Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Bulharsko Ravda

Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Ravda


1. Jak se dostat z letiště Bourgas do Ravdy?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Ravdy, je buď si pronajmout auto nebo využít místní taxislužbu. Existuje také autobusové spojení mezi letištěm Bourgas a Ravdou, avšak frekvence spojů je omezená.

2. Jaká je nejbližší pláž k Ravdě?
Odpověď: Nejbližší pláž k Ravdě se nachází asi 200 metrů od centra města. Je to písečná pláž s čistou vodou a osvětlením. Na pláži najdete také několik restaurací a kaváren.

3. Kam se vydat na výlet z Ravdy?
Odpověď: Z Ravdy se můžete vydat na výlet do nedalekého města Nesebar, které je známé svým starobylým centrem a množstvím historických památek. Další možností je výlet do letoviska Sluneční pobřeží, kde najdete širokou nabídku zábavy a vodních sportů.

4. Kde lze v Ravdě najít bankomaty a směnárny?
Odpověď: V Ravdě najdete několik bankomatů, které jsou rozmístěné po celém městě. Směnárny se nacházejí v blízkosti centra města a většinou nabízejí výhodný kurz pro směnu měny.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Ravdě?
Odpověď: V Ravdě najdete několik skvělých restaurací, které nabízejí širokou škálu bulharských i mezinárodních jídel. Některé z nejlépe hodnocených restaurací v Ravdě jsou Restaurant Dionysos, Restaurant Old House a Restaurant Indian Oven.

6. Jaké jsou oblíbené aktivity v Ravdě?
Odpověď: V Ravdě se můžete věnovat různým aktivitám, jako je potápění, plavání, jízda na kajaku nebo jízda na kole. Kromě toho můžete navštívit také místní trh a nakoupit si tradiční bulharské suvenýry.

7. Existuje ve městě možnost ubytování?
Odpověď: Ano, v Ravdě najdete širokou nabídku ubytování. Můžete si vybrat mezi různými hotely, apartmány a penziony, které splňují různé cenové a kvalitativní standardy.

8. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Ravdy?
Odpověď: Nejlepšími měsíci pro návštěvu Ravdy jsou květen až září, kdy je teplota vzduchu příjemná a možnost srážek je nižší. Během těchto měsíců je také otevřeno většina turistických atrakcí a zařízení v městě.


Dovolená Bulharsko Ravda


Ravda je malebné letovisko nacházející se na bulharském pobřeží Černého moře. Leží mezi známými letovisky Nesebar a Sozopol a nabízí skvělé podmínky pro rodiny s dětmi i pro ty, kteří touží po klidnější dovolené.

Ravda je proslulá svou překrásnou písečnou pláží, která je ideálním místem pro relaxaci a opalování. Pláž je široká a rozlehlá, což zaručuje dostatek prostoru pro pohodlné slunění a koupání. Moře ještě dlouho zůstává teplé a vhodné pro plavání i počátkem podzimu. Pro ty, kteří hledají dovolenou s dětmi, jsou připraveny speciální dětské hřiště a různé sportovní aktivity, které dětem zaručí zábavu.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, určitě byste se měli vydat na výlety do okolí Ravdy. Nesebar, který se nachází nedaleko Ravdy, je UNESCO památkou a nabízí krásné historické centrum s úzkými uličkami a historickými památkami. Sozopol je další malebné pobřežní město s bohatou historií a klidnou atmosférou. Oblast Ravdy je také proslulá svými vinicemi, takže není nic jednoduššího, než si zajít na ochutnávku místních vín.

Co se týče ubytování, Ravda nabízí velký výběr hotelů a apartmánů. Můžete si vybrat z levnějších možností, ale také z luxusních resortů s bazény a wellness centry. Nejlepší ubytování je samozřejmě možné rezervovat předem, a to buď přímo na webových stránkách vybraného hotelu, nebo pomocí specializovaných cestovních agentur.

Co se týče stravování, v Ravdě najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční bulharskou kuchyni i mezinárodní speciality. Můžete ochutnat čerstvý rybí grill, místní specialitu nazývanou "gyuveche", která je plněná masem a zeleninou, nebo sladkou "banica" – tradiční bulharskou pletenou pogaču s náplní. Pochutnat si zde můžete také na čerstvém ovoci a zelenině, které jsou v Bulharsku vždy lahodně sladké díky slunečnímu podnebí.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunce, klidu, krásné přírody a nepřeberného množství aktivit, potom je oblíbená destinace Ravda v Bulharsku tou správnou volbou. Zajisté si zde užijete nezapomenutelný pobyt a odpočinek od každodenního stresu.


Počasí Bulharsko Ravda


Bulharská oblast Ravda se nachází na východě země, na pobřeží Černého moře. Má krásné pláže a ohromující výhled na moře, což z ní dělá oblíbenou destinaci pro turisty z celého světa. Ravda je také známá svým příjemným a teplým počasím, které již dlouho láká návštěvníky.

Ravda leží v oblasti subtropického podnebí, což znamená, že zde panovalo teplé a slunečné počasí naprosto ideální pro trávení času na pláži. Léto v Ravdě je obvykle teplé, s vysokými teplotami dosahujícími průměrně 30 °C a více. Moře má příjemnou teplotu kolem 25 °C, což ho činí ideálním pro koupání a vodní aktivity.

Podzim v Ravdě je mírný, s průměrnými teplotami kolem 20 °C. Jaro je také příjemné a teplé, přičemž teploty se pohybují okolo 15-20 °C. Zimy jsou mírné, s průměrnými teplotami kolem 5-10 °C. V zimě se však mohou vyskytnout občasné chladné vlny a teploty mohou klesnout na 0 °C nebo pod něj.

Ravda je také známa svým slunečným počasím. Má průměrně 270 slunečných dní v roce, což znamená, že většina dnů je slunečná a ideální pro strávení času venku. Srážky jsou v Ravdě poměrně rovnoměrně rozloženy po celý rok, ale jsou obvykle mírné a nestojí překážku pro plánování aktivit.

Kromě příjemného počasí Ravda nabízí také několik zajímavých aktivit a atrakcí. Můžete se vydat na procházku po malebném pobřeží, navštívit historické památky v blízkém přístavu Nesebar nebo si vychutnat tradiční bulharské jídlo v některé z místních restaurací. Ravda je také známá svými lázněmi a wellness centry, kde si můžete dopřát relaxaci a péči o svoje tělo.

Celkově lze říci, že počasí v Ravdě je příjemné a příznivé po celý rok. Díky svému teplému podnebí a množství slunečných dní je Ravda ideálním místem pro dovolenou plnou slunečních paprsků a zábavy na pláži.


Ubytování Bulharsko Ravda


Ravda je malá přímořská vesnice, která se nachází na slunném pobřeží Bulharska. Tato malebná destinace je velmi oblíbená mezi turisty díky své krásné pláži a přátelské atmosféře. Mnoho lidí začalo objevovat tento skrytý klenot mezi většími bulharskými letovisky, jako je například Sunny Beach a Nesebar.

Jedním z klíčových faktorů, který přispívá k popularitě Ravdy, je její nabídka ubytování. Tato vesnice nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí všechny potřeby a představy turistů.

Pro ty, kteří si přejí luxusní a komfortní dovolenou, stojí v Ravdě několik luxusních hotelů. Tyto hotely mají moderní vybavení, včetně bazénu, wellness centra, fitness centra a vlastní restaurace. Některé z těchto hotelů se nachází přímo u pláže, takže hosté mají snadný a okamžitý přístup k moři.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější prostředí, je v Ravdě k dispozici také mnoho rodinných penzionů a ubytování typu bed and breakfast. Tyto ubytovací zařízení nabízejí přátelskou a osobní atmosféru, ve které se hosté cítí jako doma. Penziony jsou často provozovány místními rodinami a nabízejí pohodlné pokoje, snídani a možnost posedět na venkovní terase nebo v zahradě.

Pokud si turisté přejí více nezávislosti během svého pobytu, Ravda nabízí také mnoho soukromých apartmánů a studií. Tyto ubytovací jednotky mají své vlastní kuchyňky a obývací prostory, což umožňuje hostům připravovat si vlastní jídla a zároveň si užívat soukromí. Většina apartmánů se nachází v docházkové vzdálenosti od pláže a centra vesnice.

Ceny ubytování v Ravdě se liší v závislosti na sezóně a typu ubytování. V obecnosti je tato destinace výhodnější než jiná bulharská letoviska. Mnoho ubytovacích zařízení nabízí také různé slevy a nabídky pro rané rezervace.

Ravda je ideální destinací pro ty, kteří si přejí klidnou a relaxační dovolenou u moře. Mimo krásné pláže a slunného počasí nabízí tato vesnice také blízkost ke kulturním památkám a historickým místům, jako je nedaleké starobylé město Nesebar.

Ať už hledáte luxusní hotel, útulný penzion nebo soukromý apartmán, Ravda nabízí své hosty mnoho možností ubytování. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete se těšit na příjemný pobyt v této malebné vesnici v Bulharsku.


Letenka Bulharsko Ravda


Pokud hledáte letenky do Bulharska a chtěli byste objevit nějakou novou destinaci, mohlo by vás zaujmout letiště Burgas. Z letiště Burgas se totiž můžete snadno dostat do mnoha oblíbených bulharských letovisek, mezi něž patří například krásné a klidné městečko Ravda.

Ravda se nachází na východním pobřeží Bulharska, v blízkosti slavnějších letovisek Sunny Beach a Nesebar. Je to malé městečko, které se může pochlubit krásnými plážemi, klidným prostředím a bohatou historií.

Jednou z největších předností Ravdy je její poloha. Nachází se totiž jen několik kilometrů od slavného letoviska Sunny Beach, ale přesto zde panuje mnohem klidnější atmosféra. Tato oblast tak nabízí ideální řešení pro ty, kteří chtějí zažít příjemnou dovolenou v klidném prostředí, ale zároveň si nenechat ujít ani možnosti, které nabízí slavnější letoviska v okolí.

Kromě krásné pláže a příjemného prostředí Ravda nabízí také bohatou historii. Město bylo založeno již v pravěku a svého vrcholu dosáhlo během římského období. Z této doby se dochovaly mnohé historické památky, jako například zbytky starověkého akvaduktu a římské vily.

Pro ty, kteří rádi sportují, je v okolí Ravdy také mnoho možností. Nabízí se například vodní sporty, jako jsou windsurfing a jachting, nebo možnost zahrát si golf na místním golfovém hřišti.

Zpět k letenky – nejbližším letištěm je, jak již bylo zmíněno, letiště Burgas. Z Prahy do Burgasu jezdí přímé lety například s aerolinkami Smartwings. Ceny letenek se liší podle sezóny, takže doporučujeme s hledáním letenek neotálet a vybrat si lhůtu s nízkou cenou.

Celkově lze tedy říci, že pokud hledáte letovisko s krásnou pláží, klidným prostředím a bohatou historií, neměli byste si nechat ujít možnost navštívit Ravdu. Díky své blízkosti k letovisku Sunny Beach a dalším populárním destinacím nabízí tato oblast mnoho možností, jak strávit příjemnou dovolenou.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách