Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Byl (ostrov Brač)

Počasí Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, malebnými přístavovými městečky a příjemným mediteránním podnebím. Jedním z těchto malebných míst je i ostrov Brač, který se nachází v Jaderském moři. A jaké je zde počasí?

Ostrov Brač se může pyšnit teplým a slunným podnebím, které je typické pro oblast Středozemního moře. Léta na Brači jsou horká a suchá, s průměrnými teplotami kolem 30°C během slunečných dní. Pokud se rozhodnete navštívit ostrov v letních měsících, můžete si užívat dlouhých dní na pláži, koupání v průzračném moři a opalování na slunečních loukách.

Na druhou stranu, v zimních měsících se teploty na Brači mírně snižují, ačkoli se stále pohybují kolem mírných 10-15°C. Zima je však mírná a poměrně suchá, takže i v této části roku můžete obdivovat krásné výhledy na moře a přírodu a procházky po ostrově.

Brač je také známý jako větrný ostrov, což může být výhodou pro milovníky vodních sportů, jako je například surfování. Během jarního a podzimního období se na ostrově často objevují silné větry, především z jihu a jihozápadu, které přinášejí ideální podmínky pro surfování a jiné vodní aktivity.

Co se srážek týče, ostrov Brač není příliš deštivý. V průměru zde spadne kolem 825 mm srážek ročně, přičemž období od května do října je poměrně suché. Nejde tedy o velké množství srážek, což znamená, že počasí na Brači je často příjemné a slunečné.

Vzhledem k teplému a příjemnému podnebí je Brač oblíbenou destinací pro letní dovolenou. Ať už si přejete strávit čas relaxací na pláži, prozkoumáváním historických památek nebo vodními sporty, ostrov Brač nabízí ideální podmínky pro všechny druhy dovolené. Ať už se rozhodnete navštívit ostrov v létě nebo v zimě, jistě si užijete krásnou přírodu, skvělé jídlo a příjemné počasí, které Chorvatsko, a zejména Brač, nabízí.


Ubytování Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a je známé svými nádhernými plážemi, historickými památkami a skvělou atmosférou. Mezi jedno z oblíbených cílů turistů patří ostrov Brač, který je druhým největším chorvatským ostrovem.

Ostrov Brač se nachází v Jaderském moři a je snadno dostupný trajektem z přístavu Split. Jezdit na Brač je populární jak mezi chorvatskými obyvateli, tak mezinárodními turisty. Kromě krásných pláží a čistého moře nabízí ostrov také pestrou nabídku ubytování.

Brač má všechny druhy ubytování, které si můžete přát, od luxusních hotelů až po rodinné penziony a apartmány. Pokud hledáte pohodlné a stylové ubytování, v centru ostrova se nachází mnoho moderních hotelů s výhledem na moře. Tyto hotely často poskytují širokou škálu služeb včetně bazénů, wellness center a restaurací. Je však třeba připomenout, že rezervace v těchto hotelech je žádaná, zejména během hlavní turistické sezóny.

Pro někoho, kdo preferuje soukromí a klid, jsou zde také rodinné penziony a apartmány, které nabízejí útulné a domácí prostředí. Tyto ubytovací zařízení se často nacházejí v malebných vesnicích na ostrově a mohou být také vybaveny kuchyňským koutem, což je výhodné pro ty, kteří chtějí vařit své vlastní jídlo. Díky nim můžete zažít autentickou chorvatskou atmosféru a pobyt na Brači si skutečně užít.

Brač je známý také pro svou bohatou historii a nabízí několik možností ubytování v historických budovách, jako jsou staré kamenné vily a domy. Tyto budovy často poskytují jedinečný a nezapomenutelný pobyt a jsou ideální pro ty, kdo mají zájem o historii a kulturu ostrova.

Nezáleží na tom, zda preferujete luxusní hotel nebo útulný apartmán, vybrat si ubytování na ostrově Brač nebude problém. Je však vhodné se rozhodnout a rezervovat dostatečně předem, zejména během letní sezóny, kdy je ostrov plný turistů.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování na ostrově Brač, nemůžete se minout nádhernými plážemi a dokonalým mořem. Kombinace přívětivého prostředí, bohaté historie a skvělého ubytování z něj dělá jedinečnou destinaci pro dovolenou.


Dovolená Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Pokud hledáte perfektní letní destinaci, určitě byste měli zvážit dovolenou na ostrově Brač, který se nachází v Chorvatsku. Tento ostrov nabízí skvělé pláže, překrásné scenerie a tradiční chorvatskou kuchyni. Podívejme se blíže na jednu z nejlepších destinací v Chorvatsku.

Překrásné pláže

Pokud jste milovníkem slunečních paprsků a vážně uvažujete o dovolené, ostrov Brač by měl být na vašem seznamu. Ostrov má mnoho překrásných pláží, jako například Zlatníkův zátok nebo pláž Zavala. Ty jsou obecně čisté, zářivě modré a dokonale jasně vysvětlují proč je Chorvatsko nesmírně populární mezi turisty. Užijete si zde naprostý klid, nebo se můžete vydávat do blízkosti měst, pokud toužíte po adrenalinových zážitcích.

Nádherná krajina

Brač je přes své malé rozlohu velice různorodý. Krajina se zde mění od horských hřebenů a rovin po překrásné zálivy. Výlet na horu Vidova Hora, which is the highest peak of all the Adriatic islands apart from Montenegro and Albania, vám nabídne nevšední pohled na celou krásnou krajinu a ostrov Hvar. Další výlet může uspokojit turisty, kteří touží po obdivování přírodních scenérií, jako například Pučišća.

Tradiční chorvatská kuchyně

Pokud máte rádi jídlo, Chorvatsko by mělo být na vašem seznamu letních destinací. Tradiční chorvatská kuchyně je spojena s mořskými plody, jako jsou chobotnice, krevety a kraby k získání základní suroviny pro mnoho specialit. Pokud jste milovníkem steaku, zdejší místní specialita Pećenac by vám neměla ujít. Tato kulinářská pochoutka se vyrábí z mletého masa, které se s několika druhy zeleniny a koření upeče v peci.

V závěru lze říci, že ostrov Brač je skvělou volbou pro letní dovolenou. Má vše, co potřebujete k odpočinku a zábavě, a to vše při vypuklé překrásné krajině a skvělé kuchyni. Pokud hledáte zážitky na pláži a chtěli byste něco navíc, Brač by měl být určitě vaší první volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


1. Jak se dostanu na ostrov Brač v Chorvatsku?
Odpověď: Na ostrov Brač se dá dostat trajektem z různých přístavů v Chorvatsku, jako je Split, Makarska nebo Dubrovník. Existuje také možnost cestovat letadlem na letiště v blízkosti Braču.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Brač?
Odpověď: Ostrov Brač je známý svými krásnými plážemi. Mezi nejlepší patří Zlatni Rat v městě Bol, která je oblíbená pro svou unikátní písčitou pláž, která se mění podle přílivu a odlivu. Další oblíbené pláže jsou Lovrečina, Murvica a Paklina.

3. Co je nejlepší čas na návštěvu ostrova Brač?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu ostrova Brač je v letních měsících mezi červnem a zářím, kdy jsou teploty příjemné a možností koupání a užívání si slunce je nejvíce. Ostrov je však krásný i v jarních a podzimních měsících, kdy je méně turistů a příroda je nádherná.

4. Jaké aktivity mohu podniknout na ostrově Brač?
Odpověď: Na ostrově Brač je mnoho aktivit pro turisty. Můžete si pronajmout kajak, paddleboard nebo jet ski a prozkoumávat okolní pobřeží. Také si můžete zahrát plážový volejbal, tenis nebo jiné sporty. Pokud máte rádi procházky, existuje mnoho turistických tras, které vás provedou překrásnou krajinou.

5. Kde se dá ubytovat na ostrově Brač?
Odpověď: Na ostrově Brač je mnoho možností ubytování. Můžete si vybrat z hotelů, apartmánů, penzionů nebo kempů. Nejvíce možností nabízí město Bol, které je turisticky vyhledávané.

6. Jaké jsou hlavní atrakce na ostrově Brač?
Odpověď: Hlavní atrakcí na ostrově Brač je Zlatni Rat, jedna z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Další zájmovou lokalitou je historické město Supetar s krásným přístavem a úzkými uličkami. Nezapomeňte také navštívit Dominikánský klášter a kostel sv. Petra v Supetaru.

7. Jaké jsou tradiční chorvatské speciality, které bych měl ochutnat na ostrově Brač?
Odpověď: Na ostrově Brač byste měli ochutnat tradiční chorvatská jídla, jako je černé risotto (crni rižot), dalmatské peka (peka je jídlo pečené pod žhavými uhlíky), grilované mořské plody a také místní sýr a olivový olej.

8. Jaké jsou další možnosti výletů z ostrova Brač?
Odpověď: Z ostrova Brač se můžete vydat na výlet do okolních měst a ostrovů. Doporučuje se navštívit Split, který je od Braču trajektem vzdálený pouze 50 minut. Taktéž je možné vyjet na výlet do ostatních dalmatských ostrovů, jako je Hvar, Vis nebo Šolta.


Letenka Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Letenka Chorvatsko - Byl (ostrov Brač): Křišťálově čisté moře a malebné pláže

Při výběru letoviska v Chorvatsku je ostrov Brač neodmyslitelně spojen s představou dokonalé dovolené. S jemnými plážemi, tyrkysovým mořem a okouzlujícími vesnicemi je to jedno z nejoblíbenějších letovisek v této části Evropy. A díky leteckému spojení je nyní snazší než kdy jindy dostat se z Prahy na ostrov Brač.

Ostrov Brač, největší ze všech chorvatských ostrovů, je známý svou nádhernou přírodou, úchvatnými plážemi a klidnou atmosférou. Jeho jedinečná poloha v Jaderském moři poskytuje návštěvníkům příležitost k nádherným přírodním zážitkům a relaxaci na plážích omývaných azurovou vodou.

Pláže na ostrově Brač jsou opravdu jedinečné. Výjimečnou popularitu získala Zlatníkova pláž, známá svým bílým oblázkem a jasně modrým mořem. Tuto pláž najdete ve městě Bol, které je největším a nejznámějším letoviskem na ostrově. Dalšími oblíbenými plážemi jsou pláže Lovrečina, Murvica a Supetar. Všechny pláže jsou jedinečně krásné a nabízejí ideální podmínky pro opalování a koupání.

Pokud rádi objevujete malebné vesnice a staré kamenné domy, pak byste se měli vydat do vesnice Bol. Toto historické město je plné úzkých uliček, křivolakých cest a malebných kaváren, kde si můžete vychutnat skvělou kávu. Historická budova dominující centru města je klášter dominikánů z 15. století, který stojí na malebném náměstí.

Dalším fascinujícím místem na ostrově Brač je Vidova Gora, nejvyšší vrchol v Chorvatsku. Z vrcholu, který je vzdálen pouze 19 km od Bolu, můžete pozorovat nádherné panoramatické výhledy na celý ostrov a okolní moře. Pro turisty, kteří se nebojí dobrodružství, je Vidova Gora ideálním místem pro horskou turistiku.

Pokud jde o ubytování, na ostrově Brač je široká nabídka hotelů, apartmánů a soukromých vil. Turistické služby jsou na ostrově dobře rozvinuté a personál je vstřícný a ochotný. Můžete si vybrat ubytování v blízkosti pláže nebo si pronajmout vlastní auto a objevovat ostrov na vlastní pěst.

Ostrov Brač je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst v Chorvatsku. Díky novému leteckému spojení je nyní snazší než kdy jindy dostat se na ostrov a zažít tuhle krásu na vlastní kůži. Počasí je příjemné po celý rok, takže si můžete užívat své dovolené na pláži nebo objevovat okolní přírodu a krásné vesnice na ostrově Brač.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách