Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque

Letenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah, nacházející se v Bruneji, je jedním z nejvýznamnějších islámských svatostánků v jihovýchodní Asii. Se svou majestátností a skvostnou architekturou přitahuje návštěvníky z celého světa.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah byla dokončena v roce 1992 a je pojmenována po sultánu Hassanal Bolkiahovi, který je dlouholetým vládcem Bruneje. Její výstavba trvala celých čtrnáct let a stála přibližně 5 milionů dolarů. V současné době se mešita řadí mezi největší mešity na světě.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah dominuje brunejskému panoramatu díky svým vysokým minaretům a elegantním kopulím. Celková plocha mešity je více než 29 000 metrů čtverečních, což poskytuje dostatek místa pro tisíce věřících hledajících klid a zbožnost. Dodává se, že průměrně sem denně přichází kolem 5 000 návštěvníků.

Architektonickým počinem mešity je kombinace moderního a tradičního stylu. Budova je vyrobená z mramoru, který dodává celé konstrukci vznešenost a okouzlení. Interiér je zdoben vzácnými dřevem a vykládaným mramorem. Vstup do mešity je zdoben složitými řezbami a kovovými prvky, což z ní činí jedinečný klenot.

Mešita také obsahuje celou řadu dalších zařízení a vybavení, aby poskytovala svým návštěvníkům co nejlepší zážitek. Patří sem muzejní expozice, knihovna, mešitní škola a oddělené prostory pro muže a ženy.

Každý pátek je zde pořádána modlitba ve velké mešitě, kam se sjíždějí tisíce místních muslimů. Doprovází je ozvěny modliteb a zpěv koránu, které dotvářejí atmosféru hlubokého zbožnosti a oddanosti.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah je nejen duchovním a náboženským centrem Bruneje, ale také představuje výrazný symbol národní identity a kultury. Je to místo, kde mohou věřící nacházet klid a mír a péčí, kterou byla postavena, se také stala dědictvím Bruneje a turistickou atrakcí.

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je důkazem neuvěřitelného obdivu a oddanosti věřících vůči islámu a jejich touhy po stavbě vznešeného a krásného místa pro modlitbu. Tato mešita je víc než jen stavbou, je to symbol víry a jednoty, který si zaslouží být uctíván a obdivován.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Zde je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí o mešitě Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah:

1. Jaké jsou otevírací hodiny mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah?
- Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah je otevřena každý den od raného rána do pozdního večera. Přesné otevírací hodiny se mohou lišit, takže doporučujeme zkontrolovat aktuální rozvrh na webových stránkách mešity nebo se informovat na místě.

2. Je nutné vstoupit do mešity s přikrývkou hlavy?
- Ano, veškerým návštěvníkům, včetně mužů i žen, se vyžaduje, aby vešli do mešity s přikrývkou hlavy. Můžete si přinést vlastní šátek nebo vypůjčit jednu na místě, pokud se rozhodnete prohlédnout si mešitu.

3. Jsou v mešitě povoleny fotografie?
- Fotografování je v nitru mešity zakázáno. Avšak venku na zahradě jsou povoleny fotografie. Pokud chcete fotografovat okolí mešity, měli byste si být vědomi rezpektování soukromí modlících se osob.

4. Je nutné se předem objednat pro prohlídku mešity?
- Pro prohlídku mešity samotné není nutná žádná rezervace nebo objednávka. Pokud však plánujete skupinovou návštěvu, může být vhodné předem kontaktovat mešitu a informovat je o vašem plánu.

5. Mohou nevěřící navštívit mešitu?
- Ano, i nevěřící jsou vítáni navštívit mešitu Jame' Asr Hassanil Bolkiah. Je však třeba si uvědomit, že se jedná o důstojné místo modlitby a návštěvníci by měli projevit respekt a dodržovat určitá pravidla chování, jako je vhodné oblečení a dodržování ticha.

Toto je jen základní seznam nejčastějších dotazů a odpovědí. Pokud máte další specifické dotazy, doporučuji se obrátit přímo na mešitu nebo zkontrolovat oficiální webové stránky pro více informací.


Dovolená Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, neboli Mešita Jame' Asr Hassana Bolkiaha, se nachází v Bruneji a je jednou z největších a nejkrásnějších mešit v jihovýchodní Asii. Tato nádherná mešita byla postavena v roce 1992 na počest 25. výročí nástupu sultána Hassana Bolkiaha na trůn.

Jame' Asr, což znamená "Mešita ve věčnosti", je zároveň i korunovační mešitou, kde se konají důležité události, jako je například korunovace brunejského sultána. V rámci mešity se nachází také knihovna, která obsahuje vzácné rukopisy a islámské knihy.

Mešita je impozantní stavbou s nádhernou architekturou a neuvěřitelnými detaily. Je postavena ve stylu paláců z 16. století a zdobí ji nádherné vitráže, drahé kameny a obrovské kandiláby. Klenba mešity je vyzdobena zlatým listím a zdobením zvířecího motivu, což dodává celému místu velkolepost a šarm.

Mešita má kapacitu téměř 4 500 věřících a je otevřená pro veřejnost. Navštívit Jame' Asr je jedinečný zážitek, prohlédnout si tuto krásnou stavbu a zároveň zažít atmosféru místa, kde se konají důležité náboženské a kulturní události.

Pokud se rozhodnete navštívit Brunej a mešitu Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, nezapomeňte si převléknout do dodržování přísných oděvních kodexů. Ženy by měly zakrýt své vlasy a nosit dlouhé kalhoty nebo sukni, zatímco muži by měli nosit dlouhé kalhoty a zakrýt svá ramena.

Mešita Jame' Asr se nachází v hlavním městě Bruneje, Bandar Seri Begawan, a je jednou z hlavních turistických atrakcí země. V okolí se nachází také další zajímavá místa, které stojí za návštěvu, jako například Sultanátův palác nebo Královský muzejní komplex.

Celkově lze říci, že návštěva mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je jedinečným zážitkem, který si turisté nemohou nechat ujít při návštěvě Bruneje. Je to nejen místní symbol víry, ale také nádherné dílo architektury a umění.


Počasí Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque: Krása země a počasí

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, zkráceně známa jako Jame' Asr Mosque, je jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších mešit v Bruneji. Toto nádherné místo modlitby se nachází v hlavním městě Bandar Seri Begawan a patří mezi hlavní turistické atrakce země.

Kromě jeho náboženského významu je Jame' Asr Mosque také příkladem ohromující islámské architektury. Byla dokončena v roce 1994 a je pojmenována po sultánovi Hassanal Bolkiahovi, který je panovníkem Bruneje. Stavba je inspirována tradičním malajským uměním a je jednou z největších mešit v jihovýchodní Asii.

Jame' Asr Mosque je rovněž známa díky svým malebným zahradám, které ji obklopují. Tento prostor je velmi dobře udržovaný a je oáza klidu v rušném městském prostředí. Návštěvníci se mohou procházet mezi exotickými stromy a květinami a užívat si klidné a relaxační prostředí, které je v souladu s islámskou kulturou.

Samotná mešita je důležitým místem pro muslimy, kteří sem přicházejí na modlitby. Byla postavena s kapacitou pro až 5 000 věřících a nabízí celou řadu moderního vybavení, včetně klimatizace a bezplatného Wi-Fi připojení. Je zde také muzeum, které představuje historii Bruneje a jímž mohou turisté prozkoumat bohatou historii této země.

Když se jedná o počasí v oblasti Jame' Asr Mosque, Brunej je známý svým tropickým monzunovým klimatem. To zahrnuje tři hlavní období: suché období, deštivé období a horkou sezónu. V suchém období, které trvá od března do září, můžete očekávat méně srážek a vyšší teploty. V deštivém období, které probíhá od října do února, můžete očekávat časté přeháňky a vyšší vlhkost. Nejteplejší období v Bruneji je od května do srpna, kdy se teploty pohybují kolem 31 °C.

Při návštěvě Jame' Asr Mosque je vhodné nosit pohodlné a lehké oblečení, které je v souladu s náboženskou kulturou. Je také vhodné vzít si sluneční brýle, opalovací krém a ochranu proti moskytům kvůli tropickému klimatu.

V oblasti Jame' Asr Mosque je také mnoho dalších zajímavých míst k prozkoumání, včetně Royal Regalia Building, Sultan Omar Ali Saifuddien Mosque a Brunei Museum. Brunej nabízí jedinečnou kombinaci přírodních i kulturních krás a Jame' Asr Mosque je jistě jednou z nejkrásnějších perel této malebné země.


Ubytování Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je jedním z nejvýznamnějších a nejmalebnějších míst k návštěvě v Bruneji. Tato mešita, která se nachází v centru hlavního města Bruneje – Bandar Seri Begawan, je jednou z největších mešit v jihovýchodní Asii. Během své návštěvy Bruneje byste si tuto kulturní památku určitě neměli nechat ujít. Pokud však hledáte vhodné ubytování v blízkosti Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, je třeba dát pozor na mnohé faktory.

Jiná ubytování v okolí mešity

V centru města je mnoho možností ubytování v různých cenových kategoriích. Lze zvolit hotelové pokoje, apartmány, hostely apod. Pokud hledáte ubytování v blízkosti mešity, můžete zvážit následující možnosti:

1. The Capital Residence Suites

The Capital Residence Suites jsou velmi oblíbeným ubytováním pro turisty, kteří chtějí být v docházkové vzdálenosti od kulturních míst v obchodním centru Bandar Seri Begawan. Nabízejí luxusní pokoje a apartmány se všemi moderními vybaveními, včetně bezplatného Wi-Fi a klimatizace. Existuje také služba pokojového servisu a restaurace na místě. The Capital Residence Suites jsou vzdáleny pouhých 2 km od mešity a místy jako je Omar Ali Saifuddin Mosque a Yayasan Sultan Haji Hassanal Bolkiah v docházkové vzdálenosti.

2. The Brunei Hotel

Právě v těsné blízkosti mešity se nachází The Brunei Hotel. Toto ubytování je dobré pro lidi, kteří potřebují rychlý přístup k nákupům, kulturním památkám a dalším místům zabývajícím se turistikou a zábavou. Terasy některých pokojů nabízejí úchvatný výhled na město a je zde také bazén. The Brunei Hotel je rovněž vzdálen jen pár kilometrů od jiných atrakcí v městě, jako jsou Night Market a The Royal Regalia Museum.

3. The Centrepoint Hotel

The Centrepoint Hotel, který se nachází na břehu řeky, je další výbornou volbou pro ty, kteří chtějí být v centru města. Tento hotel nabízí moderně vybavené pokoje s bezplatným Wi-Fi, klimatizací a satelitní TV. Pro další pohodlí zde existuje bazén, sauna, fitness centrum a výborná restaurace, která nabízí celou řadu tradičních pokrmů. The Centrepoint Hotel se nachází pouhých 5 minut jízdy od mešity.

Návštěva z bezpečnostních důvodů

Místní zákony a zvyky se musí dodržovat a brát vážně. Nejenže se nehrají na náboženství, ale jako turista musíte být respektováni a chovat se s úctou ke kultuře a tradicím této země. Pamatujte si, že mešity jsou věřícím místem a přístup může být omezen. Pokud vás zajímá navštívení Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, je třeba se dostavit těsně před modlitbami nebo po nich a mít s sebou vhodné oblečení s bederní částí zcela zakrytou.

Celkově lze říci, že pokud hledáte vhodné ubytování v blízkosti Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, máte na výběr z mnoha skvělých možností. Pamatujte si, že i když jste na dovolené, měli byste se chovat s respektem vůči místní kultuře a zvyklostem. Bez ohledu na to, které ubytování nakonec zvolíte, měli byste být schopni vychutnat si krásu této kulturní památky a města Bandar Seri Begawan.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách