Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Azerbajdžán Národní park Altyaghach

Dovolená Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Azerbajdžán je země bohatá na úchvatnou přírodní krásu a jedním z jejích nejvýznamnějších pokladů je Národní park Altyaghach. Tato oblast se nachází v západní části země, nedaleko od města Baku, a je jedním z nejkrásnějších a nejlépe zachovaných přírodních území v Azerbajdžánu.

Národní park Altyaghach se rozprostírá na ploše více než 11 000 hektarů a je domovem mnoha endemických a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Nachází se zde asi 500 druhů rostlin, 150 druhů ptáků, 54 druhů savců a 20 druhů ryb. Park se tak stal významným útočištěm a zázemím pro zvířata jako například srničky, divoké prasata, vlky, medvědy a mnoho dalších.

Altyaghach je také jednou z mála oblastí v Azerbajdžánu, kde se střídají čtyři klimatické zóny - od subtropického pobřeží Kaspického moře po horské oblasti v blízkosti hranice s Íránem. Díky tomu zde najdeme různorodou vegetaci, včetně bukových a habrových lesů, horských luk a rašelinných oblastí.

Národní park Altyaghach je také důležitým centrem ekoturistiky v Azerbajdžánu. Místní úřady se snaží propojit ochranu přírody s udržitelnou turistikou, která pomáhá rozvíjet místní ekonomiku a zároveň chrání citlivou přírodu parku. Návštěvníci se mohou těšit na různé aktivity, jako jsou turistika, cyklistika, rybaření nebo pozorování ptáků.

Každoročně sem přichází stovky turistů ze všech koutů světa, aby si užili krásnou přírodu a pokochali se úžasnými scenériemi. Hlavní atrakcí parku je skalnatá soutěska cestou ke starověké pevnosti Choban Kala, která poskytuje úchvatný výhled do okolí. Také se zde nachází několik malebných jezer a vodopádů, které se staly oblíbenými místy pro pikniky a odpočinek.

Národní park Altyaghach je skutečným pokladem Azerbajdžánu a představuje unikátní kombinaci přírodních krás, biologické rozmanitosti a kulturního dědictví. Jeho ochrana a udržitelná turistika jsou důležité pro budoucí generace, aby mohly těžit z tohoto bohatství. V případě, že se rozhodnete navštívit Azerbajdžán, nezapomeňte zahrnout do svého plánu i návštěvu tohoto úchvatného národního parku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Altyaghach


1. Jak se dostanu na Národní park Altyaghach?
Národní park Altyaghach se nachází v západní části Azerbajdžánu, nedaleko hranice s Gruzií a Tureckem. Nejbližší letiště je v městě Gandža, odkud je možné se dopravit autobusem nebo taxíkem.

2. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Národního parku Altyaghach?
Nejlepší čas na návštěvu Národního parku Altyaghach je během jara a podzimu, když teploty nejsou příliš vysoké a příroda je v plné rozkvetu nebo naopak v podzimních barvách.

3. Jaké aktivity jsou v Národním parku Altyaghach k dispozici?
V Národním parku Altyaghach je možné provozovat pěší turistiku, horskou turistiku, cykloturistiku, rybaření nebo pozorování zvířat.

4. K jakým druhům zvířat se mohu v Národním parku Altyaghach setkat?
V Národním parku Altyaghach žijí různé druhy zvířat, jako jsou jezevci, srnci, divočáci, vlci, medvědi a různé druhy ptáků.

5. Je v Národním parku Altyaghach možné přenocovat?
Ano, v Národním parku Altyaghach jsou k dispozici kempy a ubytování v turistických chatách. Nicméně doporučuje se předem zarezervovat.

6. Jaká je cena vstupného do Národního parku Altyaghach?
Vstup do Národního parku Altyaghach je bezplatný.

7. Jaká jsou pravidla pro návštěvu Národního parku Altyaghach?
Je důležité dodržovat pravidla ochrany přírody, jako je nepoškozování rostlin a neodkládání odpadků do přírody. Dále je zakázáno rozdělávání ohně a lovení zvířat.


Letenka Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Azerbajdžán je zemí bohatou na přírodní krásy a jedním z nejvýznamnějších přírodních parků v zemi je Národní park Altyaghach. Tento park se nachází ve Západním regionu Azerbajdžánu a rozkládá se na ploše přibližně 7 500 hektarů. Je známý pro svou biologickou rozmanitost a chrání mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů.

Národní park Altyaghach je domovem mnoha ohrožených živočišných druhů, včetně kavkazského kamzíka, kavkazského vysokohorského tetřeva a kavkazského lva. Park je také důležitým místem pro ptactvo, zahrnující vzácné druhy jako orel bojovný, sokol stěhovavý a sup hnědý. Rovněž je zde bohatá flóra zahrnující endemické druhy rostlin, které nejsou nalezeny nikde jinde na světě.

Turisté, kteří navštíví Národní park Altyaghach, mají možnost prozkoumat jeho krásu a unikátní ekosystém. Nabízí se různé aktivity jako je turistika, pěší výlety a pozorování ptáků. Pro milovníky přírody je tento park skutečným rájem.

Jedním z nejznámějších bodů zájmu v parku je skalnatá hora s názvem Göygöl, která dominuje krajině. Je to oblíbená atrakce mezi turisty kvůli své surrealistické podobě a panoramatickému výhledu na okolní krajinu. Návštěvníci mohou také navštívit jezero Altyaghach, které je známé svými krásnými modrými vodami a bohatou faunou.

Několik venkovských komunit žije také uvnitř národního parku Altyaghach. Tyto komunity jsou známé svým bohatým kulturním dědictvím a tradičními řemesly. Turisté mají možnost prozkoumat jejich životní styl a získat hlubší porozumění azerbajdžánské kultuře.

Aby se zajistila ochrana a dlouhodobá udržitelnost Národního parku Altyaghach, provádí se zde pravidelný monitoring a ochranné programy. V posledních letech dochází k úsilí o zvýšení povědomí o důležitosti ochrany přírody a edukaci návštěvníků o správných postupech a rozumném využívání parku.

Národní park Altyaghach je skutečným skvostem Azerbajdžánu a nabízí úchvatnou přírodu a biodiverzitu. Je zde možnost prožít dobrodružství a objevovat jedinečné druhy rostlin a živočichů. S jeho krásou a fascinujícím ekosystémem je tento park určitě must-see pro každého, kdo navštíví Azerbajdžán.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Národní park Altyaghach je jedním z nejdůležitějších chráněných území v Azerbajdžánu. Nachází se v západní části země, v regionu Qazax, nedaleko hranic s Gruzií. Park byl založen v roce 2004 a zahrnuje plochu téměř 117 tisíc hektarů. Dominantou parku jsou vrchoviny Karabachu, které patří k nejvyšším horám Kavkazu.

Národní park Altyaghach je domovem pro mnoho druhů rostlin a živočichů, z nichž mnohé jsou ohrožené. Mezi nejvýznamnější patří rys, vlk, medvěd, divoká kočka, ropucha zelená, ušatka obecná, kamzík kavkazský nebo bažant kavkazský. Park se také pyšní velkým množstvím endemitů – druhů živočichů a rostlin, které se vyskytují pouze v této oblasti.

Pro turisty je Národní park Altyaghach skvělým cílem pro pěší turistiku a cykloturistiku. V parku jsou vybudovány turistické stezky, které vedou nejen k nejkrásnějším scenériím parku, ale také k historickým památkám, jako jsou například megalitické stavby z doby bronzové.

Pokud hledáte ubytování v Národním parku Altyaghach, nemusíte se bát – existuje mnoho možností jak ve formě chat a chalup, tak v kempech a stanech. Pokud chcete mít větší pohodlí a komfort, můžete se rozhodnout pro ubytování v jednom z nedalekých měst, například v Qazaxu.

Národní park Altyaghach je pozoruhodným kouskem přírody, který nabízí nejen unikátní zážitky, ale také možnost ochutnat azerbajdžánskou kuchyni a poznat místní kulturu. Pokud toužíte po dobrodružství v přírodě, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu tohoto nádherného parku.


Počasí Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Azerbajdžán, jedinečná země ležící na rozhraní Evropy a Asie, se pyšní bohatou kulturou, historií a také nádhernou přírodou. A právě v této přírodě naleznete Národní park Altyaghach, fascinující místo, které stojí za návštěvu a objevování.

Národní park Altyaghach se nachází na severozápadě Azerbajdžánu, v blízkosti města Qabala. Jedná se o jednu z největších chráněných oblastí v zemi, která se rozkládá na rozloze přes 11 000 hektarů. Národní park je známý svou rozmanitou faunou a florou, což ho činí ideálním místem pro milovníky přírody a ornitology.

Altyaghach je domovem mnoha druhů zvířat, včetně kamzíků kavkazských, divokých prasat, medvědů, vlků a mnoho dalších. Národní park je také bohatý na ptáky, což ho činí oblíbeným místem mezi pozorovateli ptáků. Zdejší stromové porosty a jezera poskytují útočiště pro různé druhy ptáků, jako jsou břehule, datlové, káně lesní a kormoráni.

Co se týče počasí v Národním parku Altyaghach, je zde mírný kontinentální klima, které je ovlivněno horami na východě. Místní teploty se v létě pohybují kolem 25-30°C, zatímco v zimě klesají na -15°C. Jaro a podzim jsou v této oblasti mírně chladné, ale ideální pro pěší turistiku a procházky přírodou.

Národní park Altyaghach se může pyšnit také několika vodními toky a jezery, které vytvářejí specifické mikroklima v okolí. Tyto vodní zdroje jsou nejen domovem různých druhů ryb, ale také znamenají, že v této oblasti je vždy dostatek vody pro zeleň a životní prostředí.

Pro turisty, kteří navštíví Národní park Altyaghach, je k dispozici celá řada aktivit. Můžete si užít pěší turistiku a objevování krás divoké přírody, prozkoumávat lesy a potoky, nebo si zahrát paintball. Pro milovníky adrenalinu je k dispozici také lanové centrum, které nabízí nezapomenutelný výhled na úchvatnou krajinu.

Návštěva Národního parku Altyaghach je nepřehlédnutelným zážitkem pro milovníky přírody a dobrodružství. Jeho unikátní zvířecí druhy, malebné jezera a nádherná horská scenérie se spojují s místním klimatem, aby vytvořily dokonalé místo pro relaxaci a únik z každodenního ruchu města.

Pokud se chystáte navštívit Azerbajdžán, nezapomeňte zahrnout Národní park Altyaghach do svého seznamu. Toto zvláštní místo nabízí nejen krásy přírody, ale také příležitost prozkoumat místní kulturu a historii. Zamilujete se do tohoto kousku Azerbajdžánu, který je požehnán nejen svým bohatým přírodním dědictvím, ale také krásným počasím pro většinu roku.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách