Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Bhútán Paro

Počasí Bhútán Paro


Pokud se zajímáte o exotické a neobvyklé destinace, jedna z nich je určitě Bhútán. Tento malý himalájský stát se nachází v jihovýchodní Asii a je známý svou krásnou přírodou, bohatou kulturou a také jedinečným počasím.

Bhútán je země, která je výjimečná svým geografickým umístěním a reliéfem. Nachází se ve východní části Himálaje a převažují zde horské oblasti. Největším a nejvýznamnějším městem je Paro, které je také domovem jediného mezinárodního letiště v zemi.

Co se týče počasí, Bhútán má různorodé klima v různých regionech. Avšak obecně lze říct, že na celém území země jsou vyšší nadmořské výšky, což ovlivňuje i podnebí. Většina Bhútánu patří do subtropického monzunového klimatu, což znamená, že jsou zde výrazné rozdíly mezi suchými zimami a deštivými léty.

Paro, jako hlavní město, má podnebí, které je podobné ostatním oblastem v Bhútánu. Je zde chladněji než ve většině severní Indie, ale počasí je stále příjemné. V letních měsících, tedy od června do srpna, je období monzunů, které přináší hojné srážky a silné bouřky. Teploty se pohybují okolo 20-25 °C, ale mohou se vyšplhat až na 30 °C.

Zimu tvoří období prosince až února, kdy je naopak chladněji. Denní teploty se pohybují kolem 10-15 °C, ale v noci mohou klesnout až na 0 °C. Na horách může být ještě studeněji a sněžení není výjimkou. To vytváří perfektní podmínky pro zimní sporty, jako je lyžování.

Jaro a podzim jsou sezóny, které jsou obecně považovány za nejlepší časy na návštěvu Bhútánu. V dubnu a květnu kvetou květiny a krajinu lze nazvat překrásnou. Podzim, který se táhne od září do listopadu, je také ideální období pro cestovatele, protože je méně deštivý a teploty jsou mírné.

Právě díky těmto rozdílným klimatickým změnám se Bhútán může pochlubit pestrou a bohatou flórou a faunou. Rostou zde různé druhy rostlin, včetně vzácných orchidejí, a mnoho druhů zvířat jako jsou tygři, sloni nebo jednorožci.

Bhútán a jeho hlavní město Paro jsou tedy plné překvapení a přírodních krás. Bez ohledu na to, kterou dobu v roce se rozhodnete navštívit tuto zemi, můžete se těšit na jedinečné počasí a možnost objevovat nádhernou himalájskou krajinu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Paro


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkající se Bhútánu, zejména jeho hlavního města Paro:

1. Jak se dostanu do Paříže?

Paříž je hlavním městem Francie. Pokud hledáte informace o tom, jak se dostat do Paříže, musíte hledat informace o přepravě do Francie, např. Letecky, hromadnou dopravou, autem a tak dál.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Paru Bhútánu?

V Paru Bhútánu je mnoho krásných míst k návštěvě, jako je například tamní klášter Taktshang, Národní muzeum Bhútánu, ruiny budovy Drukyel Dzong, řeka Paro Chhu nebo chrám Kichu Lhakhang.

3. Potřebuji k návštěvě Bhútánu vízum?

Ano, pro vstup do Bhútánu vyžaduje bhútánská vláda platné vízum. Je možné žádat o vízum přes bhútánské velvyslanectví nebo konzulát v zemi, kde žijete.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Bhútánu?

Nejlepší čas na návštěvu Bhútánu jsou období jaro (Duben - Květen) a podzim (Září - Říjen), kdy jsou teploty mírné a počasí je příznivé pro turistické aktivity.

5. Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat z Paru do jiných částí Bhútánu?

Pro cestování po Bhútánu se často využívají místní autobusy a taxíky. V Paru je také k dispozici letiště Paro, odkud odletí letadla do jiných částí země.

6. Jaké jsou tradiční bhútánské jídlo a pití?

Tradiční bhútánské jídlo zahrnuje rýži, chilli papriky, zeleninu a maso (zejména hovězí nebo kozí). Mezi oblíbené nápoje patří čaj s mlékem, kořeněné cidery a alkoholické nápoje z fermentovaného ječmene nebo proso.

7. Jak se mohu podívat na Sloní horskou pohoří v Bhútánu?

Sloní hora je nejvyšší hora Bhútánu a nachází se v blízkosti města Paro. Pro turisty jsou k dispozici výlety s průvodcem, které umožňují návštěvu této ikonické lokality.

8. Jaké jsou náklady na cestování do Bhútánu?

Náklady na cestování do Bhútánu se liší v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou například počet dnů pobytu, způsob dopravy, ubytování a výlety. Průměrná cena týdenního pobytu pro turistu se pohybuje kolem 200-300 USD na den.

9. Je Bhútán bezpečnou zemí pro turisty?

Bhútán je považován za velmi bezpečnou zemi pro turisty. Místní obyvatelé jsou přátelští a ochotní pomoci cizincům, a kriminalita je poměrně nízká. Přesto by turisté měli být opatrní a dodržovat místní zvyky a kulturu.

10. Jak dlouho trvá let z Evropy do Bhútánu?

Let z Evropy do Bhútánu trvá zhruba 15-20 hodin, v závislosti na trase a přestupech. Letiště Paro je jediným mezinárodním letištěm v Bhútánu a letecké spojení je nabízeno z několika evropských měst a Asie.


Dovolená Bhútán Paro


Bhútán Paro je idylickou destinací pro ty, kteří hledají neopakovatelný zážitek. Tento malebný region nacházející se na severu Bhútánu, přiláká turisty svými krásnými scenériemi a kulturními poklady. Bhútán Paro je také známý pro své historické a náboženské památky, které jsou uchovávány s velkou péčí.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Bhútánu Paro je slavné klášter Taktshang - známý také jako Tygří hnízdo, což je klášter vytesaný ve skalách ve výšce 3 120 metrů. Tento klášter je významnou duchovní destinací pro buddhistické věřící a také pro turisty, kteří hledají mistrovské kusy architektonické práce. Procházka k Tygřímu hnízdu představuje náročný trek, který vyžaduje zdatnost, ale rozhodně je to cesta, která stojí za to.

Další významný chrámový komplex v Bhútánu Paro je klášter Kyichu Lhakhang, který byl postaven někdy během 7. století. Tento klášter se nachází v blízkosti hlavního města a je významným centrem náboženství v zemi.

Bhútán Paro nabízí také různé outdoorové aktivity pro ty, kteří hledají dobrodružství. V oblasti jsou k dispozici různé trasy pro turisty, kteří chtějí pobyt vzhledem delších výletů, stezky s nádhernými výhledy na krajinu a horolezecké aktivity. Bhútan Paro také nabízí skvělé podmínky k raftingu, rodinnému trekkingu a horským cyklistickým výletům.

Další věcí, která přivádí turisty do Bhútánu Paro, jsou festivally, které se v této oblasti konají každý rok. Tyto festivaly nabízejí dokonalou příležitost pro turisty, aby se dozvěděli o místních tradicích, zvyklostech a náboženských obřadech.

Pokud hledáte něco extra, Bhútán Paro vám nabídne luxusní hotely, kde se můžete ubytovat a vychutnat si luxusní královskou službu.

Celkově lze říci, že Bhútán Paro je skutečným skvostem středověké kultury a umění. Navštěvovat tuto oblast je jako cesta do minulosti, když se můžete ponořit do barvy, zvuků, chutí a zápachu místní kultury. Bhútán Paro rozhodně stojí za to na turistické mapě světa.


Ubytování Bhútán Paro


Bhútán je malá země v Himalájích, která se vyznačuje nádhernou přírodou, bohatou kulturou a unikátním životním stylem. Mnozí turisté se rozhodují navštívit tuto zemi a zažít zdejší jedinečnou atmosféru. Pokud se rozhodnete navštívit Bhútán, bude nutné se ubytovat v jednom z mnoha hotelů, hostinců nebo penzionů. V tomto článku se zaměříme na ubytování v městě Paro.

Paro je jedno z nejkrásnějších měst Bhútánu. Nachází se v údolí a je obklopené horami. Je známé díky svým tradičním dřevěným domům, malebným uličkám a nádhernému buddhistickému klášteru, který se zde nachází. V Paru se nachází také mezinárodní letiště, takže mnoho turistů zde začíná svou cestu po Bhútánu.

V Paru najdete různé typy ubytování, od luxusních hotelů až po jednodušší hostince. Hlavními kritérii při výběru ubytování by měla být lokalita, hodnocení od předchozích hostů a cena.

Jeden z nejlepších hotelů v Paru je Zhiwaling Ascent. Tento hotel se nachází na klidném a malebném místě v části města nazvané Jangsa. Hotel nabízí nádherný výhled na horu Jumolhari a okolní krajinný park. Pokoje jsou prostorné, moderně zařízené a vybavené veškerým komfortem, včetně klimatizace, Wi-Fi připojení a soukromé koupelny se sprchou či vanou. K dispozici je také venkovní bazén, fitness centrum a wellness centrum. V hotelové restauraci si můžete vychutnat tradiční bhútánské a mezinárodní pokrmy.

Další možností ubytování je Tashi Namgay Resort. Tento hotel se nachází ve vzdálenosti pěti minut jízdy od letiště. Nabízí prostorné pokoje s vlastní koupelnou, balkonem s výhledem na okolní krajinu a Wi-Fi připojením. K dispozici jsou také restaurace, kde si můžete vychutnat různé pokrmy, a venkovní bazén.

Pro turisty, kteří preferují jednodušší ubytování, může být dobrým řešením Guesthouse Rinchenling. Tento malý rodinný penzion se nachází v centru Paru a nabízí prostorné a útulné pokoje s vlastní koupelnou a Wi-Fi připojením. Hosté se zde mohou těšit na neformální atmosféru a výbornou bhútánskou kuchyni.

Vzhledem k tomu, že Bhútán se snaží udržet svou kulturu a tradice, mnoho hotelů v Paru a v jiných částech země nabízí tradiční interiéry a architekturu. Pokud chcete zažít úplně autentickou atmosféru, můžete se ubytovat v některém z mnoha penzionů a hostinců, které se nacházejí v tradičních dřevěných domech a jsou zařízeny tradičním bhútánským stylem.

V Bhútánu je také nutné mít většinou zajistěné ubytování předem, protože turisté mohou navštěvovat pouze určitá místa a pouze s průvodcem. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Bhútán, pečlivě vybírejte vaše ubytování a užijte si jedinečnou atmosféru tohoto krásného kouta světa.


Letenka Bhútán Paro


Bhútán, malá horská země v Himálaji, je známá svou nádhernou krajinou a bohatou duchovní kulturou. Jedním z nejvzácnějších zážitků, který můžete na této destinaci zažít, je přistání na letišti Paro, které patří mezi nejnebezpečnější a nejtěžší letiště na světě.

Letiště Paro se nachází mezi horami v nadmořské výšce přes 2 200 metrů. Jeho jediná ranvej, která je jedním z nejkratších na světě, měří pouhých 6 500 stop (1 981 metrů). Pro srovnání, průměrná délka ranveje na mezinárodních letištích je alespoň 10 000 stop (3 048 metrů). Tato malá délka ranveje omezuje možnost přistání větších letadel a osobních letounů.

Jelikož je Bhútán jednou z nejméně rozvinutých zemí na světě, neexistuje zde žádná zahraniční letecká společnost. Přistání na letišti Paro je tedy výsadou jen několika málo leteckých společností, které disponují letadly vhodnými pro tento druh letu. Mezi tyto letecké společnosti patří například Bhutan Airlines, Druk Air a některé další menší letecké společnosti.

Přistání na letišti Paro je jedinečný zážitek, který vám nabídne dechberoucí výhledy na okolní himálajské hory a tradiční bhútánské vesničky. Piloti musí provést několik prudkých manévrů, aby se dostali mezi úzkými dolinami a nakonec se dostali na malou ranvej. Průlet nad horami a nízká nadmořská výška dodává letu adrenalinu a je jistě nezapomenutelnou částí vaší cesty.

Jelikož je letiště Paro vzhledem k hornaté krajině velmi náročné, piloti, kteří sem létají, musí projít speciálním výcvikem a získat certifikát pro přistání na tomto letišti. To zajišťuje bezpečnost pasažérů a minimalizuje riziko nehod.

Pokud se chystáte navštívit Bhútán, letenka na letiště Paro je prvním krokem k objevování této fascinující země. Přistání na letišti Paro je vzrušující dobrodružství a zároveň úžasný pohled na krásu bhútánské krajiny.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách