Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque

Dovolená Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


Brunei Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je jedním z nejvýznamnějších islámských svatostánků a turistických atrakcí v Bruneji. Nachází se v hlavním městě Bandar Seri Begawan a je pojmenován po svém zakladateli, sultánu Omara Alim Saifuddinovi III., který byl jednou z nejvýznamnějších postav v dějinách země. Tato mešita je považována za jednu z nejkrásnějších a nejmalebnějších mešit na světě.

Stavba mešity byla dokončena v roce 1958 a je architektonickou ukázkou islámského umění a tradice. Je postavená na umělém ostrově v zálivu Brunejské řeky. Její nejbližší sousedé jsou palác sultána Hassanalho Bolkia a Královský regentský palác.

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque se vyznačuje svým unikátním designem a dekoracemi. Celá budova je vyrobena z bílého mramoru dovezeného z Itálie. Mešita je 52 metrů vysoká a její minaret dosahuje výšky 44 metrů. Všechny její stěny jsou pokryty vyřezávanými kamennými ornamenty s květinovými vzory, které přidávají dojem jemnosti a elegancie.

Centrálním prvkem mešity je obrovský zlatý kopulovitý strop, který je osvětlený několika tisíci kousky italského skla a zlacených svítidel. Tento kopulovitý strop je považován za jeden z největších skleněných mozaikových stropů na světě. Mešita také obsahuje bohatě zdobený modlitební sál, kde se nachází koránová škola a knihovna.

Mešita je obklopená nádherně upravenými zahradami, které jsou plné květin, fontán a exotických rostlin. Jedním z nejvíce fotografovaných míst v mešitě je malebná laguna, která odráží krásu budovy a dokresluje tak její půvab.

Brunei Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je otevřená pro veřejnost a každý, kdo ji navštíví, má možnost obdivovat nejen architektonickou krásu, ale také duchovní atmosféru místa. Turisté jsou vítáni, ale musí dodržovat přísný režim a respektovat kulturní zvyky a náboženskou tradici.

Navštívit tuto mešitu je zážitek, který nabízí nejen oko lahodící pohled na krásu architektury, ale také možnost rozjímat o klidu a harmonii, kterou tato svatyně vyzařuje. Je to jedinečná příležitost poznat a prozkoumat islámskou kulturu a náboženství, které jsou pro Brunej tak důležité.

Pokud plánujete návštěvu Bruneje, mešita sultána Omara Alim Saifuddinovi je místem, které byste neměli vynechat. Je to skvělý způsob, jak si prohlédnout jednu z nejvýznamnějších stavby v zemi a zároveň se ponořit do její kultury a historie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


Dotaz: Jaká je historie Sultanova mešity Brunej?
Odpověď: Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque byla postavena v roce 1958 a pojmenována po sultánovi Bruneje Omarovi Alim Saifuddinovi III. Je to jedna z nejznámějších památek v Bruneji.

Dotaz: Jaká je architektura mešity?
Odpověď: Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je známá svým nápadným architektonickým stylem, který kombinuje malajskou a islámskou architekturu. Stavba je dominována zlatou kopulí, která symbolizuje islámskou víru.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce v mešitě?
Odpověď: Sultanova mešita Brunej nabízí několik zajímavých atrakcí, jako je například zahrada s vodními bazény a oblouky. Také zde najdete 29 jezerních aligátorů, které jsou považovány za posvátné zvíře.

Dotaz: Jaký je vstupní poplatek do mešity?
Odpověď: Vstup do Sultanovy mešity Brunej je zdarma. Je však důležité přizpůsobit se přísným pravidlům oblečení a chování, abyste projevili úctu k místu.

Dotaz: Jaké jsou otevírací doby mešity?
Odpověď: Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je otevřena pro modlitby a návštěvníky každý den. Nicméně, v turistickou sezónu je časté, že prohlídky jsou omezeny a návštěvníci mohou vstoupit pouze do venkovních částí mešity.

Dotaz: Může se mešity zúčastnit i ne-muslimové?
Odpověď: Ano, ne-muslimové jsou vítáni v Sultanově mešitě Brunej. Je však důležité dodržovat pravidla a respektovat náboženské praktiky a obřady.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Sultanovy mešity Brunej?
Odpověď: Doporučuje se navštívit mešitu brzy ráno nebo pozdě odpoledne, aby se vyhnuli přeplnění a teplým teplotám během dne.

Dotaz: Kde se Sultanova mešita Brunej nachází?
Odpověď: Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque se nachází v centru města Bandar Seri Begawan, hlavního města Bruneje. Je snadno přístupná autem nebo dojížděním pěšky.


Ubytování Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


Brunei Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je jednou z nejznámějších památek a turistických atrakcí v Bruneji. Tato nádherná mešita, pojmenovaná po sultánovi Bruneje Omarovi Ali Saifuddinovi III., se nachází v hlavním městě Bandar Seri Begawan a je považována za jednu z nejkrásnějších mešit na světě.

Mešita Sultan Omar Ali Saifuddin je známá svou impozantní architekturou a krásnými zahradami. Je postavena na umělém ostrově umístěném v jezeře, což jí dodává unikátní polohu a dává návštěvníkům pocit klidu a pokoje. Stavba mešity začala v roce 1954 a byla dokončena v roce 1958.

Hlavní budova mešity je vyrobena z bílého mramoru, který z ní činí krásný pohled. Vnitřek mešity je bohatě zdoben zlatými ozdobami, křišťálovými lustry a tapiseriemi. Navzdory tomu, že je primárně místo modliteb, je otevřena i pro návštěvníky, kteří mohou obdivovat krásu mešity a zároveň se dozvědět více o islámské kultuře.

Při návštěvě mešity je třeba dodržovat určitá pravidla a zvyky. Návštěvníci by měli dodržovat skromné oblečení a vhodné chování. Mešita Sultan Omar Ali Saifuddin je prohlášena za národní modlitební dům, a proto je velmi důležité respektovat její posvátnost a přísná pravidla, která zde platí.

Vedle hlavní mešity se nachází také minaret, který je jedním z nejvyšších na světě. S pečlivě vypracovanými detaily a sofistikovaným designem je minaret dalším příkladem preciznosti brunejské architektury. Poskytuje úchvatné výhledy na okolí, včetně panoramatického výhledu na Bandar Seri Begawan.

Kromě návštěvy samotné mešity se návštěvníci mohou projít také krásnými zahradami, které ji obklopují. Zahradní architektura je pečlivě navržena a obsahuje pestrobarevné květiny, vodní prvky a odpočinkové zóny, které dodávají celému komplexu klidnou a relaxační atmosféru.

Mešita Sultan Omar Ali Saifuddin je velmi důležitým symbolem islámu v Bruneji a zároveň je jednou z hlavních turistických atrakcí země. Je to místo, které nejenže láká návštěvníky z celého světa svou nádhernou architekturou, ale také nabízí jedinečný pohled do bohatého kulturního dědictví země.

Pokud plánujete navštívit Brunej, je návštěva mešity Sultan Omar Ali Saifuddin nezbytnou součástí vašeho itineráře. Toto místo vás ohromí svou krásou, mírem a důležitostí pro místní obyvatele. Nezapomeňte si proto vyhradit čas na prohlídku tohoto úžasného místa a nechte se unést jeho magií a jedinečností.


Počasí Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


Brunej je malý, ale fascinující asijský stát známý svou bohatou kulturou a nádhernou přírodou. Mezi jeho množstvím historických a architektonických pokladů vyniká Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque, která je nejen významným islámským svatostánkem, ale i ohromujícím počasním úkazem.

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je jedna z nejkrásnějších mešit na světě a je poctou brunejskému sultánovi Omara Alim Saifuddinovi III., který byl stoupencem modernizace a islámské kultury v zemi. Nachází se na břehu řeky Brunej v hlavním městě Bandar Seri Begawan a je přístupná všem návštěvníkům bez ohledu na jejich náboženské vyznání.

Mešita, postavená v roce 1958, je známá pro svůj nádherný architektonický styl a impozantní velikost. Je postavena na umělém ostrově a jedná se o jednu z největších mešit na světě. Její úžasné detaily a zdobení zahrnují zlacené kopule, vyřezávané dřevěné panely, mramorové zábradlí a barevné vitráže. Mešita je obrostlá nádhernými zahradami a je obklopena klidnou a pokojnou atmosférou.

Jedním z nejvýznamnějších rysů Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je její schopnost odrážet se v hladině řeky Brunej. Při pohledu na tuto náboženskou stavbu v noci se zdá, že plave na hladině v důsledku svých zakřivených kopulí a odlesku osvětlení. Celkově tato optická iluze dává mešitě nádherný a jedinečný vzhled. Je to skvělý zážitek, který nelze vyjádřit slovy, a musí se vidět na vlastní oči.

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je centrem náboženského života v Bruneji a slouží jako místo pro modlitby a shromáždění věřících. Každý den se sem sjíždějí muslimové, aby zde vykonávali své náboženské povinnosti a hledali duchovní pokoj. Mešita je známá také svou knihovnou a školou, které slouží jako centra vzdělávání a edukace pro místní obyvatele.

Navštívit tuto úžasnou stavbu je jako cesta do islámské kultury Bruneje. Můžete si prohlédnout bohatě zdobené interiéry, pozorovat životní styl místních obyvatel a nasát atmosféru místa, které je zasvěceno náboženskému životu. Mešita je otevřená pro turisty, ale je důležité respektovat zdejší pravidla a tradice.

Pokud se chystáte navštívit Brunej, nezapomeňte si Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque zařadit do svého itineráře. Tato úchvatná mešita vás zcela jistě ohromí svou krásou a klidem, a nabídne nezapomenutelný zážitek. Ať už jste nábožensky založení nebo ne, budete nadšeni z toho, jak počasí ovlivňuje tuto architektonickou perlu.


Letenka Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


Brunaj Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque: Symbolem klidu a harmonie

Úchvatná Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque, která se nachází ve městě Bandar Seri Begawan v Bruneji, je jedním z nejvýznamnějších islámských chrámů na světě. Chrám byl postaven v roce 1958 a pojmenován po sultánovi Omarovi Alimu Saifuddinovi III a je hlavním symbolem klidu a harmonie v Bruneji.

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je největší mešitou v Bruneji a dominuje krajině města. Chrám je postaven na uměle vytvořeném ostrůvku v jezeru a zdobí ho zlatá kopule, která je viditelná z rozsáhlých oblastí okolo města. Celková výstavba chrámu trvala pět let a navrhl ji architekt Haji Ahmad Haji Hassan.

Kopule chrámu dosahuje výšky 52 metrů a je vyrobena z hliníkového kompozitu a pokryta nádhernou zlatou barvou. Interiér chrámu je ještě působivější a zdobený nejrůznějšími vzory a motivy.

Když navštívíte Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque, určitě nevynechte rozsáhlou modlitebnu a madrasu (školu islámu), která se nachází pod hlavní klenbou. Kromě toho mohou návštěvníci obdivovat rozsáhlou knihovnu, muzeum a malou galerii s uměleckými díly.

Zajímavostí je, že Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je nejen turistickou atrakcí, ale i religiózním centrem, které přiláká tisíce věřících každý rok. Ať už jste návštěvník s náboženskými zájmy nebo jen turista, navštěva Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque vám zajisté učaruje svou výjimečnou atmosférou.

V neposlední řadě, stojí za zmínku, že Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque patří k nejvýznamnějším památkám Bruneje a získala řadu ocenění, například cenu Architektura a rozvoj v roce 1987.

V Bruneji je mnoho dalších míst s historickým a náboženským významem, ale Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque nepochybně patří k nejvýznamnějším. Vydejte se do města Bandar Seri Begawan a přiveďte své smysly do harmonie v této ohromující mešitě.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách