Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


1. Jak se dostat do Novalji?
- Nejlepší možností je cestovat letadlem do Zadaru nebo Splitu a poté pokračovat autobusem nebo taxíkem do Novalje.

2. Kde se nachází nejlepší pláže v Novalji?
- Zončan a Chiro pláže jsou nejpopulárnější pláže v Novalji.

3. Kde najít ubytování v Novalji?
- V Novalji je mnoho hotelů, apartmánů, vil a dalšího ubytování. Nejlepší možnost je rezervovat si ubytování předem přes internet.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Novalji?
- Některé z nejlepších restaurací v Novalji jsou Na burji, Moby Dick a Riva.

5. Jaké aktivity dělat v Novalji?
- Turistické atrakce jako koupání, plážové sporty, potápění, turistika, návštěva historických památek a vycházky podél pobřeží jsou nejoblíbenější aktivity v Novalji.

6. Je v Novalji možné si pronajmout auto?
- Ano, v Novalji a na ostrově Pag lze si pronajmout auto.

7. Jaká je teplota vody v Novalji?
- Teplota vody v létě se pohybuje mezi 24-26 °C.

8. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Novalje?
- Nejlepší čas na návštěvu Novalje je od května do září, kdy je příjemné počasí a pláže jsou otevřené.


Ubytování Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Novalja je malebné přístavní město na chorvatském ostrově Pag, které je známé svou krásnou přírodou, čistými plážemi a živou noční scénou. Je ideálním místem pro dovolenou pro všechny věkové skupiny, od rodin s dětmi po skupiny mladých lidí hledajících zábavu.

Jednou z nejdůležitějších věcí při plánování cesty do Novalje je ubytování. Město nabízí mnoho možností ubytování pro turisty, od luxusních hotelů a apartmánů po soukromé vily a kempy.

Pro ty, kteří hledají pohodlí a kvalitu, jsou tu luxusní hotely, které nabízejí širokou škálu služeb a vybavení. Tyto hotely se obvykle nacházejí blízko pláže a mají výhled na moře. Mnoho z nich také nabízí wellness centra, bazény a restaurace, kde můžete ochutnat tradiční chorvatskou kuchyni.

Pokud preferujete větší soukromí a nezávislost, můžete si pronajmout apartmán. Novalja má mnoho apartmánů, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Apartmány jsou plně vybavené a často mají vlastní kuchyňský kout, takže si můžete připravit vlastní jídlo. Mnoho z nich také nabízí balkony nebo terasy s výhledem na moře.

Pokud hledáte skromnější možnosti ubytování, můžete se rozhodnout pro ubytování v soukromé vile. Tyto vily jsou zpravidla menší, ale nabízejí pohodlí a soukromí. Často mají vlastní zahradu nebo bazén a jsou ideálním místem pro ty, kteří chtějí být ve větší míře izolováni.

Novalja také nabízí možnosti pro kempování. Město má několik kempů, které jsou vybavené moderními sociálními zařízeními a nabízejí různé druhy ubytování, od stanů a karavanů po bungalovy. Kempování je skvělou možností pro ty, kteří chtějí prozkoumat přírodu a zažít dovolenou na pláži.

Nezávisle na tom, jaký druh ubytování si vyberete, město Novalja je skvělým výchozím bodem pro objevování krás ostrova Pag. Můžete se vydat na výlety do okolních vesnic, navštívit známé pláže jako Zrće nebo se vydat na prohlídku místních historických památek.

Výběr ubytování v Novalji v Chorvatsku vám umožní zažít autentickou atmosféru a krásu tohoto malebného města. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, budete mít zaručeně nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce, moře a zábavy.


Dovolená Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvatsko je jednou z nejlépe hodnocených turistických destinací v Evropě a mezi tamními oblíbenými místy najdeme i malé přímořské městečko Novalja na ostrově Pag. Pokud plánujete dovolenou plnou slunce, písku a skvělého nočního života, pak je Novalja ideálním cílem pro vás.

Novalja se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova Pag a je známá svými krásnými plážemi, malebným historickým centrem a živým nočním životem. Město je v posledních letech stále více populární mezi mladými turisty, a to zejména díky své rušné diskotékové scéně a festivalu Zrće.

Jednou z hlavních atrakcí Novalje jsou jeho pláže. Zatímco pobřeží v okolí města je kamenité, najdete zde několik pláží se slunečníky a lehátky, kde si můžete užít teplo mediteránského slunce. Mezi nejpopulárnějšími plážemi v Novalje patří Zrće a Straško. Pláž Zrće je známá jako "chorvatský Ibiza" a je vyhledávána mladými turisty díky svým klubům a nekonečným párty, které se zde konají po celý den. Na druhou stranu, pláž Straško je ideální pro rodiny s dětmi, nabízí klidnější atmosféru a prostorné pláže.

Kromě opalování a koupání můžete také prozkoumat historické centrum Novalje. Uličky obklopené kamennými domy a úzké uličky jsou příjemným místem pro procházky a objevování místních obchodů, restaurací a kaváren. Navštivte také místní kostel sv. Kateřiny, který je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Novalje.

Novalja je také vhodným výchozím bodem pro výlety do okolí. Ostrov Pag je známý svou unikátní krajinou, která připomíná měsíční povrch. Vydejte se na průzkum solných polí, kde se nachází největší solný důl v Chorvatsku. Navštivte také město Pag s jeho kamenným centrem a mistrovským kamenictvím, které se zde vyrábí již od středověku.

Novalja je také známá svým nočním životem a festivaly. Festival Zrće je jedním z největších open-air festivalů v Chorvatsku, který přitahuje tisíce návštěvníků každý rok. Přední světoví DJ's předvádějí své umění na scénách u moře a tato událost se stala synonymem pro nepřetržitou zábavu na ostrově Pag.

Novalja je skutečně unikátní destinací pro dovolenou v Chorvatsku. Slunce, písek, moře, historie a nekonečná zábava - to všechno můžete očekávat při návštěvě tohoto malebného města na ostrově Pag. Nechte se unést atmosférou Novalje a zažijte nezapomenutelnou dovolenou plnou zábavy a relaxace.


Počasí Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Novalja je malé přístavní město, které se nachází na chorvatském ostrově Pag. Jeho poloha na Jaderském moři a malebná krajina okolí přitahují každoročně tisíce turistů. Samozřejmě, že jedním z faktorů, který je zajímá při plánování dovolené, je počasí.

Novalja je obklopena překrásnými plážemi a turisty vyhledávanými destinacemi jako je Zrće, která je známá svojí noční zábavou. Tato oblast je přímo nárazníkovou zónou mezi horským řetězcem Velebit a Jaderským mořem, což má vliv na místní klima.

Podnebí v Novalji je středomořské, což znamená horká a suchá léta a mírné a vlhké zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25-30 °C, s místy přesahujícími 30 °C. Léto je nejlepší čas pro turisty, kteří si chtějí užít slunečné dny na pláži a vykoupat se v teplých vodách Jaderského moře. V červnu a září jsou teploty mírnější, ale stále dostatečně teplé na koupání.

Zimní měsíce jsou v Novalji mírné a vlhké. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 8-10 °C. Srážky jsou v této oblasti nejvyšší v zimních měsících, zejména v prosinci a lednu. Během těchto měsíců je vhodné si vzít s sebou teplé oblečení a připravit se na deště.

Jaro a podzim jsou obdobím, kdy se teploty začínají mírnit. V dubnu a květnu začíná kvést flóra a fauna v okolí Novalji, což dodává této lokalitě další kouzlo. Teploty se pohybují kolem 15-20 °C, což je ideální počasí na procházky po ostrově Pag a objevování místních památek.

V Novalji je většina dnů slunných, proto je vhodné si vzít s sebou opalovací krém a příměřenou ochranu proti slunci. Navíc, díky větru, který vane z Velebitu a ochlazuje vzduch, je v Novalji přijemné stínové místo najít.

Novalja nabízí svým návštěvníkům malebné prostředí a příjemné počasí, které je ideální pro dovolenou na pláži a objevování okolních atrakcí. Ať už se rozhodnete strávit svou dovolenou v létě nebo mimo sezonu, vždy bude Novalja příjemným místem s příznivým počasím pro relaxaci a zábavu.


Letenka Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Letenky do Chorvatska jsou v posledních letech stále více a více oblíbené a pro návštěvníky z celého světa je Novalja na ostrově Pagu jedním z nejvyhledávanějších míst, kam chtějí cestovat. A to není nic divného! Město nabízí vše, co si cestovatel může přát – krásné pláže, bohatou historii, nezapomenutelné zážitky a samozřejmě skvělou kuchyni.

Pokud se rozhodnete navštívit Novalju, určitě si nenechte ujít procházku po historické části města s velkým množstvím muzeí, galerií a kostelů. Mezi nejznámější patří kostel sv. Kateřiny, jehož postavení sahá až do 15. století. Pokud máte rádi přírodu, určitě si užijete krásné procházky po národním parku Paklenica. Tento park se nachází asi 20 km od Novalje a je ideálním místem pro turistiku a horolezectví.

Ale největší předností města Novalja jsou jeho pláže a krásná příroda, která se rozkládá i v okolí města. Nejoblíbenější pláží je Zrče, která se nachází jen asi 2 km od centra města. Vedle Zrče jsou tu další pláže, jako například Straško, Babe nebo Caska, které jsou rovněž velmi populární mezi návštěvníky města.

Novalja je skvělým místem pro mladé lidi, kteří hledají zábavu a párty na pláži. Zrče pláž je známá jako „chorvatský Ibiza“ a nabízí nejlepší noční kluby v zemi. V létě se na pláži konají řady hudebních festivalů, jako například Hideout Festival, Fresh Island nebo Sonus Festival, na kterých se scházejí tisíce lidí z celého světa.

Pokud se chystáte letět do Novalje, nejlepší je letět na letiště Zadar, které je asi 85 km od Novalje. Letiště má dobrou dopravní dostupnost a spojuje město s mnoha destinacemi v celé Evropě. Zadar je rovněž skvělým místem pro začátek vaší dovolené, protože město nabízí mnoho kulturních a historických památek, které stojí za návštěvu.

V létě je Chorvatsko velmi oblíbenou turistickou destinací a letenky do Novalje jsou velmi žádané. Pokud plánujete cestu, je lepší si letenky zajistit s předstihem, abyste měli výběr z více letů a levnějších cenových nabídek. A když si zarezervujete letenky s dostatečným předstihem, budete mít více času na přípravu a plánování vaší dovolené v krásném městě Novalja.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách