Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Česko Krkonošský národní park

Ubytování Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších přírodních parků v České republice. Nachází se převážně v Krkonoších, nejvyšších pohořích Česka, a je domovem mnoha unikátních druhů rostlin a živočichů. Pro turisty nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také bohaté možnosti pro relaxaci a ubytování.

Pokud se rozhodnete navštívit Krkonošský národní park, máte na výběr z různých typů ubytování. Nejběžnější možností je ubytování ve městech a obcích okolo parku, jako jsou Špindlerův Mlýn, Harrachov nebo Pec pod Sněžkou. V těchto lokalitách najdete širokou škálu hotelů, penzionů, apartmánů a chat.

Hotely v okolí parku nabízejí pohodlné ubytování s veškerým komfortem. Mnoho z nich má vyhlídkové terasy nebo balkony, odkud můžete obdivovat panoramatické výhledy na okolní hory a údolí. Pokud preferujete menší a rodinnější ubytování, pak penziony jsou pro vás ideální volbou. Penziony v okolí parku často nabízejí pokojovou stravu a jsou vhodné pro individuální cestovatele i rodiny s dětmi.

Pro ty, kteří preferují větší soukromí a nezávislost, jsou k dispozici apartmány a chaty. Tyto ubytovací možnosti vám umožní se cítit jako doma, ať už jste na dovolené nebo víkendovém výletu. Apartmány jsou obvykle vybaveny kuchyní, koupelnou a obývacím prostorem, zatímco chaty nabízejí samostatnou budovu s několika ložnicemi a společnou kuchyňkou a obývacím pokojem.

V neposlední řadě je možnost ubytování i přímo v samotném Krkonošském národním parku. Park provozuje několik horských chat a chatek, které se nacházejí v krásných přírodních lokalitách. Tyto chaty poskytují základní ubytování a jsou ideální pro ty, kteří hledají pobyt blízko přírody a turistických tras.

Při ubytování v Krkonošském národním parku máte k dispozici bohatou nabídku aktivit a zážitků. Můžete si užít horské túry a procházky po vyznačených stezkách, relaxovat v termálních lázních nebo se vydat na lyžování či snowboarding v zimním období. Park je také známý svojí ornitologickou a botanickou rozmanitostí, což přispívá k jeho atraktivitě pro milovníky přírody a fotografování.

Krkonošský národní park nabízí nádherné prostředí a rozmanité možnosti ubytování pro turisty. Bez ohledu na to, zda preferujete pohodlí hotelu, útulnost penzionu, flexibilitu apartmánů a chat, nebo blízkost k přírodě v horských chatách, najdete si zde vhodné ubytování dle svých potřeb. Užívejte si jedinečnou přírodu Krkonoš a nezapomeňte si užít relaxaci a odpočinek.


Dovolená Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park: Nezapomenutelná dovolená v srdci Česka

Česká republika je známá svými krásnými přírodními scenériemi a jedním z nejpopulárnějších cílů pro dovolenou na jejím území je Krkonošský národní park. Tato oblast, nacházející se v srdci země, nabízí návštěvníkům pestrou škálu aktivit a krásnou přírodu, která zanechá nezapomenutelné zážitky.

Krkonošský národní park je nejvyšší pohoří v Česku a místem, které ještě přináší nádech čistého a nedotčeného prostředí. Jeho zasněžené hory a horské potoky jsou snem horolezců, turistů a milovníků přírody z celého světa.

Hlavní turistická atrakce parku je nejvyšší hora v Česku, Sněžka, která se tyčí do výšky 1602 metrů nad mořem. Vedle Sněžky jsou zde také mnohé další vrcholy jako Luční hora, Studniční hora nebo Černá hora. Tyto hory nabízejí nejen nádherné výhledy na okolní krajinu, ale také možnost procházek, horských túr, cyklistiky nebo lyžování, v závislosti na ročním období.

Krkonošský národní park je také domovem bohaté a rozmanité flóry a fauny. Na svých túrách můžete narazit na vzácné druhy rostlin a zvířat, jako je horský pták tetřev, kamzík nebo borovice kleč. Wichteria, vzácná žlutě kvetoucí rostlina, je jednou z nejvíce ohrožených druhů, která se zde vyskytuje. Mnoho chráněných oblastí bylo vytvořeno, aby zajistilo ochranu unikátních druhů a místního ekosystému.

V neposlední řadě je tu také mnoho malebných horských vesnic a okouzlujících měst jako je Špindlerův Mlýn nebo Harrachov, které poskytují pohodlné ubytování a možnost poznat místní kulturu a tradice. Navštivte například tradiční řemeslné trhy, kde můžete zakoupit originální suvenýry a místní produkty.

Krkonošský národní park je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, romantický útěk nebo příležitost pro dobrodružství a relaxaci v jednom. Bez ohledu na vaše zájmy, budete se zde vždy cítit jako doma a najdete zde něco, co vás zaujme.

Nabízí se i mnoho organizovaných exkurzí, které vás provedou tímto úchvatným prostředím a zajistí, že získáte maximum z vaší návštěvy. Můžete si také pronajmout horské kolo nebo lyže a objevovat krásu parku na vlastní pěst.

Zkrátka, Krkonošský národní park nabízí bezpočet možností, jak strávit nezapomenutelnou dovolenou v Česku. Příroda zde vytváří opravdový ráj pro milovníky přírody a její rozmanitost vás neustále překvapuje. Takže pokud hledáte místo pro odpočinek a zároveň dobrodružství ve střední Evropě, pak je Krkonošský národní park tím pravým místem pro vás. Nechte se okouzlit krásami přírody a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v této malebné části Česka.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Krkonošský národní park


1. Jaký je rozlohou Česko Krkonošský národní park?
- Česko Krkonošský národní park má rozlohu 37 826 hektarů.

2. Kde se národní park nachází?
- Národní park se nachází na severovýchodě Čech, v Krkonoších, které jsou nejvyššími horami České republiky.

3. Jaké aktivity lze v národním parku provádět?
- V národním parku lze provádět pěší turistiku, cykloturistiku, lyžování, snowboarding, horolezectví, koupání, rybaření a další outdoorové aktivity.

4. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v národním parku?
- Nejznámějšími turistickými atrakcemi v národním parku jsou Sněžka, nejvyšší hora České republiky, a Labský důl s překrásnými vodopády a soutěskami.

5. Jaký je vstupní poplatek do národního parku?
- Vstup do národního parku je zdarma, ale je možné přispět dobrovolným poplatkem na jeho správu a ochranu.

6. Je národní park otevřený celoročně?
- Ano, národní park je otevřený po celý rok, avšak některé úseky mohou být v zimě uzavřeny kvůli bezpečnosti.

7. Jakých zvířat je v národním parku možné potkat?
- V národním parku lze potkat například kamzíky, jeleny, srny, lišky, veverky, jezevce, ptáky a mnoho dalších druhů zvířat.

8. Jsou v národním parku povoleny psy?
- Ano, psi jsou v národním parku povoleni, ale musí být vedeni na vodítku a je nutné dodržovat pravidla ochrany přírody.

9. Kde se nachází informační centrum národního parku?
- Informační centrum národního parku se nachází v Jilemnici, v Krkonošském národním parku 302, 514 01 Jilemnice.

10. Jak se dostanu do národního parku veřejnou dopravou?
- Do národního parku se lze dostat vlakem nebo autobusem do měst Vrchlabí, Špindlerův Mlýn, Harrachov nebo Jilemnice, odkud je možné dále pokračovat pěšky nebo místním autobusem.


Počasí Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park se nachází na severu České republiky a je nejen jedním z nejkrásnějších, ale také nejvýznamnějších chráněných území v zemi. Tento park, který byl založen v roce 1963, zaujímá plochu téměř 550 km2 a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin.

Krkonoše jsou nejvyšší pohoří v České republice a jeho vrcholky sahají až do výšky přes 1600 metrů nad mořem. Kromě své krásy jsou Krkonoše také zajímavé z hlediska počasí. V zimě lákají na své svahy milovníky zimních sportů, díky bohatým sněhovým srážkám jsou zde ideální podmínky pro lyžování a snowboarding. Běžecké trasy vedou nekonečnými lesy, což představuje příjemnou alternativu k lyžování na sjezdovkách.

V létě je Krkonošský národní park oblíbeným cílem turistů, kteří sem přicházejí poznávat přírodu, pěšími túrami objevovat horské potoky, vodopády a lesy. Park nabízí mnoho tras různých délek a obtížnosti, ať už jste začátečník nebo zkušený turista. Můžete se vydat na vtipně pojmenovanou Sněžku, nejvyšší vrchol České republiky, nebo prozkoumat malebné horské chaty a přístřešky.

Počasí v Krkonošském národním parku je chladnější a vlhčí než v nižších polohách České republiky. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 10-15 °C a v zimě může být až -15 °C. Největší sněhová pokrývka je obvykle v únoru a březnu, a to až několik metrů. Díky těmto podmínkám se Krkonoše pyšní největším a nejznámějším českým lyžařským střediskem - Špindlerův Mlýn.

Kromě sněhových srážek se v Krkonoších vyskytují i velké množství dešťových srážek. To z nich činí jedno z nejvlhčích míst v České republice. Průměrný roční úhrn srážek zde přesahuje 1500 mm, s největším množstvím srážek v létě.

Díky své geografické poloze a různorodému reliéfu se počasí v Krkonošském národním parku často mění. Právě tato variabilita dělá z parku tak zajímavou destinaci pro všechny, kteří mají rádi změnu a přírodu. Ať už je zima nebo léto, slunce nebo déšť, Krkonošský národní park vás vždy přivítá svou krásou a jedinečností.


Letenka Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků v České republice. Rozprostírá se v oblasti mezi městy Trutnov a Vrchlabí a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou přírodní krásu, malebné horské vesničky a mnoho turistických cest.

Abychom se dostali na Krkonošský národní park, můžeme využít letenky do České republiky a následně se vydat na cestu přesně podle našich plánů. Pokud bychom se chtěli dostat ze zahraničí, je nejvýhodnější letět do Prahy a zde následně pokračovat vlakem či autobusem do našeho cílového místa Trutnova či Vrchlabí.

Jednou z nejstarších turistických tras v Krkonoších je Krkonošská magistrála. Tuto trasu můžeme absolvovat jak pěšky, tak i na kole či na sněžnicích v zimě. Trasa nás provede celým národním parkem a nabídne nádherné výhledy na krásy Krkonoš. Během cesty se můžeme zastavit v horských chatách a ochutnat místní speciality.

Další nezapomenutelnou zastávkou v Krkonoších je horská lanovka na Sněžku. Jedná se o nejvyšší horu České republiky, jejíž vrchol leží ve výšce 1 603 metrů nad mořem. Při jízdě lanovkou se nám nabídne nejrůznější pohledy na Krkonoše a z vrcholu Sněžky můžeme vidět až do Polska a Německa.

Krkonošský národní park je mimo jiné také velice oblíbeným místem pro zimní sporty. Je zde mnoho lyžařských středisek, kde si můžeme užít sjezdovky pro různé úrovně lyžování. Lyžování můžeme spojit s procházkami v blízkosti horských chat a zasněžených lesů.

Jako další místa ke navštívení můžeme doporučit město Trutnov, kde můžeme navštívit mnoho historických památek. Dále pak Vrchlabí, kde můžeme navštívit zámek a muzeum. Samozřejmě zde máme k dispozici i spoustu dalších turistických tras a lákadel.

Celkově je Krkonošský národní park skvělým místem pro všechny milovníky přírody a turistiku. Krásné výhledy, čistý vzduch a mnoho aktivit, kterými si můžeme zpříjemnit pobyt, jsou ideální kombinací pro relaxaci a odreagování od každodenního shonu. Stačí si zajistit letenku a vyrazit do této nádherné oblasti.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách