Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Bolívie Yungas Road (Death Road)

Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Yungas Road (Death Road)


1. Co je Yungas Road (Death Road)?
Yungas Road, známá také jako Death Road, je silnice v Bolívii, která je známá svou vysokou úmrtností a nebezpečím.

2. Proč se jmenuje Death Road?
Silnice získala své jméno kvůli své reputaci jako jedna z nejnebezpečnějších silnic na světě. Mnoho nehod a smrtelných úrazů, které se na ní staly, vedlo k této pověsti.

3. Jaká je délka Yungas Road?
Yungas Road je dlouhá přibližně 69 km.

4. Proč je Yungas Road tak nebezpečná?
Silnice je úzká, nezpevněná a často je na ní hustý mlhavý opar. Tento fakt spolu s úzkými zatáčkami, strmými útesy a minimálními ochrannými zábranami vytváří extrémní riziko pro řidiče. Při deštivém období se stává skluzavka a ještě nebezpečnější.

5. Jaké jsou bezpečnostní opatření na Yungas Road?
V roce 2006 byla postavena nová silnice, která vyřadila část původní Yungas Road z provozu. Nicméně původní část silnice zůstává používána turisty a cyklisty. Pro tyto skupiny jsou k dispozici ochranné prvky, jako jsou helmy a reflexní vesty.

6. Kdo používá Yungas Road?
Yungas Road je hlavně turistickou atrakcí, kterou navštěvují dobrodruhové, cyklisté a motorkáři. Také je využívána místními obyvateli a některými nákladními vozidly.

7. Jak se na Yungas Road dostanu?
Nejbližší větší město je La Paz, odkud je možné se k silnici dostat. Existují organizované výlety, které zahrnují dopravu autobusem nebo jeepem.

8. Můžete na Yungas Road jezdit autem?
Ano, je možné jet po silnici autem, ale je třeba dbát maximální opatrnosti a zvážit povětrnostní podmínky a dovednosti v řízení.

9. Jaké jsou nejlepší roční období pro návštěvu Yungas Road?
Suché období od května do října je nejvhodnější pro návštěvu, protože minimalizuje riziko dešťů a skluzavek.

10. Existují nějaké bezpečnostní tipy pro jízdu po Yungas Road?
Několik tipů pro bezpečnou jízdu po Yungas Road zahrnuje pomalou jízdu, řízení dle podmínek počasí, nošení bezpečnostních prvků (helma, reflexní vesta) a dodržování dopravních pravidel.


Dovolená Bolívie Yungas Road (Death Road)


Dovolená v Bolívii: Yungas Road (Death Road)

Bolívie je země bohatá na přírodní krásy a dobrodružství, která nabízí nespočet dovolenkových možností. Jedním z nejzajímavějších a zároveň nejodvážnějších míst, které si turista může v Bolívii navštívit, je tzv. Yungas Road, známá také jako Death Road.

Yungas Road je horská silnice nacházející se v severozápadní části Bolívie. Její pověstnou přezdívku Death Road, tedy "Smrtící silnice," získala díky svému nebezpečí a množství smrtelných nehod, které zde během let proběhly. Jde o jednu z nejnebezpečnějších silnic světa, která se táhne přes dechberoucí bolivijské Andské hory.

Yungas Road sahá až do roku 1930, kdy sloužila jako jediná silnice spojující město La Paz s regionem Yungas. Až do nedávné doby byla tato cesta používána jako hlavní dopravní tepna, a to i přes svou pověst nebezpečnosti. Je 69 kilometrů dlouhá a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu, ale také extrémní technické výzvy pro řidiče.

Yungas Road se stala turistickou atrakcí díky svému adrenalinovému charakteru. Mnoho cestovatelů přijíždí do Bolívie, aby se vydali na dobrodružnou jízdu po této známé silnici. Během této dovolené můžete zažít chvíle extrémního vzrušení a dobytí vlastních strachů. Zkušení průvodci si vezmou turisty na jízdu po Yungas Road, kde je možné vychutnat si fantastický výhled, a to buď na horském kole, motocyklu nebo dokonce na pěší turistiku.

Při plánování dovolené na Yungas Road by měl být každý cestovatel obezřetný a dodržovat všechny bezpečnostní pokyny. Vzhledem k nebezpečným podmínkám na silnici je nutné dodržovat provozní řád a nezbytné přísně řídit. Kromě toho by měli turisté mít na paměti, že jízda po této silnici není pro ty, kteří bojují s výškovou nemocí nebo mají strach ze strmých hor.

Nicméně, pro ty odvážné, kteří hledají adrenalin, je jízda po Yungas Road jedním z nezapomenutelných zážitků. V kombinaci s krásnými výhledy na andskou krajinu a nádhernou přírodou je toto dobrodružství pro mnoho lidí vrcholem jejich cestovatelského života.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet tuto odvážnou dovolenou, měli byste si vybrat důvěryhodnou turistickou agenturu, která má zkušenosti s organizací jízdy po Yungas Road. S bezpečností na prvním místě je důležité mít profesionálního a zkušeného průvodce, který vás provede touto nebezpečnou, ale ohromující cestou.

Dovolená na Yungas Road je zážitkem, který nikdy nezapomenete. Ať už se rozhodnete jet pěšky, na kole nebo na motorce, tento dobrodružný výlet vám nabídne jedinečnou příležitost prozkoumat krásu bolivijských And, a přitom se vyrovnat se svými vlastními hrůzami a obavy. Nezapomeňte si při této dovolené užít a užívat si každou vzrušující chvíli na této jedinečné silnici.


Letenka Bolívie Yungas Road (Death Road)


Yungas Road, známá také jako "Death Road" (Cesta smrti), je nebezpečná silnice v Bolívii, která přitahuje dobrodruhů z celého světa. Jedná se o jednu z nejnebezpečnějších silnic na světě, která leží v horách přibližně 70 kilometrů západně od města La Paz.

Zdánlivě klidná a malebná cesta, která vede přes andské hory, se stala legendou kvůli svému smutnému jménu. V průběhu let se zde událo mnoho dopravních nehod, které vedly k mnoha ztrátám na životech. Tato 64 kilometrů dlouhá silnice je většinou jednosměrná a má jen málo zpevněných úseků. Je známá svými úzkými serpentýnami, strmými srázy a nepředvídatelným počasím.

Silnice byla postavena v 30. letech 20. století během válečných let v Bolívii. Sloužila jako jediné spojení mezi La Paz a regionem Yungas, který je známý svou bohatou zemědělskou produkcí. Přeprava zemědělských produktů byla často riskantní kvůli mnoha faktorům, jako je povětrnostní podmínky a velký převýšení na trase.

Nebezpečí na Yungas Road tkví v její úzkosti a strmých svazích, které způsobují, že dopravní proudy jdou velmi blízko ráně. Silnice je pouze 3,2 metrů široká, což je velmi málo místa pro dvoucípou dopravu. Automobily, nákladní vozy a autobusy musí být opatrní a pečliví, protože jediná chyba může mít tragické následky.

Počasí je také velkým rizikem pro řidiče na Yungas Road. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce (až 4 650 metrů nad mořem), je tam časté mlžení a déšť, který mění silnici v kluzký povrch. To často vede k vyklouznutí vozidel z cesty a následnému pádu do hlubokých propastí.

Navzdory svému nebezpečí je Yungas Road velmi oblíbenou atrakcí pro cyklisty a dobrodruhy. Místní cestovní kanceláře nabízejí zájezdy, kde turisté mohou sjíždět tuto slavnou silnici na kole. To vytváří vzrušující a adrenalinový zážitek, který si lidé rádi užívají.

Samotná Bolívie se nicméně snaží zlepšit bezpečnost na Yungas Road, protože nehody a ztráty na životech jsou stále přítomné. Byla postavena nová silnice, která slouží jako alternativní trasa mezi městy La Paz a Coroico, snižující tak počet vozidel na Yungas Road.

Yungas Road zůstává legendou mezi silnicemi, která je jak pro mnohé turisty, tak pro domorodce fascinující a strašlivá at the same time. Je to nádherná cesta s úchvatnými výhledy na okolní scenerii, která se vymyká vnímání typické silniční sítě. Nicméně, bez ohledu na svou pověst, by měl být každý, kdo se na ni vypravuje, obezřetný a připravený na nebezpečí, které s sebou přináší.


Počasí Bolívie Yungas Road (Death Road)


Bolívie je zemí známou svým úchvatným a rozmanitým přírodním prostředím. Jedným z nejvíce uchvácejících a zároveň nebezpečných míst je bezpochyby Yungas Road, známá také jako Death Road.

Yungas Road se nachází v regionu La Paz, jednom z nejvýše položených měst na světě. Tato silnice se táhne přes Andské pohoří, zajišťujíc tím spojení mezi městy La Paz a Coroico. Je známá svou extrémní úzkostlivostí a extrémními převýšeními. Její délka přesahuje 60 km a vede náročným horským terénem s jedinečným a malebným výhledem.

Přezdívka Death Road vychází z jednoduchého důvodu - v minulosti byla považována za nejnebezpečnější silnici na světě. Právě kvůli své úzkosti a nebezpečným horským cestám, jenž klesají téměř přímo dolů, si tato silnice vyžádala mnoho životů. Neexistují přesné statistiky, kolik lidí zde zahynulo, ale místní příběhy o nehodách jsou příznačné. To přispělo k jejímu pověsti a přitahuje dobrodružné cyklisty z celého světa.

V posledních letech byla Yungas Road nahrazena moderní a bezpečnou dálnicí, která umožňuje spolehlivé spojení mezi městy. Přestože je tato nová cesta bezpečnější, dobrodruzi stále touží projet se po původní Yungas Road za adrenalinovým zážitkem.

Počasí na Yungas Road je proměnlivé a výrazně ovlivněné horskou krajinou. Vzhledem k tomu, že se nachází v Andském pohoří, jsou zde časté srážky a mlha. Kombinace těchto podmínek, spolu s nebezpečnými horskými cestami, může být pro autoři nebezpečná. Místní lidé zde často říkají, že na Yungas Road se může měnit počasí během několika minut. Proto je důležité pečlivě plánovat cestu a sledovat vývoj počasí.

I přes svou nebezpečnost a extrémní pověst Yungas Road stále přitahuje dobrodružné turisty. Cyklovýlet po ní je jedinečným zážitkem pro ty nejodvážnější. Zároveň je však důležité vzít v potaz bezpečnostní opatření a respektovat místní pravidla provozu.

Yungas Road je nejen technickým zázrakem a cestou, která spojuje dva významné bolivijské regiony, ale také fascinujícím místem z hlediska počasí. Zájemci o dobrodružství a nádhernou přírodu zde najdou skvělý zážitek, který je ovšem důležité podstoupit s respektem k přírodě a bezpečnostním opatřením.


Ubytování Bolívie Yungas Road (Death Road)


Bolívie je zemí bohatou na nádhernou horskou krajinu, ale jedno místo zvláště přitahuje pozornost dobrodruhů a odvážlivců - Yungas Road, známá také jako Death Road nebo Silnice smrti. Tento nebezpečný úsek silnice se nachází mezi hlavním městem La Paz a městem Coroico a představuje jedno z nejnebezpečnějších míst na světě.

Silnice Yungas vznikla během 30. let 20. století a má délku přibližně 80 kilometrů. Původně sloužila jako hlavní silnice spojující La Paz a Coroico, ale kvůli své nebezpečnosti byla nahrazena novou silnicí v roce 2006. Přesto se však stala turistickou atrakcí pro dobrodruhy z celého světa.

Deště, mlha a nebezpečná horská krajina tvoří ideální podmínky pro tragické nehody. Především ze staré silnice je patrné, proč toto místo získalo přezdívku Death Road. S úzkou cestou, která vede přímo po okraji hor, mnoho nehod způsobilo smrtelná zranění. Dá se říci, že tato silnice se stala hřbitovem pro mnoho řidičů, kteří zde se svými vozidly ztratili kontrolu.

Navzdory svému nebezpečí je Yungas Road stále oblíbenou destinací pro cyklisty a motocyklisty. Přestože nová silnice přebrala dopravu, lidé sem stále přicházejí za adrenalinovým zážitkem a výjimečným výhledem na krásnou krajinu Bolívie. Cestování po této silnici vyžaduje odvahu a zkušenosti, a tak je vhodné mít průvodce, aby se minimalizovalo riziko nehody.

Bezpečnostní opatření se v posledních letech zlepšila a počet nehod na Yungas Road se snížil. Přesto je stále nutné být opatrný a dodržovat bezpečnostní předpisy. Mnoho turistických společností nabízí výlety po Yungas Road s profesionálními průvodci a bezpečnostním vybavením, jako jsou ochranné helmy a reflexní vesty.

Pokud se rozhodnete navštívit Yungas Road, měli byste být připraveni na náročnou a adrenalinovou jízdu. Měli byste pečlivě zvolit spolehlivou turistickou společnost a uposlechnout pokynů svého průvodce. I když může být tento zážitek nebezpečný, je také vzrušujícím způsobem, jak prozkoumat jedinečnou kulturu a přírodu Bolívie.

Yungas Road je skutečně jedinečným místem, které si získává vášnivé nadšence dobrodružství, ale doporučuje se, aby si při plánování cesty na toto místo uvědomili všechna případná rizika a zajistili si profesionálního průvodce. Výhledy a adrenalinový zážitek, který nabízí, vás však zcela jistě nadchnou.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách