Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Botswana Kasane

Počasí Botswana Kasane


Botswana, přesněji město Kasane, se může chlubit svým jedinečným počasím. Je to odraz bohatství této africké země, která leží převážně v poušti Kalahari. Kasane se nachází na severovýchodě země a je přímo sousední s jednou z nejkrásnějších přírodních rezervací v Africe, Chobe National Park.

Počasí v Kasane je typické pro oblast velkých savan, a to s výrazným rozdílem mezi suchým a deštivým obdobím. Hlavním a nejteplejším obdobím je léto, které se rozprostírá od listopadu do března. Průměrné teploty se pohybují mezi 30-35°C a místy mohou dokonce vystoupat nad 40°C.

V létě je také časté vyšší vlhkosti vzduchu, která je však vyvážena jemným větrem. To dělá z Kasane ideální místo pro příznivce safari, když jsou zvířata více aktivní kvůli dostupnosti vody a barevným květinám. Můžete očekávat krásně zelenou krajinu a možnost spatřit různé druhy divokých zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů a slavných chobotnicovců.

Deštivé období, známé jako "málo deštné měsíce", se obvykle objevuje od dubna do října. Průměrné srážky jsou relativně nízké v porovnání s jinými oblastmi Afriky, ale mohou se výrazně lišit každý rok. I přes nižší srážky je přítomnost řeky Chobe a několika dalších vodních děl v okolí zajištěna dostatečná zeleň.

Teploty během deštivého období klesají na příjemných 20-25°C, což je ideální pro procházky a venkovní aktivity. Kasane je známé také jako destinace pro milovníky ptáků, protože během těchto měsíců se zde vyskytuje mnoho endemických a stěhovavých druhů.

Je třeba poznamenat, že v Kasane a v zemi obecně je důležité být připraven na rychlé změny počasí. Může se stát, že slunečné ráno bude přecházet v bouřlivé odpoledne. Doporučuje se mít vždy při ruce ochranný opalovací krém, klobouk, lahvičku s pitím a deštník nebo nepromokavou bundu.

Kasane nabízí jedinečný pohled na africkou divočinu a přehlídku přírodních zázraků. Bez ohledu na období, ve kterém se sem vypravíte, budete si moci užít úžasnou přírodu, bohatství divokých zvířat a pohostinnost místních obyvatel. Počasí v Kasane je jen tím jasným bonusovým bodem na již fantastické africké dobrodružství.


Dovolená Botswana Kasane


Botswana láká mnoho turistů na své překrásné parky, bohatou divokou zvěř a nekonečné savany. Jedno z nejlepších míst, které můžete v Botswaně navštívit, je Kasane. Toto město, které se nachází na severním konci země, je oblíbenou destinací díky své blízkosti ke čtyřem národním parkům: Chobe, Moremi, Makgadikgadi a Okavango Delta.

Chobe National Park je jedním z nejznámějších parků v Botswaně a domovem největší populace slonů na světě. Kasane je úžasnou základnou pro ty, kteří chtějí prozkoumat tento nádherný park. Můžete si pronajmout lodní výlet, který vás po řece Chobe zavede do srdce parku, kde budete mít možnost spatřit slony, hrochy, krokodýly a mnoho dalších divokých zvířat. Pro ty, kteří preferují pevnou půdu pod nohama, jsou k dispozici i safari na souši, které vás zavedou do nejlepších oblastí parku.

Moremi Game Reserve se nachází na okraji Okavango Delta a je považováno za jedno z nejlepších míst pro safari v Africe. I z Kasane jej můžete snadno dosáhnout a zažít pořádnou dávku dobrodružství. Tady můžete vidět lví smečky, gepardy, nosorožce a další vzácná zvířata. Je to skutečný ráj pro milovníky divoké zvěře.

Makgadikgadi Pans jsou jedinečnou atrakcí v Botswaně. Tyto rozsáhlé slané plochy jsou jedinečným biomechanickým divadlem, které je nejlépe vidět z Kasane. Městečko je vzdálené pouhé dvě hodiny jízdy od této přírodní atrakce a můžete se těšit na fotogenické západy slunce a poznání jedinečné fauny a flóry.

Poslední, ale ne zanedbatelné místo, které musíte navštívit, je Okavango Delta. Toto tiché a téměř nedotčené území je domovem bohaté a rozmanité zvěře. Z Kasane se sem dostanete lodním člunem nebo letecky. Během vaší návštěvy Okavango Delta můžete zažít jedinečnou jízdu na mokrém safari, přičemž se budete plavit po vodních cestách mezi rákosovými močály a pozorovat africké zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Kasane je vynikajícím místem pro vaši dovolenou v Botswaně. Kromě toho, že je skvělým výchozím bodem pro návštěvu těchto národních parků, můžete se těšit i na místní kulturu a tradice. Je zde spousta ubytovacích možností, od luxusních resortů až po kempování v přírodě. Město je také bohaté na restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční botswanskou kuchyni.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou přírodní krásy a neuvěřitelných divokých zvířat, pak je Kasane v Botswaně tím pravým místem pro vás. Vydejte se na safari, prozkoumejte nádherné národní parky a zažijte dobrodružství svého života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Kasane


1. Jaký je nejbližší letiště k městu Kasane v Botswaně?
Odpověď: Nejbližší letiště k Kasane je letiště Kasane, které se nachází přímo v městě.

2. Jak se dostat z letiště do centra města Kasane?
Odpověď: Z letiště Kasane je možné se dostat do centra města taxíkem nebo pronájem auta. Existují také autobusové služby, které jezdí mezi letištěm a centrem města.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v okolí Kasane?
Odpověď: V okolí Kasane se nachází mnoho zajímavých aktivit a atrakcí, jako je například národní park Chobe, plavba po řece Chobe, safari, rybaření nebo návštěva vesnic místních obyvatel.

4. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Kasane?
Odpověď: V Kasane existuje mnoho různých ubytovacích možností pro různé rozpočty. Patří sem luxusní hotely, ubytovny, kempy a lodě pro ubytování na řece.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Kasane?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Kasane je v období sucha, které trvá od května do září. Během této doby je počasí teplejší a neprší tolik. Je to také ideální doba pro pozorování zvířat v národním parku Chobe.

6. Jak se dostat z Kasane do Vic Falls?
Odpověď: Existuje několik možností, jak se dostat z Kasane do Victoria Falls. Nejběžnější je cesta autem nebo taxi přes hraniční přechod Kazungula, která obvykle trvá přibližně hodinu. Alternativou je také lodička po řece Zambezi.

7. Kde nakoupit suvenýry v Kasane?
Odpověď: V Kasane existuje několik obchodů a tržišť, kde lze zakoupit suvenýry. Mezi nejpopulárnější patří tržiště v centru města nebo různé obchůdky s tradičními řemesly a výrobky.

8. Jaké jsou platné měny v Kasane?
Odpověď: V Kasane se nejpoužívanější měnou je botswanská pula (BWP). Nicméně, některé hotely nebo restaurace také přijímají americké dolary nebo jihoafrické randy.

9. Je nutné mít vízum k návštěvě Kasane?
Odpověď: Občané většiny zemí nevyžadují vízum k návštěvě Kasane a mohou získat bezvízový pobyt po dobu 90 dnů. Je však vždy dobré se předem informovat o aktuálních podmínkách vstupu a pobytu.

10. Jaký je časový posun v Kasane?
Odpověď: Kasane se nachází v časové zóně Botswany, která je ve středoafrickém čase (CAT, Central Africa Time) +2. To znamená, že místní čas je o 2 hodiny před standardním středoevropským časem (CET) a o 1 hodinu před středoevropským letním časem (CEST).


Letenka Botswana Kasane


Letenka do Botswany: Objevte kouzlo města Kasane

Botswana je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších míst na africkém kontinentu. S velkým množstvím národních parků a rezervací, je země bohatá na jedinečné zvířecí druhy a nádhernou přírodu. Pokud plánujete cestu do Botswany, navštěvovat město Kasane by mělo být na vašem seznamu nevynechatelných zastávek.

Letenka do Kasane nabízí jedinečný zážitek cestovatelům, kteří touží po safari do srdce Afriky. Kasane je strategicky umístěno na území známém jako "Čtyřstátí" - setkání Botswany, Zambie, Zimbabwe a Namibie. Toto umístění dává cestovatelům možnost objevit mnoho neuvěřitelných destinací v okolních zemích během jedné cesty.

Město Kasane je známé především díky blízkosti některých nejznámějších afrických přírodních rezervací, včetně Chobe National Park a Okavango Delta. Chobe National Park je domovem jedné z největších populací slonů v Africe a je známý svými ohromujícími safari zážitky. Můžete se vydejte na safari ve vozidle nebo si užijte nezapomenutelný pohled na zvířata z řeky během plavby lodí.

Dalšími možnostmi pro příjemný pobyt v Kasane jsou plavby po řece, rybaření, pozorování ptáků a procházky pěších turistů. Kasane je ideálním výchozím bodem pro ty, kteří chtějí zažít krásu a jedinečnost africké přírody.

Pro milovníky historie může být zajímavou atrakcí i nedaleké město Kasane, které bylo jednou z prvních evropských osad na území dnešní Botswany. Zde můžete navštívit staré misijní stanice, muzeum nebo prozkoumat tradiční vesnici.

Pokud se rozhodnete navštívit Kasane, letenka do této destinace vám poskytne jedinečný zážitek v podobě safari a přírodních krás Botswany. Při plánování cesty nezapomeňte zahrnout návštěvu Chobe National Park a Okavango Delta, aby váš pobyt byl nezapomenutelný.

Nabídky letenek do Kasane často zahrnují také možnost společných výletů do okolních zemí, jako je Zimbabwe se slavnými Viktoriinými vodopády. To vám umožní využít vaší cesty naplno a objevit více z tohoto úžasného regionu.

Pokud hledáte dobrodružství v nedotčené divočině a zároveň chcete zažít krásu a jedinečnost africké kultury, letenka do Botswany, konkrétně do města Kasane, je ideální volbou. Převeďte své sny o africkém safari do skutečnosti a prozkoumejte kouzlo tohoto úžasného místa.


Ubytování Botswana Kasane


Kasane je malebné město v severovýchodní části Botswany, které se nachází v blízkosti hranic s Namibií, Zimbabwe a Zambií. Je to oblíbená turistická destinace, zejména díky své blízkosti k známému Chobe Národnímu parku.

Ubytování v Kasane nabízí širokou škálu možností pro turisty různých preferencí a rozpočtů. Najdete zde od levných hostels a kempů až po luxusní hotely a safari lodže.

Pokud jste milovníkem přírody a zvířat, pobyt v jedné z safari lodží v okolí Kasane je pro vás tím pravým. Tyto lodže vám nabídnou úchvatné výhledy na nedotčenou krajinu, stejně jako možnost pozorovat divokou zvěř přímo z vašeho pokoje. Některé lodže mají i vlastní soukromé rezervace, kde můžete zažít opravdové safari do savany. Tyto lodže jsou často vybavené luxusními zařízeními, jako jsou bazény, lázně, restaurace a terasy s výhledem na řeku Chobe.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je Kasane také domovem mnoha kempů a hostels. Kempy nabízejí základní vybavení, jako jsou toalety, sprchy a kuchyňky, a mnohdy se nachází v blízkosti Chobe Národního parku, což vám umožní snadný přístup k přírodě a zvířatům. Hostely jsou také cenově dostupné a často nabízejí společné pokoje pro cestovatele ve skupinách nebo samostatné pokoje pro ty, kteří preferují soukromí.

Pro ty, kteří hledají zážitek v klidném prostředí, jsou k dispozici také menší penziony a rodinné hotely. Tyto ubytovací zařízení jsou méně turisticky zaměřená a často se nacházejí v blízkosti centra města, což vám umožní přístup k místní kultuře a atmosféře.

Všechny tyto typy ubytování v Kasane mají společné jedno - názory a recenze turistů ukazují, že místní hostitelé jsou pohostinní a ochotní pomoci turistům při objevování přírodních krás tohoto regionu. Navíc Kasane je ideálním výchozím bodem pro výlety do blízkého Chobe Národního parku, kde se nachází jedna z nejbohatších divokých zvěří na africkém kontinentě. Chobský národní park je známý svou rozmanitostí druhů, včetně slonů, lvi, leopardů, buvolů a mnoha dalších.

Pokud plánujete návštěvu Botswany a Chobe Národního parku, rozhodně zvažte Kasane jako své místo k ubytování. Nejenže můžete zažít jedinečné přírodní scenérie a zvířat, ale také se budete cítit jako doma díky vstřícnosti a pohostinnosti místních obyvatel.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách