Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Bělorusko Muzeum Marca Chagalla ve Vitebsku

Ubytování Bělorusko Muzeum Marca Chagalla ve Vitebsku


Bělorusko je malá země s množstvím kouzelných přírodních i kulturních památek. Jednou z nich je Muzeum Marca Chagalla ve Vitebsku, které si zaslouží zvláštní pozornost.

Marco Chagall, vlastním jménem Moše Šagal, byl malířem a grafikem židovského původu narozeným v roce 1887 v malé vesnici poblíž Vitebsku. Celý svůj život zasvětil umění a stal se světově proslulým avantgardním malířem.

Ve Vitebsku, kde strávil své dětství a mládí, se nachází Muzeum Marca Chagalla. Toto muzeum bylo otevřeno v roce 1992 na počest jeho tvorby a života. Nachází se v centru města a zahrnuje několik expozic s nejcennějšími díly od tohoto umělce.

V první expozici si můžete prohlédnout jeho nejranější práce, které pocházejí ze 30. let minulého století. V této části muzea můžete vidět jeho první malby spojené s jeho vlastním životem a zážitky. Nacházejí se zde také náčrtky jeho prvních scénografických prací.

Druhá expozice je zaměřena na Chagallovu tvorbu v Paříži, kde se usídlil v roce 1910. V této části muzea naleznete některé z jeho nejpozoruhodnějších děl, které vznikly během jeho pařížské tvorby. Jsou zde i díla, která vytvořil pro známou pařížskou operu Garnier, kde vytvořil mimo jiné slavný závěs pro baletko Skřivánka.

Další část muzea je věnována Chagallově tvorbě během 20. let, kdy žil v Německu a Švýcarsku. Zde můžeme vidět některé z jeho nejfantastičtějších děl, kde se objevují andělé, zvířata a další imaginární postavy.

Poslední část muzea je věnována jeho tvorbě v Sovětském svazu, kde žil až do své smrti v roce 1985. V této části muzea naleznete jeho nejvýraznější díla, která vznikla v Sovětském svazu za vlády Stalina, kdy se stal oficiálním umělcem Sovětského svazu.

Navštívit Muzeum Marca Chagalla ve Vitebsku je neopakovatelný zážitek pro všechny milovníky umění a kultury. Muzeum poskytuje okouzlující pohled na život a dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bělorusko Muzeum Marca Chagalla ve Vitebsku


Q: Kdy je Muzeum Marca Chagalla ve Vitebsku otevřeno?
A: Muzeum je otevřeno každý den kromě pondělí, od 10:00 do 18:00 hodin.

Q: Jak se dostat k Muzeu Marca Chagalla ve Vitebsku?
A: Muzeum se nachází v centru Vitebsku, 5 minut chůze od zastávky autobusu nebo trolejbusu "Muzeum Marc Chagall".

Q: Jak dlouho trvá prohlídka Muzea Marca Chagalla?
A: Prohlídka muzea trvá obvykle asi hodinu.

Q: Jakou vstupné je potřeba zaplatit pro vstup do Muzea Marca Chagalla?
A: Vstupné pro dospělé stojí 10 BYN, pro studenty a důchodce 5 BYN a pro děti do 7 let je vstup zdarma.

Q: Co je v Muzeu Marca Chagalla k vidění?
A: V muzeu jsou vystaveny dobové fotografie, kresby a olejomalby Marca Chagalla, stejně jako řada věcí týkajících se jeho života a tvorby.

Q: Je možné si koupit suvenýry v Muzeu Marca Chagalla?
A: Ano, v muzeu je k dispozici obchod s dárky, kde si můžete zakoupit suvenýry a knihy o umělci.

Q: Je v Muzeu Marca Chagalla možné vyfotit nebo natočit?
A: Ano, turisté mohou fotografovat a natáčet v muzeu za určitých podmínek a s povolením personálu muzea.

Q: Je nutné rezervovat si prohlídku Muzea Marca Chagalla předem?
A: Většinou není nutné si prohlídku předem rezervovat, ale pro skupiny je vždy lepší si prohlídku předem domluvit.


Letenka Bělorusko Muzeum Marca Chagalla ve Vitebsku


Letenka Bělorusko - Muzeum Marca Chagalla ve Vitebsku

Bělorusko, malá země východní Evropy, skrývá mnoho historických a kulturních pokladů pro turisty. Jedním z těchto skvostů je Muzeum Marca Chagalla ve Vitebsku, které si zaslouží návštěvu každého milovníka umění.

Marc Chagall, narozený v roce 1887 ve Vitebsku, byl známý ruský malíř a grafik, který se stal jednou z klíčových postav avantgardního umění 20. století. Jeho díla jsou plná barev, fantazie a magie, a často zobrazují motivy ze židovského folklóru a židovského života. Chagallova umělecká práce byla ovlivněna jeho židovským původem, ale také impresionismem, kubismem a symbolismem.

Muzeum Marca Chagalla vzniklo v roce 1992, a to na místě, kde se původně nacházel Chagallův rodný dům. Muzeum se rozléhá na ploše 967 metrů čtverečních a obsahuje více než 250 děl umělce, včetně obrazů, kreseb, litografií a keramiky. Expozice se zaměřuje na různá období Chagallova tvorby, od jeho raných děl po jeho zralé období.

Návštěvníci muzea mají možnost prozkoumat život a tvorbu Marca Chagalla prostřednictvím jedinečných exponátů, které jsou umístěny v krásně restaurovaných prostorách. Ve stálé expozici lze obdivovat slavná díla jako například "Vitrail de la Paix" (Skleněný vitráž pro Organizaci spojených národů), "Ma mère, ma sœur et moi" (Matka, sestra a já) nebo "Les Amoureux en gris" (Milenci v šedé barvě).

Kromě stálé expozice jsou v muzeu také často pořádány dočasné výstavy zaměřené na různá témata spojená s Chagallem a jeho uměleckou tvorbou. Tyto výstavy představují například Chagallovy ilustrace k literárním dílům, jeho scénografie pro divadelní produkce nebo jeho vztah k poezii.

Pokud se rozhodnete navštívit Muzeum Marca Chagalla ve Vitebsku, musíte se nejdříve dostat do Běloruska. Existuje mnoho mezinárodních letišť, která nabízejí lety do Minsku, hlavního města země. Poté je možné se dostat do Vitebsku různými způsoby, včetně vlaku, autobusu nebo pronájmu auta.

Vitebsk, město ležící na břehu řeky Západní Dvina, je samo o sobě zajímavou destinací. Má bohatou historii, malebnou architekturu a přitažlivé kulturní události, jako je například mezinárodní festival "Slavianski Bazaar", který každoročně přitahuje desetitisíce turistů.

Pro milovníky umění je návštěva Muzea Marca Chagalla ve Vitebsku nezapomenutelným zážitkem. Díla tohoto slavného malíře vás uchvátí svou jedinečností a emocionální silou. Zajistěte si tedy letenku do Běloruska a připravte se na nezapomenutelné setkání s uměleckými poklady Muzea Marca Chagalla.


Počasí Bělorusko Muzeum Marca Chagalla ve Vitebsku


Bělorusko je země ležící v Evropě, která se může pochlubit bohatou historií a kulturou. Jedním z jeho nejvýznamnějších měst je Vitebsk, které je známé jako rodiště slavného malíře Marca Chagalla. Vitebsk je domovem Muzea Marca Chagalla, které je zasvěcené právě životu a dílu tohoto ikonického umělce.

Muzeum Marca Chagalla se nachází v centru Vitebsku a představuje významnou kulturní památku země. Bylo otevřeno v roce 1992 a od té doby se stalo oblíbeným cílem turistů a milovníků umění z celého světa.

Samotný Chagall se narodil v roce 1887 právě ve Vitebsku, ačkoli ve své kariéře působil i v jiných zemích a jeho dílo se stalo světově proslulým. Muzeum je věnováno nejen jeho obrazům, ale také jeho dalším uměleckým dílům, obrazům jeho ženy Belli Rosenfeld a dalším předmětům spojeným s jeho životem.

V samotném muzeu je k vidění rozsáhlá kolekce obrazů Marca Chagalla, které zahrnují jeho nejznámější a nejvýznamnější díla. Jeho malby jsou jedinečné a barvitě se vyrovnávají prvkům kubismu, symbolismu a surrealismu. Každý obraz vypráví vlastní příběh a zanechává na divákovi silný dojem.

Muzeum zahrnuje také Chagallovu audioprojekci, která umožňuje návštěvníkům lépe pochopit umělcovu tvorbu a jeho vize. Interaktivní prvky jsou důležitou součástí této expozice, protože návštěvníci mohou nejen sledovat, ale také se zapojit do samotného uměleckého procesu.

Na paměť Chagallových linií a forem byl vytvořen také Chagallovský park, který se nachází nedaleko muzea. Park je oáza klidu a inspirace, kde návštěvníci mohou relaxovat a procházet se mezi sochami a dalšími uměleckými díly inspirovanými Chagallovým stylem.

Muzeum Marca Chagalla ve Vitebsku je důležitou kulturologickou institucí nejen pro Bělorusko, ale také pro celý svět. Přináší nové světlo na život a tvorbu tohoto výjimečného malíře a poskytuje možnost vstoupit do jeho mysli a prozkoumat jeho umělecký svět.

Pokud máte zájem o umění a historii, Muzeum Marca Chagalla ve Vitebsku by mělo být na vašem seznamu míst k návštěvě. Zde můžete objevit krásu Chagallových obrazů a ocitnete se tváří v tvář jeho jedinečnému uměleckému dědictví. Ať už jste nadšeným milovníkem umění nebo jen hledáte inspiraci, toto muzeum vás zcela jistě ohromí svým bohatstvím a krásou.


Dovolená Bělorusko Muzeum Marca Chagalla ve Vitebsku


Bělorusko je turisticky ještě poměrně nedotčené místo, což mu dává své kouzlo a přináší mnoho neotřelých zážitků. Mezi nejzajímavější lokality patří Vitebsk, město, kde se nachází muzeum Marca Chagalla. Pokud milujete kulturu, umění a historii, není tato destinace přehlédnutelná.

Marc Chagall, jeden z nejvýznamnějších umělců 20. století, se narodil v roce 1887 v malé židovské obci poblíž Vitebsku. V roce 1923 podpořil založení umělecké školy v městě, kde byli studenti vedeni některými z nejslavnějších umělců, které tehdejší Sovětský svaz měl - mezi nimi také sám Chagall. Po zrušení školy se celé město rozhodlo zachovat a rozvíjet umělecké dědictví.

Muzeum Marca Chagalla se nachází v budově, která kdysi sloužila jako synagoga. Budova byla přestavěna a znovuotevřena v roce 1992, aby poskytla návštěvníkům jedinečný pohled na život a práci tohoto významného umělce. Expozice zahrnuje více než 350 originálních děl Marca Chagalla, jako jsou obrazy, grafiky, návrhy kostýmů a scénografie. Není to jen obyčejné muzeum, ale také kulturní centrum, které hostí koncerty, přednášky a další kulturní akce.

Chagallovo umění je velmi výrazné, a to z důvodu používání jasných, sytých barev a vizuálních metafor. Jeho práce odrážejí jeho zkušenost z křesťanského a židovského náboženství, západní a východní kultury, ale také jeho vlastního života. Mnoho jeho prací ukazuje snové nebo fantastické motivy, které často obsahují symboly jako ptáky, ryby a anděly.

Bělorusko může být pro turisty nečekaným objevem, ale umělecké dědictví Marca Chagalla ve Vitebsku je jedním z těch skvostů, které stojí za návštěvu. Toto muzeum nabízí návštěvníkům možnost poznat jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století, jehož vliv se neomezoval jen na Rusko a Francii, snad nejvýznamnější umělecké centra tehdejšího světa. Navštívit Vitebsk a procházet se v ulicích, po kterých běhá chlapec, vybavující si své dny, jímž prošla všechna běloruská města, kam zavítal a kde se ušívají stíny podomního osvětlení, je navzdory věhlasu, jež získal Chagall, celému městu - nákladnímu, průmyslovému, sakrálnímu, sovětskému, komunistickému - hojné a nejen estetické, ale i kulturní poselství.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách