarding.

Jaro (březen a duben) je obdobím, kdy se počasí začíná oteplovat a příroda začíná ožívat. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C a začínají se objevovat první květiny a zelené listy na stromech.

Přes výrazné teplotní rozdíly mezi ročními obdobími je Šavnik krásné místo k návštěvě kdykoli během roku. V zimě můžete využít horských aktivit, v létě se vydat na pěší výlety a objevování okolní přírody. Bez ohledu na to, kdy se sem vypravíte, můžete se těšit na úchvatné scenérie a přátelskou atmosféru tohoto města v horském prostředí Černé Hory.


Dovolená Čierna Hora Šavnik


Dovolená v Černé Hoře je ideální volbou pro ty, kteří hledají odpočinek od každodenního shonu a stresu. Tato země, která se rozkládá na pobřeží Jaderského moře a má horské oblasti, nabízí mnoho možností pro dokonalou dovolenou. Pokud chcete něco více než jen standardní pobyt na pláži, měli byste navštívit město Šavnik, které se nachází v srdci Černé Hory.

Město Šavnik je výborným výchozím bodem pro turisty, kteří chtějí objevovat malebné horské oblasti Černé Hory. Můžete si naplánovat výlety do blízkého Národního parku Durmitor, kde se nachází několik nejvyšších hor země. Mezi nejoblíbenější místa patří horské jezero Plavsko, které je obklopeno nádhernými zelenými kopci. Pokud jste milovníky adrenalinových sportů, můžete si užít rafting na řece Tari, která je proslulá svým nádherným kaňonem.

Šavnik samotný je klidné, ale útulné městečko s historickými památkami, jako je římskokatolický kostel sv. Jana Křtitele. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a rádi pomáhají turistům, kteří se do Šavniku dostanou. Můžete také navštívit místní tržiště, kde se prodávají čerstvé potraviny. Pokud máte rádi med, určitě si dejte ochutnat tuto lahodnou pochoutku z místních včelstev.

Moře je sice vzdáleno několik hodin jízdy, ale cesta tam je příjemná a nabízí mnoho krásných výhledů na krajinu. Pokud potřebujete chvíli odpočinout od turistických aktivit a relaxovat na pláži, můžete navštívit některá z místních středisek, jako je Herceg Novi nebo Budva. Tyto pobřežní města nabízejí mnoho aktivit a zábavy pro turisty.

Šavnik a jeho okolí nabízejí mnoho možností pro aktivní dovolenou i pro ty, kteří hledají odpočinek. Jeho krásné horské oblasti, malebná městečka a přátelskí místní obyvatelé vám zajistí nezapomenutelnou dovolenou v Černé Hoře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Šavnik


Níže jsou uvedeny některé nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Černé Hory a oblasti Šavnik:

1. Jak se dostat z letiště do Šavniku?
- Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště v Podgorici, asi 60 km od Šavniku. Můžete se dostat do Šavniku buď pomocí nájemného vozidla, taxi služby nebo veřejné dopravy.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Šavniku?
- Šavnik je malebné horské město s krásnou přírodou a historickými památkami. Můžete navštívit Šavnickou pevnost, klášter Veselinje, Turjakova niva pro piknik nebo se vydat na pěší túru do okolních hor.

3. Která je nejlepší doba pro návštěvu Šavniku?
- Nejlepší čas pro návštěvu Šavniku je v období jara a léta (květen až září), kdy je teplé počasí ideální pro procházky a turistiku. Zimní měsíce jsou také krásné, pokud máte rádi zimní sporty a sněhovou krajinu.

4. Kde se ubytovat v Šavniku?
- V Šavniku najdete několik menších hotelů, penzionů a ubytování ve venkovských domech. Je také možné pronajmout si chalupu nebo apartmán prostřednictvím služeb pronájmu bytů.

5. Jaké jsou tradiční jídla v Šavniku?
- Tradiční jídla v Šavniku zahrnují různé druhy sýrů, divočáka, jahodový dezert zvaný Šavnička gora, mira- žádné alkoholický nápoj vyrobený z medu, a víno z místních vinic.

6. Má Šavnik veřejnou dopravu?
- Ano, Šavnik má veřejnou dopravu. Místní autobusové linky spojují Šavnik s dalšími městy a častost autobusové dopravy závisí na sezóně.

7. Má Šavnik skicentrum?
- Ne, Šavnik nemá vlastní skicentrum. Nicméně, blízký Národní park Durmitor nabízí skvělé lyžařské a snowboardové středisko s různými sjezdovkami.

Tyto odpovědi by měly poskytnout základní informace o Šavniku a pomoci vám při plánování cesty. Mějte na paměti, že se mohou lišit v závislosti na aktuálních podmínkách a změnách.


Letenka Čierna Hora Šavnik


Čierna Hora se stala v posledních letech velmi populární turistickou destinací zejména díky svému překrásnému pobřeží a malebným horským vesničkám. Ale o Šavniku, malém městě v centru země, toho ví mnoho lidí jen málo. A to je škoda, jelikož Šavnik nabízí návštěvníkům krásné výhledy na hory, překrásné historické budovy a nezapomenutelné zážitky.

Z Prahy lze do města Šavnik přiletět jednoduše s leteckou společností Ryanair. Nástupiště je na letišti v Podgorici, hlavním městě Černé Hory, kde také získáte možnost pronajmout auto, abyste se mohli bez problémů dostat na místo určení. Cesta do Šavniku poté trvá asi hodinu a půl a během této doby si můžete užívat krásné výhledy na hory a zelenou krajinu, kterou obklopuje.

Když dorazíte do Šavniku, určitě byste si měli nejprve prohlédnout jeho krásný střed, kde se nachází Šavnická pevnost. Tato pevnost byla postavena v 13. století a byla hlavním obranným centerm celé oblasti. Dnes je pevnost přístupná všem návštěvníkům a nabízí krásné výhledy na Šavnik a jeho okolí.

Dalším místem, které byste si měli určitě prohlédnout, jsou i další historické objekty v centru města, např. kostel sv. Petra a Pavla. Tento kostel byl postaven v 18. století a je považován za jeden z nejkrásnějších kostelů v Černé Hoře. Návštěvníci zde mohou obdivovat jeho neobvyklou architekturu a bohatou výzdobu.

Kromě krásných historických památek tady najdete spoustu dalších zajímavých míst. Například rozmanité horské potoky a říčky, nebo turistické stezky vedoucí po horách, které nabízejí krásné výhledy na celé okolí.

Celkově je Šavnik velmi přátelský a klidný kousek Černé Hory, který stojí za to navštívit. A když k němu přidáte krásné letovisko v jeho blízkosti, můžete si být jisti, že strávíte nezapomenutelnou dovolenou plnou zážitků a odpočinku.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách