Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Bolívie Cal Orcko

Počasí Bolívie Cal Orcko


Bolívie, menší jihoamerická země, nabízí pro turisty mnoho zajímavých míst, mezi kterými patří i Cal Orcko, známý svými geologickými útvary a unikátním klimatem.

Cal Orcko se nachází v blízkosti města Sucre v bolivijských Andách a je známý svými skalními křídami, které byly vytvořeny před více než 65 miliony lety. Tyto křídy obsahují více než 5 000 stop dinosaurů, což činí z Cal Orcka jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě.

Kromě svých geologických záznamů je Cal Orcko také známý svým klimatem, které je v Bolívii velmi rozmanité. Sucre a okolní oblasti jsou obecně chladné, s průměrnou teplotou okolo 12-15 stupňů Celsia během dne a 1-5 stupňů Celsia v noci. To znamená, že byste měli být připraveni na chladné podmínky, zejména pokud se tam vydáte v zimních měsících.

V létě (od listopadu do března) se teploty zvyšují, ale nezávažně. Průměrná teplota se pohybuje kolem 18-20 stupňů Celsia během dne a 8-12 stupňů Celsia v noci. Většina dešťových srážek v Sucre a Cal Orcko přichází během letních měsíců, ačkoli může se pohybovat od října až do května.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na výlet do Cal Orcko, doporučuje se přijet během měsíců sucha, které jsou mezi květnem a srpnem. V této době jsou podmínky pro turisty nejpříznivější a pravděpodobně se vyhnete dešti. Zároveň se ale nacházíte v jižní polokouli, takže pamatujte, že sezóny jsou opačné oproti té u nás.

Celkově lze tedy říci, že klima v Cal Orcko a Sucre je celoročně mírné, ačkoli s přechodnou klimatickou nestabilitou během deštivého období. V každém případě, před odjezdem do této oblasti se informujte o předpovědi počasí a vybavte se trochou oblečení, které vám umožní zvládnout oba tyto typy podmínek.


Dovolená Bolívie Cal Orcko


Cal Orcko je archeologická lokalita nacházející se v Bolívii, která je známá především díky svojí unikátní zbírce stop dinosaurů. Tato lokalita, která se nachází poblíž města Sucre, pro svou výjimečnost a významnost láká mnoho turistů z celého světa.

Cal Orcko je mohutná vápencová skála, která se tyčí ve výšce více než 100 metrů nad okolní krajinou. Co dělá Cal Orcko natolik unikátním jsou více než 5 000 stop dinosaurů, které jsou vytesané v tomto vápenci. Jejich stáří se odhaduje na 68 až 72 milionů let, což znamená, že se jedná o jednu z největších sbírek stop dinosaurů na světě.

Tento archeologický poklad byl objeven náhodou v roce 1994 geology, kteří se zabývali průzkumem zdejší oblasti. První stopy byly objeveny na povrchu skály a postupně se ukázalo, že se jedná o rozmanitou sbírku stop různých druhů dinosaurů. V rámci dalšího výzkumu byly stopy detailně prozkoumány a identifikovány různé druhy dinosaurů, včetně teropodů, sauropodů a ornitopodů.

Díky této impozantní sbírce stop dinosaurů se Cal Orcko stalo populární turistickou atrakcí a láká návštěvníky ze všech koutů světa. Turisté mají možnost procházet se pod skálou a obdivovat tyto unikátní sbírky zblízka. Některé stopy jsou velmi dobře zachovalé a přesně ukazují kontury jednotlivých dinosaurů, zatímco jiné jsou rozpínavé a odhalují pohyb těchto prehistorických tvorů.

Další zážitek, který mohou návštěvníci zažít, je exkurze s odborníkem, který představuje jednotlivé druhy dinosaurů a poskytuje informace o jejich životě a chování. Tato exkurze umožňuje turistům lépe porozumět tomuto fascinujícímu období historie našeho světa.

Pro turisty, kteří rádi tráví více času v okolí Cal Orcko, je možné navštívit také přilehlou paleontologickou expozici. Zde jsou vystaveny různé fosilie a další archeologické nálezy, které byly objeveny v této oblasti.

Dovolená v Bolívii Cal Orcko nabízí jedinečné zážitky milovníkům dinosaurů a přírody obecně. Tato místo je vhodné pro všechny věkové skupiny a poskytuje možnost objevovat a učit se o prehistorických tvorech, které kdysi obývaly naši planetu. Ať už jste fanouškem dinosaurů či nikoliv, návštěva Cal Orcko je nezapomenutelným zážitkem, který si určitě zaslouží přidat na seznam must-visit destinací.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Cal Orcko


Dotaz: Co je to Cal Orcko?
Odpověď: Cal Orcko je sedimentární útvar nacházející se v Bolívii a obsahuje tisíce stop dinosaurů.

Dotaz: Kde se Cal Orcko nachází?
Odpověď: Cal Orcko se nachází v městě Sucre v Bolívii.

Dotaz: Jak dlouhá je Cal Orcko?
Odpověď: Cal Orcko je asi 1,5 kilometrů dlouhý.

Dotaz: Kolik stop dinosaurů se nachází na Cal Orcko?
Odpověď: Na Cal Orcko se nachází přibližně 5 000 stop dinosaurů.

Dotaz: Proč je Cal Orcko tak unikátní?
Odpověď: Cal Orcko je unikátní tím, že obsahuje takové množství fosilií dinosaurů na jediném místě.

Dotaz: Můžeme Cal Orcko navštívit?
Odpověď: Ano, Cal Orcko je pro veřejnost přístupný jako součást muzea pro dinosauří stopy.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Cal Orcko?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Cal Orcko je v období od května do srpna, kdy je sucho a méně deště.


Letenka Bolívie Cal Orcko


Cal Orcko, také známý jako Dino Wall, je fascinující paleontologické naleziště nacházející se v Bolívii. Toto unikátní místo se nachází nedaleko města Sucre a představuje jedno z největších nalezišť dinosaurů na světě.

Cal Orcko je v podstatě obrovská skalní stěna, která se táhne na délku téměř jednoho kilometru a dosahuje výšky přes 150 metrů. Co je na ní však neobyčejné, je to, že je pokrytá stovkami fosilních otisků dinosaurů, které zde žily před více než 68 miliony let.

Oblast známá jako Cal Orcko byla v minulosti bažinatou krajinou a byla domovem pro množství dinosaurů, včetně obřích sauropodů a dravých teropodů. Jejich stopy se zachovaly díky tomu, že se v minulosti vyvinula speciální kombinace písku, bahna a lávy, která umožnila jejich dochování.

První objevy fosilií na Cal Orcko byly provedeny v roce 1985, a od té doby se zde provádějí pravidelné archeologické výzkumy. Odhalené otisky ukazují, jak dinosauri chodili, běhali a dokonce se zde nachází i otisky jejich svrchních kůží. Díky těmto otiskům získávají vědci přesné informace o jednotlivých druzích dinosaurů, jejich velikosti, chování a životech.

Protože Cal Orcko je jedinečným nalezištěm, které v sobě kombinuje takové množství otisků, byla stěna v roce 1998 přeměněna na paleontologickou památku. Dnes je to populární turistická atrakce, přitahující návštěvníky z celého světa. Návštěvníci se mohou procházet po zabezpečených chodnících a obdivovat tisíce fosilních otisků dinosaurů.

Aby si návštěvníci mohli udělat ještě lepší představu o životě dinosaurů, byla nedaleko Cal Orcko vybudována také paleontologická muzeum. V muzeu lze vidět repliky dinosaurů ve skutečné velikosti, interaktivní expozice a mnoho dalšího zajímavého materiálu, který umožňuje návštěvníkům poznat svět, ve kterém žili dinosauři.

Letenka do Bolívie je pro ty, kteří mají zájem o dinosaury, jedinečnou příležitostí prozkoumat tento fascinující kousek historie planety Země. Cal Orcko nabízí zážitek, který je těžko srovnatelný s jakýmkoli jiným paleontologickým nalezištěm. Je to místo, které zanechává diváky ohromené a kladně překvapené a přináší neobvyklý pohled na minulost naší planety.


Ubytování Bolívie Cal Orcko


Cal Orcko je unikátní archeologická lokalita nacházející se v Bolívii, která láká turisty z celého světa. Tato plocha je známá především díky svému ohromujícímu skalnatému útesu, který je pokrytý tisíci stopami dinosaurů.

Útes Cal Orcko se nachází v bolivijském departementu Chuquisaca a je jednou z největších archeologických nalezišť těchto prehistorických tvorů na světě. Nález téměř 5000 stop dinosaurů dokazuje, že se zde nacházela dávná oblast, kde zřejmě žilo velké množství těchto obřích plazů.

Co tuto lokalitu tak unikátní a zvláštní, jsou samotné otisky stop dinosaurů na skalnatém povrchu. Rozlehlost celého útesu je neskutečná, a to až 1,5 kilometru na délku a 80 metrů na výšku. Celkově se zde nachází až 4650 otisků stop různých druhů dinosaurů. Mezi nimi najdeme stopu ohromného dravce tyranosaura, otisky obřích sauropodů nebo fosilie malých ptakoještěrů.

Jestliže se rozhodnete navštívit Cal Orcko, budete mít možnost spatřit otisky stop dinosaurů neuvěřitelně dobře zachované. Místní vláda a turistické organizace se postarají o to, abyste si mohli prohlédnout tyto úžasné fosílie z bezpečné vzdálenosti. Pro lepší viditelnost jsou zřízeny vyhlídkové plošiny a cesty, které vás provedou kolem celého útesu.

Pokud máte zájem o podrobnější informace a výklad přímo od odborníků, můžete se připojit k průvodce, který vám bude zprostředkovávat zajímavosti o jednotlivých druzích dinosaurů, jejich chování i jejich vymírání. Můžete také nahlédnout do nedalekého muzea, které obsahuje více informací a exponátů z fossilií poskytujících konkrétnější pohled na dávnou minulost těchto mohutných tvorů.

Cal Orcko je jedinečnou lokalitou, která láká nejen archeology a paleontology, ale také všechny zvědavé turisty. Tento skalnatý útes je skutečným pokladem z minulosti, a to jak pro Bolívii, tak pro celý svět. Návštěva této lokality vám umožní otevřít si představivost ohledně dávných období a ukázat vám, jak se tato oblast proměnila v průběhu času.

Pokud se chystáte do Bolívie, nenechte si ujít příležitost navštívit Cal Orcko. Uvidíte něco, co nezažijete nikde jinde na světě - ohromující stopy dinosaurů, které nám otevírají okno do minulosti této fascinující doby. Příroda je úžasná a připomíná nám, jak malí jsme ve srovnání s předhistorickými tvory, kteří kdysi obývali naši planetu.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách