Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Arménie Ararat

Ubytování Arménie Ararat


Arménie je země s dlouhou historií a bohatou kulturou. Pokud cestujete do této země, jistě hledáte vhodné ubytování. Pokud tak hledáte něco příjemného, pohodlného a za rozumnou cenu, můžete zvážit ubytování v hotelu Ararat.

Hotel Ararat se nachází v centru města Jerevan a je výbornou volbou pro turisty, kteří chtějí prozkoumat hlavní město Arménie. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou, televizí a klimatizací. Pokoje jsou také prostorné a pohodlné a nabízejí krásný výhled na město.

Hotel má také k dispozici vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality a státní jídlo Arménie. Restaurant nabízí autentické arménské jídlo, takže zde máte skvělou příležitost ochutnat tradiční arménské pokrmy. Kromě restaurace má hotel také snack bar, kde si můžete objednat občerstvení a rychlé jídlo.

K dispozici jsou celkem tři typy pokojů: standard, deluxe a apartmán. Standardní pokoje jsou vybavené základním zařízením a jsou vhodné pro jednotlivce nebo páry. Deluxe pokoje jsou prostornější než standardní pokoje a mají větší koupelnu. Apartmány jsou největší a nejluxusnější pokoje, vhodné pro rodiny nebo větší skupiny.

Hotel Ararat také nabízí služby, které oceníte jako turista. Existuje možnost objednat si transfer z letiště do hotelu a zpět. Pokud máte zájem o prohlídku města, hotel Vám rád zajistí průvodce a organitizuje pro Vás výlety.

Závěrem lze říci, že hotel Ararat je skvělou volbou pro turisty, kteří hledají ubytování v centru Jerevanu. Nabízí pohodlné pokoje, výbornou kuchyni a bezkonkurenční služby. Pokud cestujete do Arménie, určitě zvážte pobyt v hotelu Ararat.


Letenka Arménie Ararat


Arménie je země bohatá na historii, kulturní dědictví a nádhernou přírodu. Jedním z nejznámějších symbolů Arménie je Masiv Araratu, který je domovem nejvyšší hory této země, hory Ararat. Mnoho turistů po celém světě se cítí přitahováno tímto impozantním horským masívem a sní o tom, že se ho jednoho dne dotknou vlastníma rukama.

Pokud jste mezi těmito nadšenci, pak je pro vás letenka Arménie Ararat tou správnou volbou. Arménská letecká společnost, Armavia, nabízí řadu letů přímo do Jerevanu, hlavního města Arménie. Můžete se těšit na pohodlný let a skvělý servis, který vám umožní vychutnat si cestu naplno.

Při vašem příletu do Jerevanu nezapomeňte navštívit Araratský údolí, které se táhne podél hory Ararat. Toto údolí je známé pro svou plodnost a je domovem mnoha vinic a farmářských usedlostí. Můžete si zajít na prohlídku jedné z místních vinařství a ochutnat širokou škálu arménských vín. Araratské údolí také nabízí impozantní výhledy na horu Ararat a je skvělým místem pro piknik s výhledem na tu nebeskou krásu.

Dalším místem, které byste neměli vynechat, je historický komplex Armazi. Nachází se v blízkosti města Armavir a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Arménii. Zde si můžete prohlédnout pozůstatky z minulosti, jako jsou pevnosti, chrámy a další historické stavby. Zkompletníte tak svou cestu do Arménie a získáte pohled na její bohatou historii.

Samozřejmě, že vaši cestu nejen omezuje horu Ararat. Do Jerevanu se také můžete vydat na návštěvu dalších zajímavých míst, jako je například klášter Chor Virap. Tento klášter se tyčí na vrcholu kopce a nabízí úchvatný výhled na horu Ararat. Je také považován za jedno z nejdůležitějších poutních míst v Arménii a je vyhledáván turisty z celého světa.

V neposlední řadě, zkuste si vychutnat i místní kuchyni. Arménská kuchyně je plná chuti a tradice a nabízí široký výběr lahodných jídel. Nezapomeňte ochutnat arménskou šawarmu, která je zde známá svou kvalitou a vynikajícím chuťovým zážitkem.

Letenka Arménie Ararat je ideální volbou pro ty, kdo si chtějí užít cestu do této krásné země a navštívit ikonický symbol Arménie, horu Ararat. Podaří se vám dotknout se snu, který vás přitahuje? Arménská Ararat vám dá skvělou šanci to zjistit.


Dovolená Arménie Ararat


Arménie, země bohatá na historii a kulturní poklady, se stává stále oblíbenější destinací mezi turisty. Mezi nejznámější místa patří hora Ararat, která se tyčí na západě země. Návštěva tohoto symbolu Arménie může poskytnout jedinečný zážitek a zaplnit dovolenou nezapomenutelnými zážitky.

Hora Ararat, s vrcholem dosahujícím výšky 5 137 metrů, je považována za jedno z nejsvětějších míst v Arménii. Tato hora je také známá jako místo, kde měla podle biblického příběhu přistát Noemova archa. Ararat je součástí stejnojmenného národního parku, který se táhne přes zalesněné údolí až k vrcholu hory. Tento park nabízí turistům úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Pro turisty, kteří rádi pěší nebo horskou turistiku, je hora Ararat ideálním místem pro dobrodružství. Existuje několik tras s různou obtížností, které vás provedou překrásnou krajinou Arménského pohoří až ke vrcholu hory. Pozorovat západ slunce nebo východ slunce z této vyhlídky je neuvěřitelný zážitek a může vám přinést pocit absolutního klidu a pokoje.

Kromě horské turistiky je hora Ararat také místem pro horolezce. Pokus o zdolání této hory je výzvou, kterou si však musí turista důkladně promyslet a pečlivě se připravit. Hora je náročná a vyžaduje fyzickou kondici a horolezecké dovednosti. Přestože vrchol hory není přístupný kvůli politickým důvodům, je možné vystoupat do určité výšky a vychutnat si úchvatné pohledy na okolní krajinu.

Dalším zajímavým místem poblíž hory Ararat je klášter Khor Virap, který se nachází pouhých 4 kilometry od hory. Tento klášter je důležitým poutním místem, protože je spojen s příběhem svatého Grigora Lusavoriče, který se zde údajně dostal do vězení a byl později osvobozen. Z klášterního areálu lze také pozorovat impozantní siluetu hory Ararat vpozadí.

Arménská kuchyně je dalším důvodem, proč navštívit tuto krásnou zemi. Můžete si vychutnat tradiční arménská jídla, jako je lavash (tenký chléb), dolma (plněná zelenina) nebo kebab. Restaurace po celé Arménii nabízejí autentickou gastronomii, která vás zcela uchvátí.

Celkově řečeno, návštěva hory Ararat je skvělou volbou pro vaší dovolenou v Arménii. S nádhernými výhledy, kulturními poklady a historickými památkami, které tato země nabízí, budete mít možnost prozkoumat a zároveň zažít dobrodružství v srdci Kavkazu. Přijďte a objevte krásy Arménie a hora Ararat se stane nezapomenutelnou součástí vaší dovolené.


Počasí Arménie Ararat


Arménie, situovaná v jihozápadní Asii při hranicích s Tureckem a Gruzií, je zemí s rozmanitým a zajímavým počasím. Jednou z nejznámějších a nejvíce ovlivňujících hor v této oblasti je hora Ararat, která představuje rozpoznatelný symbol Arménie.

Ararat, který se nachází na východ od hlavního města Jerevanu, je s výškou přes 5 100 metrů nejvyšší horou nejen v Arménii, ale i v celém Kavkaze. Jeho vrchol je pokryt sněhem téměř po celý rok. Tato hora je známá především jako místo, kde podle biblických příběhů přistála Noemova archa.

Počasí v oblasti Araratu se výrazně liší v závislosti na ročním období. V létě může být teplota v oblasti hor kolem 20-25 °C, ačkoli na vrcholu hory je samozřejmě o něco chladněji. V zimních měsících však teploty klesají pod bod mrazu, a sníh se stává běžným jevem.

Arménie jako celek má kontinentální klima, které se charakterizuje výraznými teplotními rozdíly mezi letními a zimními obdobími. Jak je to typické pro mnoho vnitrozemských zemí, Arménie zažívá horká léta s teplotami přesahujícími 30 °C a studené zimy s teplotami pod -10 °C, a v některých částech i pod -20 °C. Mezery mezi letními a zimními obdobími jsou často charakterizovány krátkými, ale příjemnými jarními a podzimními obdobími, kdy teploty jsou mírné a ideální pro aktivitu venku.

Dalším významným aspektem arménského počasí je jeho faktor vlivu nadmořské výšky. Arménie je hornatá země, s mnoha horskými pásmy a údolími. Teplota se s rostoucí nadmořskou výškou obvykle snižuje. V horách může být podstatně chladněji než v nížinách, dokonce i v létě. Mnoho turistů, kteří se vypraví na objevování krajiny kolem Araratu, si musí být vědomo této změny v počasí, protože teploty mohou být extrémně nízké, zejména v noci.

Dalším důležitým faktorem, který ovlivňuje počasí v této oblasti, je přítomnost Kaspického moře, které se nachází na východ od Arménie. Moře výrazně ovlivňuje vlhkost vzduchu a může přinést do oblasti vlhkost a dešťové srážky. V oblasti Araratu je však srážek relativně málo, protože většina oblaků a dešťových systémů z Kaspického moře se obvykle přenáší k severovýchodu přes pohraniční horu Lesser Caucasus, což brání dešťovým mračnům v dostat se do Araratu.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti Arménie Araratu je výrazně ovlivněno horami, kontinentálním klimatem, nadmořskou výškou a polohou v rámci Kavkazu. Je to oblast, která nabízí mnoho příležitostí pro pěší turistiku a objevování krás přírody, ale také vyžaduje dodatečnou přípravu a uvědomění si změn v počasí a klimatu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Ararat


1. Jaká je historie Araratu?
- Ararat je ikonická hora nacházející se v Arménii. V biblických příbězích je spojována s Noemovou archou. Historicky je hora Ararat symbolem arménského národa a v roce 1829 byla připojena k ruskému impériu.

2. Jaký je výškový profil hory Ararat?
- Hora Ararat má dvě vrcholky: Velký Ararat dosahuje výšky 5 137 metrů a Malý Ararat dosahuje výšky 3 896 metrů.

3. Jak se dostat na horu Ararat?
- Plánované výstupy na horu Ararat vyžadují povolení, které musíte získat předem. Nejlepší doba pro výstup je od června do září. Výstup je fyzicky náročný a je doporučeno mít průvodce. Základním výchozím bodem je oblast Ošakan.

4. Jaké jsou nejlepší fotografické místa na Araratu?
- Některá z nejlepších míst pro fotografie Araratu zahrnují klášter Khor Virap, který nabízí úžasné výhledy na horu. Další zajímavé místo je Národní park Ararat s krásnou krajinou.

5. Jaká je geografie okolí hory Ararat?
- Hora Ararat se nachází v Arménské výšinné plošině, která se rozprostírá převážně na arménském území. Okolí hory je charakteristické horskými scenériemi, řekami a zemědělskými oblastmi.

6. Je možné vidět Ararat z hlavního města Jerevan?
- Ano, v určitých částech Jerevanu je možné vidět horu Ararat, zejména při jasném počasí. To je jeden z důvodů, proč je Ararat symbolem města.

7. Jaké jsou turistické aktivity v okolí hory Ararat?
- Mezi nejoblíbenější turistické aktivity v okolí hory Ararat patří výlety do klášterů v okolí, pěší túry v národním parku Ararat a prozkoumání historických památek v regionu.

8. Které kulturní památky jsou v blízkosti hory Ararat?
- V blízkosti hory Ararat se nachází klášter Khor Virap, klášter Noravank a klášter Gandzasar, které jsou významnými kulturními památkami Arménie.

9. Jaká je nejlepší doba na návštěvu hory Ararat?
- Nejlepší doba na návštěvu hory Ararat je od června do září, kdy je počasí příznivější a výstup na horu je bezproblémový.

10. Jaké další aktivity lze dělat v okolí hory Ararat?
- Kromě turistických aktivit můžete v okolí hory Ararat také navštívit tradiční arménské vesnice, ochutnávat místní kuchyni a kulturu, nebo se vydat na jízdu na koni v krásném prostředí Arménského výšinného pásma.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách