Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Argentina Puerto Madryn

Dovolená Argentina Puerto Madryn


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou přírodních krás a nezapomenutelných zážitků, určitě byste měli zvážit návštěvu argentinského města Puerto Madryn. Tento malebný přímořský ráj, nacházející se v provincii Chubut na východě Patagonie, nabízí návštěvníkům nejen nádherné pláže a teplé slunečné počasí, ale také jedinečnou možnost sledovat místní podmořskou faunu, včetně velryb, delfínů a tučňáků.

Jednou z hlavních atrakcí Puerto Madryn je národní park Valdés, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento park je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat, včetně slavných jihoamerických velryb. Každoročně sem migrují tisíce velryb, které se tu předvádějí návštěvníkům svými skoky a elegantními pohyby. Nejbližší přístav ke sledování velryb je Puerto Pirámides, odkud je možné se vydat na vyhlídkové plavby lodí.

Další nezapomenutelný zážitek v Puerto Madryn je možnost setkat se s tučňáky. V blízkosti města se nachází rezervace Punta Tombo, která je domovem pro největší kolonii tučňáků v Jižní Americe. Během návštěvy této rezervace můžete sledovat, jak se tučňáci pohybují mezi svými hnízdišti, hledají potravu a připravují se na příchod nové generace.

Pro milovníky dalších vodních aktivit je Puerto Madryn ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Podmořský svět kolem města je plný úchvatných korálových útesů a pestrobarevných ryb. Místní potápěčské centra nabízejí možnost seznámení s tímto fascinujícím podvodním ekosystémem.

Pokud si přejete poznat také autentickou kulturu a historii tohoto regionu, doporučuji navštívit Městské muzeum v Puerto Madryn, kde můžete získat informace o původním obyvatelstvu regionu a historii jeho osídlení. Město je také známé svým bohatým kulturním kalendářem, který zahrnuje mnoho festivalů a oslav.

Aby byl váš pobyt v Puerto Madryn co nejpříjemnější, doporučuji vybavit se pohodlným oblečením a obuví, slunečními brýlemi, opalovacím krémem a fotoaparátem, abyste mohli zachytit ty nejkrásnější okamžiky. Nezapomeňte také ochutnat místní speciality, jako je asado (argentinské barbecue) a mate (tradiční argentinský čaj).

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásné přírody a jedinečných zážitků, Puerto Madryn v Argentině je pro vás ideální destinací. Přijeďte a nechte se okouzlit překrásnou přírodou, fascinujícími zvířaty a bohatou kulturou tohoto úchvatného místa.


Počasí Argentina Puerto Madryn


Puerto Madryn je krásné městečko ležící na atlantickém pobřeží Argentiny. Město se nachází v provincii Chubut, v oblasti známé jako Patagonie. Město je obklopeno krásnou divokou přírodou a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Argentině.

Klima v Puerto Madryn

Puerto Madryn má středomořské podnebí, což znamená, že má mírné zimy a teplé léta. Průměrná teplota se zde pohybuje mezi 10-15 stupni Celsia od května do září, což je zima v Argentině. Během léta, od prosince do února, se průměrná teplota zvyšuje na 20-25 stupňů Celsia. Turistická sezóna v Puerto Madryn trvá od října do března, kdy jsou nejvyšší teploty a nejmenší srážky.

Srážky jsou v Puerto Madryn poměrně nízké, průměrně okolo 200mm ročně. To znamená, že město patří mezi nejsušší oblasti Argentiny. V zimě jsou srážky ještě nižší než v létě.

Nejlepší čas k návštěvě

Nejlepší čas k návštěvě Puerto Madryn je v období mezi říjnem a březnem. Teploty jsou příjemné a srážky jsou nízké. Během tohoto období můžete vidět mnoho zvířat, jako jsou tučňáci, lachtani a velryby, kteří se zde každoročně vyskytují.

V zimě se turisté často vyhýbají Puerto Madryn, protože teploty mohou být méně příjemné a někdy může pršet nebo sněžit. Pokud však chcete vidět velryby v jejich migračním období, je to pro vás ideální čas. Od května do srpna se zde vyskytuje mnoho velryb, kteří připlouvají do teplých vod puerto madrynského zálivu k páření a porodu.

V létě se zde konají různé festivaly a akce, což je další důvod k návštěvě. V červenci se zde koná festival tučňáků, kde můžete sledovat tisíce tučňáků, kteří se shromažďují na plážích ke snášení vajec. V srpnu a září se konají festivity věnované velrybám.

Závěr

Puerto Madryn je krásné místo, které si zaslouží vaši pozornost při vaší cestě po Argentině. Pokud hledáte klidné a příjemné místo k odpočinku, tuto destinaci byste určitě neměli přehlédnout. Ať už se rozhodnete navštívit Puerto Madryn kdykoli během roku, určitě vás toto místo ohromí svou krásou a rozmanitostí.


Ubytování Argentina Puerto Madryn


Argentina je jednou z nejvíce fascinujících zemí v Jižní Americe a jedním z nejatraktivnějších cestovatelských cílů je město Puerto Madryn. Nachází se na východě země na pobřeží Atlantského oceánu a je známé svou bohatou biologickou diverzitou a úžasnými přírodními scenériemi.

Při návštěvě Puerto Madryn byste měli zvážit pobyt v některém z místních hotely. Město nabízí různé typy ubytování, které odpovídají potřebám všech cestovatelů. Od luxusních hotelů až po levnější možnosti jako jsou hostely a ubytovny.

Pro ty, kdo hledají jedinečný luxusní zážitek, zde v Puerto Madryn existuje několik luxusních hotelů. Tyto hotely nabízejí nejen pohodlné a elegantní pokoje, ale také širokou škálu příjemností, jako je bazén, spa a wellness centrum, restaurace s místními specialitami a mnoho dalšího. Kromě toho, mnoho z těchto hotelů je situováno přímo na pláži, takže si můžete přímo užívat krásné výhledy na oceán.

Pro cestovatele s menším rozpočtem a odvážné cestovatele, Puerto Madryn také nabízí cenově dostupnější možnosti ubytování. Hostely a ubytovny jsou běžné v celém městě a poskytují základní, avšak pohodlné ubytování za příznivé ceny. Tyto zařízení také často nabízejí sdílené zóny a sociální aktivity, které vám pomohou poznat další cestovatele a vytvořit nové přátelství.

Ať již se rozhodnete pro jakoukoliv možnost ubytování v Puerto Madryn, měli byste si užít neuvěřitelnou přírodu a místní atrakce. Město je výchozím bodem pro návštěvu úžasného národního parku Los Glaciares, kde si můžete prohlédnout ledovec Perito Moreno. Také si můžete užít pozorování velryb v del Fuca zátok nebo se vydat na výlet do Punta Tombo, kde můžete vidět obrovské kolonie tučňáků.

Pokud máte rádi mořský svět a podmořskou životní, musíte navštívit akvárium v Puerto Madryn. Toto akvárium je domovem různých druhů mořských živočichů, jako jsou kosatky, tuleňi, tučňáci a mnoho dalších. Můžete také trávit čas na pláži a relaxovat u vody nebo vyzkoušet různé vodní aktivity, jako je potápění nebo šnorchlování.

Puerto Madryn je jedinečným místem v Argentině, které nabízí nezapomenutelný zážitek. Ať už si zvolíte luxusní hotel nebo levnější ubytování, budete mít možnost objevovat krásu přírody a bohatou biologickou diverzitu tohoto úžasného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Puerto Madryn


1. Kde se nachází Puerto Madryn?
Puerto Madryn se nachází na poloostrově Valdés v provincii Chubut v Argentině.

2. Jak se dostanu do Puerto Madryn?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Puerto Madryn, je letadlem. Existují také autobusové spoje z Buenos Aires a jiných větších měst v Argentině.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Puerto Madryn?
Hlavní atrakce v Puerto Madryn zahrnují Walviské muzeum, kde se můžete dozvědět více o místních mořských živočiších, jako jsou velryby a tuleňi. Také můžete navštívit pláže a podniknout výlety do okolní přírody, včetně národního parku Punta Tombo, kde najdete největší kolonii pinguinů na východním pobřeží Jižní Ameriky.

4. Jaké je nejvhodnější období k návštěvě Puerto Madryn?
Nejlepší čas na návštěvu Puerto Madryn je od listopadu do března, kdy je počasí teplé a příjemné. V těchto měsících je také nejlepší příležitost sledovat velryby a delfíny.

5. Jaké možnosti ubytování jsou v Puerto Madryn?
V Puerto Madryn najdete širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, hostelu a apartmánů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v období největší turistické sezóny.

6. Jaké outdoorové aktivity je možné v Puerto Madryn podniknout?
V Puerto Madryn je možné podniknout různé outdoorové aktivity, jako je potápění, šnorchlování, surfování a kajak. Také si můžete pronajmout kolo a projet se po okolí.

7. Jsou v Puerto Madryn restaurace a obchody?
Ano, v Puerto Madryn najdete různé restaurace, kavárny, bary a obchody. Nabízí se zde široká škála místních specialit, včetně mořských produktů.

8. Jaké jsou další okolní destinace, které stojí za návštěvu poblíž Puerto Madryn?
Pokud máte čas, doporučujeme navštívit okolní destinace, jako jsou útesy Los Altares, útesy Punta Ninfas, Puerto Pirámides a národní park Valdés, který je domovem mnoha mořských živočichů.

9. Jaká je místní měna v Puerto Madryn?
Místní měna v Puerto Madryn je argentinské peso (ARS). Doporučuje se mít dostatek hotovosti, protože ne všechna místa přijímají platební karty.

10. Jak dlouho bych měl zůstat v Puerto Madryn?
Doporučuje se zůstat v Puerto Madryn minimálně 2 - 3 dny, aby bylo dostatek času prozkoumat místní atrakce a výlety do okolí.


Letenka Argentina Puerto Madryn


Argentina - Puerto Madryn: Cesta do divočiny

Pokud si přejete uniknout shonu městského života a prozkoumat krásy divočiny, pak je destinace Puerto Madryn v Argentině tou správnou volbou. Tato malebná oblast se nachází na východním pobřeží Argentine a nabízí návštěvníkům opravdové dobrodružství.

Přístav města Puerto Madryn je vyhledávaný zejména kvůli svým úchvatným plážím a možnostem pozorování tučňáků, velryb a tuleních kolonií. Poskytuje také skvělý pohled na oceán a je obklopen zářivě modrou vodou. Tato lokalita je kousek od Patagonie, což je oblast se strmými útesy a skalnatým pobřežím - ideální prostředí pro turisty toužící po uklidňujícím a zároveň podmanivém krajinném rázu.

Jedním z hlavních atrakcí v této oblasti je rezervace Fauna Punta Tombo, která je domovem největšího kolonie tučňáků v Jižní Americe. Zde můžete pozorovat tisíce tučňáků Magellanových, které dorazí každý rok na břehy Argentiny za účelem rozmnožování. Tuto rezervaci si nemůžete nechat ujít, pokud jste milovníkem přírody a zvířat.

Dalším neuvěřitelným zážitkem je plavba za pozorováním velryb. V období od května do prosince můžete zažít ohromující pohled na tyto obrovské mořské savce, jak migrují podél argentinského pobřeží. Město Puerto Madryn je vybaveno specializovanými loděmi, které vás zaveze blízko těmto úžasným tvorům a umožní vám vidět je ve svém přirozeném prostředí.

Pokud jste milovníkem vodních sportů, jistě vás potěší místní nabídka šnorchlování a potápění. Pantány di Capo jsou ideálním místem pro podmořskou průzkumnou túru, kde se setkáte s bohatým podvodním životem, včetně neuvěřitelných korálových útesů. Pokud jste v potápění začátečníky, neváhejte, instruktoři v Puerto Madryn jsou zkušení a ochotní vás vést na prvních pár dobrodružstvích pod hladinou moře.

Pokud cestujete s rodinou, můžete navštívit také EcoCentro, který je určen k vzdělávání oceánografie a přírodního prostředí v okolí regionu Golfo Nuevo, kde se Puerto Madryn nachází. Toto interaktivní muzeum nabízí informace o místních mořských ekosystémech a je ideálním místem pro mladé a staré, kteří chtějí objevit všechny tajemství oceánu.

Puerto Madryn, Argentina, je jednou z těch destinací, kterou byste měli mít na svém cestovním itineráři, pokud si přejete zažít nezapomenutelnou přírodní krásu a dobrodružství. Od úžasných mořských zvířat po dechberoucí krajiny a vodní sporty, tato oblast nabízí vše, co potřebujete pro nabitou dovolenou plnou adrenalinu a relaxace.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách