Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Bhútán Jigme Dorji National Park

Letenka Bhútán Jigme Dorji National Park


Letenka do Bhútánu: Objevte krásu Jigme Dorji Národního parku

Bhútán je země, která se pyšní svým unikátním přírodním bohatstvím a kulturním dědictvím. Mezi mnoha přírodními poklady, které tato země nabízí, vyniká Jigme Dorji Národní park, který se rozkládá na území vysoko nad Himálajími. Cestovatelé z celého světa se sem sjíždějí, aby si užili vzácnou příležitost prozkoumat jedno z nejlépe chráněných území na světě. A jak se sem dostat? Stačí zakoupit letenku do Bhútánu a vydat se na svůj nezapomenutelný dobrodružný výlet!

Jigme Dorji Národní park, pojmenovaný po bývalém bhútánském králi, je největším chráněným územím v Bhútánu. Park je známý svým ohromujícím horským reliéfem, rozmanitou faunou a flórou a jedinečnými přírodními scenériemi, které se vám zaryjí do paměti. Na rozloze přes 4000 kilometrů čtverečních nabízí park několik trekovacích tras, které vám umožní objevit nádherné horské vrcholky, chráněné lesy a vodopády.

Pro obdivovatele přírody je Jigme Dorji Národní park rajským místem. Na své cestě zde můžete spatřit vzácné druhy zvířat, jako jsou sněžní leopardi, medvědi, vlci a červení pandy. Park je také domovem pro mnoho vzácných ptáků, jako jsou orel skalní, střízlík himálajský a kalobřízci červenohlaví. Pro fotografy a přírodovědce je to neuvěřitelná příležitost pozorovat tyto vzácné druhy ve svém přirozeném prostředí.

Zatímco se procházíte Jigme Dorji Národním parkem, můžete se také setkat s místními vesničany, kteří sdílejí své příběhy o životě v horách. Tito lidé jsou pevně spjati s přírodou a jejich tradice a zvyky jsou stále živé. Obdivujte jejich barevné tradiční oděvy, ochutnejte místní kuchyni a nechte se unést jejich pohostinností.

Pro všechny, kteří hledají dobrodružství, Jigme Dorji Národní park nabízí také možnost trekování. Trekové trasy se různí délkou a obtížností, takže si můžete vybrat tu nejvhodnější pro vás. Během vašeho dobrodružství se ocitnete v srdci přírody, kde zažijete naprostý klid a odpočinek od každodenního shonu.

Pokud si chcete vybrat letenku do Bhútánu a navštívit Jigme Dorji Národní park, je nejlepší období k návštěvě od října do dubna, kdy je počasí příjemné a vhodné pro venkovní aktivity. Bhútán je pro turisty stále relativně málo navštěvovanou destinací, což znamená, že si můžete užít autentický zážitek a nenechat se ovlivnit turistickým ruchem.

Zakoupení letenek do Bhútánu a navštívení Jigme Dorji Národního parku je bezpochyby jedinečným dobrodružstvím, které si na celý život zapamatujete. Tato země nabízí rozmanité přírodní scenérie a kulturní bohatství, které vás nadchne. Takže neváhejte a zažijte Bhútán a jeho nádherný Jigme Dorji Národní park osobně!


Ubytování Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán je jedinečná země, která se pyšní svou nádhernou přírodou a ochranou životního prostředí. Jedním z nejkrásnějších a nejohroženějších přírodních rezervací v Bhútánu je Jigme Dorji National Park. Tento park je pojmenován po králi Jigme Dorjim Wangchuckovi, který byl jednou z klíčových postav v bhútánské historii a zasloužil se o ochranu přírody v této oblasti.

Jigme Dorji National Park se nachází v západní části Bhútánu a je největším národním parkem v zemi. Rozkládá se na ploše více než 4 300 čtverečních kilometrů a tvoří přirozenou hranici mezi Bhútánem a Tibetem. Park je známý svou rozmanitou a bohatou faunou a flórou, což z něj dělá skutečný ráj pro milovníky přírody a dobrodružství.

V Jigme Dorji National Parku můžete nalézt některé z nejvzácnějších a ohrožených druhů zvířat, jako je například tygr indický, sněžný leopard, medvěd himálajský, horská kozorožec nebo červený kabar. Park je také domovem pro mnoho vzácných druhů ptáků, jako je čáp himálajský, orel mořský nebo kulíšek východní. Pro příznivce ornitologie je Jigme Dorji National Park doslova rájem.

Pro ubytování v Jigme Dorji National Parku neexistuje žádný tradiční hotelový komplex. Park však nabízí možnost kempování a pronájem chat nebo srubů. Tyto ubytovací možnosti poskytují jedinečný zážitek, kdy se můžete ponořit až do samého srdce přírody a vychutnat si klid a odlehlost těchto míst.

Kempování v Jigme Dorji National Parku je ideální pro dobrodruhy a nadšence do outdoorových aktivit. V parku jsou vyhraněna určitá kempovací místa, která poskytují základní vybavení, jako jsou toalety, zásuvky na elektřinu nebo ubytování ve stanech. Kempování ve zdejší přírodě je nezapomenutelný zážitek a umožňuje vám být co nejblíže divoké přírodě.

Alternativou kempování je pronájem chat nebo srubů. Tyto chaty jsou postaveny v tradičním bhútánském stylu a nabízí základní pohodlí pro ubytování. V chatách můžete najít ložnice, koupelnu, obývací pokoj a vybavenou kuchyň. Pronájem chaty vám umožní strávit noc v krásné přírodě Jigme Dorji National Parku, aniž byste museli opustit pohodlí moderního života.

Bhútán Jigme Dorji National Park je skutečným rájem pro milovníky přírody a dobrodružství. Jeho unikátní prostředí a nádherná fauna a flora ho činí jednou z nejlepších turistických destinací v Bhútánu. Ubytování v parku ve formě kempování nebo pronájmu chat nebo srubů dodá vaší návštěvě ten neuvěřitelný nádech autenticity. Pokud plánujete cestu do Bhútánu, určitě nevynechejte Jigme Dorji National Park a jeho nabídku ubytování.


Počasí Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán Jigme Dorji National Park je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst na území Bhútánu. Tato rozsáhlá přírodní rezervace se nachází ve vysokých horách Himálaje a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat.

Počasí v Bhútán Jigme Dorji National Park je ovlivněno jeho horským charakterem a místním podnebím. V oblasti panuje subalpinské a alpinské podnebí, což znamená, že zde jsou studené zimy a mírně teplá léta. Právě vzhledem k podnebí se park stal oblíbeným místem pro turisty, kteří hledají dobrodružství a touží po krásných pohledech na himálajské vrcholky.

Zimy v parku jsou obvykle velmi studené, teploty se pohybují kolem -10 až -20 °C. V této době se park zahalí do sněhu a celá oblast vypadá jako kouzelná zimní pohádka. V zimě je hůře přístupné vnitrozemí parku, protože některé cesty jsou zcela zaváté a uzavřené kvůli vysokému sněhovému pokryvu.

Léta v Bhútán Jigme Dorji National Park jsou výrazně teplejší a sprchovými dešti ovlivněná. Průměrné teploty v letních měsících se pohybují kolem 15 až 25 °C. Tato období jsou ideální pro pěší túry a prozkoumávání bohaté fauny a flóry parku. Zdejší lesy jsou domovem několika druhů vzácných stromů, jako například himálajských jedlí nebo borovic.

Nejlepší období na návštěvu Bhútán Jigme Dorji National Park je na jaře a na podzim. Tehdy jsou teploty příjemné a počasí je nejstabilnější. Během těchto měsíců je také nejvíce vyrovnanější srážkový režim, který vytváří optimální podmínky pro turisty i pro zvířecí obyvatele parku.

Jedním z hlavních turistických lákadel Bhútán Jigme Dorji National Park je možnost pozorování divokých zvířat. V parku žijí například snežní levharti, himálajští medvědi, serauové nebo monalové, což jsou velké krásně zbarvené ptáky. Pro milovníky přírody je toto místo skutečným rájem.

Celkově lze říci, že počasí v Bhútán Jigme Dorji National Park je velmi proměnlivé kvůli přítomnosti hor a různým nadmořským výškám. Avšak nezáleží na tom, jaké počasí právě vládne, návštěva tohoto parku vás rozhodně nezklame. Nabízí nádhernou přírodu, úchvatné výhledy a jedinečné zážitky.


Dovolená Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán je malá země v Himalájích, která je často nazývána „země štěstí“. Tato země je známá svými nádhernými krajinami a unikátním kulturním dědictvím. Jedním z největších atrakcí pro turisty je národní park Jigme Dorji.

Jigme Dorji National Park se nachází na severu Bhútánu a zabírá více než 4 000 km². Park byl založen v roce 1974 a je pojmenován po čtvrtém králi Bhútánu, Jigme Dorji Wangchuck. Je to největší chráněná oblast v Bhútánu a také jeden z největších národních parků v Asii.

V parku se nacházejí různé typy vegetace, včetně horských lesů, alpinských travin a horských stepí. Nachází se zde také mnoho vodopádů, řek a jezer. Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně divokých ovcí, takinů, tygrů, levhartů, medvědů a mnoha druhů ptáků.

Turisté, kteří navštěvují Jigme Dorji National Park, mohou využít mnoho turistických tras a stezek, které vedou přes krásné krajiny parku. Turisté mohou vidět neuvěřitelné scenérie hor a ledovců a mohou navštívit také tradiční bhútánské vesnice a kláštery rozeseté po parku.

Turisté také mohou navštívit Bhútánský národní muzeum v hlavním městě Thimphu, které se nachází v centru parku. Muzeum ukazuje tradiční bhútánskou kulturu a způsob života, včetně prezentace národního sportu, lukostřelby.

Bhútán je unikátní země, která se snaží udržet svou kulturní identitu a ochránit své přírodní zdroje. Národní park Jigme Dorji je krásnou ukázkou toho, jak Bhútán chrání své přírodní bohatství a umožňuje turistům prozkoumat krásy této země. Navštívit Bhútán a Jigme Dorji National Park je zážitkem, který turisty úplně změní a prožijí v něm nezapomenutelné okamžiky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Jigme Dorji National Park


Dotazy a odpovědi o Bhútánu a národním parku Jigme Dorji:

1. Co je Jigme Dorji National Park a kde se nachází?
Jigme Dorji National Park je největší chráněná oblast v Bhútánu. Nachází se v západní části země, blízko hranice s Tibetem.

2. Jaká je rozloha Jigme Dorji National Park?
Národní park má rozlohu přibližně 4 316 km², což z něj dělá jednu z největších chráněných oblastí v Bhútánu.

3. Jak se do Jigme Dorji National Park dostanu?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do národního parku, je cestovat po silnici z thimphuského hlavního města do města Punakha. Odtud je možné pokračovat pěšky nebo na zvířatech vlastněných místními obyvateli.

4. Jaké jsou hlavní atrakce národního parku Jigme Dorji?
Mezi hlavní atrakce patří krásné horské scenérie, rozmanitá flora a fauna, malebné vesnice a kláštery, vodopády, jezera a možnost trekování v přírodě.

5. Jaké druhy zvířat mohu vidět v Jigme Dorji National Park?
V parku žijí různí druhové zástupci, včetně tygrů, levhartů, medvědů, jelenů, gorálů, ropuch, a mnoho dalších. Ve výškách se lze setkat s langury, makaky a jinými opicemi.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Jigme Dorji National Park?
Nejlepší čas pro návštěvu národního parku je obvykle v období od dubna do října, kdy je počasí příznivé a příroda kvete. V zimě se vyskytují vysoké srážky a nízké teploty.

7. Jaké jsou povolené aktivity v národním parku?
V národním parku je možné provádět různé aktivity, jako je trekování, kempování, pozorování ptáků, fotografie a další aktivity spojené s přírodou. Vstup do některých oblastí vyžaduje povolení.

8. Kde se mohu ubytovat při návštěvě Jigme Dorji National Park?
K dispozici jsou různé možnosti ubytování v okolí národního parku, včetně hotelů, penzionů a kempů. Nejbližší velké město s ubytováním je Punakha.

9. Musím mít nějaké povolení k návštěvě parku?
Ano, je vyžadováno povolení pro vstup do národního parku. Můžete ho získat na místě nebo předem se na nějaké turistické agentuře.

10. Jaké jsou důležité informace o ohledně ochrany přírody v Jigme Dorji National Park?
Národní park je chráněným územím, a je důležité dodržovat pravidla ochrany přírody, jako je nechávat žádné stopy, neporušovat životní prostředí, nesbírat vzácné druhy rostlin nebo divoká zvířata a podobně.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách