Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Pula

Ubytování Chorvatsko Pula


Chorvatsko je každoročně oblíbenou turistickou destinací pro Čechy a Slováky. A jedním z nejatraktivnějších míst, kam lidé míří, je Pula. Tento přístavní a lázeňský město se nachází na pobřeží Jaderského moře v regionu Istrijského poloostrova. Kromě své bohaté historie a kultury je Pula také vyhledávanou destinací pro ty, kteří hledají kvalitní ubytování a krásné pláže.

Pula nabízí širokou škálu možností ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Turisté si mohou vybrat z různých typů zařízení, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Mnoho z nich se nachází v blízkosti pláží, což umožňuje snadný přístup k moři a aktivitám na pobřeží.

Pula je známá svými krásnými plážemi s čistou vodou a pískem. Pláže jsou ideální pro opalování, plavání a různé vodní sporty. Některé z nejpopulárnějších pláží v Pule zahrnují Valkane, Hawaii, Verudela a Kamenjak. Tyto pláže mají výbornou infrastrukturu, včetně sprch, toalet a plážových barů, které nabízejí osvěžující nápoje a lehké občerstvení.

Pokud se rozhodnete si pronajmout apartmán v Pule, budete mít možnost si vychutnat dovolenou ve vlastním prostoru. Apartmány jsou často plně vybavené včetně kuchyňského koutu, což znamená, že si můžete sami připravit jídlo, což ušetří peníze na stravování v restauracích. Některé apartmány také nabízejí balkony nebo terasy s výhledem na moře, což vytváří ideální prostředí pro večerní posezení a relaxaci.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete si vybrat některý z hotelů v Pule. Místní hotely nabízejí širokou škálu služeb a vybavení, včetně bazénů, spa a wellness center, fitness center, restaurací a barem. Některé hotely se nacházejí přímo u pláže, takže můžete snadno a rychle přejít z lože na pláž a zpět.

Pro ty, kteří preferují přirozenější způsob ubytování, jsou k dispozici také kempy v okolí Puly. Kempy jsou často situovány v blízkosti moře a nabízejí různé typy kempování, včetně stanování, karavanů a chat. V kempu si můžete užít soukromí a klid, zatímco sdílíte společné vybavení a aktivity s ostatními kempujícími.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si zvolíte, Pula vám nabídne skvělý zážitek. Kromě pláží a ubytování má město také mnoho historických památek a atrakcí, které stojí za návštěvu, včetně antického amfiteátru, Herkulova bronzového sochy a římského chrámu Augusta. Pula je také výchozím bodem pro exkurze na blízké ostrovy, jako je Brijuni a Cres.

Celkově lze říci, že ubytování v Pule je dostupné a kvalitní. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, prostorný apartmán nebo pohodlný kemp, určitě najdete něco, co vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu. S krásnými plážemi a bohatou historií je Pula ideálním místem pro dovolenou u moře v Chorvatsku.


Počasí Chorvatsko Pula


Chorvatsko je země s nádhernými plážemi, úchvatnou přírodou a bohatou historií. Jedním z nejvíce oblíbených turistických měst v této zemi je Pula, která se nachází na pobřeží Jaderského moře. Pula je známá svými historickými památkami, jako je antický amfiteátr, a také svým příjemným středomořským podnebím.

Počasí v Pule je typicky středomořské, s mírnými zimami a horkými lety. Nejbližší místní klimatická stanice se nachází na letišti Pula a zaznamenává základní meteorologické údaje. Průměrná teplota se pohybuje od 6 °C v lednu až po 25 °C v červenci a srpnu. Nicméně, teploty se mohou v létě snadno vyšplhat na tropických 30 °C a více. V zimě se teploty obvykle pohybují kolem 10 °C.

Průměrné srážky jsou ve většině měsíců poměrně rozumné. Nejvíce srážek je obvykle zaznamenáno v listopadu a prosinci, kde průměrná hodnota dosahuje téměř 100 mm. Naopak nejméně srážek je v létě, s červnem a červencem, které mají průměrně jen kolem 40 mm srážek. Období od května do září je ideální pro dovolenou v Pule, protože srážky jsou minimální a teploty jsou příjemně teplé.

Pula je také známá svými dlouhými slunečnými dny. V létě se slunce zvedá kolem 5:30 ráno a zapadá až kolem 21:30 večer, což poskytuje dostatek času na prozkoumání města a užít si venkovní aktivity. Díky těmto dlouhým slunečným dnům je Pula oblíbeným cílem pro milovníky pláží, kteří se mohou potápět do teplého Jaderského moře.

Pokud plánujete návštěvu Puly, doporučuje se vzít si s sebou lehké oblečení, sluneční brýle, opalovací krém a klobouk, abyste se ochránili před slunečním zářením. Také byste měli mít s sebou pláštěnku nebo deštník pro případné přeháňky.

Celkově lze říci, že počasí v Pule je velmi příznivé pro turisty, kteří chtějí strávit svou dovolenou u moře. S příjemnými teplotami a minimem srážek, milovníci slunečního počasí si v Pule jistě přijdou na své. Ať už se jedná o prohlídku historických památek, relaxaci na pláži nebo procházku po malebném přístavu, Pula nabízí perfektní prostředí pro dovolenou v každém smyslu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Pula


Zde je několik častých dotazů a odpovědí týkajících se Chorvatska, konkrétně města Pula:

1. Jak se dostat do Puly?
- Do Puly se lze dostat letecky, přistáním na letišti Pula, nebo také autem nebo autobusem z jiných částí Chorvatska.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Pule?
- Mezi nejlepší pláže v Pule patří pláž Valkane, Gortanova Uvala, Havajská pláž a Verudela Beach.

3. Co stojí za návštěvu v Pule?
- Některé z nejzajímavějších míst, která stojí za návštěvu v Pule, jsou Pula Arena (amfiteátr), Chrámový komplex svatého Blažeje, Fort Punta Christo a Dvořákova ulice.

4. Jaké jsou tradiční jídla v Pule?
- Mezi tradiční chorvatská jídla v Pule patří pašticada (chuťově bohatý jehněčí guláš), istarski pršut (isrijská šunka), fuži s tartufima (klasické istrijské těstoviny s čerstvými tartufy) a brodet (tradiční riblja čorba - rybí polévka).

5. Kde si mohu pronajmout auto v Pule?
- V Pule je k dispozici několik půjčoven aut, včetně známých značek jako Hertz, Avis, Rent-a-car Pula a mnoho dalších.

6. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Puly?
- Nejlepšími měsíci pro návštěvu Puly jsou obvykle květen, červen a září, kdy je počasí teplejší a město je méně přeplněné turisty.

Doufám, že tyto dotazy a odpovědi týkající se Chorvatska, konkrétně Puly, budou užitečné!


Dovolená Chorvatsko Pula


Chorvatsko je krásná země obklopující Jaderské moře a nabízí mnoho skvělých míst pro dovolenou. Jedno z těchto unikátních míst je Pula, malebné město na jihozápadním pobřeží Chorvatska. Pula je hlavním městem regionu Istrii a je známá především díky svému historickému dědictví, úchvatným plážím a příjemnému mediteránnímu podnebí.

Historickým středem Puly je staré město, které je obklopeno starými hradbami, římskými památkami a úzkými uličkami. Největší atrakcí je bezpochyby Amfiteátr, který pochází z 1. století. Toto impozantní římské divadlo sloužilo jako místo pro gladiátorské zápasy a dnes je jednou z nejlepších dochovaných římských staveb na světě. Každoročně se zde také koná filmový festival, který přiláká lidi z celého světa.

Dalším vhodným místem k návštěvě je chrám Augustus, který byl postaven na počest prvního římského císaře Augusta. Tento chrám je výjimečný svými korintskými sloupy a sochami a nabízí skvělé výhledy na město a moře. V blízkosti chrámu se nachází také fórum, kde si můžete prohlédnout další pozůstatky z římského období.

Pula má také mnoho překrásných pláží, které lákají turisty z celého světa. Oblíbenou pláží je například Verudela Beach, která nabízí jemný písek, tyrkysové moře a mnoho aktivit pro všechny věkové skupiny. Kromě toho je zde také mnoho menších a tichých zátok, které jsou ideální pro ty, kteří hledají klidnější a odlehlější místa.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na některou z mnoha přírodních stezek, které se táhnou kolem Puly. Národní park Brijuni je jedinečným a krásným místem, které se nachází na malebném souostroví nedaleko města. Zde můžete objevovat překrásné pláže, exotickou flóru a faunu a nádherné panoramatické výhledy.

Pula je také známa pro svou bohatou kulinářskou scénu. Můžete ochutnat tradiční chorvatská jídla, jako je "istarska maneštra" (polévka s ječmenem, bramborami a zelím) nebo "fuži" (domácí těstoviny) s různými omáčkami. Nedaleko Puly se také nachází i mnoho vinařství, kde si můžete vychutnat degustaci místních vín.

Vzhledem k své kráse a historickému dědictví je Pula skvělým místem pro dovolenou. Můžete si užít exotické pláže, objevovat starobylé památky a ochutnat lahodnou místní kuchyni. Pula je jedinečná kombinace přírodní krásy a kulturního bohatství, kterou si zamilujete.


Letenka Chorvatsko Pula


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších destinací v Evropě pro letní dovolenou a její pobřeží na Jaderském moři nezůstává pozadu. Jedním z nejvyhledávanějších měst na chorvatském pobřeží je Pula, která je známá zejména svými antickými památkami a krásnými plážemi.

Pula se nachází na jihozápadním pobřeží Istrie, malého poloostrova přilehlého k Itálii. Město je také důležitým přístavem, kde kotví mnoho lodí a jachet.

Pokud se chystáte navštívit Pulu, můžete si vybrat letovisko v centru města nebo v blízkosti některé z krásných pláží. Mezi nejznámější pláže v okolí Puly patří kamenitá pláž Verudela nebo oblázková pláž Kamenjak. Vodní aktivity, jako jsou šnorchlování a potápění, jsou v Pule velmi oblíbené.

Pro turisty, kteří chtějí zjistit více o historii města, jsou největšími atrakcemi amfiteátr v římském stylu, chrám Augustovy víly a twierdza Kastel. Pro ty, kteří se chtějí v noci pobavit, nabízí Pula mnoho možností pro zábavu a relaxaci.

Letenky do Puly jsou k dispozici z mnoha evropských měst, včetně Londýna, Paříže a Frankfurtu. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně, a tudíž je dobré hledat výhodné nabídky. Letenky lze rezervovat prostřednictvím cestovních agentur nebo přímo na webových stránkách aerolinek.

Pula je skvělou destinací pro všechny, kteří chtějí strávit dovolenou u moře, zároveň poznávat historii města a užívat si příjemného odpočinku. S dostupností letenek z mnoha evropských měst, je let do Puly snadný a pohodlný. Ať už se chystáte na rodinnou dovolenou nebo romantický pobyt pro dva, Pula má vše, co potřebujete, aby vaše dovolená byla nezapomenutelná.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách