Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Nin (ostrov Nin)

Letenka Chorvatsko Nin (ostrov Nin)


Chorvatsko je krásná země, která nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Pokud hledáte letenky do Chorvatska, rozhodně byste neměli minout Nin, krásný ostrov ležící na pobřeží Jaderského moře.

Nin se nachází jen několik kilometrů od města Zadar a je dobře známý svým historickým centrem, kde najdete nádherné památky z dob středověku. V Ninu se nachází jedna z nejméně rušných pláží v oblasti, což z něj dělá ideální místo pro ty, kteří hledají klidné letní dovolené. V létě však Nin zaujímá své místo jako turistická destinace, kde najdete mnoho barů, kaváren a restaurací.

Cesta do Ninu není nijak obtížná, a to díky letenku do Zadaru. Zadar je totiž nejblíže letiště, které Nin obsluhuje. Letenky do Zadaru jsou poměrně snadno dostupné z mnoha evropských letišť a většinou nabízejí poměrně výhodné ceny. Po příletu na letiště Zadar pak můžete snadno pokračovat do Ninu autobusem nebo si pronajmout auto.

Pokud tedy hledáte klidnější alternativu k větším a rušnějším chorvatským destinacím, Nin je pro vás ideální volbou. Krásné pláže, historické památky a skvělá atmosféra - to jsou jen některé z mnoha dobrou důvodů, proč se vydat do Ninu, a to nejlépe s letenkou do Zadaru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Nin (ostrov Nin)


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Chorvatska a Ninu (ostrov Nin) jsou:

1. Jak se dostat z letiště do Nínu?
- Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Ninu, je autobus nebo taxi. Autobusová zastávka se nachází několik minut chůze od letiště a taxi stojí před vstupem do terminálu.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Ninu?
- V blízkosti Ninu najdete mnoho krásných pláží, jako je například Zaton Holiday Resort Beach, Queens Beach, Pláž Ždrijac, Pláž Sabunike, Pláž Ljubač, Pláž Njivice a mnoho dalších.

3. Kde si mohu pronajmout auto v Ninu?
- V Ninu existuje několik autopůjčoven, které nabízejí širokou škálu vozidel na pronájem. Mezi nejpopulárnější autopůjčovny patří Sixt, Europcar a Hertz.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Ninu?
- V Ninu najdete mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční dalmatskou kuchyni a další speciality. Mezi nejlepší restaurace patří Konoba Branimir, Konoba KOD JOZE, Konoba-Pizzeria Malo Misto, Restaurant Marina a Ristorante Scalinada.

5. Co stojí za návštěvu v Ninu?
- Nin je známý pro své krásné historické památky a kulturní atrakce. Mezi nejlepší místa, která byste měli navštívit, patří Kostel sv. Kříže, Katedrála Svatého Anselma, Archeologické muzeum Nin a Muzeum soli.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ninu?
- Nejlepší čas na návštěvu Ninu je v letních měsících, kdy teploty stoupají na příjemné úrovně a pláže jsou nejlepší pro koupání a slunění. Nicméně, pokud se chcete vyhnout davům turistů, můžete navštívit Nin v méně rušném období mimo sezónu.


Dovolená Chorvatsko Nin (ostrov Nin)


Dovolená v Chorvatsku je pro mnoho lidí snem. A není divu – překrásné pobřeží, azurové moře, slunce a množství historických atrakcí. Pokud hledáte místo, kde si můžete užívat všechny tyto výhody, máme pro vás nápad – oblast Nin na ostrově Nin.

Oblast Nin se nachází na malém ostrově v zálivu Pag, blízko města Zadar. Nin je známý svými krásnými plážemi a množstvím historických památek. Ostrov se již po staletí těší oblibě turistů, kteří sem přijíždějí z celého světa.

Jednou z nejvýznamnějších památek je kostel sv. Kříže, který byl postaven v 9. století. Kostel je známý svou vysokou věží a krásným výhledem do okolí. V blízkosti kostela se nachází i biskupský palác, který v minulosti sloužil jako sídlo biskupa, a dnes je zde muzeum.

Další zajímavou památkou je tzv. Kraljičina plaža (Královnina pláž), která se nachází ve vzdálenosti několika minut chůze od Ninu. Pláž je známá svým bílým pískem a azurově modrým mořem, které je ideální pro koupání.

Na pobřeží Ninu se nachází množství dalších krásných pláží, jako třeba Zdrijac, Ždrijacina, Sabunike a další. Ty jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít klidné a relaxační chvíle a užít si krásné prostředí a slunce.

Přestože je Nin malé město, nabízí celou řadu zábavných aktivit. V okolí Ninu lze najít množství cyklostezek, na kterých si můžete užít krásné výhledy. Oblast je také ideální pro potápění a surfování.

Kromě vodních sportů a historických památek se v Ninu můžete těšit i na vynikající gastronomické zážitky. Místní kuchyně je známá svými čerstvými a výbornými rybími specialitami.

Pokud plánujete svou dovolenou v Chorvatsku, neváhejte navštívit Nin na ostrově Nin. Krásné pláže, historické památky a vynikající zábava – co více si můžete přát?


Počasí Chorvatsko Nin (ostrov Nin)


Chorvatské město Nin se nachází na stejnojmenném ostrově, který je umístěn v Jaderském moři. Toto malebné historické město je oblíbenou turistickou destinací díky své bohaté kulturní dědictví a krásným plážím. A kromě toho, že je známé svými historickými památkami, je také dobře známo pro své příjemné a slunné počasí.

Nin má typické středomořské klima s horkými a suchými léty a mírnými a deštivými zimami. Léta jsou v Ninu velmi teplá a slunečná, s průměrnými teplotami dosahujícími v horkých měsících až 30 stupňů Celsia. Moře má příjemnou teplotu, která se v létě pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, což je ideální pro koupání a vodní sporty.

Srpen je nejteplejším měsícem v Ninu, kdy teploty mohou stoupnout až k 35 stupňům Celsia. Nicméně, i přes vysoké teploty, fouká větřík, který zpříjemňuje pobyt venku. Deštivé dny jsou v létě vzácné, s minimálními srážkami. Proto je Nin v létě ideálním místem pro dovolenou u moře.

Pokud preferujete mírnější počasí, pak je nejlepším obdobím k návštěvě Ninu jaro nebo podzim. Teploty jsou stále příjemné a dosahují průměrně 20 až 25 stupňů Celsia. Moře zůstává teplé a vhodné ke koupání a většinou jsou vyšší dny slunečné a bez deště.

Zimy v Ninu jsou chladnější, ale stále poměrně mírné. Teploty klesají na průměrné hodnoty kolem 10 stupňů Celsia, s občasnými dešti. Toto období není nejpříznivější pro plážové aktivity, ale je ideální pro ty, kteří si chtějí užít klidu a poznávání historických památek města.

Celkově vzato, Nin je jedním z nejzajímavějších míst v Chorvatsku, jak kvůli svým historickým památkám, tak kvůli svému příjemnému počasí. Bez ohledu na roční období, mohou návštěvníci očekávat krásné slunečné dny a teplé teploty, které umožňují vychutnat si pláže a okouzlující atmosféru Ninu.


Ubytování Chorvatsko Nin (ostrov Nin)


Chorvatsko je jedním z nejpopulárnějších letních destinací pro turisty z celého světa. Toto pobřežní stát nabízí nejen krásné pláže a azurové moře, ale také bohatou historii a kulturu. Jedním z fascinujících míst, které stojí za návštěvu, je nádherné město Nin na stejnojmenném ostrově.

Nin je jedno z nejstarších měst v Chorvatsku a je známé svou bohatou historií a krásnou architekturou. Město je situováno na ostrově o rozloze pouhých 7,8 km² a je spojeno s pevninou mostem, který tvoří jednu z nejdelších dochovaných staveb svého druhu z římského období.

Při procházce úzkými uličkami Ninu je možné se ponořit do bohaté minulosti a obdivovat historická naleziště. Jedním z nejzajímavějších míst je kostel svatého Kříže, který je považován za nejmenší katedrálu na světě. Tato raně křesťanská stavba pochází z 9. století a je vybudována ve tvaru osmibokého hradu. Dalším významným prvkem Ninu je starověký amfiteátr, který poskytuje návštěvníkům příležitost si představit, jak vypadaly zápasy gladiátorů v dobách minulých.

Pokud hledáte ubytování v této fascinující lokalitě, máte mnoho možností. V Ninu najdete širokou škálu hotelů, resortů, apartmánů a soukromých domů. Nejvíce oblíbená jsou samozřejmě ubytování s výhledem na moře, která nabízí úchvatné scenérie a přístup k blízkým plážím. Pokud preferujete klidnější atmosféru, můžete si vybrat ubytování mimo centrum města, ale stále blízko dostupné k historickým památkám.

Mimo zájem o historii a architekturu, Nin je také známý svými úžasnými plážemi. Oblázkové pláže s tyrkysovou vodou jsou ideální pro opalování, plavání a různé vodní aktivity. Mezi nejznámější patří pláž Queen's Beach, která je nazývána nejpísečnější pobřeží na světě. Toto místo je velmi oblíbené mezi rodinami s dětmi díky měkkému a jemnému písku.

Kromě toho, město Nin poskytuje také skvělé možnosti pro sportovní aktivity. Můžete si pronajmout kajak, paddleboard nebo jachtu a prozkoumávat okolní ostrovy a malebné zátoky. Milovníci surfování si mohou užít skvělé podmínky na pláži Zaton, která je ideální pro tuto adrenalinovou vodní sportovní aktivitu.

Nin je skutečně rájem pro turisty, nabízející kombinaci krásné historie, nádherných pláží a moře. To vše vytváří nezapomenutelnou dovolenou pro všechny věkové skupiny. Pokud se rozhodnete navštívit Chorvatsko, nezapomeňte na toto kouzelné město na ostrově Nin.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách