Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Belgie Blankenberge

Dovolená Belgie Blankenberge


Belgie se nachází v západní Evropě a je známá svými malebnými přímořskými letovisky. Jedním z populárních letovisek je Blankenberge, které leží v provincii Západní Flandry ve Flamandském regionu.

Blankenberge je oblíbenou destinací pro dovolené především kvůli své krásné písčité pláži, která je ideální pro opalování, procházky nebo pikniky. Pláž je dlouhá a široká a nabízí příjemné prostředí pro odpočinek a relaxaci. Je vítanou útočištěm pro milovníky sluníčka a moře, jakož i rodiny s dětmi, kteří mohou stavět domky z písku nebo si hrát s míči na pláži.

V blízkosti pláže se nachází také dlouhá promenáda s řadou restaurací, kaváren a obchodů. Zde si můžete vychutnat skvělou belgickou kuchyni, ochutnat místní speciality jako brambůrky s omáčkou a slavné belgické wafle. Po večeři si můžete projít promenádou a obdivovat nádherný výhled na moře.

Pro turisty, kteří rádi získávají nové poznatky a objevují nové věci, je zde řada památek a turistických atrakcí. Můžete navštívit například Serpentarium Blankenberge, které je útulkem pro hady a další exotické zvířata. Další možností je návštěva Sealife Blankenberge, které je jedním z největších evropských akvárií, kde můžete vidět různé druhy mořských živočichů. Navštívit také můžete i Muzeum s moderní uměleckou galerií, které nabízí pohled na díla belgických umělců.

Pokud máte rádi přírodu a outdoorové aktivity, můžete vyrazit na výlet do přírodní rezervace Uitkerkse Polder, která je domovem mnoha vzácných ptáků a dalších druhů zvířat. Můžete si půjčit kolo a projet se po malebných cyklostezkách nebo prozkoumat rezervaci pěšky.

Blankenberge je ideálním místem pro dovolenou nejen kvůli své krásné pláži a atrakcím, ale také kvůli své strategické poloze. Nachází se v blízkosti dalších populárních belgických letovisek, jako je například Ostende, které nabízí mnoho kulturních a zábavních možností.

Pokud hledáte místo pro relaxaci, objevování nebo prostě jen pro zábavu, Blankenberge je skvělou volbou pro vaši dovolenou. Můžete si užít slunečních paprsků na pláži, ochutnat mistrovská díla belgické kuchyně a navštívit různé atrakce. Bez ohledu na to, zda preferujete klidné odpočinkové dny nebo dobrodružný pobyt, Blankenberge splní vaše očekávání.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Blankenberge


Belgie Blankenberge je elegantní přímořské letovisko v Belgii, které každý rok přitahuje návštěvníky svou krásnou pláží, historickými památkami a různými rekreačními možnostmi. Zde jsou některé nejčastější otázky a odpovědi týkající se Belgie Blankenberge:

1. Jak se dostanu do Belgie Blankenberge?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Blankenberge, je letět na Brussels Airport a poté jet vlakem z Bruselu do Blankenberge. Existují také přímé vlakové spoje z jiných měst v Belgii.

2. Co je nejlepší čas na návštěvu Belgie Blankenberge?
- Nejlepší čas na návštěvu Blankenberge je v letním období, kdy je možné si vychutnat plážové aktivity a sluneční svit. Blankenberge je však atraktivní i v jiných ročních obdobích díky svým historickým památkám a gastronomickému bohatství.

3. Jaké atrakce a aktivity mohu dělat v Blankenberge?
- V Blankenberge si můžete užít sluneční koupání a vodní sporty na krásné pláži. Můžete také navštívit akvárium Sea Life Blankenberge, které nabízí interaktivní výstavu o podmořském světě. Existuje také četné možnosti pro cykloturistiku, golfové hřiště a výlety do okolních historických měst.

4. Jaká je nabídka ubytování v Blankenberge?
- V Blankenberge najdete širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Mnoho z nich se nachází poblíž pláže a nabízí výhled na moře.

5. Kde najdu dobré restaurace a místní speciality v Blankenberge?
- V Blankenberge najdete mnoho restaurací, kaváren a barů, které nabízí širokou škálu jídel a nápojů. Místní specialitou je čerstvé mořské plody, jako jsou mušle a krevety, ale najdete zde také tradiční belgické speciality, jako jsou wafle a hranolky.

Doufám, že tyto odpovědi vám pomohou plánovat vaši návštěvu Belgie Blankenberge!


Letenka Belgie Blankenberge


Pokud plánujete dovolenou v Belgii a hledáte příjemné místo, kde strávit svůj volný čas, neváhejte navštívit belgické přímořské město Blankenberge. Svou polohou u Severního moře a krásnými plážemi se jedná o ideální destinaci pro milovníky slunce, moře a přírody.

Blankenberge se nachází nedaleko hlavního města Bruselu, což z něj dělá snadno dostupné místo. Můžete sem dorazit letecky do blízkého letiště nebo využít železniční spojení z Bruselu, které trvá pouze hodinu. Také je možné se sem dostat autem, ať už vlastním nebo půjčeným.

Největším lákadlem Blankenberge je samozřejmě jeho krásná pláž, která se táhne po celém pobřeží. Můžete si zde užívat sluneční paprsky, zažít osvěžující koupání v moři nebo se projít podél nábřeží a vychutnat si malebné výhledy na pevnost Blankenberge. Pláž je dobře udržovaná, čistá a nabízí možnost zapůjčení lehátek, slunečníků a dalšího vybavení.

Kromě pobytu na pláži Blankenberge nabízí řadu dalších zajímavostí a atrakcí. Můžete navštívit Belle Epoque Centrum, které vás zavede zpět do zlaté éry Belgie a poskytne vám ucelený pohled na historii a život tehdejší společnosti. Dalšími zajímavými místy jsou například Serpentarium Blankenberge, kde se můžete blíže seznámit se světem hadů, či Sea Life Blankenberge, které je domovem pro mnoho druhů mořských živočichů.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, je v Blankenberge také dostatek možností. Můžete se vydat na jízdu na horské dráze vyhlášeného zábavního parku Plopsaland De Panne, která přináší nezapomenutelné zážitky. Pro ty, kteří preferují vodní radovánky, je tu Aquafun, rozsáhlý komplex s vodními skluzavkami, bazény a wellness centrem.

Belgie je také známá svou gastronomií, a ani Blankenberge nesklamuje. Město nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality jako jsou klasické belgické wafle, hranolky, mořské plody a samozřejmě slavné belgické pivo.

Blankenberge je také skvělým východiskem pro další výlety do okolí. Můžete navštívit proslulé bruggské náměstí Grote Markt, které patří k nejkrásnějším na světě a je zapsáno na seznamu UNESCO. Další zajímavostí v sousedním městě Ostende je Mu.ZEE, které představuje bohatou sbírku moderního a současného umění.

Celkově vzato, návštěva Blankenberge v Belgii je skvělou volbou pro dovolenou plnou slunce, moře a zábavy. Město nabízí všechno, co byste od letoviska očekávali - písečné pláže, zajímavou historii a kulturu, adrenalinové zážitky i lahůdky pro vaše chuťové pohárky. Pamatujte, že i v letních měsících může být místo velmi rušné, takže je vhodné si letenku do Blankenberge zarezervovat s dostatečným předstihem.


Počasí Belgie Blankenberge


Belgie Blankenberge je krásné pobřežní městečko s překrásnými plážemi, které lákají k rekreaci turisty z celého světa. Co se týče klimatu a počasí, tak je v Blankenberge poměrně chladno a vlhko.

Léto v Belgie Blankenberge trvá od června do srpna a průměrná teplota se pohybuje mezi 18-22 stupni Celsia. I když jsou teploty vyšší než v jiných městech v Belgii, tak se musíte připravit na silné větry a oblačnost. Pokud jste ale milovníkem surfování nebo jiných vodních sportů, tak Blankenberge je pro vás ideálním místem.

Podzim v Blankenberge přináší osvěžující a čerstvý vzduch a teploty klesají na 15 stupňů Celsia. V tomto období můžete zažít silnější vůni a zmoženou hmota na pobřeží, což může být pro někoho velmi romantické.

Zima v Blankenberge bývá lina a vlhká s mrazivými větry. Teploty klesají na 5-8 stupňů Celsia. Pokud jste zvyklí na zimní sporty, jako například krasobruslení, tak je pro vás to správné místo. Na pobřeží si můžete užít romantickou atmosféru při procházkách po pláži.

Jaro v Blankenberge přináší chladnější teploty okolo 10-15 stupňů Celsia s evaporací sněhu na horách. Toto období je pro turisty ideální na procházky po pobřeží a poznávání města.

V průměru se v jednom roce v Belgii Blankenberge objeví 202 slunečných dnů, což je jedna z největrnějších oblastí v Belgii. Pokud plánujete svou dovolenou v Blankenberge, tak si určitě vezměte více domácích oblečení, protože větru a prudkostení může být velmi nepříjemné.


Ubytování Belgie Blankenberge


Belgii je mnoho krásných míst, které stojí za navštívení. Jedním z nich je i Blankenberge, který se nachází na severozápadě země, v provincii Západní Flandry. Toto krásné pobřeží je oblíbené nejen mezi místními obyvateli, ale také mezi turisty z celého světa.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr z mnoha možností. Blankenberge nabízí široký výběr hotelů, apartmánů a dalších ubytovacích zařízení. Zde je několik tipů, které vám pomohou vybrat ten správný typ ubytování pro vaši dovolenou v Blankenberge.

Pokud hledáte něco luxusnějšího, můžete zvolit hotel, který se nachází přímo u pláže. Tyto hotely nabízejí skvělý výhled na moře a jsou ideální pro ty, kteří chtějí prožít skutečně krásnou dovolenou. Pokud zvolíte ubytování s výhledem na moře, budete si moci užívat slunce a krásné výhledy každý den.

Pokud hledáte něco více cenově dostupného, můžete zvolit ubytování vzdálenější od pláže. V mnoha oblastech Blankenberge najdete apartmány a rekreační domky, které nabízejí skvělý poměr cena/výkon. Tyto možnosti vám poskytnou velmi pohodlné a cenově dostupné ubytování, které zahrnuje několik různých místností, kuchyň a mnoho dalšího.

Pokud hledáte něco rozmanitějšího, můžete využít pohodlí Bed & Breakfast v Blankenberge. Tyto krásné penziony nabízejí návštěvníkům možnost ubytovat se v pohodlném a útulném prostředí. Pokoj nemusí být přepychový, ale jistě se vám bude líbit pocit domácího prostředí. Budete mít k dispozici různé možnosti snídaně včetně občerstvení.

Využívání módních trendů v současných hotelech vám může poskytnout zcela nový zážitek z pobytu. Mnoho moderních hotelů vám nabízí atraktivní a netradiční zážitek spolu s nabídkou luxusu. V rekreaci na pláži můžete také zvolit možnosti s celou řadou dalšího vybavení včetně sauny, posilovny a dalších vnitřních aktivit.

V Blankenberge můžete najít širokou škálu ubytovacích možností, které mohou uspokojit každého. Přemýšlejte o svých potřebách a cílech, které chcete dosáhnout během své dovolené, a zvolte si ten nejlepší typ ubytování pro sebe. Bez ohledu na to, zda hledáte luxus nebo skromné přístřeší, Blankenberge má mnoho krásných míst k ubytování, které vám poskytnou skvělou základnu pro skvělou dovolenou na pobřeží Severního moře.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách