Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Brazílie Fernando de Noronha

Dovolená Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha je malý ostrovní ráj nacházející se v Atlantickém oceánu, vzdálený přibližně 350 km od pobřeží Brazílie. Toto báječné místo je jednou z nejdražších destinací v Brazílii, což z něj dělá exkluzivní a idylickou destinaci pro dovolenou.

Ostrov Fernando de Noronha je tvořen souostrovím 21 ostrovů a je domovem překrásných pláží s jasně modrou vodou, úchvatných korálových útesů a mnoha druhů mořského života. Zde můžete objevovat nádherné útesy při potápění nebo šnorchlování, jaké jinde jen stěží najdete. Korálové útesy jsou kvůli ochraně přírody registrovány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Příroda na ostrově je neuvěřitelně zachovalá a ostrov byl vyhlášen národním parkem. Zde si můžete vychutnat pozorování ptáků, včetně vzácných albatrosů, prozkoumávat jeskyně a rezervace s ohromující flórou a faunou, dovolit si romantické procházky po pláži a prozkoumávat zajímavé skalní tvary.

Jednou z největších atrakcí Fernando de Noronha je pláž Praia do Sancho, která se stala jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Tato oblázková pláž ukazuje přírodu v její čisté podobě s jasnou vodou a okouzlujícím výhledem na moře. Pro dosažení této pláže je však potřeba projet úzkou skalnatou cestou, což dodává dojmu soukromí a klidu.

Další oblíbenou atrakcí ostrova je pláž Baía dos Porcos, která je známá svými fascinujícími bazény a výhledem na mohutné skalní hory. Tato pláž je perfektní pro šnorchlování a objevování korálových útesů, které jsou plné barevných ryb a dalšího mořského života.

Pokud hledáte dobrodružství, můžete se vydat na trek k nejvyššímu bodu ostrova, Pico do Pico, který nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a oceán. Během cesty na vrchol můžete také vidět vzácné druhy květin a rostlin.

Fernando de Noronha také nabízí skvělou možnost obdivovat západ slunce. Jednou z nejlepších míst pro sledování je Mirante do Boldró, od kterého se otevírá úchvatný výhled na oceán a okolní ostrovy.

V případě, že chcete poznat kulturu ostrova, můžete se vydat do hlavního města Fernando de Noronha, Vila dos Remédios, které nabízí malebné horské vesničky, malé butiky a skvělé restaurace s tradičními brazilskými pokrmy.

Dovolená na ostrově Fernando de Noronha je zážitek jako žádný jiný. Toto exkluzivní místo nabízí jedinečnou kombinaci přírodní krásy, křišťálově čisté vody a zachovaného ekosystému. Pokud hledáte dovolenou, která vás zcela pohltí a odpojí od každodenních starostí, pak je Fernando de Noronha tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Fernando de Noronha


Zde jsou nejčastější dotazy a odpovědi o ostrově Fernando de Noronha v Brazílii:

1. Jak se dostat na ostrov Fernando de Noronha?

Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Fernando de Noronha, je letadlem z Recife nebo Natal. Existují denní lety a let trvá zhruba jednu hodinu.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Fernando de Noronha?

Mezi nejlepší pláže na ostrově Fernando de Noronha patří Praia do Sancho, Praia da Conceição, Praia do Cacimba do Padre, Praia do Leão a Baía dos Porcos.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Fernando de Noronha?

Nejlepší čas na návštěvu ostrova Fernando de Noronha je během suchého období, které trvá od srpna do prosince. Teploty jsou mírné a řídké srážky.

4. Jaký je rozpočet na návštěvu ostrova Fernando de Noronha?

Návštěva ostrova Fernando de Noronha může být celkově drahá, protože je třeba zaplatit vstupní poplatky a ceny ubytování a jídla jsou poměrně vysoké. Rozpočet závisí na délce pobytu a preferencích.

5. Jak se dostat na pláž Praia do Sancho?

Pláž Praia do Sancho můžete dosáhnout buď pěšky přes skalní útesy nebo trajektem z přístavu Sueste.

6. Je nutné rezervovat ubytování předem?

Ano, doporučuje se rezervovat ubytování předem, jelikož nabídka pobytových míst na ostrově Fernando de Noronha není příliš velká.

7. Jaké aktivity jsou k dispozici na ostrově Fernando de Noronha?

Mezi populární aktivity na ostrově Fernando de Noronha patří potápění, šnorchlování, surfování, turistika a pozorování ptáků. Je zde také možnost návštěvy chráněných přírodních rezervací.

8. Kolik stojí vstup na ostrov Fernando de Noronha?

Cena vstupného na ostrov Fernando de Noronha se liší v závislosti na délce pobytu a sezóně. Na rok 2021 byla cena asi 79 reals na den.


Ubytování Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha, jedno z nejskrytějších a nejluxusnějších míst v Brazílii, je rájem pro milovníky přírody a dobrodruhů z celého světa. Nachází se asi 350 km od pevninského bodu Brazílie, na vzdáleném souostroví Atlantského oceánu. To dává ostrovu svou jedinečnou a izolovanou atmosféru, která z něj činí okouzlující turistickou destinaci.

Příroda na Fernando de Noronha je ohromující a nabízí něco pro každého. Ostrov je domovem nádherných pláží s křišťálově čistou vodou, bílým pískem a živým podmořským světem. Navštivte například Sancho Beach, která byla vyhlášena několikrát jako nejkrásnější pláž v Brazílii. Podmořská biologická rezervace je další nezapomenutelné místo, které byste si neměli nechat ujít. Zde se můžete potápět nebo šnorchlovat a obdivovat pestrou škálu ryb, korálů a želv.

Kromě svých přírodních krás je Fernando de Noronha také známý svou bohatou historií. Ostrov byl původně objeven v roce 1503 a byl využíván jako zastávka pro portugalské koloniální lodě. Dnes můžete navštívit historické stavby, jako je Forte dos Remédios, který byl postaven na ochranu před piráty a dnes slouží jako muzeum a výletní místo.

Pokud hledáte ubytování na Fernando de Noronha, zde najdete širokou škálu možností. Od luxusních letovisek a vil po levnější hotelové pokoje a hostely, existuje možnost pro každý rozpočet a vkus. Je ale důležité si uvědomit, že kvůli ochraně přírody a udržitelnému rozvoji ostrova, byla zavedena kvóta pro návštěvníky a ubytování je velmi omezené. Doporučuje se proto rezervovat ubytování s dostatečným předstihem.

Fernando de Noronha je destinací, která vám zaručeně zanechá trvalý dojem. Jeho překrásné pláže, bohaté podmořské prostředí a historie spojená s ním dělají z tohoto místa jedinečnou perlu Jižní Ameriky. Pokud plánujete cestu do Brazílie, nezapomeňte zahrnout Fernando de Noronha do svého itineráře a zažít tuto vzácnou a zázračnou část světa.


Počasí Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha je malý ostrov, nacházející se na východním pobřeží Brazílie, který nabízí nádherné a velmi neobvyklé počasí. Zeměpisná poloha ostrova se nachází v Atlantickém oceánu, což znamená, že počasí zde vykazuje určité specifické rysy.

Fernando de Noronha se nachází v oblasti, kde se setkávají studené a teplé mořské proudy. Z tohoto důvodu je zde poměrně nestabilní a nevyzpytatelné počasí. Většinu roku zde panuje teplé a vlhké klima, což je způsobeno teplými a vlhkými větry, které foukají z Afriky.

Jen málokdy se zde vyskytuje dešťová sezóna a to bývá zpravidla během letních měsíců - od listopadu do února. Během této doby mohou být deště velmi silné a trvat několik dní za sebou. Nicméně ani během dešťové sezóny zde není počasí úplně předvídatelné, a tak se můžete setkat s slunečným dnem i během deště.

Zatímco v zimních měsících jsou teploty na ostrově srovnatelné s těmi na pevninské části Brazílie, během letních měsíců se mohou teploty vyšplhat až k 30 stupňům Celsia. Noci bývají chladné a vlhké, takže se doporučuje vhodné oblečení.

Kromě nepředvídatelného počasí si musíte však dát pozor i na silné slunce. Ostrov se nachází poměrně blízko rovníku, a tak slunce zde pálí velmi silně. Častým jevem jsou také sluneční úžehy, zejména u turistů, kteří si neuvědomují sílu slunce a příliš se nepřipraví.

Celkově se tedy můžeme setkat s poměrně neobvyklým a překvapivým počasím na ostrově Fernando de Noronha. Pokud plánujete návštěvu, doporučujeme si pro tento účel najít podrobné informace o aktuálních podmínkách a připravit se vhodným způsobem na všechny eventuální překvapení, která počasí může přinést.


Letenka Brazílie Fernando de Noronha


Letenka do Brazílie na ostrov Fernando de Noronha

Pokud hledáte nádherný a nevšední zážitek v Brazílii, doporučujeme navštívit ostrov Fernando de Noronha. Tento malý ostrov, ležící v Atlantském oceánu přibližně 500 km od brazilského pobřeží, je označován za jedno z nejkrásnějších míst Brazílie.

Pro cestování na ostrov bude nutné nejprve zakoupit letenku z větších měst jako Recife nebo Natal. Většina návštěvníků volí lety s mezipřistáním v Recife, kde pak pokračují na ostrov přímým letením. Letenky do Recife najdete od několika letadel, včetně TAM Airlines a Gol Airlines, které nabízejí denně několik letů z různých měst.

Cena letenky na ostrov se může zdát vyšší oproti jiným destinacím v Brazílii, ale stojí to za to. Pokud máte flexibilní termíny, můžete snadno nalézt levnější letenky v období mimo hlavní sezónu. Pokud si letenku rezervujete dopředu, můžete ušetřit až 50% ceny.

Při cestování na ostrov jsou důležité také víza a očkování. Pokud máte občanství zemí Evropské unie nebo Spojených států, nemusíte mít víza na návštěvu Brazílie, nicméně se vyžaduje platný pas. Pokud plánujete pobyt déle než tři měsíce, je nutné zažádat o vízum. Očkování pro Brazílii nejsou povinná, ale doporučuje se očkování proti žluté zimnici a hepatitidě A a B.

Ostrov Fernando de Noronha je malý a procházky jsou nejlepší způsob, jak objevovat krásy ostrova. Pokud chcete prozkoumat podmořský svět, doporučujeme vyrazit na potápěčský výlet, kde uvidíte mnoho úžasných živočichů, jako jsou například delfíni, želvy, manty a mnoho dalších.

Na ostrově je také mnoho pláží, například pláž Baía do Sancho, která byla oceněna jako nejkrásnější pláž na světě v roce 2018. Pláže jsou čisté, průzračné a s bílým pískem. Ostrov je také chráněným národním parkem, a proto je důležité respektovat přírodní kouzla ostrova.

Když se rozhodnete pro návštěvu ostrova Fernando de Noronha, nezapomeňte si na letenku rezervovat něco více času. Ostrov nabízí mnoho aktivit a příležitostí k prozkoumání krás Brazílie.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách