Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Austrálie Uluru (Severní teritorium)

Ubytování Austrálie Uluru (Severní teritorium)


Uluru, také známý jako Ayers Rock, je obrovská skála obklopená pouští, nacházející se v Austrálii v Severním teritoriu. Je to jedno z nejvýznamnějších míst pro původní obyvatele země, je také domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Pokud se chystáte na cestu do této oblasti, je důležité přemýšlet o ubytování, které zajistí nejen pohodlný pobyt, ale také výhled na jednu z nejkrásnějších přírodních atrakcí v Austrálii.

Jedním z nejpopulárnějších míst k pobytu v oblasti Uluru je Ayers Rock Resort. Je to velký komplex, který se skládá z několika různých hotelů a kempů, které nabízejí různé možnosti ubytování. Ty podle Vaší pohody a finančních možností.

Pro ty náročnější na ubytování Ayers Rock Resort nabízí luxusní hotely jako jsou Sails in the Desert nebo Desert Garden Hotel. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby a vybavení jako jsou nejrůznější gastronomické zážitky, wellness a bazény. Tuto možnost si však musíte zasloužit podle cen.

Pro ty, kteří hledají trochu cenově dostupnější ubytování, může být dobrou volbou kemp Uluru. Tento kemp nabízí stanová a karavanová místa se všemi potřebnými vybaveními jako například sprchy, WC a grily pro vaření. Kromě toho má kemp také víceúčelovou budovu s kuchyní a obchodem, kde naleznete potraviny, lehké občerstvení a suvenýry.

Na výběr máte také nabídky jako jsou Woodland tent nebo Outback Pioneer, kde se postavíte přímo do typických ubikací a užijete si tak tradiční zážitek z pobytu v australském Outbacku.

V každém případě je důležité si předem vybrat tu pravou variantu pro vás, ať už máte rádi více luxusu a pohodlí nebo se uchylujete k letitým opuštěným obydlím. Nicméně, jakýkoli typ ubytování si vyberete, budete mít nádherný výhled na Ayers Rock a všechny ostatní krásy, které v této oblasti nabízí.


Letenka Austrálie Uluru (Severní teritorium)


Uluru, také známá jako Ayers Rock, je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších přírodních útvarů na světě. Leží v Austrálii, přesněji v Severním teritoriu, v samém srdci kontinentu. Tato oblast láká turisty z celého světa svou impozantní velikostí, fascinující historií a zářivou barevností. Austrálie Uluru je jedinečným místem, které rozhodně stojí za návštěvu.

Uluru je monumentalní červenohnědý skalní útvar, který se vypíná z plochého okolního terénu. Má výšku přes 340 metrů a rozlohu více než 9 kilometrů. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že skála není jen obyčejnou horou, ale zároveň svatým místem domorodých obyvatel kmene Anangu. Pro ně je Uluru posvátným místem, plným tradičních příběhů a rituálů.

Tato oblast Severního teritoria poskytuje také pozoruhodnou faunu a floru. Lze zde nalézt velké množství endemických druhů. Rovněž se proto dalo předpokládat, že turisté a návštěvníci budou mít možnost pozorovat a vstřebávat místní přírodu a všechny její krásy. Bohužel, v roce 2019 bylo oznámeno, že turistické schůdky připomínající světoznámý fotoponton v útesu Auyr Rock byly odstraněny, aby se respektovala domorodá půda a kultura. To však neznamená, že návštěva této oblasti je méně fascinující. Naopak, místní průvodci nabízejí řadu možností prozkoumání Uluru a okolního teritoria v souladu s domorodými kulturními hodnotami.

Navštívit Uluru můžete během celého roku, ale nejvhodnější je období od května do srpna, kdy je teplota mírnější. Kromě samotného Uluru je zde mnoho dalších atraktivit a aktivit. Můžete si například vychutnat tradiční australské jídlo z grilu - barbie na některé z vyhlídkových plošin, projet se na velbloudech, navštívit kamenné galerie v Kata Tjuta nebo si projít jednu z mnoha pěších turistických stezek.

Pokud si chcete vychutnat plný zážitek z návštěvy Severního teritoria, můžete se rozhodnout pro přelet balónem nad Uluru. Tato nevšední zkušenost vám umožní získat jedinečný pohled na tento impozantní skalní útvar a okolní krajinu.

Přelet do Austrálie je sice dlouhý, ale výlet na Uluru stojí za to. Je to místo plné kouzla, které nabízí jedinečnou kombinaci přírodní a kulturní krásy. Uluru je bezpochyby jedním ze světových divů a jeho návštěva vždy přinese nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Uluru (Severní teritorium)


1. Kde se nachází Uluru?
Uluru se nachází v Austrálii, konkrétně v Severním teritoriu.

2. Jaký je význam Uluru pro australskou kulturu?
Uluru je posvátné místo pro domorodé obyvatelstvo Austrálie, zejména pro kmene Anangu. Je považováno za důležitou kulturní ikonu.

3. Jaké jsou možnosti dopravy k Uluru?
Lze se dostat k Uluru po silnici z města Alice Springs, které je asi 450 km vzdálené, nebo po vzduchu přistáním na místním letišti.

4. Jaká je nejvhodnější doba návštěvy Uluru?
Nejlepší dobou návštěvy Uluru je australská zima, tedy od května do září. V létě zde mohou být velmi vysoké teploty.

5. Co si vzít sebou na návštěvu Uluru?
Je důležité vzít s sebou dostatečné množství vody, opalovací krém, pokrývku hlavy, stinnou ochranu proti slunci a pohodlnou obuv.

6. Je nutná rezervace předem pro návštěvu Uluru?
I když není povinné, rezervace předem je vřele doporučována, zejména v hlavních turistických sezónách, aby se zajistilo dostatečné množství ubytovacích kapacit.

7. Jak dlouho trvá přechod kolem Uluru?
Celý okruh kolem Uluru je dlouhý asi 10,6 km a běžně trvá asi 3-4 hodiny hojné procházce.

8. Můžu se vydat na vrchol Uluru?
Domorodé obyvatelstvo Uluru považuje výstup na vrchol za posvátný a žádají turisty, aby se vrcholu vyvarovali. Nicméně rozhodnutí je na každém individuálním návštěvníkovi.

9. Jaké jsou další atrakce v okolí Uluru?
V okolí Uluru se nacházejí další známé přírodní atrakce, jako je například Kata Tjuta (Olgaovy skály) a přírodní rezervace Watarrka (národní park Kings Canyon).

10. Co je přísně zakázáno při návštěvě Uluru?
Respektování domorodých kultur je klíčové. Turisté by neměli vykonávat žádné posvátné rituály nebo porušovat pravidla a příkazy místních Anangu. Taktéž je zakázáno odstraňovat nebo poškozovat přírodní formace Uluru.


Dovolená Austrálie Uluru (Severní teritorium)


Austrálie je zemí, která nabízí nesčetné možnosti dovolené. Jedním z nejpůsobivějších a nejznámějších míst k návštěvě je bezesporu Uluru, impozantní monolit v Severním teritoriu.

Uluru, známý také jako Ayers Rock, je jedním z největších jednokamenných útvarů na světě. Tento obří červený pískovcový monolit se tyčí vysoko nad okolní krajinou a je považován za duchovní a posvátné místo pro domorodé obyvatele Austrálie, původní obyvatele kmene Anangu.

Návštěva tohoto úchvatného místa poskytuje nezapomenutelný zážitek. Při pohledu na Uluru zjistíte, jak se jeho barva postupně mění od oranžového přes červené odstíny během různých částí dne a ročních období. Obzvláště působivý je opar při západu slunce, kdy se Uluru zdá téměř plýtvat barvami a transformovat krajinný ráj.

Kromě obdivování této ohromující geologické památky, můžete také prozkoumat okolní krajinu, která je překypující divokou přírodou. Národní park Uluru-Kata Tjuta nabízí pestré možnosti pro pěší turistiku, jízdu na kole nebo dokonce safari v poušti. V rámci těchto aktivit můžete objevovat skalní útvary, procházet přírodními rezervacemi a pozorovat mnoho druhů zvířat, včetně klokanů, emu a dalších exotických tvorů.

Pokud se rozhodnete navštívit Uluru, nezapomeňte na respektování kulturního dědictví a tradic původních obyvatel. Uluru je posvátným místem a je důležité dodržovat zákazy a omezení stanovené místními obyvateli.

Pro svou odlehlost a unikátnost si návštěva Uluru vyžaduje plánování a dostatek času. Můžete si vybrat z různých ubytovacích možností od luxusních hotelů až po kempování. Doporučuje se také navštívit Uluru během australského jara nebo podzimu, kdy jsou teploty mírnější a podmínky pro turistiku jsou pohodlnější.

Ať už hledáte dobrodruží nebo duchovní obohacení, návštěva Uluru v Severním teritoriu vám poskytne ojedinělý zážitek. Toto posvátné místo je skvělou příležitostí pro objevování a propojení se s australskou přírodou a kulturou.


Počasí Austrálie Uluru (Severní teritorium)


Uluru, také známý jako Ayers Rock, je ikonickým znamením Austrálie. Nachází se v srdci australského Severního teritoria a je považován za svaté místo pro domorodé obyvatele této oblasti.

Počasí v Uluru je z geografických důvodů velmi extrémní. V létě, které trvá od prosince do února, jsou teploty mimořádně vysoké, průměrná denní teplota se obvykle pohybuje kolem 35 °C. Je to čas, kdy cestování do Uluru může být nebezpečné kvůli horku a dehydratace, a proto se doporučuje pít hodně vody a vyhýbat se pobytu na slunci příliš dlouho.

V zimě, od května do srpna, jsou teploty v Uluru mnohem příjemnější a pohybují se kolem 20 °C během dne. Teploty v noci se však mohou snadno dostat pod bod mrazu. Proto by měli cestovatelé být připraveni na náhlé změny počasí a zabalení teplých vrstev.

Na jaře od září do listopadu a na podzim od března do května může být klima v Uluru velmi příjemné. Denní teploty se pohybují kolem 25 °C s příjemnými nočními teplotami.

O vlhkosti může být řečeno, že přestože je to druhý nejteplejší kontinent na světě, vlhkost je většinou velmi nízká a oblast severního teritoria není výjimkou. Vlhkost je obvykle mnohem vyšší během období dešťů, které se konají v prosinci a v lednu.

Kromě extrémních teplot může být pro cestovatele v Uluru nebezpečné i slunce. Je třeba používat dostatečné množství krému s vysokým UV filtrem a nosit ochranné klobouky a šály. Pobyt na slunci by měl být omezen na minimum.

Pokud cestovatelé plánují navštívit Uluru, doporučuje se si zkontrolovat předpověď počasí a zabalit si teplé vrstvy, i když je plánován návštěva v létě, nebo předpovědět slunečné počasí. Zároveň bychom měli mít na paměti, že návštěva Ayers Rocku je velmi omezena, a aby byla povolena, musí se získat svolení od domorodých obyvatel této oblasti.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách