Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Česko Kroměříž

Dovolená Česko Kroměříž


Kroměříž je malebné historické město nacházející se v jižní části Moravy v České republice. Je to ideální destinace pro dovolenou, protože nabízí bohatou kulturní a historickou atmosféru, příjemné prostředí a mnoho zajímavých míst k prozkoumání.

Jedním z nejznámějších památek v Kroměříži je Kroměřížský zámek, který byl postaven v 17. století a slouží jako sídlo arcibiskupů olomoucké diecéze. Tento impozantní barokní zámek je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je skutečně působivý. Můžete si prohlédnout jeho luxusní interiéry, rozsáhlé zahrady a historické sbírky umění.

Další zajímavou atrakcí v Kroměříži je Archiepiskopský zámek a zahrady, které jsou také součástí seznamu UNESCO. Tyto zahrady byly vytvořeny ve stylu anglického parku a jsou velmi krásné a uklidňující. Můžete si zde projít a obdivovat květiny, fontány a umělecká díla. V létě se zde také konají různé hudební a kulturní akce.

Pokud máte zájem o historii, můžete navštívit také Muzeum Kroměřížska, které se nachází v centru města. Toto muzeum nabízí poutavé výstavy a informace o historii Kroměříže a jejím okolí. Můžete se dozvědět o místní archeologii, folklóru a dalších zajímavostech.

Pokud se rádi vydáváte na procházky přírodou, Kroměříž a okolí nabízí také krásnou krajinu a možnost turistiky. Můžete se projít po Kroměřížské stezce, která vás zavede kolem řeky Moravy a krásného venkovského prostředí. Na trase můžete objevovat přírodní rezervace a památné stromy.

Pokud byste chtěli zažít něco netradičního, můžete se vydat na výlet na Kroměříž, který je nejvyšším vrcholem v okolí. Toto místo nabízí krásný výhled na celé město a okolní krajinu.

V Kroměříži najdete také mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a speciality. Mezi nejznámější patří Kavárna Madame Bisquit, která nabízí široký výběr dezertů a kávových nápojů.

Kroměříž je ideálním místem pro klidnou a relaxační dovolenou, kde můžete objevovat bohatou historii a kulturu tohoto malebného města. Zdejší atmosféra a krása vás určitě okouzlí a zanechá vám nezapomenutelné zážitky.


Počasí Česko Kroměříž


Kroměříž, ležící na východě Česka, je historické město plné nádherných památek a malebných uliček. Jedním z aspektů, který ovlivňuje život v Kroměříži, je samozřejmě počasí. Nejlepším způsobem, jak pochopit a připravit se na různé podoby počasí v Kroměříži, je se seznámit s klimatickými podmínkami v tomto regionu.

Kroměříž se nachází ve středoevropském mírně teplém podnebném pásmu. To znamená, že město zažívá čtyři výrazné roční období, přičemž se teploty a podmínky počasí mohou značně lišit.

Podívejme se nejdříve na jaro a léto v Kroměříži. Jaro přináší postupné oteplování, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 10-15 °C. Během tohoto období je počasí často proměnlivé s častými dešťovými přeháňkami. Květen a červenec jsou měsíce, kdy víceprocentní pravděpodobnost deště může ovlivnit venkovní plány. Místní zahrady a parky však kvůli dostatku srážek zůstávají zelené a plné květin.

Léto je obdobím s nejvyššími teplotami v roce. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30°C. Jsou zde však i období horkých dnů, kdy teploty mohou dosahovat až 35°C. Léto je ideální čas pro návštěvu místních vodních parků nebo si užít venkovní aktivity. Slunečné dny jsou časté a využity ke koupání, pikniku či procházkám v parku.

Podzim v Kroměříži přináší snížení teplot a změnu přírody. Teploty v září a říjnu se pohybují kolem 10-15°C, s postupujícím podzimem však začíná ochlazování. Toto období je často chladnější a vlhčí, s pravděpodobností deště často roste. Listopad je obdobím, kdy se drtivá většina listí ztrácí a stromy připravují na zimní klid.

Zima v Kroměříži přináší nízké teploty a často i sněhové pokrývky. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 0°C až -5°C, ale mohou se vyskytnout období s ještě nižšími teplotami, dokonce i pod -10°C. Sníh často pokrývá krajinu bílou pokrývkou a vytváří ideální podmínky pro zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding. Zimní měsíce jsou také obdobím pro oslavy vánočních trhů a zimních festivalů, které přitahují návštěvníky z celého regionu.

Kroměříž a jeho okolí mají tedy skutečně rozmanité počasí během celého roku. Od slunečných letních dnů, přes deštivé jar, chladné podzimy a zasněžené zimy - každý měsíc místní počasí nabízí něco jiného. Proto je důležité sledovat předpovědi počasí a přizpůsobit své aktivity tomu, co nás čeká. Ať už se chystáte na prohlídku historických památek, výlety do okolní přírody nebo na slavnosti a festivaly, Kroměříž je zcela jistě místem, které vám poskytne nezapomenutelný zážitek, ať už se právě nacházíte v období horkých letních dní nebo sněhového přikrývky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Kroměříž


1. Jak se dostat do Kroměříže?
Odpověď: Kroměříž se nachází ve Zlínském kraji, asi 50 km severovýchodně od Brna. Nejčastější způsob, jak se sem dostat, je vlakem nebo autobusem z Brna či jiných okolních měst.

2. Jaké jsou nejznámější památky v Kroměříži?
Odpověď: Mezi nejznámější památky v Kroměříži patří Kroměřížský zámek, který je součástí UNESCO světového dědictví. Dalšími zajímavými místy jsou zahrady a arboretum zámku, Kroměřížská radnice, Kašna s Apollónovou fontánou a Kroměřížská archieparchie.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Kroměřížského zámku?
Odpověď: Standardní prohlídka Kroměřížského zámku trvá přibližně 50 minut a zahrnuje návštěvu reprezentativních místností, arcibiskupské galerie a zahrad.

4. Jaké jsou otevírací hodiny Kroměřížského zámku?
Odpověď: Kroměřížský zámek je obvykle otevřen pro veřejnost od úterý do neděle od 9:00 do 17:00. Vstupní brána se však může měnit v závislosti na ročním období a počasí. Doporučuje se zkontrolovat aktuální otevírací dobu před návštěvou.

5. Kde se mohu ubytovat v Kroměříži?
Odpověď: V Kroměříži je k dispozici několik hotelů, penzionů a ubytování v soukromí. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména v turisticky frekventovaných obdobích.

6. Jaká je tradiční kuchyně v Kroměříži?
Odpověď: Tradiční kuchyně v Kroměříži je ovlivněna moravskou kuchyní. Mezi typická jídla patří třeba moravský vrabec, bramborový salát, smažený sýr s tatarskou omáčkou a tradiční moravské dezerty jako jsou koláče a buchty.

7. Co si prohlédnout ve volném čase v Kroměříži?
Odpověď: Ve volném čase v Kroměříži si můžete prohlédnout například Kroměřížskou zahradu a arboretum, procházet se historickým centrem města, navštívit místní muzeum, relaxovat na místních kavárnách či posedět v jedné z místních restaurací.

8. Existuje v Kroměříži letiště?
Odpověď: V Kroměříži bohužel není letiště. Nejbližší mezinárodní letiště je v Brně, asi 50 km vzdálené od Kroměříže.


Letenka Česko Kroměříž


Česko je známé svou bohatou historií, malebnou krajinou a množstvím úchvatných památek. Jedním z nejkrásnějších a historicky nejcennějších míst je město Kroměříž. Pokud se chystáte navštívit toto skvostné místo, letenka je rychlý a pohodlný způsob, jak se tam dostat.

Kroměříž leží ve Zlínském kraji a je jedním z nejvýznamnějších kulturních centrem České republiky. Jeho nejznámější památkou je Kroměřížský zámek, který byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Zámek je obklopen rozsáhlými zahradami, kde lze strávit příjemné odpoledne a prozkoumat některé z jeho mnoha zákoutí.

Další zajímavostí je Kroměřížská archieparchie, která byla založena v roce 1777 a je jedinou archieparchií řeckokatolické církve v České republice. Kostel svatého Cyrila a Metoděje, který se nachází v areálu archieparchie, je jedním z největších řeckokatolických chrámů v Česku.

Kromě toho je Kroměříž také významným střediskem hudby a kultury. Každoročně se zde koná mezinárodní hudební festival "Kroměříž - varhanní koncerty na zámku", který přitahuje návštěvníky z celého světa. Město je také domovem Kroměřížského festivalu, který nabízí bohatý program koncertů, divadelních představení a dalších kulturních akcí.

Navštívit Kroměříž je jako cesta do minulosti, ať už z důvodu jeho historických památek, malebné atmosféry nebo fascinujících příběhů, které v sobě ukrývá. Při plánování vaší cesty do tohoto úžasného místa vám letenka nabízí pohodlný a rychlý způsob, jak se tam dostat.

Letenka z Česka do Kroměříže je cenově dostupná a často je možné nalézt výhodné nabídky od různých leteckých společností. Let trvá jen krátkou dobu, čímž si ušetříte čas a energii, které byste jinak strávili cestováním autem nebo vlakem.

Proč si tedy neudělat příjemný výlet do Kroměříže, objevit její krásy a prozkoumat její bohatou historii? Letenka vám umožní snadné a pohodlné cestování, a vy budete mít více času na to, abyste si užili vše, co Kroměříž nabízí.


Ubytování Česko Kroměříž


Kroměříž, malé město ležící na východě České republiky, je jedním z nejkrásnějších historických měst ve střední Evropě. Jeho bohaté kulturní dědictví a ohromující architektura přitahují tisíce turistů každý rok. Pokud plánujete návštěvu Kroměříže, je důležité najít vhodné ubytování.

Existuje mnoho možností ubytování v Kroměříži, které uspokojí různé potřeby a preferencemi návštěvníků. Mezi nejoblíbenější varianty patří hotely, penziony, apartmány a pronájmy domů.

Pokud preferujete pohodlí a plnou obsluhu, pak se můžete rozhodnout pro pobyt v hotelu. V Kroměříži se nacházejí jak menší rodinné hotely, tak i luxusní hotely. Mnohé z nich jsou umístěny v historických budovách a nabízejí nádherný výhled na zámek a zahradu. Tyto hotely obvykle poskytují vysoce kvalitní služby, včetně restaurací, wellness center a dalších vybavení.

Pokud preferujete menší a klidnější prostředí, pak by pro vás mohl být vhodný penzion. Kroměříž nabízí několik penzionů s pokoje v různých cenových kategoriích. Tyto penziony jsou obvykle rodinného typu a majitelé se o vás budou starat osobním způsobem. Mnohé z nich nabízejí snídaně přímo v ceně a další možnosti stravování jsou v blízkosti.

Pro ty, kteří si přejí více prostoru a soukromí, jsou k dispozici i apartmány. V Kroměříži si můžete pronajmout plně vybavené apartmány s vlastní kuchyní a dalšími praktickými zařízeními. To je skvělá volba pro rodiny nebo skupiny, které preferují vlastní prostor pro odpočinek po objevování města.

Další možností je pronájem domu, což je ideální zejména pro delší pobyty nebo větší skupiny lidí. K dispozici jsou různé domy v okolí Kroměříže, které nabízejí vše, co potřebujete k pohodlnému pobytu. Tato možnost je oblíbená zejména u lidí, kteří preferují samostatnost a nezávislost.

Ať už si vyberete jakoukoli možnost ubytování v Kroměříži, město vás zaručeně okouzlí svojí krásou a atmosférou. Zaměňte svůj příští výlet do České republiky a nechte se unést malebným městem Kroměříž s bohatou historií a úchvatnou architekturou.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách